Mājokļa kredīts - aizdevums komfortablākai dzīvei

Savs mājoklis – tas ir mājas komforts, pārliecība par nākotni, iespēja realizēt citus sapņus. Taču dzīvokļa iegāde vai privātmāja ir ļoti dārgs ieguldījums, tāpēc vairums cilvēku vēršas pēc palīdzības pie kredītdevējiem.

Mājokļa kredīts dod iespēju iegādāties savu sapņu mājokli ātrāk, nekrājot gadiem un nezaudējot laiku. Tāpat ir iespējams ieķīlāt jau esošo īpašumu, lai iegūtu savā rīcībā nopietnu naudas summu.

Ja vēlies uzzināt, kā strādā kredīts mājoklim un kā izvēlēties piemērotāko no plašā piedāvājuma klāsta – turpini lasīt, un uzzināsi visu svarīgāko informāciju!

Vairāk informācijas

(4 Atsauksmes)
Informācija, kas ir norādīta tabulā ir ņemta no aizdevēja mājaslapas un tā var būt novecojusi, tāpēc aicinām ziņot mums par novecojušu informāciju sazinoties ar mums.
 
Mēs cenšamies atjaunot informāciju tabulā pēc iespējas ātrāk, bet ne vienmēr to varam izdarīt, tāpēc, ja vēlaties saņemt precīzākus datus, tad apmeklējiet aizdevēja mājaslapu.

Atsauksmes

Pēc kāzām sākām aizdomāties par savu mājvietu. Dzīvokļa īre nemaz nav tik lēta, bet mājoklis īpašumā tomēr iedveš pārliecību par nākotni. Apskatījām daudzus piedāvājumus, ne visi bija mums piemēroti, jo mūs interesēja pēc iespējas mazāka pirmā iemaksa. Galu galā atradām aizdevēju, pie kura mājokļa kredīts bija pieejams ar nelielu pirmo iemaksu, ko varējām sakrāt pusgada laikā. Noformējām līgumu, izvēlējamies dzīvokli un nu dzīvojam jaunā, skaistā mājā. Kredīts dzīvoklim mums ļāva pārvākties uz labāku dzīvesvietu, kur arī plānojam laist pasaulē mazuli. Tagad nemaz nevaram iedomāties, kā dzīvot ar bērniņu īrētā dzīvoklī.

Ainārs un Elīna

Ainārs un Elīna / ģimene

Kredīts mājoklim ir vienīgais veids, kā iegādāties savu dzīvokli. Iekrāt tik lielu summu patstāvīgi vienkārši nevar, ne no kādas algas to nevar atļauties. Lai gan saņemu pietiekami daudz, kredīts dzīvoklim man bija ļoti noderīgs. Sanāca iekrāt samērā lielu summu pirmajai iemaksai, tāpēc kredīta kopējā summa bija mazāka, un, līdz ar to, arī atmaksas termiņš īsāks. Kredīts dzīvoklim man būs jāatmaksā 10 gadu periodā, procentu likme ir fiksēta, nosacījumi apmierinoši. Domāju, ka, ja vari atļauties vairāk nekā 500 eiro mēnesī tērēt dzīvokļa īrei, tad to pašu summu vari maksāt par savu mājokli.

Leonards

Leonards / skārdnieks

Man ir noformēts kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu. Nevaru teikt, ka tas ir labākais risinājums ikvienam, jo tomēr jābūt ļoti lielai pārliecībai, ka kredītu varēsi atmaksāt, bet tomēr tas ir vienkāršs veids, kā aizņemties patiešām daudz. Neviens patēriņa kredīts nav tik liels kā kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu. Es savu mājokli ieķīlāju, lai atrisinātu biznesa problēmas. Tā kā uzņēmums ir mazs, nekādu uzņēmuma īpašumu man nav, nācās savu personīgo dzīvokli pārvērst par naudas avotu. Priecājos, ka atradu aizdevēju, kas varēja man palīdzēt.

Edgars

Edgars / datortehniķis

Mēs ģimenē nolēmām, ka jaunlaulātajiem jādzīvo savā dzīvoklī. Protams, tik lielas naudas, lai pirktu dzīvokli par pilnu cenu, nebija. Izlēmām, ka mūsu gadījumā labākais variants ir nevis kredīts dzīvoklim, bet kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu. Ieķīlājām savu dzīvokli un par saņemto naudu nopirkām jaunu. Tagad kopīgiem spēkiem atmaksājam aizdevumu, bet esam priecīgi, ka izdevās iegādāties jaunu mājvietu bērniem. Mājokļa kredīts tika ātri noformēts un īpašuma izvērtēšana aizņēma tikai vienu dienu.

Anna un Viktors

Anna un Viktors / jaunā ģimene

 netcredit-majokla-kredits

Kas ir mājokļa kredīts?

Iegādāties dzīvokli vai māju, samaksājot pilnu cenu uzreiz, spēj tikai retais. Nekustamais īpašums ir viens no vērtīgākajiem pirkumiem, ko cilvēks veic savā dzīvē, un gandrīz vienmēr mājokļa iegādei ir nepieciešams aizdevums. Kredīts mājoklim palīdz iegādāties īpašumu tieši tad, kad nepieciešams.

Aizdevējs piešķirt aizņēmējam vajadzīgo summu, ko pēc tam pārskaita īpašuma pārdevējam. Mājokļa jeb mājas vai dzīvokļa kredīts tiek piešķirts ar ļoti lielu atmaksas termiņu, tāpēc pilnā apjomā aizdevums parasti tiek atmaksāts 20-30 gadu laikā vai ātrāk, ja aizņēmējam ir atbilstoša maksātspēja.

Mājokļa kredīts ir pieejams arī kā kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu. Ja Tev jau ir īpašums, vari pārvērst to naudas avotā. Ieķīlāt mājokli var cita īpašuma iegādei, auto iegādei, kredītu refinansēšanai, biznesa parādu segšanai un citiem mērķiem, kas prasa nopietnas naudas summas.

Tālāk noskaidrosim, kādi ir mājokļa kredītu veidi un kam pieejams kredīts mājoklim!


Kā iedalās kredīti?

Bezprocentu kredīts jeb pirmais kredīts mājoklim bez maksas

Bezprocentu kredīts ir pieejams tiem aizņēmējiem, kuri izmanto nelielus īstermiņa ātros kredītus. Turklāt šajā gadījumā kredīts bez maksas tiek piešķirts tikai vienu reizi. Mājokļa kredītam tie ir mazāk pieejami.

Kredīts dzīvoklim vienmēr tiek aplikts ar noteiktu procentu likmi, jo tik lielu aizdevumu neviens kredītdevējs nevar piešķirt bez maksas. Taču mājokļa kredīts var būt pieejams bez pirmās iemaksas, kas ir īpaši parocīgi aizņēmējiem, kuriem ir grūtības iekrāt šādu summu. Kredīts mājokļa iegādei bez pirmās iemaksas parasti tiek aplikts ar augstāku procentu likmi, jo aizdevējam tas nozīmē lielākus riskus un lielākas izmaksas.

Kredīts mājoklim bez oficiālas darbavietas, bet ar stabiliem ienākumiem

Lai tev varētu tikt piešķirts dzīvokļa kredīts, tev jāpierāda aizdevējam sava maksātspēja un pietiekošs ienākumu līmenis. Visvieglāk to izdarīt, uzrādot ienākumus apliecinošos dokumentus – izziņas no bankas un no darbavietas. Mājokļa kredīts bez darbavietas principā nekad nav pieejams. Iemesls pavisam vienkāršs – ikmēneša kredīta maksājumi ir pārāk lieli, lai tos segtu no neregulāriem honorāriem, stipendijas, pensijas un citiem ienākumiem, kas nav darba alga. Ņem vērā, ka kredīts mājoklim tiek piešķirts tikai tām personām, kuru ikmēneša ienākumi ir ne tikai stabili, bet arī pietiekami lieli. Mazo algu saņēmējiem kredīts mājokļa iegādei diemžēl var nebūt pieejams.

Kredīts mājoklim bez ķīlas vai galvotāja

Mājokļa kredīts pēc savas būtības ir aizdevums pret ķīlu. Ieķīlāt var esošo īpašumu vai to, ko grasies iegādāties, taču kredīts mājoklim bez ķīlas nav iespējams. Cita lieta ir galvotāja piesaiste – dažiem aizdevējiem tas ir obligāts nosacījums, bet citi neprasa galvotāju, ja aizņēmējam ir pietiekami augsta maksātspēja un pozitīva kredītvēsture. Kredīts dzīvoklim ar galvotāju nozīmē, ka, ja tu nevarēsi laicīgi segt parādsaistības, to tavā vietā nāksies darīt galvotājam. Ja dažādu iemeslu dēļ aizņēmējs nevar atmaksāt mājokļa kredītu, viņš zaudē tiesības dzīvot ieķīlātajā īpašumā.

Mājokļa kredīts ar sliktu kredītvēsturi jeb dzīvokļa kredīts parādniekiem

Pozitīva kredītvēsture gandrīz vienmēr ir obligāts nosacījums mājokļa kredīta saņemšanai. Pozitīva kredītvēsture apliecina aizņēmēja uzticamību un nopietnu attieksmi pret kredītsaistībām. Taču daudziem cilvēkiem ir negatīva kredītvēsture. Ja tev ir bijuši kavēti maksājumi vai neatmaksāts aizdevums, aizdevējs ņems to vērā, izvērtējot kredīta pieteikumu. Kredīts mājokļa iegādei vai pret īpašuma ķīlu ar sliktu kredītvēsturi var būt pieejams atsevišķās situācijās. Ja kredītvēsture ir negatīva dažu kavētu maksājumu dēļ, mājokļa kredīts var tikt piešķirts. Ja pārkāpumi ir nopietni, aizdevējs visdrīzāk atteiks kredītu.

Kredīts mājoklim vecumā no 18 – 20 gadiem

Ikvienam aizdevējam ir savas klientu vecuma robežas. Vispārīgi runājot, kredīts mājoklim ir pieejams arī klientiem vecumā no 18-20 gadiem, ja vien aizņēmējam ir atbilstoša maksātspēja un oficiāla darbavieta. Taču galvenokārt kredīts mājokļa iegādei tiek piešķirts cilvēkiem lielākā vecumā. Jo aizdevējs ņem vērā ne tikai klienta vecumu un maksātspēju, bet arī nākotnes plānus un citus faktorus. Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ir pieejams arī jauniešiem, ja viņi var apliecināt savu ienākumu līmeni.

Kā tas strādā?

Kredīts mājokļa iegādei un kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu tiek noformēts klātienē, taču pieteikties abiem aizdevumu veidiem iespējams tiešsaistē, aizdevēja mājaslapā. Ja Tevi interesē kredīts dzīvoklim, seko līdzi šai vienkāršajai instrukcijai:

  1. salīdzini piedāvājumus un izvēlies piemērotāko;
  2. nosūti kredīta pieteikumu internetā;
  3. sagaidi aizdevēja lēmumu, kas parasti ir gatavs dažu minūšu laikā.

Ja aizdevēja lēmums ir pozitīvs, varēsi vai nu doties uz filiāli un parakstīt līgumu, vai vienoties par īpašuma vērtēšanas datumu un laiku. Kad abas puses būs vienojušas par aizdevuma nosacījumiem un būs parakstīts kredītlīgums, mājokļa kredīts pilnā apjomā tiks pārskaitīs uz Tavu bankas kontu.

Ja kredīts mājoklim Tevi neapmierina un gribi no tā atteikties, rūpīgi iepazīsties, ko par šādu situāciju saka kredītlīgums. Nekavējoties paziņo aizdevējam, ka kredīts mājoklim Tev vairs nav nepieciešams un atgriez summu pilnā apjomā. Komisijas maksa un procentu likme tiek iekasētas par faktisko kredīta izmantošanas periodu.

kapec_izveleties

Kāpēc izvēlēties?

  • Daudziem cilvēkiem kredīts mājokļa iegādei ir vienīgā iespēja tikt pie sava īpašuma.
  • Elastīgs atmaksas termiņš, lielas kredīta summas un iespēja noformēt kredītu pāris darba dienu laikā ir galvenie iemesli, kāpēc kredīts dzīvoklim ir parocīgs pakalpojums.
  • Savukārt kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu var būt noderīgs, ja nepieciešams ātri dabūt nopietnu summu svarīgiem tēriņiem.

 ka_tas_strada

Kam piemērots?

Mājokļa kredīts ir piemērots Latvijas valstspiederīgajiem ar atbilstošu maksātspēju. Daudziem aizdevējiem ir svarīga arī aizņēmēja kredītvēsture, tāpēc kredīts dzīvoklim ir viegli pieejams personām bez veciem parādiem un neatmaksātiem aizdevumiem. Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu var būt pieejams arī parādniekiem, ja kredīts ir nepieciešams parādu nomaksai.

Kādam nolūkam piemērots?

Mājokļa kredīts mēdz būt divu veidu – kredīts mājokļa iegādei un kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu. Abos gadījumos par kredīta objektu kalpo nekustamais īpašums – dzīvoklis vai māja, – ko pērk kredītā vai ieķīlā. Kredīts mājoklim ir piemērots jaunā īpašuma iegādei, kā arī tas ir veids, kā pārvērst esošo īpašumu par naudas avotu.

 

Kredīta kalkulators hipotēkai: aprēķini kredīta izmaksas pāris minūtēs

Pirms izšķirties par labu mājokļa kredītam, potenciālam aizņēmējam ir īpaši uzmanīgi jāizvērtē sava maksātspēja un kopējās aizdevuma izmaksas. Lai to izdarītu, Tev nav jāaizpilda pieteikums un jāuzņemas saistības kreditora priekšā – vienkārši izmanto kredīta kalkulatoru un aprēķini, vai vari atļauties hipotēku! Kredīta kalkulators ir pieejams ikviena kreditora, kas piedāvā mājokļa kredītus, mājaslapā. Vai zini kā to izmantot? Mēs Tev pastāstīsim!

Mājokļa kredīta kalkulators ir tiešsaistes rīks, kas palīdz lietotājam burtiski acumirklī atrast atbildes uz vairākiem svarīgiem jautājumiem:

  • cik lielas būs kopējās hipotēkas izmaksas un procentu maksājumu daļa, atkarībā no kredīta summas un atmaksas termiņa;
  • cik lielu mājokļa kredītu var saņemt ar konkrētu maksātspēju;
  • kā samazināt kredīta izmaksas, uz dažiem mēnešiem vai dažiem gadiem saīsinot kredīta termiņu.

Hipotekārā kredīta kalkulators ir atrodams gan bankās, gan pie nebanku kreditoriem. Kredīta kalkulators SEB, Swedbank un citās bankās, kā arī daudzi nebanku aizdevēju kalkulatori aprēķina kopējo aizdevuma summu un ikmēneša maksājumu apjomu. Eksperimentē ar rādītājiem, maini atmaksas termiņu, pirmās iemaksas apjomu un aizdevuma summu, lai noskaidrotu kāds mājokļa kredīts ir visdraudzīgākais Tavām finanšu iespējām!

Kādiem īpašumiem var būt piemērots?

Mājokļa kredīts tiek piešķirts visdažādāko īpašumu iegādei vai ieķīlāšanai. Privātmāja pilsētā un laukos,  dzīvoklis, zemes gabals, kur var būvēt savu māju, komercīpašums, piemēram, ferma vai noliktava – visus šos īpašumus var iegādāties un ieķīlāt. Kredīts mājoklim ir atkarīgs no īpašuma atrašanās vietas, kopējā stāvokļa, tirgus vērtības, tāpēc kredīta summa diviem dažādiem dzīvokļiem vai mājām var būtiski atšķirties, taču kopumā runājot kredīts mājoklim ir piemērots gandrīz visiem īpašumu veidiem. Daži aizdevēji uzliek ierobežojumu sērijiveida dzīvokļu ieķīlāšanai, tāpēc pārbaudi šo informāciju aizdevēja mājaslapā.

Kredīts mājoklim tiek noformēts salīdzinoši ātri, ja aizdevējam nerodas papildu jautājumi, un aizņēmējs pilnībā atbilst kredītdevēja prasībām. Protams, kredīts mājoklim netiek piešķirts 15 minūšu laikā kā ātrais kredīts internetā, bet kredīta noformēšana aizņem tikai pāris darba dienas. Process var drusku ieilgt, ja Tev ir nepieciešams kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu. Šajā gadījumā īpašums tiek izvērtēts, lai aizdevējs varētu saprast, cik lielu summu var dot pret īpašuma ieķīlāšanu. Taču abos gadījumos aizdevuma noformēšana ir pietiekami ātra, turklāt nosūtīt pieteikumu mājokļa kredītam iespējams tiešsaistē, bez liekas kavēšanas.

Kredīts mājoklim ir pieejams Latvijas valstspiederīgajiem un var tikt izmantots, lai iegādātos nekustamo īpašumu Latvijas teritorijā. Ārzemēs strādā citi aizdevēji, pie kuriem jāvēršas, ja vēlies nopirkt mājokli ārpus Latvijas.

Tas, cik liels būs aizdevums, ir atkarīgs tikai no Tavām vajadzībām. Ja ir nepieciešama samērā neliela summa, norādi to kredītpieteikumā, un Tavs mājoklis tiks ieķīlāts tikai daļēji. Pozitīva ziņa ir tāda, ka aizņemoties nedaudz – līdz aptuveni 20% no īpašuma vērtības – Tev nebūs jāuzrāda papildus izziņas par ienākumiem. Taču, ja ir vajadzīga nopietna summa, Tev var būt pieejams kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu pilnā apjomā. Kredīta summa ir atkarīga arī no aizdevēja nosacījumiem, jo pie dažiem kredītdevējiem kredīts mājoklim ir pieejams bez maksimālās summas robežas.

Vairums aizdevēju prasa, lai aizņēmējs patstāvīgi veiktu pirmo iemaksu par mājokli. Tas tiek darīts, lai pārliecinātos par aizņēmēja maksātspēju un atbildīgu attieksmi pret aizdevumu. Taču dažkārt kredīts mājokļa iegādei var būt pieejams bez pirmās iemaksas, un aizdevējs finansē mājokļa iegādi pilnībā. Šajā gadījumā visdrīzāk kredītam būs augstāka procentu likme, garāks atmaksas termiņš un lielāka kopējā atmaksas summa. Mājokļa kredīts bez pirmās iemaksas var būt mazāk izdevīgs, tāpēc rūpīgi izvērtē savas iespējas, lai saprastu, vai vari iekrāt pirmajai iemaksai nepieciešamo summu.

Tas, vai kredīts mājoklim būs Tev izdevīgs, ir atkarīgs no Tava ienākumu līmeņa un nākotnes stabilitātes. Jebkurā gadījumā jārēķinās ar to, ka kredīts mājokļa iegādei nozīmē lielus tēriņus ik mēnesi daudzu gadu garumā. Ja Tu neplāno 10-20 gadus dzīvot vienā vietā vai neesi pārliecināts par savu darbu un ienākumu līmeni, kredīts mājoklim var būt Tev ļoti neizdevīgs. Taču, ja Tu pietiekami labi pelni, esi pārliecināts par nākotnes darba iespējām un nākotnes plāniem, mājokļa kredīts var būt izdevīgs ilgtermiņā. Tikai Tu pats vari izlemt, kas ir labāks Tev – maksāt īri vai hipotēku, jo bieži vien šīs summas ir gandrīz vienādas.

Gan kredīts mājokļa iegādei, gan kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ir individuāli pielāgoti aizdevumi. Neviens aizdevējs nevar pateikt, cik liela procentu likme būs Tavam aizdevumam, kamēr tas nav iepazinies ar kredītpieteikumu, izvērtējis Tavu situāciju un īpašumu. Tas, cik liela būs procentu likme, ir atkarīgs gan no īpašuma vērtības, gan no Tavas maksātspējas, kredītvēstures un iepriekšējas sadarbības ar aizdevēju. Ņem vērā, ka procentu likme paliek vienāda kredītlīguma darbības laikā, un aizdevējam nav tiesību to palielināt.

Visi ieraksti
Scroll Up