Investē naudu - TOP investīcijas Tavai finanšu labklājībai

Kā Tu rīkojies ar saviem finanšu līdzekļiem? Iztērē visu no algas līdz algai, veido nelielus iekrājumus vai centies iekrāt lielu summu, lai vēlāk iegādātos nekustamo īpašumu, automašīnu vai veikt citu vērienīgu pirkumu?

Ja Tavi ienākumi pārsniedz Tavus tēriņus, un bankas konts ik mēnesi kļūst arvien piepildītāks, pienācis laiks padomāt, ko darīt ar šo naudu. Ja vēlies, lai bankas konta bilance palielinātos vēl, apsver investīcijas.

Mūsdienās ieguldīt naudu var dažādos veidos, ar dažādu risku un atdevi, tāpēc atrast sev piemērotu investīciju variantu nemaz nav sarežģīti. Mēs, Netcredit.lv, palīdzēsim Tev iepazīt investīciju nozari un saprast, kur investēt naudu, lai iegūtu maksimāli daudz.

Vairāk informācijas

(4 Atsauksmes)
Informācija, kas ir norādīta tabulā ir ņemta no investīciju mājaslapām un tā var būt novecojusi, tāpēc aicinām ziņot mums par novecojušu informāciju sazinoties ar mums.
 
Mēs cenšamies atjaunot informāciju tabulā pēc iespējas ātrāk, bet ne vienmēr to varam izdarīt, tāpēc, ja vēlaties saņemt precīzākus datus, tad apmeklējiet aizdevēja mājaslapu.

Atsauksmes

Domāju, ka investīcijas ātrajos kredītos ir viens no pieejamākajiem investīciju veidiem. Ieguldījumi fondos un vērtspapīros prasa laiku, nevar ieguldīt, kur vien pagadās. Ātrie kredīti šajā ziņā ir saprotamāki, un arī pats investīciju process ir vienkāršāks. Pagaidām vēl neesmu ieguldījis savu naudu, taču, ja to darīšu, tad noteikti ātrajos kredītos!

Aleksandrs

Aleksandrs / Menedžeris

Mani mulsina ideja ieguldīt kredītos, jo tomēr nav noslēpums, cik bieži īstermiņa kredīti tiek kavēti un neatmaksāti. Labāk izvēlēties aizdevumus ar mazākiem riskiem, piemēram, mājokļa kredītu.

Ieva

Ieva / Floriste

Jau ilgu laiku esmu pensiju 3. līmeņa dalībniece, tā ka ar ieguldījumiem un fondiem esmu pazīstama. Nolēmu izmēģināt īstermiņa pelnošāku investīciju veidu, proti, investīcijas kredītos. Ieguldu vairāk par minimāliem 10 eiro, un ar atdevi esmu apmierināta. Taču jāsaka, ka par investēšanu lasu daudz, tāpēc nepaļaujos uz veiksmi, bet mēģinu izprast nozari un tās noteikumus.

Veronika

Veronika / Grāmatvede

Investēju ātrajos kredītos vairākas reizes. Sākumā peļņa bija niecīga, pēc tam vienu reizi naudu zaudēju, jo aizņēmējs tā arī neatmaksāja kredītu, bet trešā reize gan bija laimīga – atdeve bija pietiekami liela. Tagad domāju izmēģināt fiksētu investīciju portfeli, lai pašam nebūtu jāmin, kurš aizņēmējs ir uzticams.

Māris

Māris / Skārdnieks

 

netcredit-naudas-investicijas

Kas ir investīcijas un ko ar tām darīt?

Investīciju pamatprincips ir vienkāršs – ieguldīt naudu un saņemt peļņu.

Taču, tāpat kā ikviens finanšu pakalpojums, investīcijas ir sarežģītākas, nekā šķiet no malas.

Mūsdienās investīcijas ir daudzveidīgas, un ieguldīt naudu var ne tikai turīgi cilvēki un uzņēmumi, bet arī privātpersonas ar vidējiem ienākumiem.

 


Latvijas iedzīvotājiem ir pieejami šādi investīciju veidi:

Investīcijas akciju un vērtspapīru tirgū jeb ieguldījumi investīciju fondos.

Ieguldīt fondos nozīmē iegādāties fondu daļas. Ja tās pieaugs, palielināsies arī investora kapitāls. Tas ir viens no potenciāli pelnošākajiem variantiem, kur ieguldīt brīvos līdzekļus, taču investīcijas fondos ir saistītas ar zināmiem riskiem, jo akciju kritiena gadījumā investori zaudē savus līdzekļus.

Termiņnoguldījums.

Vēl salīdzinoši nesen tas bija pietiekami pieprasīts variants, kur ieguldīt naudu uz procentiem. Termiņnoguldījuma darbības princips ir vienkāršs – ieguldīt naudu bankā uz konkrētu termiņu ar nemainīgu procentu likmi un pēc termiņa beigām saņemt nopelnīto summu. Taču pašlaik atdeve no termiņnoguldījuma ir ļoti maza, tāpēc ieteicams izvēlēties citus investīciju veidu.

Investīcijas nekustamajā īpašumā

Šis investīciju veids ir viens no drošākajiem variantiem, kā investēt naudu ilgtermiņā. Privātpersonas parasti iegādājas nekustamo īpašumu ar mērķi pārdot to vēlāk, kad nekustamā īpašuma cenas palielināsies, vai izīrēt nākotnē. Šādi ieguldījumi ir samērā droši, taču naudas izteiksmē prasa ļoti lielas investīcijas.

Investīcijas ātrajos kredītos

Jauns apakšvirziens investīciju nozarē jau ir piesaistījis tūkstošu cilvēku uzmanību visā pasaulē. Atšķirībā no tradicionāliem investīciju veidiem, investīcijas ātrajos kredītos ir salīdzinoši vienkāršākas un pieejamas plašākam lietotāju lokam.

Pensiju līmeņi

Starp citu, ja Tu veic iemaksas pensiju 3.līmenī vai dzīvības apdrošināšanas fondā, Tu jau esi aktīvs investors. Bankas izmanto Tavus līdzekļus, lai iegādātos un pārdotu akcijas un vērtspapīrus, tādējādi pelnot naudu, ko vēlāk varēsi izmantot arī Tu. Taču viena lieta ir investīcijas nākotnes pensijai vai apdrošināšanai, un pavisam cita – investīcijas peļņas gūšanai.

Pirmajā gadījumā ieguvumi no ieguldījumiem būs Tev pieejami tikai pēc daudziem gadiem. Ne velti finanšu speciālisti iesaka sākt veikt iemaksas 3. pensiju līmenī 30 – 35 gadu vecumā. Investējot arī samērā nelielas summas 30 gadu garumā, cilvēkam ir lielas izredzes saņemt ievērojamu finanšu atbalstu vecumdienām. Taču ko darīt, ja atdevi no investīcijām gribi sagaidīt ātrāk? Investēt papildus – ieguldīt naudu ne tikai pensijā, bet arī citur – fondos, īpašumā, kredītos. Protams, arī šādas investīcijas neveidot lielu peļņu īstermiņā, taču pozitīvus rezultātus var sagaidīt jau pēc gada.

Tā kā mēs, NetCredit.lv, specializējamies tieši nebanku finanšu pakalpojumu nozarē, vēlamies pastāstīt vairāk par investīcijām ātrajos kredītos.
Lasi tālāk un uzzini, vai tas ir labākais veids, kur investēt!

Kā tas strādā?

Visi ātrie kredīti iegūstami pēc līdzīga principa. Lai izmantotu šo iespēju, ir nepieciešams interneta pieslēgums, mobilā telefona numurs, konts kādā no Latvijas bankām, kā arī e-pasta adrese. Lai pieteiktos un saņemtu kredītu, jāveic šādi soļi:

 • ienāc aizdevēja mājaslapā;
 • ja esi jaunais klients, aizpildi reģistrācijas anketu; ja esi pastāvīgais aizņēmējs – pieslēdzies savam lietotāja profilam;
 • izvēlies summu un atmaksas termiņu;
 • nosūti pieteikumu aizdēvējam;
 • pārskaiti reģistrācijas maksu, ja tāda nepieciešama;
 • sagaidi aizdevēja lēmumu.

Ja kreditora atbilde ir pozitīva, naudu savā kontā saņemsi aptuveni 15 minūšu laikā, vienas bankas ietvaros. Īstermiņa kredīti ir aizdevumi ar stingru atmaksas termiņu, tāpēc noteikti ievēro to. Nesedzot parādsaistības noteiktajā termiņā, var rasties problēmas, jo aizdevējs piemēros soda naudu un kopējā atmaksas summa palielināsies.

Ja saproti, ka nevarēsi savlaicīgi veikt kredīta maksājumu, noteikti sazinies ar aizdevēju, lai kredīti nepārtaptu par lieliem parādiem.

Tev vienmēr ir iespēja atteikties no pakalpojuma. Šādas tiesības garantē patērētāju tiesību aizsardzības likums. Ja pēc naudas saņemšanas esi izlēmis, ka aizdevums nav Tev piemērots, uzreiz brīdini par to aizdevēju.

kapec_izveleties

Kāpēc izvēlēties ātros kredītus?

 • Ātrie kredīti internetā ir ērts risinājums tajos brīžos, kad nav, kur meklēt finanšu palīdzību.
 • Ja Tev salīdzinoši ātri ir nepieciešama neliela naudas summa, piemērām, daži simti eiro uz dažām dienām, nedēļām vai mēnešiem, ātrais kredīts var būt parocīgs risinājums.
 • Naudas aizdevums ir viegli noformējams internetā, un nauda nepilnas pusstundas laikā tiek pārskaitīta Tavā kontā.
 • Naudas kredīts pieejams arī bankās; tas uz pirmo skatienu liekas drošāka izvēle. Bet bankas aizdevuma noformēšana aizņems vairākas dienas, iespējams pat nedēļas. Ātrais kredīts internetā tiek piešķirts daudz ātrāk, ja Tu atbilsti kredītdevēja prasībām.
ka_tas_strada

Kam piemērots?

 • Ātrie kredīti ir pieejami gandrīz ikvienam, kuram ir stabili regulārie ienākumi, kas ļauj aizdevumu laicīgi atmaksāt.
 • Nav svarīgi, vai esi pašnodarbinātais, seniors, students vai ārzemēs strādājošais, visi ātrie kredīti internetā ir pieejami arī Tev.
 • Galvenais, kas Tev jāpierāda, ir spēja laicīgi un pilnā apmērā atmaksāt aizdevumu.
 • Īstermiņa ir piemēroti cilvēkiem ar atbilstošu maksātspēju, tāpēc piesakies tikai tādai summai, ko varēsi atgriezt no ikmēneša ienākumiem.

Kādam nolūkam piemērots?

 • Automašīnas vai dzīvokļa remonts, neapmaksāts rēķins, jaunie ziemas zābaki vai jaka – negaidītu tēriņu sarakstu var turpināt līdz bezgalībai.
 • Aizdevums ir ērts risinājums situācijā, kad ātri un bez liekām formalitātēm nepieciešams iegūt nelielu naudas summu uz īsu laika periodu.
 • Aizdevumi internetā ir pieejami praktiski ikvienam cilvēkam ar atbilstošu maksātspēju, taču pirms pieteikuma nosūtīšanas padomā, vai ātrais kredīts patiešām nepieciešams.
 • Nevajadzētu aizņemties neapdomīgiem tēriņiem, atpūtai, izklaidei, kā arī citu tēriņu segšanai.
 • Ja kredīts nepieciešams, lai situācija nepasliktinātos, vari apsvērt izmantot šo pakalpojumu.
Vai investīcijas garantē peļņu?

Investīcijas var palīdzēt privātpersonai nopelnīt, ja investors seko līdzi nozarei, izglīto sevi un veic pārdomātus lēmumus. Visas investīcijas ir saistītas ar risku, taču, salīdzinot piedāvājumus, var izvēlēties sev piemērotākos un mazāk riskantus investīciju variantus.

Taču ņem vērā, ka neviens investīciju fonds vai platforma negarantē peļņu. Tu vari gan nopelnīt, gan zaudēt, peļņa var būt gan liela, gan ļoti maza – viss ir atkarīgs no tā, cik daudz, kur un uz kādiem nosacījumiem Tu investē.

Spēlējot gudri, uzticoties nevis intuīcijai, bet zināšanām un pārbaudītai informācijai, var ievērojami palielināt savas izredzes nopelnīt investīciju nozarē.

Ieguldīt var gan privātpersonas, gan juridiskās personas. Investīcijas ir pieejamas fiziskajām personām no 18 gadu vecuma. Lai investētu, Tev jābūt aktīvam bankas kontam vienā no Latvijā reģistrētajām bankām.

Atšķirībā no kredītiem, investēt naudu tiešsaistē var bez kredītvēstures un maksātspējas pārbaudes. Šie pārbaudes mehānismi nav nepieciešami, jo investors riskē tikai ar saviem līdzekļiem un neaizņemas naudu no aizdevēja.

Taču katra investora pienākums ir patstāvīgi izvērtēt savu maksātspēju, investīciju nepieciešamību un zināšanas par finanšu un investīciju sektoru.

Katrai nozarei ir savs minimālo investīciju iemaksu apjoms. Vismazākais tas ir investīcijām ātrajos kredītos – daudzas tiešsaistes investīciju platformas pieņem investīcijas no 10 EUR. Protams, tas nenozīmē, ka investējot vien 10 eiro, saņemsi lielu investīcijas atdevi.

Investēt izdevīgi – tas nozīmē ieguldīt daudz un vēl vairāk saņemt atpakaļ. Taču atgādinām, ka ieguldīt ieteicams tik daudz, cik vari zaudēt, neradot sev nevajadzīgas finanšu grūtības. Vienmēr ir labāk saņemt mazāku, bet stabilu peļņu, nekā riskēt un pazaudēt visus ieguldījumus.

Kas attiecas uz investīcijām fondos, šajā nozarē ieteicams sākt investīcijas ar summu no 100 līdz 200 EUR. Minimālais investīcijas apjoms daudzās bankās ir 50 EUR – optimālā summa, ko iztērēt, lai saprastu, vai investīcijas ir tas, kas nepieciešams. Atdeve no šādas summas nebūs īpaši liela, bet neveiksmes gadījumā zaudējumu var mierīgi pārdzīvot.

Atceries – ja mīnuss 50 EUR Tavā ikmēneša budžetā ir ievērojama summa, ko nevari atļauties, investīcijas Tev visdrīzāk nebūs piemērotas.

Pašlaik investīcijas nebanku nozarē ir bez maksas – par investora konta atvēršanu, apkalpošanu, naudas iemaksu un izmaksu nav jāmaksā komisijas. Investīcijas fondos ir saistītas ar papildu izmaksām.

Komisijas tiek iekasētas par investēšanu, investīciju portfeļa pārvaldīšanu un riska situāciju apiešanu. Ja investīcijas fondos tiek īstenotas caur starpnieku – banku vai citu finanšu institūciju, Tev jābūt gatavam šķirties no papildu summām, kas samazinās peļņu no investīcijām.

Bezmaksas investīcijas ir draudzīgākas investora maciņam, taču šajā gadījumā Tev jābūt gatavam riskēt vairāk, jo tikai Tu pats izvērtē katras investīcijas riska pakāpi un potenciālu atdevi.

Jā, ienākumi, kas gūti no investīcijām, tiek aplikti ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Investors var izvēlēties vienu no diviem nodokļu nomaksas variantiem – automātiski, saņemot savā rīcībā summu, kas paliek pēc nodokļu nomaksas, vai patstāvīgi, uzņemoties atbildību par nodokļu nomaksu.

Ja investors vēlas pats maksāt nodokļus no nopelnītajiem līdzekļiem, viņam jāinformē investīciju platforma par savu lēmumu pirms investīciju uzsākšanas. Lai to izdarītu, investoram jāaugšupielādē rezidences apliecības kopija. Šo dokumentu var saņemt nodokļu inspekcijā, norādot pieteikumā, ka persona saņem peļņu no aizdevumu izsniedzējiem.

Svarīgi – iedzīvotāju ienākuma nodoklis tiek aprēķināts atkarībā no aizdevuma izcelsmes valsts likumdošanas. Piemēram, ja aizdevums tiek izsniegts Spānijā, tajā investē Latvijas iedzīvotājs un saņem peļņu, tad investīcijai tiek piemērots atbilstošais Spānijas iedzīvotāju ienākuma nodoklis – 19%.

Atkarībā no izvēlētās platformas, investēt var visos nebanku aizdevumu veidos. Investori var ieguldīt naudu ātrajos un patēriņa kredītos, auto kredītos, hipotekārajos kredītos, biznesa kredītos, kredītos lauksaimniekiem un rēķinu finansēšanā. Katram aizdevumam ir sava riska pakāpe un potenciālas atdeves apjoms.

Investoriem ir pieejama pamatinformācija, kas ļauj salīdzināt aizdevumus un veikt izvēli: aizņēmēja dzīvesvieta, vecums, kredītvēsture, aizdevuma apjoms un termiņš, esošo kredītmaksājumu vēsture.

Personīgā informācija, piemēram, aizņēmēja vārds, uzvārds, darba vieta, ienākumu līmenis utt. netiek izpaustas investoriem. Šāda informācija investoriem nav aktuāla, jo nepalīdz izvērtēt kredīta riskus un potenciālu ieguldījumu atdevi. Daudz svarīgāk ir zināt aizņēmēja kredītvēstures statusu un līdzšinējo pieredzi ar aizdevuma atmaksu.

Investīcijas ātrajos kredītos ir samērā riskantas, jo vienmēr pastāv risks, ka aizņēmējs neveiks maksājumu termiņā vai tiks pasludināts par maksātnespējīgu, un viņa saistības aizdevēja priekšā tiks anulētas.

Investīciju platformas piedāvā dažādus investoru aizsardzības mehānismus, kas palīdz investoriem saglabāt vismaz daļu no investīciju apjoma. Piemēram, aizdevējs vai investīciju platforma var atpirkt ieguldījumu. Taču katrai investīciju platformai ir savi izmantošanas noteikumi, ar kuriem noteikti jāiepazīstas pirms investīciju veikšanas.

Investīcijas fondos arī ir saistītas ar riskiem, taču tie ir citādāki. Investēt akcijās un vērtspapīros nozīmē uzsākt spēli globālās ekonomikas okeānā. Uzņēmumi, kuru akcijās tiek ieguldīta Tava nauda, var augt un attīstīties, bet var arī pieredzēt grūtības ir bankrotēt. Investīcijas fondos notiek ar banku vai privāto investīcijas uzņēmumu palīdzību.

Pieredzējuši investīciju speciālisti var ātri reaģēt uz izmaiņām un paglābt investoru ieguldījumus, taču par šādu darbu jāmaksā komisijas, kas var būt pietiekami lielas. Savukārt investīcijas ātrajos kredītos netiek apliktas ar komisijām, taču šajā nozarē investoram pašam jāpēta, jāanalizē un jāriskē.

 

Scroll Up