KredÄ«tkartes - mÅ«sdienÄ«gs aizņemÅ”anās veids

Iegādāties preci vai pakalpojumu kredītā var dažādos veidos. Viens no iespējamajiem risinājumiem ir kredītkartebanku vai nebanku norēķinu karte ar individuāli noteikto kredītlimitu.

Tu vari izmantot to tāpat kā norēķinu karti, kur glabājas Tavi iekrājumi, bet atmaksāt iztērēto summu pakāpeniski. Kredītkartes ir daudzveidīgas un pieejamās ar dažādiem nosacījumiem.

Lasi un uzzini, kāda karte ir vispiemērotākā tieÅ”i Tev!

Vairāk informācijas

(4 Atsauksmes)
Informācija, kas ir norādÄ«ta tabulā ir ņemta no aizdevēja mājaslapas un tā var bÅ«t novecojusi, tāpēc aicinām ziņot mums par novecojuÅ”u informāciju sazinoties ar mums.
 
Mēs cenÅ”amies atjaunot informāciju tabulā pēc iespējas ātrāk, bet ne vienmēr to varam izdarÄ«t, tāpēc, ja vēlaties saņemt precÄ«zākus datus, tad apmeklējiet aizdevēja mājaslapu.

Atsauksmes

KredÄ«tkarte vienmēr ir manā maciņā, kad dodos ceļojumā. Protams, visu braucienu kredÄ«tā neapmaksāju, bet karte ir lielisks palÄ«gs brauciena plānoÅ”anā. Ikvienā valstÄ« man ir finanÅ”u droŔības spilvens un jÅ«tos aizsargāta no jebkādām ārkārtas situācijām. Zinu, ka nepiecieÅ”amÄ«bas gadÄ«jumā man bÅ«s nauda, lai nopirktu vajadzÄ«go. Vienu reizi bija ļoti nepatÄ«kama situācija ar viesnÄ«cu, kur apstājos, un rezultātā nācās steidzami meklēt jaunu mājvietu. Ä»oti izlÄ«dzēja, jo citādi es nevarētu apmaksāt jaunu viesnÄ«cu. KopÅ” tā laika vienmēr, dodoties braucienā, ņemu kredÄ«tkarti sev lÄ«dzi.

Inese

Inese / friziere-stiliste

KredÄ«tkarte man palÄ«dzēja nopirkt datoru un viedtālruni. Kopējā summa bija diezgan nopietna, vairāk par tÅ«kstoti eiro, un uzreiz par saviem lÄ«dzekļiem to apmaksāt nevarēju. Negribēju pirkt datortehniku lÄ«zingā, jo tad nāktos pārmaksāt gandrÄ« 100% no pirkuma summas. Tad nu paskatÄ«jos internetā, kādi ir rÄ«cÄ«bas varianti. Šāda karte man likās labākais risinājums – kredÄ«tlimits vairāk nekā pietiekams manām vajadzÄ«bām, ātra noformÄ“Å”ana un kartes piegāde mājās. Pieteicos, saņēmu un nopirku datoru un telefonu par pilnu cenu. Pprocenti ir zemāki nekā lÄ«zings, un dažu mēneÅ”u laikā jau gandrÄ«z esmu atmaksājis iztērēto summu.

Andris

Andris / vadītājs

Ilgu laiku Å”aubÄ«jos, vai kredÄ«tkarte man vispār ir nepiecieÅ”ama, bet, kad Ä·eros klāt mājokļa remontam, to tomēr noformēju. Negribas bÅ«t atkarÄ«gai no algas vien, kad runa ir par remontpreču iegādi, jo citādi tas process ievilksies uz gadiem. Tagad visu varu nopirkt uzreiz, negaidot algas dienu, un remonts notiek ātri un bez problēmām. Saņemot algu, uzreiz veicu kredÄ«tiemaksas un tad varu izmantot karti vēlreiz. VienÄ«gais, kas, manuprāt, jadara obligāti, ir jāveic kartes maksājumu uzskaite, jo citādi ļoti viegli pārsniegt savu tēriņu limitu.

Liene

Liene / pavāre

KredÄ«tkarti paņēmu, lai apmaksātu kāzu ceļojumu. Bijām sapņojuÅ”i par ilgu braucienu visapkārt Eiropai, kādu daļu no nepiecieÅ”amās summas bijām iekrājuÅ”i, bet Ŕī karte sedza pārejās izmaksas. Ä»oti ērti ir tas, ka nebanku kredÄ«tkartes var izmantot tāpat kā Master Card maksājumu kartes, visās pasaules valstÄ«s. Ceļojums sanāca brÄ«niŔķīgs, daudz piepildÄ«tāks nekā tad, ja mēs bÅ«tu visu maksājuÅ”i tikai no savas kabatas. Tagad pakāpeniski atmaksājam iztērēto. Protams, nākas mazliet ierobežot ikdienas tēriņus, bet toties mums ir lieliskas atmiņas uz visu mūžu.

Aleksandrs

Aleksandrs / klientu apkalpoŔanas speciālists

Ā netcredit-kreditkartes

Kas ir kredītkarte?

KredÄ«tkarte – tas ir mazs plastikāta gabaliņŔ Tavā makā, kas ļauj Tev realizēt visas Tavas ieceres un plānus. Tikpat ērta lietoÅ”anā kā maksājumu karte, kredÄ«tkarte nodroÅ”ina pieeju papildu finanÅ”u lÄ«dzekļiem jebkurā situācijā. NeatkarÄ«gi no atraÅ”anās vietas, Tu vari apmaksāt pirkumus ar kartes palÄ«dzÄ«bu un pēc tam pakāpeniski atmaksāt iztērēto summu. Tas ir pakalpojums, kas ir pieejams ne tikai bankās, bet arÄ« pie daudziem nebanku aizdevējiem. Lai saņemtu kredÄ«tkarti, vairs nav jādodas uz aizdevēja filiāli ar dokumentu paku – viss notiek elektroniski un karte tiek noformēta un izsniegta 1-2 darba dienu laikā. Tas ir starptautiski atzÄ«ts norēķinu veids, tāpēc droÅ”i vari ņemt kredÄ«tkarti sev lÄ«dzi ceļojumā uz tuvām un tālām zemēm.

Tālāk uzzināsi, kādi ir kredÄ«tkarÅ”u veidi un kā notiek aizņemÅ”anās!


Kā iedalās kredīta veids?

Bezprocentu jeb pirmais aizdevums bez maksas

Lai piesaistÄ«tu jaunus klientus un nodroÅ”inātu izdevÄ«gākus aizņemÅ”anās nosacÄ«jumus, daudzi kredÄ«tdevēji piedāvā izmantot bez maksas ierobežotu laika periodu. Ja Tev ir noformēta jauna karte, pievērs uzmanÄ«bu tās izmantoÅ”anas nosacÄ«jumiem – varbÅ«t aizdevējs nodroÅ”ina 30 dienu bezprocentu periodu. Dažkārt bezprocentu kredÄ«tkarte tiek pieŔķirta akcijas laikā vai kredÄ«tdevēja pastāvÄ«gajiem klientiem. Kopumā runājot, pirmā karte bez maksas var bÅ«t pietiekami izdevÄ«ga, ja vēlies izmantot to samērā nelieliem tēriņiem. Ņem vērā, ka bezprocentu kartes piedāvājums ir spēkā, ja Tu atmaksā iztērēto summu noteiktajā termiņā;

Bez oficiālas darbavietas, bet ar regulāriem ienākumiem

Ikviens aizdevējs pārbauda potenciāla klienta maksātspēju. Parasti par maksātspējas apliecinājumu kalpo oficiāla darbavieta, taču dažkārt arÄ« personas, kuras nestrādā algotu darbu, var saņemt kredÄ«tkarti. Tas var bÅ«t iespējams, ja Tu pierādÄ«si aizdevējam, ka Tev ir regulāri un pietiekami lieli ikmēneÅ”a ienākumi. KredÄ«tkarte bez oficiālas darbavietas var bÅ«t pieejama cilvēkiem, kas saņem pensiju, izÄ«rē dzÄ«vokli, ir paÅ”nodarbinātas personas, strādā mikrouzņēmumos utt. Karte tiek izsniegta ar noteiktu kredÄ«tlimitu, tāpēc personām bez oficiālas darbavietas aizdevējs var piedāvāt mazāku summu. Ja Tu veksmÄ«gi atmaksāsi iztērētās summas, pēc dažiem mēneÅ”iem kredÄ«tlimits var tikt palielināts;

Bez Ä·Ä«las un galvojuma

Parasti kredÄ«tkarte tiek izsniegta bez Ä·Ä«las un galvojuma, jo pieteikÅ”anās kartei notiek internetā. Galvotāja piesaiste un Ä·Ä«las noformÄ“Å”ana aizņem laiku un prasa aizņēmēja klātbÅ«tni aizdevēja birojā. Lai saņemtu kredÄ«tkarti, nepiecieÅ”ams tikai aizpildÄ«t pieteikumu aizdevēja mājaslapā. Aizdevējs pārbauda iesniegto datu patiesumu un klienta maksātspēju – ja tā ir atbilstoÅ”a, karte tiek izsniegta, un par iztērēto summu atmaksas garantiju kalpo aizņēmēja ikmēneÅ”a ienākumi. Daži kredÄ«tdevēji piedāvā arÄ« pret Ä·Ä«las nodroÅ”inājumu, taču kopumā karti var saņemt bez Ä·Ä«las un galvojuma, ja Tev ir atbilstoÅ”a maksātspēja un vari apliecināt savu ienākumu lÄ«meni;

Ar sliktu kredītvēsturi jeb aizdevums parādniekam

KredÄ«tkarte parasti tiek izsniegta personām ar pozitÄ«vu kredÄ«tvēsturi. Å is pakalpojums, atŔķirÄ«bā no ātrajiem kredÄ«tiem, netiek uzskatÄ«ts par aizdevumu steidzamā situācijā vai ātro finanÅ”u palÄ«dzÄ«bu. Tas ir veids, kā ātri uzlabot savas dzÄ«ves lÄ«meni, iegādāties vēlamās preces un pakalpojumus, atmaksājot iztērētās summas vēlāk. KredÄ«ta karte pieŔķir lietotājam lielāku finanÅ”u brÄ«vÄ«bu, taču, lai to saņemtu, Tev jāpierāda aizdevējam, ka proti rÄ«koties ar naudu un vari objektÄ«vi izvērtēt savas iespējas atmaksāt kredÄ«tu.

NegatÄ«va kredÄ«tvēsture diemžēl apliecina pretējo, tāpēc kredÄ«kartes parādniekiem netiek izsniegtas. Vari mēģināt pieteikties, ja Tava kredÄ«tvēsture ir bijusi sabojāta samērā sen, un pēc tam Tev vairs nav bijuÅ”i kavēti maksājumi. Aizdevējs izvērtē katru pieteikumu individuāli, tāpēc var bÅ«t iespējams, ka tiks pieŔķirta cilvēkam arÄ« ar negatÄ«vu kredÄ«tvēsturi, bet bez kavētiem un neatmaksātiem aizdevumiem;

No 18-20 gadiem

Galvenais kartes saņemÅ”anas kritērijis ir atbilstoÅ”a maksātspēja. Karte tiek pieŔķirta personām vecumā no 18-20 gadiem, taču ikvienam aizdevējam ir savas klientu vecuma robežas. Pie dažiem kredÄ«tdevējiem karti var saņemt, sasniedzot pilngadÄ«bu, citi piedāvā kredÄ«tkartes jaunieÅ”iem no 20 gadu vecuma. Jebkurā gadÄ«jumā atceries, ka tās ir pieejamas tikai personām, kuras var apliecināts savus ikmēneÅ”a ienākumus. Neregulārs darbs, stipendija, kas tiek maksāta tikai vienu semestri, vecāku finanÅ”u atbalsts netiek ņemts vērā, jo Ŕādi ienākumi ir neregulāri un neparedzami.

Kā tas strādā?

KredÄ«tkartes ir pieejamas ne tikai bankās, bet arÄ« pie nebanku kredÄ«tdevējiem, vairums no kuriem savus pakalpojumus piedāvā tieÅ”saistē. PieteikÅ”anās ziņā kredÄ«tkarte ir tikpat zibenÄ«ga kā ātrais kredÄ«ts vai patēriņa aizdevums internetā, taču, lai saņemtu karti savā rÄ«cÄ«bā, jāpagaida drusku vairāk. PieteikÅ”anās un saņemÅ”ana notiek Ŕādi:

  1. salīdzini visus piedāvājumus un izvēlies sev piemērotāko;
  2. aizpildi pieteikumu kredītdevēja mājslapā, norādot savu kontaktinformāciju un datus par ienākumiem;
  3. samaksā reģistrācijas maksu, ja tāda tiek prasīta;
  4. sagaidi aizdevēja lēmumu, kas parasti ir zināms dažas minÅ«tes pēc pieteikuma nosÅ«tÄ«Å”anas.

Ja aizdevēja lēmums ir pozitÄ«vs, aizdevējs sagatavos kredÄ«tlÄ«gumu un nosÅ«tÄ«s to Tev. Å eit katram aizdevējam ir savi nosacÄ«jumi – daži nosaka, ka aizņēmējam jādodas uz biroju, lai parakstÄ«tu kredÄ«tlÄ«gumu klātienē. Šājā gadÄ«jumā karte tiek izsniegta filiālē, kopā ar lÄ«gumu un lietoÅ”anas pamācÄ«bu.

Citi kredÄ«tdevēji nodroÅ”ina kredÄ«tlÄ«guma un bezmaksas piegādi, taču dažkārt Å”is pakalpojums ir pieejams tikai tiem klientiem, kuri dzÄ«vo ārpus RÄ«gas.

Pēc lÄ«guma parakstÄ«Å”anas karte bÅ«s Tavā rÄ«cÄ«bā. Tev ir tiesÄ«bas atteikties no pakalpojuma, ja Tevi neapmierina kartes izmantoÅ”anas nosacÄ«jumi vai ja aizdevējs neievēro savas saistÄ«bas. Šājā situācijā nekavējoties informē kredÄ«tdevēju, ka vēlies atteikties no savas kartes un rÄ«kojies tā, kā ir aprakstÄ«ts kredÄ«tlÄ«guma sadaļā ā€œatteikÅ”anās no pakalpojumaā€.

Ā ka_tas_strada

Kāpēc izvēlēties?

  • Tas ir viens no parocÄ«gākajiem veidiem, kā saņemt papildu finanÅ”u lÄ«dzekļus.
  • Tas ir droÅ”s norēķinu veids, ko var izmantot ne tikai Latvijā, bet arÄ« ārzemēs, visur, kur pieņem standarta starptautiskās norēķinu kartes – MasterCard un Visa.
  • Nebanku kredÄ«tkartes netiek piesaistÄ«tas aizņēmēja bankas kontam, tāpēc alga un citi ienākumi netiek miksēti ar aizdevuma summu, un ir daudz vieglāk izsekot lÄ«dzi visiem tēriņiem.
  • Tāpat kredÄ«ta kartes ir ērtākas lietoÅ”anā nekā kredÄ«tlÄ«nija, lai gan abi aizdevumu veidi ir lÄ«dzÄ«gi. Ja Tev ir atvērta kredÄ«tlÄ«nija, Tev jāizņem nauda un jāpārskaita vēlamā summa uz savu bankas kontu vai jāizņem tā no bankomāta.
  • Savukārt kredÄ«tkarte var tikt izmantota tāpat kā maksājumu karte, un nerēķināties par pirkumiem var bez liekas kavÄ“Å”anas.

Ā ka_tas_strada

Kam piemērots?

KredÄ«tkartes ir piemērotas noteiktā vecuma personām ar atbilstoÅ”u maksātspēju. Klientu vecuma robežas Tu vari noskaidrot ikviena aizdevēja mājaslapā, bet savu maksātspēju izvērtēt vēl pirms pieteikÅ”anās. Ir ieteicams aizņemties ne vairāk kā 20%-40% no ikmēneÅ”a ienākumiem, lai atmaksātu iztērēto summu termiņā.

Svarīgi atcerēties, ka Latvijā kredītkarte tiek izsniegta tikai Latvijas valsts piederīgajiem. Lai saņemtu kredītkarti, Tev jābūt regulāriem un pietiekami lieliem ienākumiem.

Kādam nolūkam piemērots?

KredÄ«tkartes izmanto, lai iegādātos vēlamās preces vai apmaksātu pakalpojumus, ar mērÄ·i atmaksāt iztērēto kredÄ«tlimita summu pēc kāda laika. KredÄ«tkartes ir noderÄ«gas ceļojumos, remonta laikā, svinÄ«bu organizÄ“Å”anā un citās situācijās, kad ir ieplānoti lieli tēriņi un nav iespējas segt visu no iekrājumiem un ienākumiem vien.

KredÄ«tkarte nav paredzēta steidzamu situāciju risināŔanai, jo, atŔķirÄ«bā no ātrā kredÄ«ta, to nevar saņemt 15 minÅ«Å”u laikā. DrÄ«zāk var bÅ«t noderÄ«ga, lai uzlabotu dzÄ«ves kvalitāti. Protams, izmantot var tikai cilvēki ar atbilstoÅ”u maksātspēju un pietiekami lielu ienākumu lÄ«meni.

 

Vai var izmantot tikai Latvijā?

Parasti tās ir piemērotas izmantoÅ”anai visā pasaulē, kur tiek pieņemtas Master Card vai Visa norēķinu kartes. Taču, ja Tev ir aktuāls Å”is jautājums, piemēram, ja vēlies speciāli noformēt kredÄ«tkarti ārzemju braucienam, vērts pārliecināties par to pirms kartes saņemÅ”anas. Noskaidro aizdevēja mājaslapā, vai ir piemērota izmantoÅ”anai ārpus Latvijas, kā arÄ«, cik liela ir komisija par darÄ«jumu ārzemju valÅ«tā. Parasti maksājumi Eiropas SavienÄ«bas robežās netiek aplikti ne ar kādām papildu komisijām.

Lielākā priekÅ”rocÄ«ba ir iespēja veikt maksājumu uzreiz, netērējot laiku naudas izņemÅ”anai no kredÄ«tkonta. Tas ir tikpat parocÄ«gi kā parastas maksājumu kartes, bet kredÄ«tlÄ«nija tomēr prasa papildu darbÄ«bas. Turklāt no kredÄ«tkonta izņemta summa tiek pārskaitÄ«ta uz aizņēmēja bankas kontu, bet kredÄ«tkartes nav piesaistÄ«tas bankas kontam, tāpēc aizdevuma summa netiek miksēta ar Taviem ienākumiem un iekrājumiem, un ir daudz ērtāk veikt norēķinu uzskaiti. Taču tikpat svarÄ«ga ir procentu likme un kredÄ«tkonta apkalpoÅ”anas maksa, tāpēc tikai salÄ«dzinot konkrētos rādÄ«tājus, varēsi noskaidrot, kas ir izdevÄ«gāk – kredÄ«tkarte vai kredÄ«tlÄ«nija.

Kredītkarte paredz, ka ik mēnesi tiek veikts vismaz minimālais maksājums. Tas ir jāveic līdz noteiktajam datumam, jo par katru kavēto dienu aizdevējs ir tiesīgs aprēķināt nokavējuma procentus. Daži aizdevēji piedāvā atlikt atmaksas termiņu, ja aizņēmējs nokļūst neparedzētā situācijā un nevar veikt maksājumu savlaicīgi. Tas ir maksas pakalpojums, un komisijas maksa ir atkarīga no tā, cik lielu summu esi iztērējis un uz cik dienām vēlies pārnest atmaksas datumu.

Tā kā tas nav standartizēts pakalpojums, katram aizdevējam karÅ”u izmantoÅ”anas noteikumi atŔķiras. Pie dažiem kredÄ«tdevējiem ir pieejamas arÄ« kredÄ«tu brÄ«vdienas, kuru laikā jāatmaksā tikai procenti, nevis pati aizdevuma summa.

Viena no priekÅ”rocÄ«bām ir tas, ka netiek piesaistÄ«ta aizņēmēja bankas kontam. LÄ«dz ar to, naudas plÅ«smas netiek miksētas, un aizņēmējs var viegli orientēties savos ienākumos, izdevumos un kredÄ«ta maksājumos. KredÄ«tkarte ir atseviŔķa maksājumu karte, kurai nav nekāda sakara ar to bankas kontu, kur tiek ieskaitÄ«ta Tava alga un citi ienākumi.

KredtÄ«karte ir Ä«paÅ”i parocÄ«ga tiem cilvēkiem, kuri vēlas saņemt diskrētus finanÅ”u pakalpojumus. KredÄ«tkarte nav piesaistÄ«ta bankas kontam, tātad, Tava banka nevarēs izsekot maksājumus, kas tika veikti ar kartes starpniecÄ«bu. ArÄ« pieteikÅ”anās aizdevēja mājaslapā ir droÅ”a, ja mājaslapa ir aizsargāta ar SSL protokolu. Pievērs uzmanÄ«bu mājaslapas adresei. Ja tā sākas ar https nevis http, Tavi dati ir droŔībā.

Tas, cik liels bÅ«s Tavs limits, ir atkarÄ«gs no Tavas maksātspējas, kredÄ«tvēstures un citām parādsaistÄ«bām. Parasti pirmais kredÄ«tlimits nav Ä«paÅ”i liels, bet pēc dažiem mēneÅ”iem to iespējams palielināt, ja bÅ«si savlaicÄ«gi veicis maksājumus un ievērojis izmantoÅ”anas noteikumus. Å eit ir spēkā vienkārÅ”s princips – jo pārliecinātāks aizdevējs ir par Tavu maksātspēju, jo lielāks kredÄ«tlimits var bÅ«t Tev pieejams.

Scroll Up