Kredītu apvienošana - iespēja ietaupīt un risināt finanšu sarežģījumus

Ja tev ir noformēti vairāki kredīti vairākās vietās, kredītu apvienošana ir piedāvājums, kas piemērots tieši tavai situācijai. Tev varētu būt zināma sajūta, ka ikmēneša kredīta maksājumi “apēd” lielu daļu ikmēneša izdevumu vai rodas pārpratumi par laicīgiem maksājumiem. To iespējams atrisināt, apvienojot visus tavus kredītus pie viena kredītdevēja – tādā veidā var samazināt ikmēneša maksājumu un visas saistības sakārtot pie viena aizdevēja. Tas ir arī veids, kā nomaksāt ērtāk un kredītu ilgākā termiņā.

Kredītu refinansēšana jeb apvienošana var tikt izmantota, lai beidzot tiktu galā ar neskaitāmiem kredītiem. Tā palīdz novērst iespējamu jucekli kredītu maksājumos, kas var novest pie sabojātas kredītvēstures.

Ja tevi interesē nebanku kredītu apvienošana, lasi un uzzini, kādas aizdevumu restrukturizācijas iespējas ir pieejamas Latvijā.  Ir kredītdevēji, kas ir atvērti arī izvērtēt klientus , kam aktuāla kredītu apvienošana ar kavētiem maksājumiem. Skati piedāvājumus zemāk!

Vairāk informācijas

(4 Atsauksmes)
Informācija, kas ir norādīta tabulā ir ņemta no aizdevēja mājaslapas un tā var būt novecojusi, tāpēc aicinām ziņot mums par novecojušu informāciju sazinoties ar mums.
Mēs cenšamies atjaunot informāciju tabulā pēc iespējas ātrāk, bet ne vienmēr to varam izdarīt, tāpēc, ja vēlaties saņemt precīzākus datus, tad apmeklējiet aizdevēja mājaslapu.

Atsauksmes

Dēļ kavētiem maksājumiem nevarēju palielināt aizdevuma summu, bet tas man bija ļoti nepieciešams tajā brīdī – mainīju darbu, pārbraucu citā valstī… Internetā nejauši atradu, ka ir tāds pakalpojums – kredītu apvienošana. Sazinājos, aprunājos, kopīgi atradām risinājumu. Maksāju vēl joprojām, bet summas mani apmierina, sanāca trīs reizes mazāk, nekā bija agrāk. Vairāk citus kredītus nekur nemeklēju.

Lauris

Lauris / autovadītājs

Kādreiz paņēmu vairākus ātros kredītus, jo izskatījās, ka atdot būs viegli. Bet mainījiās situācija, īslaicīgi biju bez darba, tad sakrājās nepatīkami parādi. Negribēju ņemt vēl, bet bija jāmaksā. Sāku meklēt internetā informāciju, un sapratu, ka man nepieciešama kreditu apvienosana. Izvēlējos, manuprāt, izdevīgāko, pagarināju arī atmaksas termiņu tā, lai maksājums nebūtu sāpīgs. Veiksmīgi visu atmaksāju gada laikā.

Zane

Zane / kasiere

Gadu strādāju ārzemēs un atgriežoties, uzzināju, ka mana dzīvokļa nomnieks nemaz nemaksāja komunālos. Man vēl bija kredīts, ko ņēmu, braucot prom. Summas bija ievērojamas, sāku meklēt risinājumu. Jaunu kredītu neizdevās paņemt, es taču skaitījos kā parādnieks dēļ komunālajiem. Man ļoti noderēja kredītu apvienosana. Nodzēsu parādus, tagad maksāju man ērtākas summas katru mēnesi.

Juris

Juris / kurpnieks

Kad pieteicos patēriņa kredītam, man vēl bija noformēts auto līzings. Likās, ka pavilkšu abus, bet nākotni paredzēt nevar. Pēc dažiem mēnešiem jutu, ka kredīti apēd pārāk lielu ienākumu daļu. Par laimi, laikus uzzināju par tādu pakalpojumu kā kredītu apvienosana. Pārfinansēju vienas dienas laikā un tagad ik mēnesi maksāju par 50 eiro mazāk. Kredītu apvienosana man ir bijusi ļoti noderīga, domāju, ka saņēmu izdevīgu piedāvājumu, jo man vēl nebija parādu.

Aleksejs

Aleksejs / datormeistars

 netcredit-kreditu-apvienosana

Kas ir kredītu apvienošana jeb pārkreditācija?

Mūsdienās vienam cilvēkam var būt dažādas parādsaistības: hipotēka, auto līzings, patēriņa kredīts. Daudzi cilvēki ik pa laikam piesakās arī ātrajiem kredītiem, kā rezultātā ikmēneša kredīta maksājumu slogs kļūst arvien lielāks. Ne vienmēr ar šo situāciju var risināt individuāli, un reizēm var būt nepieciešama palīdzība no malas. Arī tad, ja kredītu maksājumi ir atbilstoši tavai maksātspējai, kredītu apvienošana var būt parocīga.

Kredītu pārkreditācija sniedz iespēju apvienot visus esošos aizdevumus vienā. Tā vietā, lai ik mēnesi maksātu dažādiem aizdevējiem, tērējot laiku un paturot atmiņā visus atmaksas termiņus, tu vari veikt tikai vienu maksājumu vienam kredītdevējam. Kredītu refinansēšana parasti ir pieejama ar zemāku procentu likmi un ir izdevīgāka nekā kredītu pagarināšana.

Lasi tālāk un iepazīsties ar šī pakalpojuma niansēm.

 

Kā iedalās parādu apvienošana?

Bezprocentu jeb bez maksas

Kā var noprast no šī termina, pirmais kredīts bez maksas tiek izsniegts aizņēmējiem, kuri pirmo reizi izmanto kreditēšanas pakalpojumus. Šāda veida aizdevums ir pieejams tikai ātro kredītu nozarē, kur var aizņemties nelielu summu un neilgu laiku. Ārzemju ātrie kredīti parasti Nebanku kredītu apvienošana parasti tiek aplikti ar komisijas maksu vai procentu likmi.

Kredītu apvienošana paredz, ka aizņēmējam jau ir noformēti aizdevumi citās vietās, tāpēc pārkreditācija nav pirmā reize, kad cilvēks vēlas izmantot kredītdevēja pakalpojumus. Turklāt aizdevumu apvienošana parasti nozīmē diezgan lielu aizdevumu esamību, jo cilvēki vēlas pārfinansēt daudzus aizdevumus. Līdz ar to apvienošana nav pieejama bez maksas, taču procentu likme var būt daudz zemāka.

Kopumā runājot, aizdevumu restrukturizācija palīdz ietaupīt uz maksājumiem. Tomēr jārēķinās, ka kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi var palielināt kredītprocentu apmēru, salīdzinot ar pozitīvas kredītvēstures situāciju.

Bez oficiālas darbavietas, bet ar stabiliem ienākumiem

Ja tu neesi oficiāli nodarbināts, vai iegūsti ienākumus kādā citā veidā, tad tev arī var būt pieejama aizdevumu apvienošana. Galvenais kritērijis jebkurā kredīta piešķiršanā ir nevis darbavieta kā tāda, bet atbilstoša maksātspēja. Ātro kredītu apvienosana bez darbavietas ir pieejama, ja cilvēks spēj pierādīt savus ienākumus.

Taču ikviena situācija tiek individuāli vērtēta, un noformēt restrukturizāciju bez jebkādiem ienākumiem tomēr nav iespējams. Ja tu saņem pietiekami lielu pensiju vai tev ir tā saucamie pasīvie ienākumi, piemēram, no īpašuma izīrēšanas, kredītu apvienosana ir variants, ko tu vari apsvērt, ja vēlies samazināt ikmēneša maksājumu apjomu.

Bez ķīlas vai galvojuma

Vairāku kreditu apvienosana vienā bez ķīlas ir labs risinājums katram, kuram jau ir noformēti daži kredīti pie vairākiem aizdevējiem. Bieži vien aizdevēji piedāvā apvienot kredītus pret nekustamā īpašuma ķīlu. Tas ir nepieciešams, lai nodrošinātu aizdevuma atmaksu un samazinātu aizdevēja riskus, jo parasti tā saistīta ar samērā lielu daudas summu. Bet, ja tev ir oficiāli un pietiekami lieli ienākumi, tad visdrīzāk tev tas būs pieejams bez ķīlas.

Izvērtējot tavu maksātspēju, kredītdevējs pieņems lēmumu par aizdevuma piešķiršanas nosacījumiem. Kreditu apvienošana bez ķīlas un galvojuma ir parocīga arī tāpēc, ka ļauj paturēt savus finanšu darījumus noslēpumā, ja nevēlies izpaust to saviem draugiem un ģimenes locekļiem.

Ar sliktu kredītvēsturi jeb kredīts parādniekiem

Kredītu apvienošana ir pakalpojums cilvēkiem, kuriem jau ir parādsaistības citur. Taču te var būt divi varianti – kredītu maksājumi tiek veikti regulāri un aizņēmējs vēlas vienkāršot šo procesu. Otrs variants – maksājumi ir kavēti, un kreditu apvienošana ir nepieciešama, lai tiktu galā ar sarežģītu finansiālo situāciju. Otrajā gadījumā ir nepieciešama kreditu apvienosana parādniekiem, kas ir pieejama pie daudziem aizdevējiem.

Atšķirībā no vienkārša aizdevuma ar sliktu kredītvēsturi, pārkreditācijai ir principiāli cita nozīme – tā ir nepieciešama, lai atrisinātu, nevis pasliktinātu situāciju. Ar vienu papildu aizdevumu gandrīz nekad nepietiek, lai atmaksātu parādus, tāpēc vairākums kredītdevēju izvairās no kredītu izsniegšanas personām ar sabojātu kredītvēsturi. Savukārt, lai gan apjoma ziņā tas ir nopietnāk nekā parasts aizdevums, tas var palīdzēt atmaksāt esošos parādus. Kredītu restrukturizācija ir pieejama ar elastīgu atmaksas termiņu, lai ikviens aizņēmējs varētu pakāpeniski atmaksāt kredīta summu pilnā apjomā.

Kredīts no 18-20 gadiem

Jaunā vecumā, kad vēlmes ne vienmēr sakrīt ar materiālajām spējām, gadās finanšu grūtības. Paņemot ātro kredītu, šķiet tā atmaksāšana nav nekas neiespējams, bet bieži vien rodas nepieciešamība kredītu pagarināt vai aizņemties atkārtoti.

Ja esi nokļuvis līdzīgā situācijā, tad nebanku kredītu apvienošana no 18-20 gadiem būs tev piemērotākais risinājums. Ja esošo parādu summa nav liela, tavi oficiālie ienākumi būs tavas maksātspējas garantija. Ja kredītu skaits ir paliels un kopējā atmaksas summa nopietna, aizņēmējs visticamāk tev piedāvās ieķīlāt īpašumu vai automašīnu. Tāpat ir iespēja piesaistīt galvotāju, kuram ir regulāri un pietiekami lieli ienākumi.

Kā apvienot ātros kredītus?

Kā visi kredīti internetā, kreditu apvienosana ir pieejama aizdevēju mājaslapās. Lai pieteiktos šim pakalpojumam, ir nepieciešams internets, mobilā telefona numurs, konts kādā no Latvijas bankām un e-pasta adrese. Ņem vērā, ka daudzi aizdevēji piedāvā veikt internetā tikai pirmo soli pie aizdevumu, bet līguma parakstīšana notiek kredītdevēja birojā. Tas nozīmē, ka var aizņemt drusku vairāk laika nekā ātrā vai patēriņa aizdevuma noformēšana. Parasti restrukturizācijas naudu var saņemt 1-2 darba dienu laikā, bet dažkārt arī ātrāk, atkarībā no kredītdevēja nosacījumiem. Lai pieteiktos un saņemtu kredītu, jāveic šādi soļi:

 • ienāc aizdevēja mājaslapā;
 • ja esi jaunais klients, aizpildi reģistrācijas anketu; ja esi pastāvīgais aizņēmējs – pieslēdzies savam lietotāja profilam;
 • izvēlies summu un atmaksas termiņu;
 • nosūti pieteikumu aizdevējam;
 • pārskaiti reģistrācijas maksu, ja tāda nepieciešama;
 • sagaidi aizdevēja lēmumu.

Ja kreditora atbilde ir pozitīva, vai nu uzreiz saņemsi naudu savā kontā, vai arī Tev būs jādodas uz aizdevēja filiāli, lai noformētu līgumu. Gadījumā, ja tiks izsniegta pret ķīlu vai galvojumu, līguma parakstīšana un ķīlas vai galvojuma noformēšana vienmēr notiek klātienē. Naudas atmaksa notiek pēc kredītlīgumā noteiktā maksājumu grafika.

Tev vienmēr ir iespēja atteikties no aizdevuma. Šajā gadījumā, laicīgi brīdinot aizdevēju par savu vēlmi, nepieciešams atmaksāt pilnu kredīta summu un komisijas maksu, ja tāda ir, pilnā apjomā.

 kapec_izveleties

Kāpēc izvēlēties kredītu refinansēšanu?

 • Apvienosana vai pārkreditēšana ir laba izeja situācijās, kad krājas parādi vai ir paņemti vairāki ātrie kredīti.
 • Izmantojot šo pakalpojumu, iespējams apvienot kredītus vienā maksājumā un samazināt kopējo ikmēneša maksājumu summu.
 • Tajā pašā laikā Tu vari pagarināt atmaksas termiņu, un līdz ar to finanšu slogs samazināsies vairākās reizēs, un katru mēnesi nebūs jāmaksā vairāki rēķini.
 • Cita priekšrocība ir elastīgs atmaksas termiņš un iespēja atmaksāt pārkreditācijas summu ilgā laika periodā. Nelielu kreditu apvienosana iespējama bez ķīlas, gadījumā, ja Tavi ienākumi ir pietiekoši, lai veiktu ikmēneša maksājumu.
 • Kopumā, kreditu apvienošana ir prātīgs solis, lai izvairītos no iespējamiem parādiem un lai tiktu galā ar esošajiem.

 ka_tas_strada

Kādam nolūkam ir paredzēta apvienošana?

Apvienošana ir paredzēta divām situācijām. Pirmā ir uzkrātie parādi, kavēti maksājumi un kopumā nelabvēlīga finanšu situācija. Neviens aizdevējs nepiešķirs vienkāršu aizdevumu, piemēram, ātro vai patēriņa kredītu, parādniekiem, jo tas ir riskanti un tiek uzskatīts par bezatbildīgu kreditēšanu. Cita lieta ir kredītu restrukturizācija. Šajā gadījumā aizņēmējam ir tiesības aizņemties, lai atmaksātu esošos parādus.

Otrā situācija ir pārāk liels ikmēneša kredīta maksājumu slogs un vēlme vienkāršot aizdevumu atmaksas kārtību. Restrukturizēt iespējams visus aizdevumu veidus, apvienojot tos vienā un iegūstot skaidru un vienotu maksājumu grafiku ar zemāku procentu likmi.

Kam piemērots šis kredīta veids?

Apvienosana ir piemērota ikvienam cilvēkam ar atbilstošu maksātspēju, kurš ir gatavs veikt ikmēneša regulārus maksājumus ilgā laika periodā. Protams, dažkārt situācija var būt nelabvēlīga, un vienīgā izeja ir maksātnespējas pasludināšana, taču ļoti bieži no šāda iznākuma iespējams izvairīties, pārfinansējot aizdevumus un panākot garāku atmaksas termiņu un zemāku procentu likmi.

 

Kādus kredītus es varu apvienot?

Kredītu apvienošana piemērojama jebkuram kredītam, kas paņemts nebanku kredītiestādē. Tas var būt ātrais kredīts, sms kredīts, auto līzings, patēriņa kredīts u.tml. Refinansēt iespējams arī komunālos parādus vai arī citus kavētus maksājumus. Precīzu informāciju par restrukturizācijas iespējām Tu uzzināsi pie aizdevēja, jo ikvienam kredītdevējam ir savi nosacījumi.

Lai saņemtu šo pakalpojumu, ir nepieciešams noslēgt līgumu ar aizdevēju. Parasti tas notiek, ja kredīta piešķiršanai nepieciešama ķīla, taču aizdevēji var prasīt aizņēmēja klātesamību Latvijā arī citos gadījumos. Lai parakstītu līgumu, Tev jāatrodas Latvijas teritorijā vismaz kādu laiku. Pie dažiem aizdevējiem apvienošana pieejama tiešsaistē, taču šādos gadījumos aizdevuma kopējā summa var būt salīdzinoši neliela.

Nekustamā īpašuma ķīla, automašīnas ieķīlāšana vai galvojums ir nepieciešami, ja Tev nav oficiālas darbavietas. Apvienošana ir nopietns darījums, tāpēc aizdevējiem ir jābūt pārliecinātiem, ka Tu pildīsi savas saistības un veiksi regulāras iemaksas. Tas tiek apliecināts ar dokumentiem no bankas un darbavietas, vai ar ķīlu un galvojumu.

Lai apvienotu kredītus, Tev būs nepieciešama pase, ka arī dokuments, kas apliecina Tavus ienākumus – izraksts no bankas konta, arī izziņa no VSAA vai no darbavietas. Ja kredītu apvienošana notiek pret ķīlas nodrošinājumu, nepieciešama pati ķīla un arī dokumenti, kas apliecina, ka esi kustamā vai nekustamā īpašuma likumīgais īpašnieks.

Ja Tava kredītvēsture ir negatīva kavētu maksājumu dēļ, protams, nevarēs mainīt šo statusu, taču neļaus situācijai pasliktināties. Jo agrāk Tu sāksi rīkoties un meklēt risinājumu, jo labāks Tavai kredītvēsturei būs galīgais iznākums. Kredītu refinansēšana palīdzēs atmaksāt kredītus un tiktu galā ar parādiem, nepiesaistot parādu piedziņas uzņēmumus un tiesu.

Apvienošana ir pakalpojums Latvijas valstspiederīgajiem, kuriem ir noformēti aizdevumi Latvijas kredītiestādēs un kuri izmanto Latvijas banku pakalpojumus. Principā, ir pieejama arī tiem, kuri dzīvo un strādā ārzemēs, bet vēlas segt visus Latvijā iekrājošos parādus. Taču Tev jāatrodas Latvijā, lai parakstītu kredītlīgumu un savāktu restrukturizācijai nepieciešamo dokumentu paku.

Visi ieraksti
Scroll Up