Kredītlīnija - aizdevums bez pārmaksas

Vēlies nodrošināt sev papildu finanšu iespējas, taču negribi aizņemties uzreiz? Šajā gadījumā parocīgs risinājums ir kredītlīnija – aizdevums, kura apjomu vari izmantot pēc nepieciešamības.

Atšķirībā no ātrajiem un patēriņa kredītiem, kredītlīnijas piešķirtā naudas summa netiek pārskaitīta uz Tavu bankas kontu pilnā apjomā. Tu pats izvēlies, cik daudz naudas un kad izņemt.

Komisijas maksa un procentu likme tiek piemērotas tikai izņemtajai summai, nevis pilnam kredītlimitam. Kredītlīnija ir izdevīgāka nekā vairums ātro kredītu. Īpaši tāpēc, ka daudzi aizdevēji piedāvā neieturēt procentu izmaksas, ja apmaksā kredītu pirms procentu aprēķinašnaas datuma.

Lasi tālāk un uzzini, kādi ir kredītlīnijas noteikumi, un kādi ir konkrētu aizdevēju noteikumi!

Vairāk informācijas

(4 Atsauksmes)
Informācija, kas ir norādīta tabulā ir ņemta no aizdevēja mājaslapas un tā var būt novecojusi, tāpēc aicinām ziņot mums par novecojušu informāciju sazinoties ar mums.
Mēs cenšamies atjaunot informāciju tabulā pēc iespējas ātrāk, bet ne vienmēr to varam izdarīt, tāpēc, ja vēlaties saņemt precīzākus datus, tad apmeklējiet aizdevēja mājaslapu.

Atsauksmes

Ilgu laiku liels sapnis bija kārtīgs mājokļa remonts. Gribējām visu mainīt, pārbūvēt, padarīt skaistāku un komfortablāku. Protams, šādam remontam nepieciešama liela summa, un diemžēl saplānot visu tāmi nav iespējams. Zinājām savas aptuvenas finanšu iespējas, taču sapratām, ka paļauties tikai uz iekrājumiem šajā jautājumā nevar. Sākumā domājām ņemt patēriņa kredītu, bet, pameklējot uzmanīgāk, sapratām, ka mums labākais risinājums ir kredīta līnija. Jo ir taču izdevīgāk atmaksāt tikai to summu, ko patiešām esi iztērējis. Tagad mums ir kredītlimits, ko ik pa laikam izmantojam. Remonts virzās uz priekšu, jo mēs tagad zinām, ka varēsim iegādāties visu nepieciešamo.

Juris un Anna

Juris un Anna / jaunā ģimene

Kad dzīvē radās nepieciešamība pēc papildu naudas, domāju, ka vienīgais man pieejamais risinājums ir ātrais vai varbūt patēriņa kredīts. Taču negribēju ņemt pārāk lielu summu – tiklīdz nauda nonāk Tavā kontā, ir ļoti grūti atdalīt to no saviem ienākumiem, tāpēc viss tiek iztērēts ļoti ātri. Man ideālais risinājums bija kredītlīnija. Tā man ļauj izņemt tieši tik naudas, cik nepieciešams konkrētajā reizē, un viss pārējais paliek neskarts. Mans kredītlimits maniem tēriņiem ir vairāk nekā pietiekams, tāpēc jūtos droša par savu nākotni. Protams, iztērēto nākas atmaksāt, bet tas ir daudz vieglāk nekā nedēļas laikā atgriezt ātro kredītu.

Katrīna

Katrīna / pārdevēja

Man bija ļoti nepatīkama, ar veselību saistītā, situācija, un bija vajadzīga nauda rehabilitācijai. Valsts apmaksātie pakalpojumi bija nepietiekami, tāpēc vajadzēja meklēt, kur aizņemties. Negribēju vērsties pie radiniekiem un draugiem, jo viņiem pašiem liekas naudas tikpat kā nav, tāpēc skatījos, kur var noformēt kredītu. Izvērtēju visus piedāvājumu un sapratu, ka kredītlimits ir labākais risinājums – man ir kredītlimits, es varu izņemt naudu pēc nepieciešamības, un es atmaksāju tikai to, ko iztērēju – perfekti! Salīdzinājumā ar citiem kredītiem, kur Tev jāatmaksā visa summa, neatkarīgi no tā, vai iztērēji visu, kredītlīnija ir daudz izdevīgāka.

Zane

Zane / PR speciāliste

Nesen pārvācos uz dzīvi jaunajā dzīvoklī un tagad iekārtoju to pēc savas gaumes. Dzīvoklis ir īrēts, praktiski tukšs, tāpēc daudz naudas jātērē dzīvokļa labiekārtošanai. Mēbeles, sadzīves tehnika, kaut kādi rotājumi, skaistas lietiņas – iegādāties visu no savas algas vien nevaru. Protams, kaut ko var paņemt līzingā, bet trauku komplekti, gultas veļa un citas svarīgas lietas jebkurā gadījumā jāapmaksā uzreiz. Šādam nolūkam noformēju kredītlīniju. Pērku visu, kas man nepieciešams, un pakāpeniski atmaksāju iztērēto kredītlimita summu. Dažkārt atmaksāju pilnu summu mēneša laikā, citreiz ilgāk, atkarībā no ikmēneša izdevumiem. Kopumā gan atmaksas termiņš ir visai elastīgs, tāpēc kredītlīnija nesagādā problēmas.

Antons

Antons / dizaineris

netcredit-kreditlinija

Kas ir kredītlīnija?

Ierastākais no aizdevumiem ir patēriņa kredīts, kad aizdevums ir konkrētās naudas summas pārskaitīšana uz aizņēmēja bankas kontu. Šī summa ir jāatmaksā līdz noteiktajam termiņam, un parasti aizdevumam tiek piemērota komisijas maksa vai procentu likme, kas ir atkarīga no aizdevuma apjoma un atmaksas termiņa. Taču ir arī cits aizņemšanās veids – kredītlimits. Tā transformē aizņemšanos un padara to draudzīgāku un ērtāku aizņēmējam.

Kredītlimits nozīmē, ka tev ir noteikts kredīta limits, kura ietvaros tu vari aizņemties vairākas reizes tieši nepieciešamo naudas summu. Ja rodas nepieciešamība pēc papildu naudas, tā sniedz iespēju izņemt vajadzīgo summu no kredītkonta un apmaksāt pirkumu vai pakalpojumu. Lielākā aizņēmēja priekšrocība ir tāda, ka procentu likme un komisijas maksa tiek piemērota nevis pilnai kredītlimita summai, bet tikai iztērētajam naudas apjomam.


Kā iedalās kredīts?

Bezprocentu jeb pirmais kredīts bez maksas

Ikviens vēlas aizņemties pēc iespējas izdevīgāk. Daudziem cilvēkiem saistošs šķiet piedāvājums, ka pirmais kredīts tiek piešķirts bez maksas. Pareizāk gan būtu teikt, ka kredīts ar 100% atlaidi komisijas maksai. Parasti šāds piedāvājums ir ātrajiem kredītiem, bet kredītlīnijai tiek piemērota komisijas maksa vai procentu likme. Taču tā kā šī aizdevuma izmaksas parasti ir krietni zemākas nekā ātrā kredīta, bezprocentu kredītlīnija nemaz nav nepieciešama. Jebkurā gadījumā procenti tiek aprēķināti tikai par iztērēto summu, nevis pilnu kredītlimitu, tāpēc šis aizdevumu veids ir pietiekami izdevīgs aizņēmējiem ar atbilstošu maksātspēju.

Bez oficiālas darba vietas, bet ar regulāriem ienākumiem

Kredīta līnija, tāpat kā visi citi kredīti, tiek piešķirta personām ar atbilstošu maksātspēju. Parasti to apliecina regulāri ienākumi, ko apliecina darba devējs vai bankas izraksts. Mēdz būt situācijas, kad cilvēks nestrādā algotu darbu, bet saņem pietiekami daudz naudas ik mēnesi. Tā var būt, ja cilvēks izīrē dzīvokli, saņem pensiju, gūst ienākumus no dažādiem darījumiem u.tml. Šājā gadījumā šis aizdevums var būt pieejams, taču tikai tad, ja aizdevējs būs pārliecināts, ka Tavs ienākumu līmenis ir stabils un pietiekami liels, lai Tu varētu veikt vismaz minimālās ikmēneša iemaksas.

Bez ķīlas un galvojuma

Tāpat kā vairums nebanku aizdevumu, kredīta līnija ir pieejama bez ķīlas un galvojuma. Aizdevuma laicīgu atmaksu nodrošina Tavs ienākumu līmenis un pozitīva kredītvēsture. Ja Tu nevari apliecināt savu ienākumu līmeni ar atbilstošajiem dokumentiem, aizdevējs var apsvērt atvērt kredītlīniju pret ķīlas nodrošinājumu, taču uz šādu iespēju nevajadzētu paļauties. Kredīta līnija bez ķīlas un galvojuma ļauj noformēt aizdevumu pietiekami ātri un bez nepieciešamības aizņēmējam un galvotājam doties uz kredītdevēja biroju.

Ar sliktu kredītvēsturi jeb aizdevums parādniekam

Ikviens aizdevējs vēlas sadarboties ar uzticamiem klientiem, kuri ir pierādījuši savu atbildīgu attieksmi pret naudu. Pozitīva kredītvēsture apliecina aizņēmēja uzticamību, tāpēc šis faktors ir īpaši nozīmīgs kredīta pieteikuma izskatīšanas laikā. Ja Tava kredītvēsture ir sabojāta, pie dažiem aizdevējiem šis aizdevums Tev nebūs pieejams. Citiem kredītdevējiem ir elastīgākas prasības, un slikta kredītvēsture var nekļūt par nepārvaramu šķērsli, ja Tev ir bijuši sīki pārkāpumi;

No 18 – 20 gadiem

Kredīta līnija ir pieejama dažāda vecuma cilvēkiem, tostarp arī jauniešiem. Ja Tev ir regulāri, pietiekami lieli ienākumi, vecums nav ierobežojums kredīta saņemšanai. Lai gan atvērt kredītlīniju 18 gadu vecumā var ne pie visiem aizdevējiem, pēc 20 gadiem ir pieejama pie absolūtā vairuma kredītdevēju.

Kā tas strādā?

Kredītlīnija ir interneta aizdevuma paveids, kam var pieteikties kredītdevēja mājaslapā. Viss, kas Tev būs nepieciešams, ir dažas brīvās minūtes, dators ar interneta pieslēgumu, mobilais tālrunis un konts kādā no Latvijas bankām. Lai pieteiktos aizdevumam, veic šādus soļus:

  1. aizpildi klienta reģistrācijas anketu un pieteikumu kredītdevēja mājaslapā;
  2. samaksā simbolisko reģistrācijas maksu;
  3. sagaidi aizdevēja lēmumu;
  4. pozitīva lēmuma gadījumā saņem instrukcijas par kredīta lietošanu.

Kad aizdevums būs noformēta, varēsi izmantot to pēc nepieciešamības. Ja vēlies pārskaitīt naudu no kredītkonta uz savu bankas kontu, veic nepieciešamās manipulācijas savā profilā vai mobilajā aplikācijā, un saņem vēlamo summu dažu minūšu laikā.

Kredītlīnijas konts tiek atvērts mazāk nekā pusstundas laikā, ja aizdevējam nerodas papildu jautājumi par klienta maksātspēju un kredītvēsturi. Ja Tevi neapmierina kredīta izmantošanas noteikumi vai esi konstatējis, ka aizdevējs pārkāpj savas saistības, Tev ir tiesības attiekties no pakalpojuma 14 dienu laikā.

Informē aizdevēju par savu lēmumu un atmaksā izlietoto summu un atbilstošo komisijas maksu.

 

kapec_izveleties

Kāpēc izvēlēties?

  • Kredītlīniju ir vērts izvēlēties, ja vēlies nodrošināt sev papildu finanšu atbalstu jebkurā situācijā.
  • Kredītlīnija var būt noderīga gan plānotiem, gan nestandarta tēriņiem, kas iziet ārpus Tava mēneša budžeta un ienākumu līmeņa.
  • Izvēlēties kredītlīniju var arī tāpēc, lai ietaupītu uz kredīta maksājumiem – aizdevēji parasti piemēro šim pakalpojumam zemāku procentu likmi un piedāvā elastīgākus atmaksas nosacījumus.

 ka_tas_strada

Kam piemērots?

Kredītlīnija ir piemērota Latvijas valstspiederīgajiem noteiktajā vecumā un ar atbilstošu maksātspēju. Daudziem kredītdevējiem ir svarīga arī pozitīva kredītvēsture, tāpēc vienmēr rūpējies par to un veic visus maksājumus savlaicīgi.

Kredītlimits ir piemērota ne tikai strādājošajiem cilvēkiem, bet arī tiem, kuri saņem tā saucamos pasīvos ienākumus, piemēram, no nekustamā īpašuma izīrēšanas. Katram aizdevējam ir savi noteikumi un ierobežojumi, tāpēc vienmēr iepazīsties ar visām prasībām pirms kredītpieteikuma nosūtīšanas.

Parasti kredīta līnija tiek piešķirta 98% gadījumu, ja potenciāls aizņēmējs atbilst kredītdevēja nosacījumiem.

Kādam nolūkam?

Kredīta līnija var būt piemērota ikvienā situācijā, kad ir steidzami nepieciešama papildu naudas summa. Mājas remonts, mācības, ceļojums, ārstēšanās vai rehabilitācija – tie ir tikai daži pamatoti izmantošanas mērķi.

Ir tikai dažas situācijas, kad šis kredīta veids nav labākais risinājums. Šim pakalpojumam nevajadzētu pieteikties, ja vēlies tērēt naudu nepārdomātiem pirkumiem vai izklaidei. Apmaksāt plānotu un ilgi gaidītu ceļojumu ar kredītlīnijas palīdzību ir viena lieta, bet pavisam cita – tērēt, neskaitot naudu.

Vienmēr samēro kredītlīniju ar saviem ierastiem ienākumiem un neaizņemies pārāk daudz. Tāpat kredīts nav piemērota citu parādu atmaksai. Aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt kredītu termiņā!

 

Vai kredītlīnija un kredītkarte ir viens un tas pats?

Gan kredītlīnija, gan kredītkarte nodrošina iespēju aizņemties naudu nepieciešamības gadījumā. Abi aizdevumu veidi paredz individuāli noteikto kredītlimitu, kas nosaka pieejamās kredīta summas robežas.

Taču starp kredītlīniju un kredītkarti ir lielas atšķirības. Kredītlimits tiek piešķirta tāpat kā ātrais vai patēriņa kredīts – bez papildu maksājumu kartes. Pieprasītā summa no kredītkonta tiek pārskaitīta uz aizņēmēja bankas kontu, savukārt kredītkarte ir speciāli paredzēta maksājumiem, ko vēlies veikt kredītā.

Kredītlīnija var tikt izmantota tādās pašās situācijās kā ātrais kredīts, taču parasti to iesaka izmantot citos gadījumos. Kredītlīnija var būt parocīga, ja precīzi nezini, cik liela summa būs nepieciešama, vai, ja vēlies elastīgāku atmaksas termiņu.

Ātrais kredīts ir vairāk piemērots neparedzētiem tēriņiem, un šāda aizdevuma atmaksas termiņš parasti ir diezgan īss – pāris dienas, nedēļas vai viens mēnesis.

Kredītlīnija var tikt izmantota, lai finansētu nopietnus tēriņus, ko sen esi plānojis: remontu, ārstēšanos, mācības un citus svarīgus mērķus.

Kredīta līnija ir aizdevums ar ļoti elastīgu atmaksas termiņu. Vairums aizdevēju piedāvā atmaksāt iztērēto summu 12-24 mēnešu laikā. Līdz ar to atmaksas termina atlikšana parasti netiek piedāvāta.

Tas nav nepieciešams, jo iztērēto summu vari atgriezt pakāpeniski, veicot ik mēnesi nelielas iemaksas. Šādas tiesības garantē līgums, tāpēc aizņēmējiem nerodas vajadzība pēc termiņa pagarināšanas.

Taču ņem vērā, ka maksājumu nedrīkst kavēt, un ka mēnesī jāiemaksā vismaz minimālā summa.

Kredītlīnija tiek individuāli pielāgota ikvienam klientam, jo katram ir sava maksātspēja, savs ienākumu un izdevumu līmenis. Aizdevēju mājaslapās ir pieejama standarta informācija par maksimāli pieejamo aizdevuma summu, taču, tikai iepazīstoties ar kredītpieteikumu, aizdevējs var pateikt, cik liels kredītlimits ir pieejams konkrētam klientam.

Kredītlimita apjoms ir atkarīgs no Tavas kredītvēstures, maksātspējas, esošām parādsaistībām, bijušās sadarbības ar aizdevēju. Jo labāki būs visi šie rādītāji, jo lielāks var būt Tev pieejams kredītlimits.

Gandrīz vienmēr cilvēks, kuram jau ir noformēts aizdevums citur, var aizņemties vēlreiz. Mūsdienās daudzajiem ir auto līzings, hipotēka, patēriņa kredīts, dators līzingā – tas nav iemesls, kāpēc nevar noformēt vēl vienu kredītu, ja vien aizņēmējam ir atbilstoša maksātspēja un pietiekams ienākumu līmenis.

Kredīta līnija ir pieejama personām, kurām jau ir kredītsaistības pie citiem aizdevējiem, taču jebkurā gadījumā kredīta pieteikums tiks stingri pārbaudīts. Ja aizdevējs izlems, ka Tava maksātspēja nav pietiekama, un ka jauns kredīta maksājums var radīt problēmas, kredīts var tikt atteikts.

Tas tiek darīts Tavas drošības pēc, lai neveicinātu bezatbidīgu kreditēšanu un nepakļaut Tevi riskam.

Parasti šis kredīts ir pieejama ar zemāku procentu likmi un mazākiem ikmēneša maksājumiem. Protams, ne vienmēr ir izdevīgāks, jo dažkārt daudz ērtāk ir aizņemties uz pāris dienām un atmaksāt kredītu uzreiz pēc algas saņemšanas.

Taču, ja vēlies atmaksāt kredītu pakāpeniski un ietaupīt uz procentu izmaksām, kredītlīnija gandrīz vienmēr būs izdevīgāka nekā ātrais aizdevums.

Katram aizdevējam ir savi kredītlīnijas izmantošanas noteikumi. Dažiem ir kredītlīnijas mobilā aplikācija, ko vari bez maksas lejupielādēt savā viedtālrunī un izmantot ik reizi, kad vēlies izņemt naudu.

Citi kredītdevējii piedāvā aizņēmējiem izmantot viņu lietotāju profilus aizdevēju mājaslapās, lai veiktu operācijas ar kredītlimitu. Vienmēr iepazīsties ar aizdevēja noteikumiem, lai kredītlīnija būtu patiešām parocīga.

Scroll Up