Kredītkartes - mūsdienīgs aizņemšanās veids

Iegādāties preci vai pakalpojumu kredītā var dažādos veidos. Viens no iespējamajiem risinājumiem ir kredītkartebanku vai nebanku norēķinu karte ar individuāli noteikto kredītlimitu.

Tu vari izmantot to tāpat kā norēķinu karti, kur glabājas Tavi iekrājumi, bet atmaksāt iztērēto summu pakāpeniski. Kredītkartes ir daudzveidīgas un pieejamās ar dažādiem nosacījumiem.

Lasi un uzzini, kāda karte ir vispiemērotākā tieši Tev!

Vairāk informācijas

(4 Atsauksmes)
Informācija, kas ir norādīta tabulā ir ņemta no aizdevēja mājaslapas un tā var būt novecojusi, tāpēc aicinām ziņot mums par novecojušu informāciju sazinoties ar mums.
 
Mēs cenšamies atjaunot informāciju tabulā pēc iespējas ātrāk, bet ne vienmēr to varam izdarīt, tāpēc, ja vēlaties saņemt precīzākus datus, tad apmeklējiet aizdevēja mājaslapu.

Atsauksmes

Kredītkarte vienmēr ir manā maciņā, kad dodos ceļojumā. Protams, visu braucienu kredītā neapmaksāju, bet karte ir lielisks palīgs brauciena plānošanā. Ikvienā valstī man ir finanšu drošības spilvens un jūtos aizsargāta no jebkādām ārkārtas situācijām. Zinu, ka nepieciešamības gadījumā man būs nauda, lai nopirktu vajadzīgo. Vienu reizi bija ļoti nepatīkama situācija ar viesnīcu, kur apstājos, un rezultātā nācās steidzami meklēt jaunu mājvietu. Ļoti izlīdzēja, jo citādi es nevarētu apmaksāt jaunu viesnīcu. Kopš tā laika vienmēr, dodoties braucienā, ņemu kredītkarti sev līdzi.

Inese

Inese / friziere-stiliste

Kredītkarte man palīdzēja nopirkt datoru un viedtālruni. Kopējā summa bija diezgan nopietna, vairāk par tūkstoti eiro, un uzreiz par saviem līdzekļiem to apmaksāt nevarēju. Negribēju pirkt datortehniku līzingā, jo tad nāktos pārmaksāt gandrī 100% no pirkuma summas. Tad nu paskatījos internetā, kādi ir rīcības varianti. Šāda karte man likās labākais risinājums – kredītlimits vairāk nekā pietiekams manām vajadzībām, ātra noformēšana un kartes piegāde mājās. Pieteicos, saņēmu un nopirku datoru un telefonu par pilnu cenu. Pprocenti ir zemāki nekā līzings, un dažu mēnešu laikā jau gandrīz esmu atmaksājis iztērēto summu.

Andris

Andris / vadītājs

Ilgu laiku šaubījos, vai kredītkarte man vispār ir nepieciešama, bet, kad ķeros klāt mājokļa remontam, to tomēr noformēju. Negribas būt atkarīgai no algas vien, kad runa ir par remontpreču iegādi, jo citādi tas process ievilksies uz gadiem. Tagad visu varu nopirkt uzreiz, negaidot algas dienu, un remonts notiek ātri un bez problēmām. Saņemot algu, uzreiz veicu kredītiemaksas un tad varu izmantot karti vēlreiz. Vienīgais, kas, manuprāt, jadara obligāti, ir jāveic kartes maksājumu uzskaite, jo citādi ļoti viegli pārsniegt savu tēriņu limitu.

Liene

Liene / pavāre

Kredītkarti paņēmu, lai apmaksātu kāzu ceļojumu. Bijām sapņojuši par ilgu braucienu visapkārt Eiropai, kādu daļu no nepieciešamās summas bijām iekrājuši, bet šī karte sedza pārejās izmaksas. Ļoti ērti ir tas, ka nebanku kredītkartes var izmantot tāpat kā Master Card maksājumu kartes, visās pasaules valstīs. Ceļojums sanāca brīnišķīgs, daudz piepildītāks nekā tad, ja mēs būtu visu maksājuši tikai no savas kabatas. Tagad pakāpeniski atmaksājam iztērēto. Protams, nākas mazliet ierobežot ikdienas tēriņus, bet toties mums ir lieliskas atmiņas uz visu mūžu.

Aleksandrs

Aleksandrs / klientu apkalpošanas speciālists

 netcredit-kreditkartes

Kas ir kredītkarte?

Kredītkarte – tas ir mazs plastikāta gabaliņš Tavā makā, kas ļauj Tev realizēt visas Tavas ieceres un plānus. Tikpat ērta lietošanā kā maksājumu karte, kredītkarte nodrošina pieeju papildu finanšu līdzekļiem jebkurā situācijā. Neatkarīgi no atrašanās vietas, Tu vari apmaksāt pirkumus ar kartes palīdzību un pēc tam pakāpeniski atmaksāt iztērēto summu. Tas ir pakalpojums, kas ir pieejams ne tikai bankās, bet arī pie daudziem nebanku aizdevējiem. Lai saņemtu kredītkarti, vairs nav jādodas uz aizdevēja filiāli ar dokumentu paku – viss notiek elektroniski un karte tiek noformēta un izsniegta 1-2 darba dienu laikā. Tas ir starptautiski atzīts norēķinu veids, tāpēc droši vari ņemt kredītkarti sev līdzi ceļojumā uz tuvām un tālām zemēm.

Tālāk uzzināsi, kādi ir kredītkaršu veidi un kā notiek aizņemšanās!


Kā iedalās kredīta veids?

Bezprocentu jeb pirmais aizdevums bez maksas

Lai piesaistītu jaunus klientus un nodrošinātu izdevīgākus aizņemšanās nosacījumus, daudzi kredītdevēji piedāvā izmantot bez maksas ierobežotu laika periodu. Ja Tev ir noformēta jauna karte, pievērs uzmanību tās izmantošanas nosacījumiem – varbūt aizdevējs nodrošina 30 dienu bezprocentu periodu. Dažkārt bezprocentu kredītkarte tiek piešķirta akcijas laikā vai kredītdevēja pastāvīgajiem klientiem. Kopumā runājot, pirmā karte bez maksas var būt pietiekami izdevīga, ja vēlies izmantot to samērā nelieliem tēriņiem. Ņem vērā, ka bezprocentu kartes piedāvājums ir spēkā, ja Tu atmaksā iztērēto summu noteiktajā termiņā;

Bez oficiālas darbavietas, bet ar regulāriem ienākumiem

Ikviens aizdevējs pārbauda potenciāla klienta maksātspēju. Parasti par maksātspējas apliecinājumu kalpo oficiāla darbavieta, taču dažkārt arī personas, kuras nestrādā algotu darbu, var saņemt kredītkarti. Tas var būt iespējams, ja Tu pierādīsi aizdevējam, ka Tev ir regulāri un pietiekami lieli ikmēneša ienākumi. Kredītkarte bez oficiālas darbavietas var būt pieejama cilvēkiem, kas saņem pensiju, izīrē dzīvokli, ir pašnodarbinātas personas, strādā mikrouzņēmumos utt. Karte tiek izsniegta ar noteiktu kredītlimitu, tāpēc personām bez oficiālas darbavietas aizdevējs var piedāvāt mazāku summu. Ja Tu veksmīgi atmaksāsi iztērētās summas, pēc dažiem mēnešiem kredītlimits var tikt palielināts;

Bez ķīlas un galvojuma

Parasti kredītkarte tiek izsniegta bez ķīlas un galvojuma, jo pieteikšanās kartei notiek internetā. Galvotāja piesaiste un ķīlas noformēšana aizņem laiku un prasa aizņēmēja klātbūtni aizdevēja birojā. Lai saņemtu kredītkarti, nepieciešams tikai aizpildīt pieteikumu aizdevēja mājaslapā. Aizdevējs pārbauda iesniegto datu patiesumu un klienta maksātspēju – ja tā ir atbilstoša, karte tiek izsniegta, un par iztērēto summu atmaksas garantiju kalpo aizņēmēja ikmēneša ienākumi. Daži kredītdevēji piedāvā arī pret ķīlas nodrošinājumu, taču kopumā karti var saņemt bez ķīlas un galvojuma, ja Tev ir atbilstoša maksātspēja un vari apliecināt savu ienākumu līmeni;

Ar sliktu kredītvēsturi jeb aizdevums parādniekam

Kredītkarte parasti tiek izsniegta personām ar pozitīvu kredītvēsturi. Šis pakalpojums, atšķirībā no ātrajiem kredītiem, netiek uzskatīts par aizdevumu steidzamā situācijā vai ātro finanšu palīdzību. Tas ir veids, kā ātri uzlabot savas dzīves līmeni, iegādāties vēlamās preces un pakalpojumus, atmaksājot iztērētās summas vēlāk. Kredīta karte piešķir lietotājam lielāku finanšu brīvību, taču, lai to saņemtu, Tev jāpierāda aizdevējam, ka proti rīkoties ar naudu un vari objektīvi izvērtēt savas iespējas atmaksāt kredītu.

Negatīva kredītvēsture diemžēl apliecina pretējo, tāpēc kredīkartes parādniekiem netiek izsniegtas. Vari mēģināt pieteikties, ja Tava kredītvēsture ir bijusi sabojāta samērā sen, un pēc tam Tev vairs nav bijuši kavēti maksājumi. Aizdevējs izvērtē katru pieteikumu individuāli, tāpēc var būt iespējams, ka tiks piešķirta cilvēkam arī ar negatīvu kredītvēsturi, bet bez kavētiem un neatmaksātiem aizdevumiem;

No 18-20 gadiem

Galvenais kartes saņemšanas kritērijis ir atbilstoša maksātspēja. Karte tiek piešķirta personām vecumā no 18-20 gadiem, taču ikvienam aizdevējam ir savas klientu vecuma robežas. Pie dažiem kredītdevējiem karti var saņemt, sasniedzot pilngadību, citi piedāvā kredītkartes jauniešiem no 20 gadu vecuma. Jebkurā gadījumā atceries, ka tās ir pieejamas tikai personām, kuras var apliecināts savus ikmēneša ienākumus. Neregulārs darbs, stipendija, kas tiek maksāta tikai vienu semestri, vecāku finanšu atbalsts netiek ņemts vērā, jo šādi ienākumi ir neregulāri un neparedzami.

Kā tas strādā?

Kredītkartes ir pieejamas ne tikai bankās, bet arī pie nebanku kredītdevējiem, vairums no kuriem savus pakalpojumus piedāvā tiešsaistē. Pieteikšanās ziņā kredītkarte ir tikpat zibenīga kā ātrais kredīts vai patēriņa aizdevums internetā, taču, lai saņemtu karti savā rīcībā, jāpagaida drusku vairāk. Pieteikšanās un saņemšana notiek šādi:

  1. salīdzini visus piedāvājumus un izvēlies sev piemērotāko;
  2. aizpildi pieteikumu kredītdevēja mājslapā, norādot savu kontaktinformāciju un datus par ienākumiem;
  3. samaksā reģistrācijas maksu, ja tāda tiek prasīta;
  4. sagaidi aizdevēja lēmumu, kas parasti ir zināms dažas minūtes pēc pieteikuma nosūtīšanas.

Ja aizdevēja lēmums ir pozitīvs, aizdevējs sagatavos kredītlīgumu un nosūtīs to Tev. Šeit katram aizdevējam ir savi nosacījumi – daži nosaka, ka aizņēmējam jādodas uz biroju, lai parakstītu kredītlīgumu klātienē. Šājā gadījumā karte tiek izsniegta filiālē, kopā ar līgumu un lietošanas pamācību.

Citi kredītdevēji nodrošina kredītlīguma un bezmaksas piegādi, taču dažkārt šis pakalpojums ir pieejams tikai tiem klientiem, kuri dzīvo ārpus Rīgas.

Pēc līguma parakstīšanas karte būs Tavā rīcībā. Tev ir tiesības atteikties no pakalpojuma, ja Tevi neapmierina kartes izmantošanas nosacījumi vai ja aizdevējs neievēro savas saistības. Šājā situācijā nekavējoties informē kredītdevēju, ka vēlies atteikties no savas kartes un rīkojies tā, kā ir aprakstīts kredītlīguma sadaļā “atteikšanās no pakalpojuma”.

 ka_tas_strada

Kāpēc izvēlēties?

  • Tas ir viens no parocīgākajiem veidiem, kā saņemt papildu finanšu līdzekļus.
  • Tas ir drošs norēķinu veids, ko var izmantot ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs, visur, kur pieņem standarta starptautiskās norēķinu kartes – MasterCard un Visa.
  • Nebanku kredītkartes netiek piesaistītas aizņēmēja bankas kontam, tāpēc alga un citi ienākumi netiek miksēti ar aizdevuma summu, un ir daudz vieglāk izsekot līdzi visiem tēriņiem.
  • Tāpat kredīta kartes ir ērtākas lietošanā nekā kredītlīnija, lai gan abi aizdevumu veidi ir līdzīgi. Ja Tev ir atvērta kredītlīnija, Tev jāizņem nauda un jāpārskaita vēlamā summa uz savu bankas kontu vai jāizņem tā no bankomāta.
  • Savukārt kredītkarte var tikt izmantota tāpat kā maksājumu karte, un nerēķināties par pirkumiem var bez liekas kavēšanas.

 ka_tas_strada

Kam piemērots?

Kredītkartes ir piemērotas noteiktā vecuma personām ar atbilstošu maksātspēju. Klientu vecuma robežas Tu vari noskaidrot ikviena aizdevēja mājaslapā, bet savu maksātspēju izvērtēt vēl pirms pieteikšanās. Ir ieteicams aizņemties ne vairāk kā 20%-40% no ikmēneša ienākumiem, lai atmaksātu iztērēto summu termiņā.

Svarīgi atcerēties, ka Latvijā kredītkarte tiek izsniegta tikai Latvijas valsts piederīgajiem. Lai saņemtu kredītkarti, Tev jābūt regulāriem un pietiekami lieliem ienākumiem.

Kādam nolūkam piemērots?

Kredītkartes izmanto, lai iegādātos vēlamās preces vai apmaksātu pakalpojumus, ar mērķi atmaksāt iztērēto kredītlimita summu pēc kāda laika. Kredītkartes ir noderīgas ceļojumos, remonta laikā, svinību organizēšanā un citās situācijās, kad ir ieplānoti lieli tēriņi un nav iespējas segt visu no iekrājumiem un ienākumiem vien.

Kredītkarte nav paredzēta steidzamu situāciju risināšanai, jo, atšķirībā no ātrā kredīta, to nevar saņemt 15 minūšu laikā. Drīzāk var būt noderīga, lai uzlabotu dzīves kvalitāti. Protams, izmantot var tikai cilvēki ar atbilstošu maksātspēju un pietiekami lielu ienākumu līmeni.

 

Vai var izmantot tikai Latvijā?

Parasti tās ir piemērotas izmantošanai visā pasaulē, kur tiek pieņemtas Master Card vai Visa norēķinu kartes. Taču, ja Tev ir aktuāls šis jautājums, piemēram, ja vēlies speciāli noformēt kredītkarti ārzemju braucienam, vērts pārliecināties par to pirms kartes saņemšanas. Noskaidro aizdevēja mājaslapā, vai ir piemērota izmantošanai ārpus Latvijas, kā arī, cik liela ir komisija par darījumu ārzemju valūtā. Parasti maksājumi Eiropas Savienības robežās netiek aplikti ne ar kādām papildu komisijām.

Lielākā priekšrocība ir iespēja veikt maksājumu uzreiz, netērējot laiku naudas izņemšanai no kredītkonta. Tas ir tikpat parocīgi kā parastas maksājumu kartes, bet kredītlīnija tomēr prasa papildu darbības. Turklāt no kredītkonta izņemta summa tiek pārskaitīta uz aizņēmēja bankas kontu, bet kredītkartes nav piesaistītas bankas kontam, tāpēc aizdevuma summa netiek miksēta ar Taviem ienākumiem un iekrājumiem, un ir daudz ērtāk veikt norēķinu uzskaiti. Taču tikpat svarīga ir procentu likme un kredītkonta apkalpošanas maksa, tāpēc tikai salīdzinot konkrētos rādītājus, varēsi noskaidrot, kas ir izdevīgāk – kredītkarte vai kredītlīnija.

Kredītkarte paredz, ka ik mēnesi tiek veikts vismaz minimālais maksājums. Tas ir jāveic līdz noteiktajam datumam, jo par katru kavēto dienu aizdevējs ir tiesīgs aprēķināt nokavējuma procentus. Daži aizdevēji piedāvā atlikt atmaksas termiņu, ja aizņēmējs nokļūst neparedzētā situācijā un nevar veikt maksājumu savlaicīgi. Tas ir maksas pakalpojums, un komisijas maksa ir atkarīga no tā, cik lielu summu esi iztērējis un uz cik dienām vēlies pārnest atmaksas datumu.

Tā kā tas nav standartizēts pakalpojums, katram aizdevējam karšu izmantošanas noteikumi atšķiras. Pie dažiem kredītdevējiem ir pieejamas arī kredītu brīvdienas, kuru laikā jāatmaksā tikai procenti, nevis pati aizdevuma summa.

Viena no priekšrocībām ir tas, ka netiek piesaistīta aizņēmēja bankas kontam. Līdz ar to, naudas plūsmas netiek miksētas, un aizņēmējs var viegli orientēties savos ienākumos, izdevumos un kredīta maksājumos. Kredītkarte ir atsevišķa maksājumu karte, kurai nav nekāda sakara ar to bankas kontu, kur tiek ieskaitīta Tava alga un citi ienākumi.

Kredtīkarte ir īpaši parocīga tiem cilvēkiem, kuri vēlas saņemt diskrētus finanšu pakalpojumus. Kredītkarte nav piesaistīta bankas kontam, tātad, Tava banka nevarēs izsekot maksājumus, kas tika veikti ar kartes starpniecību. Arī pieteikšanās aizdevēja mājaslapā ir droša, ja mājaslapa ir aizsargāta ar SSL protokolu. Pievērs uzmanību mājaslapas adresei. Ja tā sākas ar https nevis http, Tavi dati ir drošībā.

Tas, cik liels būs Tavs limits, ir atkarīgs no Tavas maksātspējas, kredītvēstures un citām parādsaistībām. Parasti pirmais kredītlimits nav īpaši liels, bet pēc dažiem mēnešiem to iespējams palielināt, ja būsi savlaicīgi veicis maksājumus un ievērojis izmantošanas noteikumus. Šeit ir spēkā vienkāršs princips – jo pārliecinātāks aizdevējs ir par Tavu maksātspēju, jo lielāks kredītlimits var būt Tev pieejams.

Scroll Up