Labākās kredītkartes negaidītiem tēriņiem

Kad dzīve sagādā nelielas, bet negaidītas finansiālas grūtības, kredītkarte var jums palīdzēt. Ātra rokas kustība vai klikšķis lietotnē ļauj viegli pārvaldīt neparedzētus izdevumus, nenovēršot jūs no svarīgām lietām.

Šajā rakstā detalizēti noskaidrosim, kādas nebanku kredītkartes tiek piedāvātas šodien un kura no tām jums var būt piemērotākā. Iepazīsimies ar banku sektora un citu aizdevēju piedāvājumiem. Salīdzināsim kredītkaršu nosacījumus ar ilustratīvu piemēru, ja jums pēkšņi nepieciešami aptuveni 500 eiro.

Kādas kredītkartes mēdz būt?

Atšķirībā no patēriņa kredīta, kredītkarte ir orientēta uz mazākām summām, un no ātrā kredīta tā atšķiras ar to, ka to var izmantot atkārtoti. Kredītkaršu priekšrocības ir tādas, ka par pirkumiem vai pakalpojumiem var norēķināties uzreiz, nepārskaitot naudu starp kontiem.

Kredītu nozares attīstība neatpaliek no mūsdienām, tāpēc bezkontakta maksājumu popularitāte ir pamudinājusi aizdevējus parastās kredītkartes padarīt par virtuālām. Atšķirība starp tām ir tāda, ka jūs nejūtat virtuālo karti rokās un noformējat to caur Google Play lejupielādēto lietotni. Veikalos ar šādu karti jūs par visu norēķināties ar tālruni, pulksteni vai, piemēram, gredzenu.

Banku nozares piedāvājums

Visas Latvijas bankas piedāvā saviem klientiem pēc nepieciešamības pieteikties kredītkartei. Protams, jo to ir ērti lietot tikpat kā parasto debetkarti. Tomēr kredītkartēm ir savas nianses, īpaši, ja tās piedāvā banka ar augstākām prasībām.

Piemēram, Swedbank piedāvā 3 veidu kartes ar dažādām komisijas maksām no 1,7 līdz 17 eiro mēnesī un procentu likmi līdz 33% gadā. Atšķirība starp tām ir tāda, ka karte ar augstāko komisijas maksu ietver visas priekšrocības, piemēram, pirkumu, ceļojumu un KASKO apdrošināšanu, kā arī kredītlimitu sākot no 2000 eiro.

Untitled-design-13-1024x683

Nebanku aizdevēju kredītkartes

Kredītkartes, ko piedāvā citi aizdevēji, īpaši neatšķiras no banku kartēm, tomēr ir daži atšķirīgi sīkumi. Piemēram, nebanku kredītdevēji parasti nepiedāvā ceļojumu, pirkuma vai auto nomas apdrošināšanu. Arī procentu likmes var būt augstākas, taču pieteikumu izskatīšana ir daudz ātrāka un mierīgāka nekā bankā.

Banknotes virtuālā karte

Pazīstamais lombards Banknote tagad papildus parastajiem aizdevumiem un aizdevumiem pret ķīlu piedāvā arī kredītkarti. Tomēr šo virtuālo karti ar kredītlīniju nevarēsiet aptaustīt ar rokām, tā ir pieejama tikai jūsu mobilajā maciņā. 

Galvenās Banknote virtuālās kartes nianses:

  • pieejamā summa līdz 2000 eiro ar atmaksas termiņu līdz 5 gadiem;
  • maksa tikai par izmantoto summu, sākot no 10 eiro, bez citiem ikmēneša maksājumiem;
  • gada procentu likme var sasniegt pat 54%.

Ja esat mūsdienīgs un jums patīk norēķināties par pirkumiem ar tālruni vai pulksteni, un ir reizes, kad jūsu finanšu līdzekļu ne vienmēr pietiek, varat izmantot Banknote piedāvājumu. Pēc pāris klikšķiem, dažu minūšu laikā jūsu jaunā karte būs jūsu telefonā.

Dažādas Creditea kredītkartes

Vēl viens nebanku aizdevējs saviem klientiem arī piedāvā kredītkarti. Atšķirībā no Banknote viņi ir gatavi izgatavot plastikāta karti tiem, kam nav ērti izmantot mobilos maksājumus. Creditea piedāvā arī lojalitātes programmu, ar ko Banknote pagaidām nevar lepoties.

Creditea kredītkartes galvenie nosacījumi:

  • pieejamā summa līdz 7000 eiro ar atmaksas termiņu līdz 5 gadiem;
  • plastikāta un virtuālā karte atkarībā no jūsu vēlmēm;
  • 2% atmaksa par pirkumiem, kas veikti ar Creditea karti.

Creditea cenšas atalgot savus klientus par kartes lietošanu, tāpēc tā atmaksā līdz 100 eiro gadā par pirkumiem, kas veikti ar šo karti. Turklāt 30 dienu bezprocentu periods ļauj jums atmaksāt tikai to summu, ko iztērējat pirmajā mēnesī. Viņu ātrā noformēšana var palīdzēt jums veikt steidzami nepieciešamu pirkumu.

Untitled-design-12-1024x683

Ko ir svarīgi atcerēties, izvēloties kredītkarti?

Galvenā atšķirība starp kredītkarti un standarta maksājumu karti ir procenti par izmantoto summu. Pat tad, ja jūs nolemjat iemaksāt naudu kredītkartē, visu, ko tērēsiet virs tās, jums būs jāatmaksā ar procentiem. Tas ir ērti, ja jums nav pietiekami daudz savas naudas un jūs nevēlaties ņemt kredītu.

Banku un citu aizdevēju piedāvājumi savā starpā nedaudz atšķiras. Kredītkaršu izsniegšanas ātrums, kā arī plastikāta karšu piegāde uz jūsu adresi arī katram ir citāds. Piesakoties kredītkartes saņemšanai, ir svarīgi, lai jums būtu atbilstoši ienākumi, pozitīva kredītvēsture un jūs tērētu tik daudz, cik bez lielām grūtībām varētu atmaksāt ar procentiem.

Kā izdevīgi iepirkties ar kredītkarti?

Apskatīsim piemēru, kā kredītkarte var palīdzēt jums veikt steidzamu pirkumu. Ņemsim par piemēru Kati, kurai mēneša beigās negaidīti sabojājās telefons, un viņas kontā ir palikuši tikai 100 eiro. Kate strādā ar telefonu, tāpēc viņai tas ir steidzami nepieciešams.

Izmantojot datoru, Kate atrod Creditea kredītkartes piedāvājumu. Izlasot visus nosacījumus, viņai ir plāns, kā viņa var nedaudz ietaupīt un iegādāties to, ko vēlas. Kates izredzētais telefons maksā 600 eiro. Viņa nolemj paņemt Creditea karti, iztērēt no tās 500 eiro un pievienot klāt savus 100 eiro, lai telefons nebūtu jāpērk uz nomaksu. Kā bonusu Kate saņem 10 eiro atpakaļ savā kontā no Creditea un nopērk sev vēl kādu gardumu.

Kredītkarte ir jūsu sabiedrotais ikdienā

Lai kādu kredītkarti jūs izvēlētos, tās mērķis ir palīdzēt jums grūtos brīžos. Atrodoties jūsu makā, mobilajā vai īstajā, tā garantē jums mieru neparedzētu izdevumu gadījumā. Ātri apstrādājama virtuālā karte vai iepriekš rezervēta plastikāta karte būs arī jūsu drošības spilvens.

Izpētot dažādus piedāvājumus, ar kredītkartēm var atrast iespējas, kā izdevīgi atpūsties, iegādāties preces un pat atgūt iztērēto. Tomēr, tāpat kā ar jebkuru kredītu, apdomīgi izvēlieties summu, atmaksas termiņu un nebojājiet savu kredītvēsturi.

Scroll Up