Auto līzings - Tava iespēja braukt ar sapņu auto

Automašīnas iegāde ir liels notikums ikvienam cilvēkam. Ne katram ir tik lieli krājumi, lai uzreiz iegādātos auto par pilnu summu. Šajā situācijā Tev var palīdzēt līzings auto iegādei.

Aizdevums auto iegādei parasti tiek izsniegts pret iegādājamā auto ķīlu. Tajā pašā laikā automašīna paliek pircēja lietošanā, t.i. Tu varēsi braukt ar auto un pakāpeniski atmaksāt kredītu.

Auto līzings var tikt izmantots arī, lai ieķīlātu esošo mašīnu. Kredīts pret auto ķīlu sniedz iespēju pārvērst savu mašīnu naudas avotā, lai atrisinātu sarežģījumus vai iegādāties jaunu, vēl labāku mašīnu.

Uzzini, kāds līzings auto iegādei ir izdevīgākais tieši Tev!

Vairāk informācijas

(4 Atsauksmes)
Informācija, kas ir norādīta tabulā ir ņemta no aizdevēja mājaslapas un tā var būt novecojusi, tāpēc aicinām ziņot mums par novecojušu informāciju sazinoties ar mums.
 
Mēs cenšamies atjaunot informāciju tabulā pēc iespējas ātrāk, bet ne vienmēr to varam izdarīt, tāpēc, ja vēlaties saņemt precīzākus datus, tad apmeklējiet aizdevēja mājaslapu.

Atsauksmes

Kad gribēju iegādāties pirmo automašīnu, sapratu, ka tas man nav pa spēkam. Iekrāt gandrīz 10 000 man aizņemtu, laikam, 10 gadus. Pirkt lietotu, vecu un sliktu mašīnu arī negribējās. Tad nu vienīgā izeja ir kredīts auto iegādei. Salīdzināju variantus, par laimi, visiem aizdevējiem ir kredītu kalkulators mājaslapā, nekas nav pašam jārēķina. Izvēlējos aizdevēju, noformēju kredītu, tagad braucu ar jaunu auto. Jā, kredīts ar mani būs nākamos 5 gadus, bet tas ir ērtāk nekā krāt pašam. Kad Tev ir kredīta maksājums, Tu to veic, bet, ja nebūtu tādu saistību, nauda tik un tā aizietu, bet mašīnas kā nebija tā arī nebūtu.

Ainars

Ainars / menedžeris

Es ieķīlāju vecu mašīnu, lai nopirktu jaunu. Process aizņēma ap nedēļu, bet tas tikai tāpēc, ka man bija grūti sarunāt laiku mašīnas novērtējumam un jaunās mašīnas iegādei. Arī pašai tomēr jāstrādā, domāju, ka principā var arī daudz ātrāk visu noformēt. Auto kredīts man ļoti noderēja, īpaši novērtēju to, ka ieķīlāts ir vecais auto, bet jaunu nopirku pa pilnu summu un tas ir manā īpašumā.

Ingūna

Ingūna / grāmatvede

Kredīts pret auto ķīlu man bija nepieciešams, lai atmaksātu kavētu hipotēku. Es domāju, ka jebkurā gadījumā labāk ir zaudēt mašīnu nekā jumtu virs galvas, tāpēc pieteicos auto kredītam. Par laimi, viss bija kārtībā, neslēpu, ka nauda vajadzīga cita kredīta atmaksai, un aizdevumu saņēmu bez problēmām. Ar banku un hipotēku esmu ticis galā, tagad atmaksāju auto kredītu. Izdevumi nav zemi, taču turpinu braukt ar savu auto un vienkārši esmu sācis dzīvot taupīgāk – šī prasme gan noderēs arī pēc kredīta atmaksas!

Juris

Juris / fotogrāfs

Auto kredīts ir teju vienīgā iespēja tikt pie mašīnas, jo kuram gan bankas kontā ir lieka tāda summa? Pieteicos kredītam internetā, viss bija nevainojami – ar mani sazinājās jau pēc 10 minūtēm, paskaidroja nosacījumus, sarunājām ar viņiem tikšanās laiku. Mašīna līzingā bija macā rīcībā pēc dažām dienām, laiku aizņēma dokumentu noformēšana, bet kopumā tas arī bija diezgan ātri. Braucu ar jaunu auto, maksāju kredītu un esmu ļoti apmierināts. Domāju,ka aizdevums auto iegādei r ideāls variants, kā nopirkt mašīnu, jo krāt ir vienkārši neizdevīgi – kamēr krāsi naudu, mašīnu cenas tikai augs.

Andris

Andris / strādnieks

netcredit-auto-lizings

Kas ir līzings auto iegādei?

Auto līzings mūsdienās ir ļoti populārs, jo ne katram cilvēkam, pērkot automašīnu, uzreiz ir visa summa uz rokām. Līzings jeb kredīts ļauj iegādāties jaunu vai lietotu mašīnu tad, kad vēlies, bez ilgstošas naudas krāšanas. Kredīts auti iegādei tiek nodrošināts apmaiņā uz iegādātā autotransporta ķīlu. Tu varēsi braukt ar auto, neskatoties uz to, ka tā ir mašīna līzingā, un atmaksas termiņš vēl nav beidzies.

Cits auto kredīta veids ir kredīts pret auto ķīlu. Ja Tev ir savs transportlīdzeklis, ko vēlies pārvērst par naudas avotu, šis aizdevums var būt Tev piemērots. Kredīts pret auto ķīlu arī ir sava veida līzings, jo par mašīnu būs jāveic ikmēneša kredīta maksājums un veco mašīnu var ieķīlāt, lai iegādātos jaunu. Lasi tālāk, ja vēlies noskaidrot vairāk par auto kredītiem un saprast, kāds no tiem ir vairāk piemērots tieši Tev!


Kā iedalās kredīta veids?

Auto kredīts bez pirmās iemaksas

Parasti kredītdevēji prasa, lai aizņēmējs patstāvīgi veiktu pirmo iemaksu par mašīnu. Šādai pieejai ir savas priekšrocības – kredītdevējs noskaidro, vai aizņēmējam ir pietiekami ienākumi auto līzingam, vai aizņēmējs ir pietiekami atbildīgs un spējīgs sakrāt pirmajai iemaksai nepieciešamo summu. Taču aizņēmējam auto kredīts ar pirmo iemaksu nav tik izdevīgs, jo nākas atlikt mašīnas iegādi līdz brīdim, kad nepieciešamā summa būs uz rokām.

Pie dažiem kredītdevējiem tomēr ir pieejams izdevīgs aizdevums bez pirmās iemaksas. Kredīta summa ir lielāka, taču mašīnu var iegādāties ātrāk. Protams arī auto līzings bez pirmās iemaksas tiek piešķirts tikai personām ar atbilstošu maksātspēju;

Bez oficiālas darbavietas, bet ar pastāvīgiem ienākumiem

Kredīts pret auto ķīlu bez darba vietas ir pieejams pie dažiem aizdevējiem. Piesakoties auto līzingam internetā, Tev būs jāpierāda sava maksātspēja, iesniedzot kreditoram izziņu no VSAA un/vai izrakstu no sava bankas konta. Par aizdevuma atmaksas garantiju šajā gadījumā kalpo auto ķīla. Taču ņem vērā, ka auto līzings bez oficiālas darbavietas nav saņemams viegli.

Aizdevēju pienākums ir pārliecināties par klienta maksātspēju, tāpēc neregulāri ienākumi nebūs pietiekami, lai saņemtu auto kredītu. Līzings var būt pieejams, ja Tu saņem lielu pensiju vai gūsti ienākumu no nekustamā īpašuma vai citiem darījumiem, taču personām, kuru ienākumu avotu nav iespējams izsekot – tas visdrīzāk netiks piešķirts;

Bez ķīlas un galvotāja

Tas pēc būtības ir aizdevums pret ķīlu. Ieķīlāts tiek vecais vai jaunais auto, tas, ko vēlas nopirkt, vai tas, ko grib izmantot kā naudas avotu. Līzings bez ķīlas nav iespējams, taču aizņemties pret auto ķīlas nodrošinājumu var bez galvotāja. Galvotāju piesaista aizdevumam, ja kredītdevējs vēlas papildu garantijas, ka auto kredīts tiks atmaksāts pilnā apjomā norādītajā termiņā. Taču parasti pietiek ar aizņēmēja maksātspēju, pozitīvu kredītvēsturi un gatavību veikt pirmo iemaksu, lai aizdevējs neprasītu galvotāju;

Ar sliktu kredītvēsturi

Izdevīgs auto līzings ar sliktu kredītvēsturi lielākoties ir pieejams tiem cilvēkiem, kuri laika gaitā ir pierādījuši savu atbildīgu attieksmi pret naudas lietām – citiem vārdiem, cilvēkiem ar pozitīvu kredītvēsturi. Taču daudziem tā dažādu iemeslu dēļ ir sabojāta, jo aizmirst par maksājuma termiņa, nokavēt kredītu un rezultātā iedzīvoties parādos diemžēl var ikviens cilvēks.

Ja Tava kredītvēsture ir negatīva, aizdevums auto iegādei var būt Tev pieejams, taču tas būs atkarīgs no aizdevēja iekšējās klientu politikas. Liela nozīme ir tam, vai kredīvēsture ir sabojāta neatmaksāta kredīta vai kavētu maksājumu dēļ, kā arī tam, cik ilgu laiku atpakaļ ir bijis šis incidents. Ļoti izdevīgs piedāvājums varbūt nebūs pieejams šajā situācijā, taču visdrīzāk varēsi paņemt mašīnu līzingā vai ieķīlāt to, ja kredītdevējs izlems, ka Tava situācija nav tā sliktākā;

No 18-20 gadiem

Jauniešu vēlme iegūt savā īpašumā personīgu transportlīdzekli ir saprotama, un daudzi aizdevēji piedāvā šādu iespēju. Auto līzings no 18 gadiem ir pieejams salīdzinoši plašs, taču tāpat kā citi kredīti, tas ir piemērots tikai cilvēkiem ar atbilstošu maksātspēju. Tu vari saņemt auto kredītu, ja Tavs ikmēneša ienākumu līmenis ir pietiekams, lai veiktu regulāras kredīta iemaksas. Auto kredīts tiek piešķirts vai atteikts, balstoties tikai informācijā par aizņēmēja ienākumiem, tāpēc paļauties uz vecāku finansēm nebūs iespējams.

Kāpēc kredīta kalkulators ir neaizvietojams palīgs auto kredīta izvēlē?

Kredīts auto iegādei ir pietiekami apjomīgs aizdevums, tāpēc pirms līguma noformēšanas ir svarīgi izvērtēt visus aizņemšanās par un pret. Šajā uzdevumā lieti noder kredīta kalkulators – tiešsaistes rīks, kas palīdz ātri aprēķināt potenciāla kredīta izmaksas, salīdzināt dažādus piedāvājums un izvēlēties sev piemērotāko. Pastāstīsim, kā tiek izmantots auto līzinga kalkulators!

Auto kredīta kalkulators ir pieejams pie ikviena aizdevēja, kas piedāvā auto kredīta vai līzinga pakalpojumus. Kaklulators atrodas aizdevēja mājaslapā, un to var bez maksas izmantot ikviens lapas apmeklētājs. Kredīta kalkulators parāda:

 • cik liels ir kopējais procentu maksājums par aizdevuma izmantošanu;
 • cik liela ir kopējā atmaksas summa, ieskaitot procentus un citas obligātas iemaksas (ja tādas ir);
 • kā atšķiras kopējā atmaksas summa un procentu maksājums, atkarībā no izvēlētā kredīta atmaksas termiņa.

Tā kā auto kredīts visbiežāk tiek piešķirts ar individuāli noteiktu procentu likmi, auto kredīta kalkulators nodrošina iespēju patstāvīgi ierakstīt šo rādītāju. Izmanto visas kalkulatoru sniegtās iespējas – eksperimentē ar rādītājiem, salīdzini dažādus variantus un izvēlies aizdevēju ar Tev visdraudzīgākajiem nosacījumiem!

 

Kā tas darbojas?

Auto līzings un kredīts pret auto ķīlu strādā pēc vienota principa. Nebanku kredītdevēji vienkāršo pieteikšanās procedūru, lai klientiem nebūtu jātērē savs laiks. Pieteikšanās auto līzingam notiek tiešsaistē, un, ja viss notiek veiksmīgi, līgums tiek parakstīts klātienē. Ja vēlies iegādāties vai ieķīlāt automašīnu, veic šādus soļus:

 1. Salīdzini visus piedāvājumus un izvēlies sev piemērotāko;
 2. Aizpildi pieteikumu kredītdevēja mājaslapā;
 3. Sagaidi aizdevēja lēmumu, kas parasti ir gatavs mazāk nekā pusstundas laikā;
 4. Pozitīva lēmuma gadījumā paraksti kredītlīgumu aizdevēja birojā;
 5. Saņem naudu savā bankas kontā vai dodies pie auto pārdevēja, lai sēstos pie sava jaunā auto stūres.

Aizņēmēja atteikšanās tiesības regulē kredītlīgums. Tur atradīsi visu informāciju par atteikšanās kārtību un abu pušu pienākumiem un tiesībām šajā jautājumā. Vienmēr izlasi to rūpīgi, lai savlaicīgi zinātu, ko Tu paraksti!

 

ka_tas_strada

Kam piemērots?

Auto kredīti ir piemēroti Latvijas pilsoņiem un cilvēkiem ar patstāvīgā iedzīvotāja statusu. Tikpat svarīgs kritērijs ir aizņēmēja vecums, un šeit katram aizdevējam ir savi noteikumi. Parasti auto līzings un kredīts pret auto ķīlu ir pieejami personām vecumā no 20 līdz 65 gadiem, taču dažkārt var atrast arī citādus noteikumus, piemēram, auto kredīts no 18 gadiem. Neatņemams kredīta saņemšanas nosacījums ir atbilstoša maksātspēja. Pēc likuma prasībām kredītdevējs ir tiesīgs piešķirt auto kredītu tikai pēc tam, kad būs pārliecinājies par potenciāla aizņēmēja maksātspēju un ienākumu līmeni.

Auto uz nomaksu var būt piemērots ikvienam, kurš vēlas iegūt savā rīcībā jaunu mašīnu vai grib izmantot esošo auto kā naudas avotu. Protams, Tev jābūt mašīnas likumīgam īpašniekam, lai varētu to ieķīlāt. Svarīga piebilde ir tāda, ka ieķīlāto auto nedrīkst izvest ārpus Latvijas robežām, tāpēc, ja Tu daudz ceļo ar automašīnu, kredīts pret auto ķīlu var nebūt labākais risinājums.

Kādām nolūkam piemērots?

Auto kredīti – gan auto līzings, gan kredīts pret auto ķīlu, – ir piemēroti, ja vēlies iegādāties vai ieķīlāt automašīnu. Jaunas mašīnas iegāde ir skaidrs un viennozīmīgs mērķis, bet auto ieķīlāšana ir komplekss jautājums. Paņemt auto kredītu pret ķīlas nodrošinājumu var dažādiem mērķiem – gan jaunas mašīnas iegādei, gan mājokļa remontam, hipotēkas atmaksai, ārstniecībai vai citām vajadzībām. Aizdevējs parasti neinteresējas par naudas izmantošanas mērķi, taču dažkārt šī informācija tomēr jānorāda kredītpieteikumā. Aizdevums auto iegādei savukārt ir vienkāršāks – tam piesakās, ja vēlas iegādāties mašīnu, bet tā cena ir pārāk liela, lai nopirktu auto par saviem līdzekļiem.

kapec_izveleties

Kāpēc izvēlēties?

 • Auto līzings ir parocīgs, lai iegādātos automašīnu bez nepieciešamības ilgstoši krāt naudu.
 • Transportlīdzeklis ir vērtīgs īpašums, tāpēc gandrīz nevienam cilvēkam ar vidēji lieliem ienākumiem nav iespējas nopirkt mašīnu par pilnu cenu. Izdevīgs auto aizdevums atrisina šo problēmu.
 • Kredītu pret auto ķīlu var izmantot, lai ātri iegūtu savā rīcībā nopietnu summu.
 • Šāda kredīta apjoms parasti pārsniedz patēriņa kredītu maksimālo summu, tāpēc atbilstošos apstākļos automašīnas ieķīlāšana var būt noderīgs pakalpojums.
Vai var ieķīlāt vecu auto?

Ikvienam aizdevējam ir savi transportlīdzekļu ieķīlāšanas nosacījumi. Tā kā automašīna ir vērtīga prece, ko nepērk ik gadu, aizdevēji piedāvā ieķīlāt arī tādas mašīnas, kas vairs nav jaunas. Taču visam ir savas racionālas robežas. Ieķīlāt pavisam vecu auto tomēr nevarēsi, jo mašīnai jābūt pietiekami labā tehniskajā stāvoklī, lai aizdevējs piešķirtu Tev noteiktu summu pret šī auto ķīlu. Noskaidro aizdevēja mājaslapā, cik vecu auto var ieķīlāt.

Latvijas likumdošana prasa no aizdevējiem, lai tie pārbaudītu aizņēmēja maksātspēju pirms kredīta piešķiršanas. Kredīts auto iegādei ir pieejams tikai cilvēkiem ar pietiekami lieliem un regulāriem ienākumiem, tāpēc pirms pieteikuma nosūtīšanas apsvēr savu maksātspēju patstāvīgi. Kredītu kalkulators kredītdevēju mājaslapās parādīs, cik liels var būt ikmēneša maksājums. Ja Tevi apmierina šī summa un esi gatavs to maksāt, laikus sagatavo ienākumus apliecinošos dokumentus – izziņas no darbavietas un bankas konta izrakstus.

Vairumā gadījumu aizdevējs ļauj aizņēmējam paturēt ieķīlāto mašīnu savā rīcībā. Tu vari izmantot auto kā ierasts, un vienīgais ierobežojums ir aizliegums izvest ieķīlāto auto no Latvijas teritorijas. Taču pirms pieteikuma nosūtīšanas un līguma parakstīšanas noteikti pārliecinies, ka aizdevējs nodrošina aizņēmēja tiesības paturēt ieķīlāto transportlīdzekli.

Auto līzings nozīmē, ka mašīnas likumīgais īpašnieks ir kredītdevējis, bet aizņēmējs ir auto turētājs. Turētājs izmanto mašīnu, ir atbildīgs par tās tehnisko stāvokli, bet īpašnieks, šajā gadījumā, aizdevējs, saņem ikmēneša kredīta maksājumus par mašīnas izmantošanu. Tiklīdz aizdevums tiks atmaksāts pilnā apjomā, tiks noformēti visi atbilstošie dokumenti, un par mašīnas īpašnieku kļūsi Tu pats.

Visi Latvijā pieejamie kredīti, tostarp līzings auto iegādei, ir pieejami tikai Latvijai valstspiederīgajiem: pilsoņiem un nepilsoņiem.

Līzings auto iegādei ir pietiekami dārgs pakalpojums, jo jebkurš transportlīdzeklis, arī lietots, ir vērtīga prece. Galīgo līzinga summu Tev pateiks aizdevējs, bet aptuveni to var uzzināt vēl pirms pieteikuma nosūtīšanas, izmantojot kredītu kalkulatoru. Tas ir pieejams aizdevēja mājaslapā, un tas aprēķina aptuvenu ikmēneša kredīta maksājumu, atkarībā no auto līzinga summas un atmaksas termiņa.

Ja Tu vēlies ieķīlāt savu mašīnu, tai būs nepieciešams profesionāls vērtējums. Lai saprastu, cik lielu kredītu var piešķirt par konkrēto automašīnu, aizdevējs izvērtē auto tehnisko stāvokli. Tas neaizņem daudz laika un parasti mašīnas vērtējums notiek tad, kad aizņēmējs ar to atbrauc uz aizdevēja biroju, lai pabeigtu vienošanos par kredīta nosacījumiem.

Visi ieraksti
Scroll Up