Investē naudu - TOP investīcijas Tavai finanšu labklājībai

Kā Tu rīkojies ar saviem finanšu līdzekļiem? Iztērē visu no algas līdz algai, veido nelielus iekrājumus vai centies iekrāt lielu summu, lai vēlāk iegādātos nekustamo īpašumu, automašīnu vai veikt citu vērienīgu pirkumu?

Ja Tavi ienākumi pārsniedz Tavus tēriņus, un bankas konts ik mēnesi kļūst arvien piepildītāks, pienācis laiks padomāt, ko darīt ar šo naudu. Ja vēlies, lai bankas konta bilance palielinātos vēl, apsver investīcijas.

Mūsdienās ieguldīt naudu var dažādos veidos, ar dažādu risku un atdevi, tāpēc atrast sev piemērotu investīciju variantu nemaz nav sarežģīti. Mēs, Netcredit.lv, palīdzēsim Tev iepazīt investīciju nozari un saprast, kur investēt naudu, lai iegūtu maksimāli daudz.

Vairāk informācijas

(4 Atsauksmes)
Informācija, kas ir norādīta tabulā ir ņemta no investīciju mājaslapām un tā var būt novecojusi, tāpēc aicinām ziņot mums par novecojušu informāciju sazinoties ar mums.
Mēs cenšamies atjaunot informāciju tabulā pēc iespējas ātrāk, bet ne vienmēr to varam izdarīt, tāpēc, ja vēlaties saņemt precīzākus datus, tad apmeklējiet aizdevēja mājaslapu.

Atsauksmes

Domāju, ka investīcijas ātrajos kredītos ir viens no pieejamākajiem investīciju veidiem. Ieguldījumi fondos un vērtspapīros prasa laiku, nevar ieguldīt, kur vien pagadās. Ātrie kredīti šajā ziņā ir saprotamāki, un arī pats investīciju process ir vienkāršāks. Pagaidām vēl neesmu ieguldījis savu naudu, taču, ja to darīšu, tad noteikti ātrajos kredītos!

Aleksandrs

Aleksandrs / Menedžeris

Mani mulsina ideja ieguldīt kredītos, jo tomēr nav noslēpums, cik bieži īstermiņa kredīti tiek kavēti un neatmaksāti. Labāk izvēlēties aizdevumus ar mazākiem riskiem, piemēram, mājokļa kredītu.

Ieva

Ieva / Floriste

Jau ilgu laiku esmu pensiju 3. līmeņa dalībniece, tā ka ar ieguldījumiem un fondiem esmu pazīstama. Nolēmu izmēģināt īstermiņa pelnošāku investīciju veidu, proti, investīcijas kredītos. Ieguldu vairāk par minimāliem 10 eiro, un ar atdevi esmu apmierināta. Taču jāsaka, ka par investēšanu lasu daudz, tāpēc nepaļaujos uz veiksmi, bet mēģinu izprast nozari un tās noteikumus.

Veronika

Veronika / Grāmatvede

Investēju ātrajos kredītos vairākas reizes. Sākumā peļņa bija niecīga, pēc tam vienu reizi naudu zaudēju, jo aizņēmējs tā arī neatmaksāja kredītu, bet trešā reize gan bija laimīga – atdeve bija pietiekami liela. Tagad domāju izmēģināt fiksētu investīciju portfeli, lai pašam nebūtu jāmin, kurš aizņēmējs ir uzticams.

Māris

Māris / Skārdnieks

netcredit-naudas-investicijas

Kas ir investīcijas un ko ar tām darīt?

Investīciju pamatprincips ir vienkāršs – ieguldīt naudu un saņemt peļņu.

Taču, tāpat kā ikviens finanšu pakalpojums, investīcijas ir sarežģītākas, nekā šķiet no malas.

Mūsdienās investīcijas ir daudzveidīgas, un ieguldīt naudu var ne tikai turīgi cilvēki un uzņēmumi, bet arī privātpersonas ar vidējiem ienākumiem.

 


Latvijas iedzīvotājiem ir pieejami šādi investīciju veidi:

Investīcijas akciju un vērtspapīru tirgū jeb ieguldījumi investīciju fondos.

Ieguldīt fondos nozīmē iegādāties fondu daļas. Ja tās pieaugs, palielināsies arī investora kapitāls. Tas ir viens no potenciāli pelnošākajiem variantiem, kur ieguldīt brīvos līdzekļus, taču investīcijas fondos ir saistītas ar zināmiem riskiem, jo akciju kritiena gadījumā investori zaudē savus līdzekļus.

Termiņnoguldījums.

Vēl salīdzinoši nesen tas bija pietiekami pieprasīts variants, kur ieguldīt naudu uz procentiem. Termiņnoguldījuma darbības princips ir vienkāršs – ieguldīt naudu bankā uz konkrētu termiņu ar nemainīgu procentu likmi un pēc termiņa beigām saņemt nopelnīto summu. Taču pašlaik atdeve no termiņnoguldījuma ir ļoti maza, tāpēc ieteicams izvēlēties citus investīciju veidu.

Investīcijas nekustamajā īpašumā

Šis investīciju veids ir viens no drošākajiem variantiem, kā investēt naudu ilgtermiņā. Privātpersonas parasti iegādājas nekustamo īpašumu ar mērķi pārdot to vēlāk, kad nekustamā īpašuma cenas palielināsies, vai izīrēt nākotnē. Šādi ieguldījumi ir samērā droši, taču naudas izteiksmē prasa ļoti lielas investīcijas.

Investīcijas ātrajos kredītos

Jauns apakšvirziens investīciju nozarē jau ir piesaistījis tūkstošu cilvēku uzmanību visā pasaulē. Atšķirībā no tradicionāliem investīciju veidiem, investīcijas ātrajos kredītos ir salīdzinoši vienkāršākas un pieejamas plašākam lietotāju lokam.

Pensiju līmeņi

Starp citu, ja Tu veic iemaksas pensiju 3.līmenī vai dzīvības apdrošināšanas fondā, Tu jau esi aktīvs investors. Bankas izmanto Tavus līdzekļus, lai iegādātos un pārdotu akcijas un vērtspapīrus, tādējādi pelnot naudu, ko vēlāk varēsi izmantot arī Tu. Taču viena lieta ir investīcijas nākotnes pensijai vai apdrošināšanai, un pavisam cita – investīcijas peļņas gūšanai.

Pirmajā gadījumā ieguvumi no ieguldījumiem būs Tev pieejami tikai pēc daudziem gadiem. Ne velti finanšu speciālisti iesaka sākt veikt iemaksas 3. pensiju līmenī 30 – 35 gadu vecumā. Investējot arī samērā nelielas summas 30 gadu garumā, cilvēkam ir lielas izredzes saņemt ievērojamu finanšu atbalstu vecumdienām. Taču ko darīt, ja atdevi no investīcijām gribi sagaidīt ātrāk? Investēt papildus – ieguldīt naudu ne tikai pensijā, bet arī citur – fondos, īpašumā, kredītos. Protams, arī šādas investīcijas neveidot lielu peļņu īstermiņā, taču pozitīvus rezultātus var sagaidīt jau pēc gada.

Tā kā mēs, NetCredit.lv, specializējamies tieši nebanku finanšu pakalpojumu nozarē, vēlamies pastāstīt vairāk par investīcijām ātrajos kredītos.
Lasi tālāk un uzzini, vai tas ir labākais veids, kur investēt!

 

Investīcijas ātrajos kredītos: instrukcijas iesācējiem

 

Investīcijas ātrajos kredītos kļuva iespējams pateicoties tam, ka tika radītas tiešsaistes investīciju platformas. Tur ir apkopota informācija par pieejamajiem aizdevumiem, un investori var izvēlēties, kuros aizdevumus vēlas ieguldīt savus līdzekļus. Platformas dalībnieki ir:

 • aizņēmēji. Privātpersonas, kas izmanto nebanku aizdevumus. Atkarībā no aizdevumu veida, tie var būt strādājošie, pensionāri, jaunieši, lauksaimnieki, jaunās ģimenes utt. Aizņēmēju loks ir plašs, un pieprasījums pēc nebanku kredītiem arvien pieaug;
 • aizdevēji. Nebanku kredītdevēji, kas piešķir aizdevumus. Tie var būt gan mazi uzņēmumi, kas piedāvā tikai ātros kredītus līdz algas dienai, gan lieli kredītdevēji, kuru pakalpojumu klāstā ietilpst arī hipotekārie kredīti, auto līzings un kredīti biznesa attīstībai;
 • platformas uzturētāji. Uzņēmums, kas nodrošina platformas darbību. Tas var būt gan starpnieks starp aizdevējiem un investoriem, gan uzņēmums, kuram pieder plaformā izvietotie aizdevēji;
 • investori. Fiziskās un juridiskās personas, kuras izvēlas investīciju objektus un iegulda naudu. Par investoru var kļūt ikviens pilngadīgs cilvēks, kurā rīcībā ir brīvi naudas līdzekļi.

Ātro kredītu investīciju platformas iedalās divos veidos. Pirmajā var ieguldīt platformas grupas kredītiestāžu aizdevumos. Tas nozīmē, ka platformas un tajā izvietotie aizdevumi pieder vienam uzņēmumam, un investoriem nav pieejamas investīcijas trešo pušu kredītos.

Otrajā gadījumā investēt iespējams platformas partneru izsniegtajos kredītos. Tas nozīmē, ka platformā ir izvietoti aizdevumi no dažādām kredītiestādēm, kas ir parakstījuši sadarbības līgumu ar investīciju platformu.

Kā tas strādā? Pavisam vienkārši:

 • investors izvēlas vienu vai vairākus aizdevumus, kur investēt;
 • kad izvēlētais aizņēmējs veic kredīta maksājumu, investors saņem peļņu un procentus atbilstoši investīcijas lielumam;
 • nopelnīto summu investors var investēt tālāk vai izņemt un pārskaitīt uz savu bankas kontu.

Kāpēc investīcijas ātrajos kredītos ir kļuvušas populāras? Tam ir vairāki iemesli:

 • investēt var nelielas summas. Investīcijas fondos 10 eiro apjomā nedos investoram gandrīz nekādu vērā ņemamu peļņu, taču, investējot nelielos īstermiņa aizdevumos, var nopelnīt samērā daudz – līdz pat 10% – 12% gadā;
 • ieguldīt naudu var ātri, neizejot no mājām. Tāpat kā nebanku aizdevumi, arī investīcijas ātrajos kredītos pieejamas tiešsaistē;
 • investors var izvēlēties dažādus investīciju variantus. Var veidot investīciju portfeli patstāvīgi, atlasot aizdevumus pēc sev aktuāliem parametriem, var izmantot Auto Invest pakalpojumu (piemēram, investēt visos aizdevumos no 300 līdz 500 eiro ar termiņu līdz 30 dienām), var spēlēt otrreizējā tirgū un pārdot esošās investīcijas pirms termiņa beigām.


Kā redzi, ātrie kredīti ir atraktīvs variants, kur ieguldīt naudu. Taču mūsu ieteikums – nesteidzies! Vispirms apdomā, vai investīcijas ir patiešām vajadzīgas Tavos apstākļos. Turpini lasīt un uzzini, kā izvērtēt savu finanšu situāciju!

 

kapec_izveleties

Pārbaudi, vai investīcijas ir labs risinājums Tev!

Neviens finanšu speciālists, ieskaitot Netcredit.lv komandu, nevar sniegt viennozīmīgu atbildi uz jautājumu, kur vislabāk ieguldīt naudu. Tas ir atkarīgs gan no personai pieejamo finanšu līdzekļu apjoma, gan no ilgtermiņa un īstermiņa mērķiem. Neatkarīgi no tā, vai vēlies ieguldīt akcijās, vērtspapīros vai ātro kredītu tirgū, vispirms Tev jāatbild uz šādiem jautājumiem:

 • vai Tavā rīcībā ir brīvi naudas līdzekļi, ko investēt? Atceries, ka ne katram cilvēkam investīcijas ir piemērotas. Piemēram, mazo algu saņēmējiem lietderīgāk ir pievērsties ģimenes budžeta plānošanai. Investēt naudu ieteicams tad, ja pēc nodokļu nomaksas un regulāriem tēriņiem Tev paliek vismaz pāris simti eiro. Daļu no šīs summas var atlikt pēkšņiem tēriņiem, pensijai, bērnu izglītībai, atpūtai, bet daļu – ieguldīt;
 • vai esi iepazinies ar visiem investīciju nosacījumiem? Jo vairāk Tu zini par investīciju nozari, jo gudrāku lēmumu vari pieņemt. Atceries, ka naudas ieguldīšana ir brīvprātīga rīcība, tāpēc velti laiku piedāvājumu salīdzināšanai un nosacījumu izpētei.
 • vai esi gatavs ne tikai nopelnīt, bet arī zaudēt? Ikvienai investīcijai ir savs riska līmenis. Izmantojot finanšu konsultantu palīdzību, kā arī internetā pieejamo informāciju, var saprast, kur labāk ieguldīt naudu, taču paredzēt tirgus izmaiņas nav iespējams. Pārliecinies, ka investē tik daudz, cik vari atļauties pazaudēt, un nepakļauj liekam riskam savu finanšu labklājību!

Atbildes uz visiem trīs jautājumiem ir pozitīvas, un Tu esi gatavs ieguldīt? Mēs, Netcredit.lv, esam gatavi palīdzēt!

Investīcijas kopā ar NetCredit – saprotami, ērti, izdevīgi

Mēs nevaram pateikt priekšā, kur ieguldīt naudu, taču varam palīdzēt izprast investīciju nozari un spert pirmos soļus pie panākumiem. Nesakām, ka investēt ir vienkārši – lai nopelnītu arī nelielu summu, Tev būs jāanalizē, jādomā un jāriskē, taču gudra un mierīga pieeja investīcijām ievērojami samazina riskus.

Investīcijas ir pieejamas ikvienam cilvēkam ar brīviem naudas līdzekļiem un vēlmi nopelnīt vairāk. Izmanto savus resursus gudri un salīdzini investīciju piedāvājumu ar Netcredit.lv palīdzību!

Vai investīcijas garantē peļņu?

Investīcijas var palīdzēt privātpersonai nopelnīt, ja investors seko līdzi nozarei, izglīto sevi un veic pārdomātus lēmumus. Visas investīcijas ir saistītas ar risku, taču, salīdzinot piedāvājumus, var izvēlēties sev piemērotākos un mazāk riskantus investīciju variantus.

Taču ņem vērā, ka neviens investīciju fonds vai platforma negarantē peļņu. Tu vari gan nopelnīt, gan zaudēt, peļņa var būt gan liela, gan ļoti maza – viss ir atkarīgs no tā, cik daudz, kur un uz kādiem nosacījumiem Tu investē.

Spēlējot gudri, uzticoties nevis intuīcijai, bet zināšanām un pārbaudītai informācijai, var ievērojami palielināt savas izredzes nopelnīt investīciju nozarē.

Ieguldīt var gan privātpersonas, gan juridiskās personas. Investīcijas ir pieejamas fiziskajām personām no 18 gadu vecuma. Lai investētu, Tev jābūt aktīvam bankas kontam vienā no Latvijā reģistrētajām bankām.

Atšķirībā no kredītiem, investēt naudu tiešsaistē var bez kredītvēstures un maksātspējas pārbaudes. Šie pārbaudes mehānismi nav nepieciešami, jo investors riskē tikai ar saviem līdzekļiem un neaizņemas naudu no aizdevēja.

Taču katra investora pienākums ir patstāvīgi izvērtēt savu maksātspēju, investīciju nepieciešamību un zināšanas par finanšu un investīciju sektoru.

Katrai nozarei ir savs minimālo investīciju iemaksu apjoms. Vismazākais tas ir investīcijām ātrajos kredītos – daudzas tiešsaistes investīciju platformas pieņem investīcijas no 10 EUR. Protams, tas nenozīmē, ka investējot vien 10 eiro, saņemsi lielu investīcijas atdevi.

Investēt izdevīgi – tas nozīmē ieguldīt daudz un vēl vairāk saņemt atpakaļ. Taču atgādinām, ka ieguldīt ieteicams tik daudz, cik vari zaudēt, neradot sev nevajadzīgas finanšu grūtības. Vienmēr ir labāk saņemt mazāku, bet stabilu peļņu, nekā riskēt un pazaudēt visus ieguldījumus.

Kas attiecas uz investīcijām fondos, šajā nozarē ieteicams sākt investīcijas ar summu no 100 līdz 200 EUR. Minimālais investīcijas apjoms daudzās bankās ir 50 EUR – optimālā summa, ko iztērēt, lai saprastu, vai investīcijas ir tas, kas nepieciešams. Atdeve no šādas summas nebūs īpaši liela, bet neveiksmes gadījumā zaudējumu var mierīgi pārdzīvot.

Atceries – ja mīnuss 50 EUR Tavā ikmēneša budžetā ir ievērojama summa, ko nevari atļauties, investīcijas Tev visdrīzāk nebūs piemērotas.

Pašlaik investīcijas nebanku nozarē ir bez maksas – par investora konta atvēršanu, apkalpošanu, naudas iemaksu un izmaksu nav jāmaksā komisijas. Investīcijas fondos ir saistītas ar papildu izmaksām.

Komisijas tiek iekasētas par investēšanu, investīciju portfeļa pārvaldīšanu un riska situāciju apiešanu. Ja investīcijas fondos tiek īstenotas caur starpnieku – banku vai citu finanšu institūciju, Tev jābūt gatavam šķirties no papildu summām, kas samazinās peļņu no investīcijām.

Bezmaksas investīcijas ir draudzīgākas investora maciņam, taču šajā gadījumā Tev jābūt gatavam riskēt vairāk, jo tikai Tu pats izvērtē katras investīcijas riska pakāpi un potenciālu atdevi.

Jā, ienākumi, kas gūti no investīcijām, tiek aplikti ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Investors var izvēlēties vienu no diviem nodokļu nomaksas variantiem – automātiski, saņemot savā rīcībā summu, kas paliek pēc nodokļu nomaksas, vai patstāvīgi, uzņemoties atbildību par nodokļu nomaksu.

Ja investors vēlas pats maksāt nodokļus no nopelnītajiem līdzekļiem, viņam jāinformē investīciju platforma par savu lēmumu pirms investīciju uzsākšanas. Lai to izdarītu, investoram jāaugšupielādē rezidences apliecības kopija. Šo dokumentu var saņemt nodokļu inspekcijā, norādot pieteikumā, ka persona saņem peļņu no aizdevumu izsniedzējiem.

Svarīgi – iedzīvotāju ienākuma nodoklis tiek aprēķināts atkarībā no aizdevuma izcelsmes valsts likumdošanas. Piemēram, ja aizdevums tiek izsniegts Spānijā, tajā investē Latvijas iedzīvotājs un saņem peļņu, tad investīcijai tiek piemērots atbilstošais Spānijas iedzīvotāju ienākuma nodoklis – 19%.

Atkarībā no izvēlētās platformas, investēt var visos nebanku aizdevumu veidos. Investori var ieguldīt naudu ātrajos un patēriņa kredītos, auto kredītos, hipotekārajos kredītos, biznesa kredītos, kredītos lauksaimniekiem un rēķinu finansēšanā. Katram aizdevumam ir sava riska pakāpe un potenciālas atdeves apjoms.

Investoriem ir pieejama pamatinformācija, kas ļauj salīdzināt aizdevumus un veikt izvēli: aizņēmēja dzīvesvieta, vecums, kredītvēsture, aizdevuma apjoms un termiņš, esošo kredītmaksājumu vēsture.

Personīgā informācija, piemēram, aizņēmēja vārds, uzvārds, darba vieta, ienākumu līmenis utt. netiek izpaustas investoriem. Šāda informācija investoriem nav aktuāla, jo nepalīdz izvērtēt kredīta riskus un potenciālu ieguldījumu atdevi. Daudz svarīgāk ir zināt aizņēmēja kredītvēstures statusu un līdzšinējo pieredzi ar aizdevuma atmaksu.

Investīcijas ātrajos kredītos ir samērā riskantas, jo vienmēr pastāv risks, ka aizņēmējs neveiks maksājumu termiņā vai tiks pasludināts par maksātnespējīgu, un viņa saistības aizdevēja priekšā tiks anulētas.

Investīciju platformas piedāvā dažādus investoru aizsardzības mehānismus, kas palīdz investoriem saglabāt vismaz daļu no investīciju apjoma. Piemēram, aizdevējs vai investīciju platforma var atpirkt ieguldījumu. Taču katrai investīciju platformai ir savi izmantošanas noteikumi, ar kuriem noteikti jāiepazīstas pirms investīciju veikšanas.

Investīcijas fondos arī ir saistītas ar riskiem, taču tie ir citādāki. Investēt akcijās un vērtspapīros nozīmē uzsākt spēli globālās ekonomikas okeānā. Uzņēmumi, kuru akcijās tiek ieguldīta Tava nauda, var augt un attīstīties, bet var arī pieredzēt grūtības ir bankrotēt. Investīcijas fondos notiek ar banku vai privāto investīcijas uzņēmumu palīdzību.

Pieredzējuši investīciju speciālisti var ātri reaģēt uz izmaiņām un paglābt investoru ieguldījumus, taču par šādu darbu jāmaksā komisijas, kas var būt pietiekami lielas. Savukārt investīcijas ātrajos kredītos netiek apliktas ar komisijām, taču šajā nozarē investoram pašam jāpēta, jāanalizē un jāriskē.

Scroll Up