Kas ir kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi?

Kad iegūti vairāki aizņēmumi pie dažādiem aizdevējiem, var sākties apmulsums – kam, kurā datumā un cik lielā apmērā jāatdod. Un šādā brīdī galvenais ir nenokavēt kredīta maksāšanas termiņu paviršības dēļ. Lai no tā izvairītos – labs variants ir kredītu apvienošana.

Pastāv dažādi kredītu apvienošanas veidi, piemēram, kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi. Tāpēc šajā rakstā apskatīsim, kas ir kredītu apvienošana un kas par to ir jāzina.

Kredītu apvienošana – kas par to jāzina?

Ik dienu pasaulē ne vienam vien iedzīvotājam būtiski mainās ienākumu līmenis. Kādam tas palielinās, bet kādam tieši pretēji – būtiski sarūk. Samazinoties ienākumiem, rodas jautājums – ko darīt?

Lai arī šādas izmaiņas neviens nebija paredzējis, tās tomēr notiek ar ne vienu vien iedzīvotāju. Un konkrēto situāciju katram kaut kādā veidā nākas risināt, bet kādā? Vai nu savelkot grožus un atsakoties no dažādām lietām, vai lūgt palīdzību, piemēram, kredītiestādēm. 

Šādā veidā, iegūstot atšķirīga veida aizdevumus pie dažādiem aizdevējiem, nereti rodas juceklis. Lai to atrisinātu – palīgā nāk kredītu apvienošana jeb refinansēšana. Tā tiek izmantota situācijās, kad konkrēta persona vēlas apvienot visus līdz šim un nākotnē veicamos kredītmaksājumus vienā lielā, kopīgā maksājumā.

Kredītu apvienošanas priekšrocības ir sekojošas:

  • Skaidrība veicamajos maksājumos – izvēloties kredītu apvienošanu, izdosies ietaupīt laiku, kas katru mēnesi veltīta maksājumu veikšanai internetbankā, lai veiktu pārskaitījumu konkrētam aizdevējam. Tev nebūs vairs jāatceras vairāki datumi, līdz kuriem obligāti veicama samaksa, nebūs jālauza galva, vai gadījumā šis datums nav palaists garām. Apmaksa būs ļoti vienkārša – viens maksājums reizi mēnesī.
  • Naudas ietaupījums – šāda veida darījums paredz iespēju iegūt zemāku kopējo likmi, nekā tas bija iepriekš, veicot dažādus maksājumus. Apvienošanas gadījumā tiek piemērota viena procentu likme visiem apvienotajiem aizdevumiem, kas ilgtermiņā var palīdzēt ietaupīt.
  • Ietaupīts laiks – visbiežāk par maksājumiem atceramies pašos nepiemērotākajos brīžos, un tad nereti gadās aizmirst laikus veikt samaksu. Tad tas var radīt jaunas problēmas, tostarp, soda naudu par kavētu maksājumu. Ar kredītu apvienošanas palīdzību tā noteikti negadīsies, jo nāksies veikt tikai vienu maksājumu, kas būs daudz ātrāks process.
  • Iespēja saņemt aizdevumu arī pie īpašiem noteikumiem – piemēram, pastāv šī iepriekš minētā kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi. Taču, ir būtiski apzināties jau laicīgi, ka ne visi aizdevēji šādu iespēju piedāvā. Kredītu apvienošana parādniekiem ir ļoti reti pieejama, jo kredītdevēji lielākoties šādu pakalpojumu piedāvā cilvēkiem, kuriem var uzticēties. Ja tu iepriekš maksājumus būsi veicis neregulāri un ilgi kavējis atmaksas termiņu, tad, visticamāk, tava kredītvēsture būs tikusi sabojāta, tādējādi, iespējams, liedzot saņemt šāda veida pakalpojumu. 

Bet ko kredītdevējs īsti ņem vērā, izlemjot – piešķirt kredītu apvienošanas iespēju vai tomēr nē?

netcredit-kreditu-apvienosana-2-1024x683

Kas šajāprocesā tiek ņemts vērā?

Katrs kredītdevējs vēlas izvēlēties uzticamu kredīta ņēmēju, kurš spēs aizdevumu atdot tieši tādā apmērā un laika posmā, kā par to abas puses ir vienojušās līguma slēgšanas brīdī.

Ko īsti kredīta apvienošanas pakalpojumu sniedzēji ņem vērā, izlemjot – šis cilvēks ir piemērots vai tomēr nē?

1. Ķīla un galvotājs

Ķīla un galvotājs ir tas papildu drošības spilvens, ko banku un nebanku sektora aizdevēji bieži pieprasa kredītu ņēmējiem, kad tie izvēlas iegūt naudas aizdevumu.

Tas ļauj kredītu izsniedzējiem būt drošiem, ka atgūt ieguldījumu varēs arī tad, ja pats kredīta ņēmējs dažādu iemeslu dēļ pats vairs neveiks kredīta atmaksu. 

2. Vecums

Kredītu apvienošana, tieši tāpat kā jebkura kredīta saņemšana, ir ļoti nopietns, atbildīgs process, kura laikā jāapsver visi plusi un mīnusi. Tieši šī iemesla dēļ kredītdevēji ņem vērā arī potenciālā klienta vecumu.

Lielākoties kredītu apvienošanas iespējas aizdevēji sniedz cilvēkiem jau no 18 gadu vecuma. Taču par to, vai sev vēlamais aizdevējs piedāvā tieši šādu pašu iespēju, ir jāpārliecinās laicīgi, vēl piedāvājumu izpētes procesā. 

3. Kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi

Lielākoties aizdevēji ir skeptiski noskaņoti pret tādiem potenciālajiem klientiem, kas vēlas veikt kredītu apvienošanu, ja viņiem ir slikta kredītvēsture. Taču pa retam atrodas iespēja, kurā tiek piešķirta kredītu apvienošana ar kavētiem maksājumiem. 

Lai noskaidrotu, kurš kredītdevējs pēc šiem un vēl citiem nosacījumiem izsniedz vēlamo kredītu apvienošanu, bet kurš nē – nepieciešams salīdzināt to piedāvājumus. To ērti un ātri ir izdarīt Netcredit.lv, kur aizdevēju salīdzināšana, ņemot vērā sev interesējošos izsniegšanas noteikumus un apvienošanas apmērus, prasa vien minūti laika. 

Šādā veidā uzzināsi, vai ir pieejama kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi, bez ķīlas un cilvēkiem, kas jaunāki, piemēram, par 20 gadiem. Jebkurā gadījumā par visiem jautājumiem ir vērts prasīt aizdevējam, jo viņu pienākums ir sniegt atbildes uz visiem neskaidrajiem jautājumiem.

Esi atbildīgs un rūpīgi izvēlies kredīta saņemšanu – izvērtē savu finansiālo situāciju, lai būtu drošs, ka vēlāk aizņēmumu varēsi atmaksāt pilnā apmērā tam paredzētajā apmērā!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up