Kredīts uzņēmumiem - finanšu atbalsts biznesam

Uzņēmējdarbība – tas ir nepārtraukts ceļš uz priekšu – jauni mērķi un jauni izaicinājumi. Tava uzņēmuma konkurētspēju un izaugsmes iespējas lielā mērā nodrošina tā finanšu pieejamība attīstībai.

Kredīts uzņēmumiem ļauj ātri realizēt plānus un īstenot idejas, kurām nepieciešams papildu finansējums. Ja tev ir labs biznesa plāns, aizņemties vari ne tikai esošā biznesa attīstībai, bet arī jauna biznesa uzsākšanai.

Uzzini, kā strādā kredīts uzņēmumam un kā pieteikties tam bez laika tērēšanas.

Vairāk informācijas

(4 Atsauksmes)
Atmaksa tiek rēķināta pēc pieejamā kalkulatora aizdevēja mājaslapā un uz termiņu 12 mēneši jeb 1 gads.

Mēs cenšamies atjaunot informāciju tabulā pēc iespējas ātrāk, bet ne vienmēr to varam izdarīt, tāpēc, ja vēlaties saņemt precīzākus datus, tad apmeklējiet aizdevēja mājaslapu.

Atsauksmes

Pēc bērna piedzimšanas ilgu laiku nestrādāju un, kad bērns sāka iet bērnudārzā, sapratu, ka vairs nevēlos pavadīt veselu dienu birojā. Sāku domāt, kā atrast iztikas avotu, ko varētu kombinēt ar bērna audzināšanu. Tā kā mans hobijs kopš seniem laikiem ir cepšana, aizdomājos par mājas konditoreju. Iesaistīju arī citas māmiņas, un reģistrējām SIA. Sarunājām ar dažām vietējām grāmatnīcām, frizētāvām, ka piegādāsim viņiem cepumus un kūciņas. Kredīts biznesa uzsākšanai palīdzēja mums iegādāties profesionālo virtuves aprīkojumu. Tā kā bizness ir ļoti mazs, arī kredīta summa nav liela, un varam to atmaksāt no saviem ienākumiem. Kredīts biznesam man bija ļoti noderīgs, bez šīs summas diez vai varētu uzsākt savu darbību.

Sanita

Sanita / mājas konditore

Mūsu uzņēmums ilgu laiku strādāja mājās – esam mārketinga speciālisti, rakstām tekstus, veidojam ilustrācijas, sagatavojam dažādus uzņēmumiem nepieciešamos reklāmas materiālus. Bet, uzņēmumam augot, sapratām, ka mums ir nepieciešams savs kārtīgs birojs. Kredīts biznesam mums palīdzēja iegādāties biroja tehniku, atrast lieliskas telpas un iekārtot tās atbilstoši mūsu darba radošam raksturam. Tagad jau redzam, ka kredīts biznesam nebija vējā izmesta nauda – esam paplašinājuši savu darbību un ieguvuši jaunus klientus.

Māris

Māris / digitālā mārketinga speciālists

Man ir sava deju studija bērniem un pieaugušajiem. Kopš studijas dibināšanas atradāmies diezgan mazās telpās, bet pēc pāris gadiem dalībnieku skaits šīm telpām bija pārāk liels. Aizdomājos par pārvākšanos, bet jaunām telpām bija nepieciešama ne tikai lielāka īres nauda, bet arī remonts. Tādu līdzekļu man nebija, tā ka bija nepieciešams kredīts uzņēmumam. Biju patīkami pārsteigta, kad atklāju, ka kredīts biznesam ir pieejams visdažādākajiem mērķiem, ne tikai nopietniem ražotājiem, bet arī mikrouzņēmumiem. Pieteicos, saņēmu naudu pret ķīlas nodrošinājumu, un ātri iekārtoju jaunas dejošanas telpas.

Anita

Anita / horeogrāfe

Ražojam koka durvis un logus un pakāpeniski izejam uz starprautiskiem tirgiem. Intensīva ražošana ir iespējama tikai labos darba apstākļos, tāpēc meklējām naudu rūpnīcas pārbūvei un paplašināšanai. Kredīts uzņēmumam bija tas, kas nepieciešams. Salīdzināju piedāvājumus internetā, izvēlējos, katram gadījumam vēl piezvanīju, lai noskaidrotu detaļas, un kredīts tika piešķirts ļoti ātri. Domāju izmantot šo pakalpojumu arī turpmāk, jo tas ir ērti un pietiekami izdevīgi, ja uzņēmums labi attīstas un kredīta maksājumi nesagādā problēmas. Kredīts biznesam ir normāla uzņēmējdarbības sastāvdaļa, no tā nav jābaidās – ja ar uzņēmumu viss ir kārtībā, kredīts palīdzēs sasniegt jaunus mērķus.

Artūrs

Artūrs / vadītājs

 netcredit-kredits-uznemumiem

Kas ir kredīts uzņēmumiem?

Ja esi kādreiz aizdomājies par sava biznesa uzsākšanu, noteikti zini, ka bieži uzņēmējdarbība sākas ar kredītu. Kredīts biznesa uzsākšanai ir finanšu atbalsts tavu ideju un plānu piepildīšanai.

Ja Tev jau ir savs bizness, kredīts uzņēmumam var palīdzēt to attīstīt. Labāks aprīkojums, ražošanas paplašināšana, pārvākšanās uz jaunām telpām, apgrozāmo līdzekļu palielinājums – tie ir tikai daži iemesli, kāpēc kredīts uzņēmumam var būt noderīgs.

Vienlaikus, esošajos tirgus apstākļos, var pienākt mirklis, kad steidzami nepieciešama nauda īstermiņa naudas plūsmas iztrūkuma risināšanai. Tādās reizēs ir svarīgi izvēlēties efektīvāko risinājumu, lai aizņemtos. Reizēm tas ir finansiāli izdevīgākais, bet reizēm tas, kas spēj aizdot visātrāk.

Tālāk apskatīsim biznesa kredīta paveidus un sniegsim atbildes uz izplatītākajiem jautājumiem. Iepazīsties ar svarīgu informāciju un aizņemies gudri.


Kā iedalās kredīts uzņēmumiem?

Bezprocentu kredīts jeb pirmais bez maksas

Kredīts uzņēmumam vienmēr tiek aplikts ar procentu likmi, jo tas ir ilgtermiņa pakalpojums, un parasti aizdevuma summa ir salīdzinoši liela. Taču procentu likme nekad nav vienāda diviem dažādiem aizņēmējiem, jo katrs pieteikums tiek izskatīts individuāli. Kredīts uzņēmumiem diemžēl nebūs pieejams bez maksas, taču tev var tikt piedāvāta zema, izdevīga procentu likme. Labas procentu likmes tiks piedāvātas, ja tev ir atbilstoša maksātspēja, pozitīva kredītvēsture un dzīvotspējīgs biznesa plāns.

Bez oficiālas darba vietas, bet ar stabiliem ienākumiem

Kredīts uzņēmumiem ir aizdevums uzņēmējam, tāpēc ir loģiski, ka kredītpieteikuma iesniedzējam jābūt uzņēmuma īpašniekam vai līdzīpašniekam. Šī prasība ir spēkā arī tad, ja tev vajadzīgs kredīts biznesa uzsākšanai. Aizņemties naudu, neuzrādot oficiālus dokumentus, kas apliecina tavu saikni ar uzņēmumu, kuram nepieciešams papildu finansējums, nav iespējams.

Bez ķīlas vai galvotāja

Kredīts uzņēmumiem parasti tiek piešķirts pret ķīlas nodrošinājumu. Par ķīlu kalpo nekustamais īpašums vai transportlīdzeklis, atkarībā no aizdevēja noteikumiem un nepieciešamās summas. Pie dažiem aizdevējiem ir pieejams kredīts uzņēmumam bez ķīlas, ja aizņēmējs var apliecināt atbilstošu maksātspēju un prasītā summa nav ļoti liela. Galvotājs var tikt piesaistīts, ja aizdevējs vēlas saņemt papildu garantijas par kredīta atmaksu, taču parasti kredīts uzņēmumiem vai biznesa uzsākšanai var tikt saņemts bez galvotāja.

Ar sliktu kredītvēsturi jeb kredīts parādniekiem

Ja tev ir nepieciešams kredīts biznesa uzsākšanai, aizdevējs izvērtēs ne tikai biznesa plānu, bet arī tavu kredītvēsturi, jo tā parāda, cik uzticams un maksātspējīgs aizņēmējs esi. Personām ar negatīvu kredītvēsturi ir mazākas iespējas saņemt aizdevumu biznesa attīstībai, jo viņu finanšu reputācija diemžēl ir sabojāta. Taču nozīme ir ne tikai kredītvēstures statusam, bet arī iemesliem, kāpēc kredītvēsture ir sabojāta.

Kredīts uzņēmumam var tikt piešķirts, ja pagātnē esi kādreiz nokavējis maksājumu, bet pēc tam esi veiksmīgi sedzis visas parādsaistības. Savukārt tiem, kuriem ir bijušas nopietnas problēmas ar aizdevumu atmaksu, parādi bija tikuši nodoti parādu piedziņas uzņēmumiem u.tml., kredīts uzņēmumam parasti netiek piešķirts.

No 18 – 20 gadiem

Kredīts uzņēmumiem parasti pieejams personām vecumā no 20 gadiem, lai gan daži aizdevēji piešķir aizdevumus tikai uzņēmējiem no 22-23 gadu vecuma. Tas ir tikai loģiski, ka kredīts uzņēmumam nav pieejams no 18 gadiem, jo šajā vecumā vairuma jauno cilvēku vēl mācās skolā. Parasti, aizpildot kredītpieteikumu, tev būs jāatzīmē, ka tev jau ir pilni 20 gadi.

Tā kā kredīts biznesam tiek piešķirts uzņēmējiem ar atbilstošu maksātspēju, aizdevēji uzstāda aizņēmēju vecumu robežas, lai nefinansētu pārdrošas un nepārdomātas ieceres, kā arī, lai samazinātu kreditēšanas riskus.

Kā strādā kredīts uzņēmumiem?

Kredīts uzņēmumiem strādā pēc vienkāršas, efektīvas shēmas, kas ietver pieteikšanos kredītam intenetā un līguma parakstīšanu klātienē. Ja Tevi interesē kredīts uzņēmumam, izpildi šādas darbības:

  • salīdzini aizdevumu piedāvājumus un izvēlies sev piemērotāko;
  • aizpildi kredītpieteikumu aizdevēja mājaslapā, norādot informāciju par sevi un savu maksātspēju;
  • sagaidi aizdevēja atbildi, kas parasti ir zināma 1 darba dienas laikā vai pat ātrāk.

Ja aizdevēju ieinteresēs Tavs biznesa plāns, biznesa kredīts jau būs vienu soli tuvāk. Aizdevējs sazināsies ar Tevi un piedāvās kredīta nosacījumus – iespējamu procentu likmi, atmaksas termiņu, kas ir piemēroti Tavai finanšu situācijai. Lai līdz galam vienotos par aizdevuma nosacījumiem, kredītdevējam būs jāiepazīstas ar uzņēmuma finanšu bilanci, biznesa plānu, iespējams, būs vajadzīgas izziņas no VID un citi dokumenti, kas apliecina uzņēmuma uzticamību, izaugsmes iespējas un atbilstošu maksātspēju.

Kredīts uzņēmumam tiek pārskaitīts uz aizņēmēja bankas kontu maksimāli ātri pēc līguma parakstīšanas brīža. Pārskaitījums vienas bankas ietvaros ir momentāls, darījumi starp dažādām bankām aizņem 1 darba dienu.

 

kapec_izveleties

Kāpēc izvēlēties kredītu uzņēmumam?

  • Kredīts uzņēmumam ir vienkāršs un parocīgs veids, kā samērā ātri iegūt savā rīcībā nopietnu naudas summu biznesa attīstībai.
  • Uzņēmējdarbība nav iespējama bez kreditēšanas un plānošanas ilgtermiņā, tāpēc aizņemšanās var pozitīvi ietekmēt Tava biznesa attīstību, ja skaidri apzinies aizdevuma mērķus.
  • Kredīts uzņēmumiem ir pieejams ne tikai bankās, bet arī pie daudziem nebanku kredītdevējiem, tāpēc piedāvājums ir pietiekami plašs, lai ikviens uzņēmējs varētu izvēlēties sev piemērotāko variantu.
  • Ja Tev ir jauna biznesa ideja, piepildīt to palīdzēs kredīts biznesa uzsākšanai. Tas sniegs Tev iespēju uzreiz ķerties vērsim pie ragiem, nevis izmisīgi meklēt līdzekļus pirmajiem soļiem uzņēmējdarbībā.
  • Kopumā runājot, kredīts uzņēmumiem sniedz lielāku brīvību uzņēmuma radīšanā un attīstībā – jo vairāk Tu vari atļauties, jo vairāk iespējams sasniegt.

 ka_tas_strada

Kam piemērots kredīts uzņēmumiem?

Kredīts uzņēmumam un kredīts biznesa uzsākšanai ir piemēroti Latvijas pilsoņiem un personām ar pastāvīgā iedzīvotāja statusu. Citi nosacījumi ikvienam aizdevējam ir savi, taču galvenokārt tiek ņemta vērā aizņēmēja kredītvēsture un maksātspēja.

Kredīts uzņēmumiem ir piemērots tiem uzņēmumiem, kuri spēj uzrādīt veiksmīgus finanšu rezultātus un kuriem ir ilgtermiņa attīstības stratēģija. Jauniem uzņēmumiem nepieciešams profesionāli izstrādāts biznesa plāns, kas var ieinteresēt aizdevēju un pārliecināt to par aizdevuma nepieciešamību. Atsevišķos gadījumos kredīts uzņēmumam var tikt piešķirts arī uzņēmumiem ar sliktākiem rādītājiem, taču ikviens gadījums tiek izvērtēts individuāli.

 

Kādam nolūkam piemērots kredīts uzņēmumam?

Kredīts uzņēmumiem var tikt izmantots ļoti plaši – saņemto summu Tu vari iztērēt pēc saviem ieskatiem, atkarībā no uzņēmuma vajadzībām. Ražošanas paplašināšana, jauna aprīkojuma vai transportlīdzekļu iegāde, darbinieku kvalifikācijas celšana un daudzi citi mērķi – tos visus var palīdzēt realizēt kredīts uzņēmumam.

Kredīts biznesa uzsākšanai arī ir piemērots visdažādākajām vajadzībām – biroja telpu īrei, aprīkojuma iegādei, darbinieku apmācībām u.tml. Kredītpieteikumā parasti nav jānorāda aizdevuma izmantošanas mērķis, taču pēc pieteikuma izskatīšanas aizdevējam ir tiesības par to interesēties. Aizņemies pārdomāti, lai kredīts uzņēmumam palīdzētu Tev sasniegt jaunas biznesa virsotnes!

 

Vai nebanku kredīts uzņēmumam ir pietiekami drošs?

Daudziem nebanku kredītdevējiem ir tikpat liela pieredze kreditēšanas nozarē kā bankām. Kredītdevēju darbību regulē gan Latvijas likumdošana, gan pašu izstrādātie kvalitātes standarti. Pirms pieteikšanās ir vērts paskatīties, vai aizdevējs ir kādas kredītdevēju asociāciijas biedrs, vai tam ir licence kreditēšanai. Kredīts uzņēmumiem ir Tavs palīgs uzņēmējdarbības ceļā, tāpēc velti dažas minūtes, lai atlasītu patiešām uzticamus kredītdevējus.

Kredīts uzņēmumam parasti nozīmē aizdevumu uzņēmuma attīstībai. Taču tas, kādam mērķirm ir vajadzīga nauda, ir atkarīgs no konkrēta uzņēmuma situācijas. Dažkārt papildu līdzekļi var būt nepieciešami, lai norēķinātos ar parādiem un uzsāktu jaunu, sekmīgāku nodaļu uzņēmuma vēsturē. Tas, vai kredīts biznesam tiks piešķirts uzņēmumiem, kuru finanšu stāvoklis ir tālu no ideāla, ir atkarīgs no konkrētiem apstākļiem. Katrs kredīta pieteikums tiek izvērtēs individuāli, tāpēc kredīts biznesam var būt pieejams dažādiem uzņēmumiem.

Ikviens aizdevums nes sevī zināmu risku, jo neviens cilvēks un neviens uzņēmējs nevar būt uz 100% pārliecināts par savu un sava biznesa maksātspēju nākotnē. Taču kredīts biznesa uzsākšanai ļauj īstenot plānus un uzsākt uzņēmējdarbību, kas bez šīs naudas varētu nemaz nebūt iespējams. Galvenais, kas var pasargāt Tavu uzņēmumu no nevajadzīgiem riskiem, ir labs biznesa plāns. Kredīts biznesam var būt noderīgs, ja Tu skaidri zini naudas izmantošanas mērķus, apzinies iespējamus papildu tēriņus un Tava maksātspēja ir pietiekama, lai veiktu minimālas kredīta iemaksas.

Kredīts uzņēmumam ir ļoti plaša pielietojuma aizdevums. Saņemto naudu var izmantot visdažādākajiem mērķiem – jauna aprīkojuma iegādei, biroja labiekārtošanai, darbinieku apmācībām, apgrozāmo līdzekļu palielināšanai, jaunu produktu radīšanai utt. Kopumā runājot, kredīts uzņēmumam var tikt izmantots jebkurām uzņēmuma vajadzībām, taču tas jāizmanto prātīgi – aizņemties ieteicams tad, kad ir pārliecība par uzņēmuma maksātspēju vismaz tuvā nākotnē un tad, ja ir izstrādāts tēriņu plāns. Kredīts biznesa uzsākšanai prasa jo sevišķu uzmanību, jo to var saņemt tikai tad, ja Tev uz rokām ir nopietns biznesa plāns.

Kredīts uzņēmumam ir individualizēts pakalpojums, jo tas ir aizdevums ar individuāli pielāgotu procentu likmi un ļoti elastīgu atmaksas termiņu, kas ir atkarīgs no aizņēmēja maksātspējas un uzņēmuma attīstības iespējām. Līdz ar to kredīts uzņēmumam nevar tiks noformēts internetā kā standartizēts ātrais aizdevums. Taču daudzi aizdevēji nodrošina iespēju pieteikties biznesa kredītam savā mājaslapā, un pieteikšanās aizņem tikai pāris minūtes. Parasti ieteikumu kredītam izskata 1 dienas laikā un, ja aizdevējam nerodas papildu jautājumi, kredīts biznesam tiek pārskaitīts uzreiz pēc līguma parakstīšanas.

Kredīts biznesa uzsākšanai un kredīts biznesam var tikt piešķirts, ja aizņēmējs apliecina atbilstošu maksātspēju. Daudzi aizdevēji prasa, lai aizņēmējam būtu īpašums, ko varētu ieķīlāt, taču iespējams saņemt kredītu arī bez ķīlas. Izvērtējot pieteikumu biznesa kredītam, aizdevējs iepazīstas ar biznesa plānu un uzņēmēju esošajiem sasniegumiem. Ja tiek prasīts kredīts biznesa uzsākšanai, biznesa plānam ir galvenā nozīme, jo aizdevējam jābūt pārliecinātam, ka Tava ideja ir dzīvotspējīga, un kā kredīts biznesam nesīs augļus. Lai kredīts uzņēmumam tiktu piešķirts, pirms pieteikšanās velti laiku biznesa plāna izstrādei un uzņēmuma pozitīva tēla veidošanai.

Kredīts uzņēmumam parasti tiek izsniegts pret ķīlas nodrošinājumu, lai gan atsevišķi aizdevēji piedāvā aizņemties bez ķīlas, ja uzņēmumam ir laba bilance. Tomēr vairuma gadījumu, kā arī tad, ja uzņēmums nevar uzrādīt pozitīvus finanšu rādītājus, kredīta saņemšanai būs vajadzīga ķīla. Parasti kredīts biznesam tiek izsniegts pret nekustamā īpašuma ķīlu. Tu vari ieķīlāt gan komercīpašumu, gan savu personīgo mājokli, ja tas atbilst aizdevēja prasībām pret ķīlu. Tomēr, tā kā dažkārt kredīts uzņēmumam pieejams bez ķīlas, īpaši, ja tas ir kredīts biznesa uzsākšanai, ķīla nav obligāts aizdevuma nosacījums.

Scroll Up