Auto līzings bez problēmām – kā pārdot mašīnu un atbrīvoties no parādsaistībām

Auto līzings sniedz iespēju braukt ar savu sapņu mašīnu, norēķinoties ar pārdevēju pakāpeniski. Šādu pakalpojumu Latvijā izmanto tūkstošiem cilvēku, taču reizēm dzīvē sagādā pārsteigumus un nākas mainīt sen lolotus plānus.

Ja tev ir noformēts auto līzingā, bet vēlies segt parādsaistības pirms termiņa, transportlīdzekli ir iespējams pārdot. Jā, tieši tā – pārdot var ne tikai savā īpašumā esošo mašīnu, bet arī auto līzingā.

Lasi mūsu raksta turpinājumu un uzzini, kā paveikt to pareizi!

Kas ir auto līzings?

Sāksim ar pašu skaidrojumu – auto līzings ir finanšu pakalpojums, kas ļauj privātpersonai vai juridiskajai personai kļūt par auto īpašnieku, veicot par to ikmēneša maksājumus. Uzreiz vēlamies akcentēt, ka auto līzings un auto kredīts nav identiski pakalpojumi, un šajā rakstā esošā informācija ir attiecināma tikai uz līzinga auto.

Auto līzingā noformētais transportlīdzeklis pāriet aizņēmēja īpašumā tikai pēc pilnas līzinga summas izmaksas. Jāatzīmē, ka operatīvais līzinga paveids neparedz mašīnas pilnu izpirkšanu, un tā paliek kreditora īpašumā.

Līdz ar to, līzinga auto pārdošana ir pieejama aizņēmējiem, kuri ir izvēlējušies finanšu līzingu – ilgtermiņa kredītrisinājumu, kas nodrošina aizņēmējam lielāku rīcības brīvību.

netcredit-auto-lizings-2

Kāpēc pārdot līzinga auto?

Līzinga auto pārdošana parasti ir aktuāla tiem cilvēkem, kuri vēlas pēc iespējas ātrāk segt parādsaistības.

Tam var būt vairāki iemesli:

  • Mainoties dzīves situācijai, pieaug nepieciešamība pēc brīvajiem līdzekļiem, un aizņēmējs vairs nevar atļauties veikt ikmēneša auto līzinga iemaksas. Šajā gadījumā mašīnas pārdošana ļauj atbrīvoties no parādsaistībām pirms termiņa un pievērsties svarīgāko problēmu risināšanai.
  • Nobraucot ar līzinga auto vienu vai divus gadus, aizņēmējam rodas vēlme iegādāties citu, labāku un jaunāku mašīnu. Ja personas uzlabojusies maksātspēja ļauj saņemt lielāku auto līzingu un veikt lielākas ikmēneša iemaksas, bet iekrājumi nav tik lieli, lai patstāvīgi atmaksātu jau noformēto līzingu pirms termiņa, līzinga auto pārdošana ir ideāls situācijas risinājums.

Tagad parunāsim par to, kā pārdot līzinga auto atbilstoši kreditoru prasībām. Tas nemaz nav sarežģīti, ja zina pareizu rīcības shēmu.

Līzinga auto pārdošana – 4 soļi līdz mērķim

Lai līzinga mašīnas pārdošana noritētu veiksmīgi un būtu maksimāli izdevīga gan tev, gan jaunam mašīnas īpašniekam, rīkojies šādi.

1. Noskaidro sava kreditora noteikumus

Neviena kredītiestāde neuzspiež aizņēmējam pienākumu patstāvīgi atmaksāt līzinga summu līdz termiņa beigām. Ja aizņēmējs atrod personu, kura vēlas pārņemt parādsaistības un atbilst kreditora prasībām (ienākumu līmenis, vecums, Latvijas valstspiederīgā statuss u.tml.), līzinga auto var pārdot.

Taču ir dažas nianses, kurām vērts pievērst uzmanību,

Lai darījums būtu draudzīgs visām iesaistītajām pusēm:

  • Pārbaudi, kādi ir pārdošanas nosacījumi, ja līzinga summa tiek atmaksāta pirms termiņa pilnā apjomā un, ja parādsaistības pārņem jauna persona, kas turpina veikt ikmēneša līzinga iemaksas.
  • Noskaidro, vai līzinga summa ir jāatmaksā tev pašam vai mašīnas pircējam.
  • Iepazīsties ar papildu komisijām par pirmstermiņa līzinga atmaksu un aizņēmēja pārreģistrāciju, ja tādas ir.

2. Atrodi jaunu pircēju

Latvijā mazlietotie auto ir stabili pieprasīti, jo cenas ziņā tie ir daudz pieejamāki nekā jaunās mašīnas, bet ir tikpat izturīgi un atbilst moderniem kvalitātes standartiem.

Eksperti norāda, ka izdevīgākais laiks, kad pārdot savu auto, ir periods pirms garantijas termiņa beigām, kas bieži sakrīt ar auto līzinga beigām. Jo ātrāk notiek līzinga auto pārdošana, jo lielākas iespējas atrast pircēju ar atbilstošu maksātspēju un noformēt darījumu bez liekas kavēšanas.

Tu vari izvietot sludinājumus par mašīnas pārdošanu sociālajos tīklos un tiešsaistes sludinājumu platformās. Jo vairāk cilvēku izlasīs tavu informāciju, jo labāk!

3. Nokārto vajadzīgos dokumentus

Jauna auto turētāja vārds ir jāreģistrē CSDD. Līzinga auto var pārreģistrēt gan uz fizisko, gan uz juridisko personu, un to iespējams izdarīt arī tiešsaistē, izmantojot e-CSDD platformu. Par šo pakalpojumu tiek iekasēta komisija 13.42 eiro apmērā.

4. Pabeidz darījumu

Pārdodot līzinga auto, visiem norēķiniem jābūt elektroniskajiem. Uzticami līzinga uzņēmumi izvairās no norēķiniem skaidrā naudā, tāpēc brīdini potenciālus auto pircējus, ka darījums tiks apstrādāts internetbankā.

netcredit-auto-lizings-1

Jauns auto, jauns līzings

Pēc līzinga auto pārdošanas tu vari noformēt jaunu līzingu citam spēkratam. Neuztraucies, ka mašīnas pārdošana negatīvi ietekmēs Tavu kredītvēsturi – ja Tev nav parādu, visi līzinga maksājumi ir bijuši veikti savlaicīgi, un mašīnas pārdošana notika atbisltoši aizdevēja prasībām, viss ir kārtībā. Ja Tev ir stabili un pietiekami lieli ienākumi un uzticams aizņēmēja profils, nav neviena iemesla, kāpēc līzinga uzņēmums nepiešķirtu Tev jaunu kredītu.

Meklējot piemērotāko kreditoru, pievērs uzmanību, piemēram, Mogo piedāvājumam. Mogo ir viens no pazīstamākajiem nebanku aizdevējiem Latvijā, kas izpelnījas popularitāti tieši pateicoties auto līzinga piedāvājumam.

NetCredit platformā ir atrodama svarīgākā informācija par Mogo līzinga nosacījumiem – ienāc un uzzini, vai tie der arī Tev!

Latvijā auto līzings ir viens no pieprasītākajiem kredītpakalpojumiem, tāpēc atrast piemērotu aizdevēju nebūs ne grūti, ne laikietilpīgi. Izmanto mūsu platformas pakalpojumus un izvēlies vēlamo kredītdevēju jau tagad!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up