Kredīts topošajam uzņēmējam – jūsu bizness sāks darboties

Uzņēmējdarbības uzsākšana ir aizraujošs ceļojums, kas ir piepildīts ar cerībām, sapņiem un neziņu. Tas ir ceļš, kas prasa drosmi, apņēmību un pareizu finanšu stratēģiju. Viens no pirmajiem šķēršļiem, ar ko jums nāksies saskarties, ir finansiāla atbalsta nodrošināšana jūsu uzņēmumam. 

Ņemot vērā neskaitāmās pieejamās finansēšanas iespējas, atrast jums piemērotu kredītu uzņēmumam var būt sarežģīti. Šajā rakstā aplūkosim divas dažādas aizdevumu iespējas uzņēmējdarbības uzsākšanai. Tas būs vērtīgs tiem, kas vēlas aizņemties aptuveni 5000 eiro, lai iedvestu dzīvību savā biznesa idejā.

Kur uzņēmējiem meklēt palīdzību?

Gan banku, gan nebanku aizdevēji labprāt atbalsta jaundibinātu uzņēmumu izaugsmi, kaut arī ar atšķirīgiem nosacījumiem. Tie piedāvā finanšu risinājumus nesen uzsāktajiem uzņēmumiem, un to galvenais mērķis ir palīdzēt tiem gūt panākumus. 

Neatkarīgi no tā, vai tā ir stingra bankas pieeja, kas pieprasa detalizētu dokumentāciju, vai elastīgi nebanku aizdevēju kritēriji, abi nodrošina biznesa uzsācējiem nepieciešamo kapitālu. Turpinājumā šajā rakstā uzzināsim vairāk par katra aizdevēja nosacījumiem un to, kā pieteikties kredītam uzņēmumiem.

Untitled-design-5-1024x683

Tradicionālā pieeja uzņēmējdarbības finansēšanai

Protams, kad sākat domāt par aizdevumiem, pirmais, kas nāk prātā, ir doties uz banku. Bez šaubām starp tās piedāvātajiem finanšu produktiem ir arī banku kredīts uzņēmējdarbībai. Tomēr bankām parasti ir stingrāki kritēriji aizdevuma apstiprināšanai, tostarp nepieciešams pārliecinošs biznesa plāns un rentabilitātes pierādījumi. 

Piemēram, Citadele piedāvā finanšu risinājumus, kas vērsti uz uzņēmējdarbības attīstību, piedāvājot gan īstermiņa, gan ilgtermiņa finansējuma iespējas. Ir iespējams pieteikties aizdevumam ar izdevīgu procentu likmi līdz pat 70 tūkstošiem eiro ar Altum un Eiropas Investīciju bankas atbalstu.

Mūsdienīgs atbalsts mazajam biznesam

No otras puses, nebanku aizdevēji izceļas ar to, ka aizdevumus piešķir bez detalizēta biznesa plāna vai finanšu vēstures. Tā ir būtiska priekšrocība jaunajiem uzņēmumiem. Nebanku aizdevēji vai starpnieki, piemēram, Altero, kļūst par ideālu risinājumu mazajam biznesam, it īpaši Latvijā.

Altero, sadarbojoties ar vairāk nekā 20 aizdevējiem, ļauj jums viegli atrast visizdevīgākos resursus. Tas ir īpaši izdevīgi jaunuzņēmumiem, kuriem tiek piedāvāti aizdevumi no 1000 eiro uz laiku no 3 līdz 60 mēnešiem. Starpnieks finansē lauksaimniecību, faktoringu, apgrozāmos līdzekļus un daudz ko citu. Uzziniet vairāk par tiem no pašu klientu atsauksmēm par Altero.

Untitled-design-4-1024x683

Kā izvēlēties īsto kredītu uzņēmumam?

Nav nekas neparasts, ka uzņēmējiem, kas piesakās aizdevumam, ir jāiesniedz detalizēts biznesa plāns vai uzņēmējdarbības pārskati. Taču dažiem jaunuzņēmumiem nauda ir nepieciešama gandrīz nekavējoties, bez liekiem dokumentiem. Tāpēc aplūkosim, kā pareizi izvēlēties tādam uzņēmējam, kā mūsu varonis Kristaps. 

Izmantojot Kristapa piemēru, kurš vēlas aizņemties 5000 eiro savai jaunajai idejai, bez biznesa plāna un ar sliktu finanšu vēsturi, mēs parādīsim, cik vienkārši var pieteikties aizdevumam. Izlasījis informāciju par Altero un Citadele, salīdzinājis procentu likmes, atmaksas termiņus un pieteikšanās ērtumu, viņš izvēlas nebanku aizdevēju.

Viņš nolemj pieteikties kredītam pie Altero, veicot šādus soļus:

  • Kristaps aizpilda tiešsaistes pieteikumu aizdevēja tīmekļa vietnē;
  • Pa tālruni, e-pastu vai klātienē viņš divos vārdos izstāsta savas uzņēmējdarbības ieceres un apliecina savu identitāti;
  • Aizdevējs ātri pārbauda pieteikumu, pamatojoties uz idejas potenciālu, nevis Kristapa finansiālo stāvokli;
  • Ja kredīts tiek apstiprināts, uzņēmējs īsā laikā saņem nepieciešamos 5000 eiro un sāk īstenot savu ideju.

Kristapa izvēli galvenokārt ietekmēja tas, ka viņam ātri bija nepieciešama nauda un viegli vajadzēja nokārtot aizdevumu. Tas pierāda, kā dažādi faktori var likt izvēlēties banku vai nebanku aizdevēju. Jebkurā gadījumā kredīts var būt ideāli piemērots kā finansējuma avots jaunajam biznesam vai uzņēmējiem, kuri vēlas rīkoties ātri.

Piemērotākais finansējums jūsu biznesam

Uzņēmējdarbības uzsākšana ir drosmīgs solis, taču ar pareizu finanšu partneri jūsu sapņu bizness būs sasniedzams. Nav svarīgi, vai izvēlaties tradicionālo ceļu ar Citadele vai Altero piedāvāto moderno un elastīgo pieeju.

Galvenais ir izvēlēties aizdevumu, kas ļaus attīstīt jūsu biznesu un pārvērst jūsu vīziju realitātē. Atcerieties, ka pareizā finansējuma izvēle ir tā, kas vislabāk atbalsta jūsu biznesa izaugsmi un atbilst jūsu uzņēmējdarbības vīzijai.

Scroll Up