Monestro – Ieguldi aizdevumos kā privātpersona vai kā uzņēmums

Interneta kredīti un tiešsaistes investīcijas iet roku rokā, un daudzi uzņēmumi piedāvā abus pakalpojumus ar vienas interneta platformas starpniecību. Tāds ir arī Monestro piedāvājums – igauņu uzņēmums nodrošina iespēju patērētājiem aizņemties naudu, nevēršoties pēc palīdzības bankā, un piedāvā investoriem piedalīties interneta izsolēs, lai finansētu aizdevumus.

Monestro ir universāla investīciju platforma, kas piedāvā lietotājiem klasisko P2P jeb Peer to Peer aizņemšanos – aizdevumus finansē nevis kredītiestāde-starpnieks, bet paši investori. Ikviena investora portfolio var būt simtiem investīciju objektu, tāpēc investēšana ar Monestro ir vienkārša un efektīva.

Apskatīties piedāvājumu

Monestro piedāvā šādus pakalpojumus:

Monestro pakalpojumu klāstā ietilpst patērētāju kreditēšana un tiešsaistes investīcijas.

Aizņēmējiem ir pieejami kredīti:

 • no 300 līdz 4000 eiro;
 • ar atmaksas termiņu 3, 6, 12, 18 un 24 mēneši;
 • ar procentu likmi no 6% līdz 39%.

Investoriem ir pieejamas investīcijas:

 • no 10 eiro;
 • ar vidējo procentu likmi 20%.
 • visos Monestro apstiprinātajos kredītos.

Kāpēc izvēlēties Monestro?

Monestro ir licencēta igauņu finanšu pakalpojuma platforma, ko Latvijas iedzīvotāji var izmantot, lai piedalītos tiešsaistes izsolēs un finansētu dažādus patēriņa aizdevumus. Monestro piedāvā investoriem pašiem izlemt, kādi kredītu pieteikumi ir mazāk riskanti un sola lielāku peļņu, jo izsolē tiek izlikti kredītu pieteikumi, nevis jau finansētie aizdevumi, ko kreditors piedāvā atpirkt.

Monestro sniedz investoriem lielāku rīcības brīvību, taču piedāvā arī Auto Invest funkciju, kas ļauj ātrāk un efektīvāk apstrādāt lielu informācijas apjomu un iegūt no investīcijām maksimāli daudz. Investori var izvēlēties strādāt tikai ar Auto Invest funkciju vai izmantot arī manuālo investēšanu dažos citos kredītos, kas neatbilst Auto Invest norādītajiem parametriem.

Lai samazinātu kredītriskus, Monestro uzliek vecuma ierobežojumus kredītu pretendentiem (minimālais aizņēmēju vecums ir 22 gadi) un rūpīgi pārbauda aizņēmēju sniegto informāciju. Investoriem tiek nodrošināta pieeja svarīgākajai informācijai par kredīta pretendentu, kas ļauj izvērtēt kredītriskus un veikt izvēli.

Kā izmantot Monestro?

Latvijas iedzīvotāji var izmantot Monestro platformu kā investori, jo aizdevumi pašlaik ir pieejami tikai Igaunijas valstspiederīgajiem. Lai sāktu investēt kredītos ar Monestro starpniecību, rīkojies šādi:

 • Reģistrējies Monestro platformā kā fiziskā vai juridiskā persona;
 • Apstiprini savus datus;
 • Iepazīsties ar investīciju objektiem un atvērtajām izsolēm;
 • Piesaki savu piedāvājumu izsolē vai izmanto Auto Invest pakalpojumu;
 • Sagaidi izsoles beigas un rezultātu.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kas var kļūt par Monestro lietotāju?

Par Monestro investoru var kļūt fiziskās un juridiskās personas, Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi no 18 gadu vecuma un ES reģistrētie uzņēmumi. Par Monestro aizņēmēju var kļūt Igaunijas valstspiederīgie no 22 gadu vecuma.

Par Monestro portāla lietošanu ir jāmaksā ikmēneša komisija, un dažādiem pakalpojumiem tiek piemērotas dažādas komisijas. Ar pilnu komisiju maksu sarakstu un apjomu var iepazīties šeit.

Jā, ja investora valstī investīciju peļņa tiek aplikta ar nodokļiem. Monestro nemaksā nodokļus investoru vietā un nesniedz nodokļu konsultācijas, tāpēc investoriem no Latvijas obligāti ir jāsazinās ar Valsts ieņēmumu dienestu vai ar savu grāmatvedi, lai netīšām nekļūtu par nodokļu parādnieku.

Nē, Monestro nepiedāvā atpirkšanas garantiju.

Aizdevumi no Monestro pašlaik ir pieejami tikai Igaunijas iedzīvotājiem. Kredīta pretendentam ir jāmin kredīta pieteikumā izsoles termiņš, kas jāievēro visiem investoriem.

Nē, katra investora portfolio var būt simti dažādi investīciju objekti, jo minimāla investīciju summa ir 10 eiro, bet minimālā aizdevuma summa, ko piedāvā Monestro, ir 300 eiro.

Potenciāliem investoriem ir pieejama galvenā informācija par kredītu pretendentiem: kredītvēstures statuss, vecums, ienākumu līmenis, kredītrisks u.tml. Izvērtējot šos faktorus, investori var izvēlēties, kuros aizdevumos investēt un kādu procentu likmi piedāvāt.

Pirms pieteikties pakalpojumam, rūpīgi izvērtējiet savu finanšu stabilitāti un iespēju atvēlēt noteiktu algas daļu pakalpojuma izmantošanai.

Aizņemieties atbildīgi!

Kontakti:

Adrese: Rävala pst. 2, Tallinn, 10145, Estonia

E-pasts: [email protected]

Tālrunis: +372 613 0370

Atsauksmes un sūdzības

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Inga

Inga

Salīdzinājumā ar citām investīciju platformām, kas piedāvā ieguldīt jau finansētos kredītos, Monestro iet citu ceļu un piedāvā piedalīties izsolēs, lai vinnētu iespēju finansēt aizdevumu. Kādas tas noteikti liksies ideāls investēšanas veids, taču es labāk izvēlos vienkāršākus noteikumus un mazāku risku.

Pēteris

Pēteris

Monestro nodrošina interesantu iespēju piedalīties interneta izsolēs, jo piedāvātie kredīti vēl nav izsniegti, investoriem tie ir jāfinansē pašiem. Domāju, tas ir labs investēšanas variants tiem, kuriem ir apnikuši standarta investīciju piedāvājumi.

Liene

Liene

Domāju, ka iesācējiem labāk vispirms iemācīties investēt jau finansētajos kredītos, jo atpirkt kredītu no aizdevēja tomēr nav tas pats, kā piedalīties izsolēs. Pati vēl neriskēju iesaistītes Monestro platformā, taču pēc kāda laika varbūt izmēģināšu arī šo investēšanas veidu.

Kristīne

Kristīne

Monestro lietošana izmaksā vairāk nekā citas līdzīgas platformas, un arī pats investēšanas process ir sarežģītāks, jo investoriem jāpiedalās izsolēs. Pagaidām neredzu īpašas Monestro priekšrocības, kas izceltu to konkurentu vidū.

Scroll Up