Mājokļa kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu – vai vienmēr piemēro ķīlu?

Iegūt savā īpašumā pašam savu māju vai dzīvokli – par to sapņo teju ikviens. Iegūt savu ģimenes ligzdiņu vai pat vecpuišu mitekli, kurā piedzīvot neaizmirstamus mirkļus un atgriezties pēc garām dienām darbā. Bet kā šādu sapni var īstenot?

Iespējas ir dažādas, viena no tām ir aizņēmums pie kredītdevēja. Kas ir mājokļa kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu un kādi ir šī kredīta veida izsniegšanas noteikumi? Lasi un uzzini visu svarīgāko mūsu sagatavotajā rakstā!

Kādas ir iespējas, iegūstot līdzekļus mājokļa iegādei? 

Lai iegādātos mājokli – dzīvokli vai privātmāju – katrs šim pirkumam izvēlas sev piemērotu veidu.

Lūk, no kā izvēlēties:

 1. Savi personīgie līdzekļi – ir tāda sabiedrības daļa, kurai palīdzība no malas nemaz nav nepieciešama, un jauna mājokļa iegādi viņi var veikt ar saviem, jau esošiem līdzekļiem. Ar privātajiem līdzekļiem var pietikt, piemēram, pārdodot esošo īpašumu – zemes gabalu, kādu citu nekustamo īpašumu vai vērtslietas.
 2. Aizņēmums no turīgiem radiniekiem vai draugiem. – ja tavā draugu lokā ir turīgi cilvēki, piemēram, onkuļi vai vecāki, vari aizņemties arī no viņiem liela apmēra naudas līdzekļus, rakstiski vai mutiski vienojoties par atmaksu. Šādā veidā vari, iespējams, aiztaupīt izdevumus par piemēroto procentu likmi, ar ko noteikti jārēķinās, aizņemoties no kredītiestādes.
 3. Kredītiestādes palīdzība – vari saņemt tā saukto mājokļa kredītu no banku un nebanku sektora kredītiestādēm, kā arī īpašos gadījumos saņemt atbalstu.

Kas ir šis mājokļa kredīts, ko izsniedz aizdevēji?

Mājokļa kredīts – kas tas ir un kam piemērots?

Mājokļa kredīts ir nepieciešams daudziem, jo ļoti bieži ar saviem līdzekļiem nepietiek, lai veiktu mājokļa iegādi. Šāds aizdevumu veids, saukts arī kā mājokļa kredīts pret ķīlu, visbiežāk ir apjomīgākais kredīta veids, ko izvēlas iegūt kredītņēmēji. Mājokļa iegāde vai būvniecība prasa kaudzēm izmaksu, ko segt pašiem uzreiz nereti ir neiespējami.

Kas raksturo mājokļa kredītu:

 • Šāds aizdevums ir piemērots, iegādājoties jaunu vai jau agrāk ekspluatācijā nodotu mājokli – dzīvokli vai māju.
 • Ņemot vērā augstās izmaksas mājokļa iegādes gadījumā – šis ir liela apmēra aizdevums, ar kura palīdzību iespējams iegūt 100 000, 150 000 un pat vēl lielāku naudas summu, ko ieguldīt mājokļa iegādē.
 • Tas ir ilgtermiņa aizdevums, kas nozīmē, ka atmaksas termiņš būs ilgāks – pat 20-30 gadu garumā. Šāds ilgāks atmaksas periods saistīts tieši ar apjomīgo aizdevuma summu – jo lielāki apmēri, jo ilgāks atmaksas termiņš. 
 • Pats īpašums kalpo kā ķīla. Ne velti aizdevums tiek saukts “mājokļa kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu” – pats iegādātais vai uzbūvētais mājoklis (t.i. nekustamais īpašums) kalpo kā ķīla, nodrošinot garantu kredītdevējam kredīta atmaksas laikā.

Mājokļa kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu – vai tāds noteikums pastāv vienmēr? Jā! Par to uzzini turpinājumā!

netcredit-majokla-kredits-2-1024x683

Mājokļa kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu – vai vienmēr?

Jā! Kredīts mājoklim BEZ ķīlas nav iespējams – ieķīlāt iespējams gan to mājokli, ko plāno iegādāties, gan jau esošo nekustamo īpašumu, taču pilnīgi bez ķīlas iztikt nebūs iespējams.

Cits stāsts ir par tādu noteikumu kā galvotājs. Galvotāja nepieciešamība attiecināma uz dažu kredītdevēju piedāvājumu, taču to noteikti nepieprasa pilnīgi visi. Taču, lai to nepieprasītu, noteikti jābūt pozitīvi vērtējamiem citiem aspektiem – maksātspējai, ikmēneša ienākumu līmenim u.c.

Bet kā ir ar maksātspēju un kredītvēsturi – ko īsti ņem vērā?

Vērā aizdevēji ņem gan to, kā aizdevumus iepriekš esi maksājis, vērtējot tavu kredītvēsturi, gan to, kādi ir ikmēneša ienākumi. Ja iepriekš būsi nokļuvis parādnieku sarakstā vai šobrīd nevarēsi uzrādīt stabilus ikmēneša ienākumus, visticamāk, diemžēl, mājokļa kredīts tev ies secen. 

Aizdevējs grib būt drošs, ka apjomīgo naudas summu varēsi atmaksāt paredzētajā laikā un daudzumā. Tāpēc rūpīgi izsver, kam piešķirt aizdevumu, bet kam – atteikt.

Izvēlies atbildīgi

Neatkarīgi no aizņēmuma summas, vienmēr ir jāapdomā aizņēmuma apmēru nepieciešamība. Cik aizņemties? Vai to vajag? Vai varēšu atmaksāt kredītu? Tie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem noteikti jāspēj pašam rast atbildes vēl pirms kredīta noformēšanas. 

Ja esi nolēmis aizņemties mājokļa iegādei, rēķinies, ka tev nāksies iziet cauri visiem šiem soļiem:

 • Pieteikuma aizpildīšana kredīta saņemšanai
 • Konsultācija ar aizdevēju
 • Īpašuma izvērtēšanas process
 • Dokumentu sakārtošana
 • Kredītlīguma sagatavošana, izpēte, parakstīšana
 • Pirkuma līguma parakstīšana un sagatavošana
 • Īpašuma tiesību reģistrēšana
 • Nekustamā īpašuma apdrošināšana
 • Kredīta summas saņemšana

Soļi ir daudz – tieši tāpēc, ka aizdevums nav joka lieta. Tikpat nopietni jāizsver arī tas, kuram aizdevējam dosi priekšroku, nosūtot pieprasījumu. 

Netcredit.lv salīdzināšana – ātrākais veids, lai salīdzinātu aizdevējus

Lai salīdzinātu nebanku sektora kredītdevēju piedāvājumus – salīdzini tos vienuviet, izmantojot Netcredit.lv. Tas būs pavisam ātri un vienkārši – izvērtē, kurš aizdevējs piedāvā tev ērtākos atmaksas noteikumus, kuram ir vislabākās atsauksmes, tādējādi nonākot pie labākās izvēles kredīta saņemšanai!

Mājokļa kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu – tas ir apjomīgs solis ikviena dzīvē. Izvērtē savu finansiālo situāciju un pieņem gudru lēmumu!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up