Vai zini, kāpēc kredītlīnija ir ērtāka ikdienas norēķiniem?

Ko Tu varētu atļauties, ja bankas kontā būtu drusku vairāk naudas? Uzsāktu sen ieplānoto mājokļa remontu, dotos ģimenes ceļojumā, apmaksātu mācības? Itin bieži nauda var būt vajadzīga ne tikai patīkamiem tēriņiem, bet arī steidzamām vajadzībām – pēkšņa remonta izmaksām, negaidīta rēķina apmaksai. Šādās situācijās parocīga ir kredītlīnija – patēriņa kredīta paveids, ko var vieglāk pielāgot dažādiem dzīves apstākļiem. Uzzini mūsu jaunākajā bloga rakstā, kādas ir kredītlīnijas īpatnības, un kā izmantot šo aizdevuma veidu savām vajadzībām!

Par kredītlīniju vienkāršiem vārdiem

Kredītlīnijas lietotājiem ir pieejams fiksēts kredītlimits, kas kalpo par finanšu drošības spilvenu un var tikt izmantots pēc nepieciešamības. Cik daudz vari aizņemties? Tas atkarīgs gan no izvēlētā kreditora, gan no Tavām finanšu iespējām. Piemēram, kredītlīnija Swedbank ir no 1000 līdz 12 000 eiro, nebanku aizdevēja Credit24 kredītlīnija ir līdz 4000 eiro.

Šie rādītāji gan nenozīmē, ka ikviens pretendents var aizņemties jebkādu summu. Kredītlīnijas kredītlimits tiek noteikts individuāli, piemēram, Swedbank maksimālais kredītlimits ir aizņēmēja trīs darba algu apmērā, bet kredītlīnija SEB nevar pārsniedz 200% no lietotāja algas.

Credit24 un citi nebanku kredītdevēji arī nosaka kredītlimita robežas atkarībā no klienta ienākumu līmeņa, vecuma un kredītvēstures statusa. Pie dažiem aizdevējiem pieejama arī kredītlīnija ar sliktu kredītvēsturi, taču to var izmantot tikai personas ar nomaksātiem parādiem.

Kredītlīnija privātpersonām strādā tāpat kā kredītlīnija uzņēmumiem – ja Tev rodas vajadzība pēc papildu naudas, vari izņemt vajadzīgo summu no sava kredītlīnijas konta.

Salīdzinājumā ar parastu patēriņa kredītu, kredītlīnijai ir daudzas priekšrocības:

 • kredītlīnijai ir zemākas procentu likmes;
 • procenti tiek aprēķināti tikai par izņemtajām summām;
 • daudzi kreditori piedāvā 30 dienu bezprocentu periodu;
 • aizņēmējs var veikt minimālas ikmēneša iemaksas vai atmaksāt iztērēto summu ātrāk;
 • atmaksājot iztērēto, vari aizņemties vēlreiz, viena kredītlīguma ietvaros.

Kredītlīnija ir īpaši parocīga, ja nezini, cik liela summa būs vajadzīga Tavu plānu piepildīšanai. Un pats patīkamākais ir tas, ka kredītlīnijai var ātri pieteikties internetā – lasi tālāk un uzzini, kā tas izdarāms!

Kredītlīnijas izmantošanas instrukcija

Neatkarīgi no tā, kādu kreditoru izvēlēsies, pieteikšanās un kredītlimita izmantošanas kārtība ir līdzīga pie visiem kredītdevējiem. Kredītlīnija online ir iekārtota ļoti vienkārši – lūk, kas Tev jādara, lai saņemtu piekļuvi kredītlimitam:

 • izvēlies kreditoru un iepazīsties ar aizņemšanās niansēm;
 • aizpildi pieteikuma anketu, norādot, cik liels kredītlimits ir Tev nepieciešams, kā arī citu informāciju, personas datus ieskaitot;
 • sagaidi paziņojumu no kreditora, kurš apstiprinās vai noraidīs Tavu pieteikumu;
 • saņem no kreditora apstiprinājumu, ka kredītlimits ir piešķirts.

Tas arī viss – tagad, kad Tev radīsies nepieciešamība pēc papildu naudas līdzekļiem, varēsi izņemt vajadzīgās summas no sava kredītlīnijas konta. Naudas izņemšanas process pie dažādiem kreditoriem mēdz būt atšķirīgs, taču kopumā klientiem piedāvā šādus risinājumus:

 • izņemt naudu ar mobilās lietotnes starpniecību;
 • nosūtīt pieprasījumu pēc naudas izņemšanas aizņēmēja lietotāja kontā;
 • pieprasīt izņemt naudu caur e-pastu vai telefona zvanu.

Kredītlīnijas aizdevumi ir ilgtermiņa kredīti, taču jebkurā gadījumā neaizmirsti, ka iztērēto summu atmaksa sākas 30 dienas pēc naudas izņemšanas. Kredītlīnijas elastīgi atmaksas nosacījumi ļauj vieglāk pielāgot kredīta atmaksu aizņēmēja finanšu iespējām, bet kredītlīnija, tāpat kā ikviens cits aizdevums, ir paredzēts tikai personām ar atbilstošu maksātspēju.

Raksta turpinājumā mēs pastāstīsim, kādi finanšu drošības pasākumi jāievēro, lai kredītlīnija sagādātu tikai pozitīvo pieredzi!

Finanšu drošības tehnika kredītlīnijas lietotājiem

Kredītlīnija var būt parocīga visdažādākās situācijās, taču pirms pieteikšanās šim pakalpojumam noteikti apdomā, vai vari atļauties kredītu. Atceries, ka kredītlīnija ir piemērota aizņēmējiem ar:

Lai gan pie vairuma kredītdevēju kredītlimits tiek noteikts individuāli un tiek samērots ar aizņēmēja ienākumu līmeni, tomēr tikai Tu pats vari atbildēt uz jautājumu, vai kredītlīnija patiešām ir Tev vajadzīga.

Lai nekļūdītos savā izvēlē, pirms pieteikuma nosūtīšanas uzdod sev šādus jautājumus:

 • vai Tavs ienākumu avots ir stabils?
 • vai vari atļauties veikt minimālo ikmēneša maksājumu?
 • vai esi gatavs rūpīgi plānot ikmēneša budžetu kredītlīnijas atmaksas laikā?
 • vai esi iepazinies ar kredītlīguma detaļām un saproti, kā notiek naudas izmaksa un atmaksa?

Esi atbildējis uz šiem jautājumiem apstiprinoši? Lieliski – tad kredītlīnija var būt Tev piemērota, un vari sākt meklēt savu aizdevēju. Mēs, Netcredit.lv, esam apkopojuši labākos nebanku kredītlīnijas piedāvājumus – apskaties tos jau tagad!

Kredītlīnija internetā: piesakies ar Netcredit.lv palīdzību!

Mēs neesam kredītiestāde, taču palīdzam potenciāliem aizņēmējiem atrast atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem par aizdevumiem, tostarp:

 • kādi uzņēmumi piedāvā kredītlīniju privātpersonām;
 • kādi ir kredītlīnijas pamatnosacījumi;
 • kā var tikt izmantota kredītlīnija.

Ja Tev ir pietiekama maksātspēja un Tu atbilsti kreditoru nosacījumiem, pieteikties kredītlīnijai un saņemt aizdevumu var mazāk nekā 30 minūtēs. Izmanto Netcredit.lv salīdzināšanas pakalpojumus un uzzini, kāda kredītlīnija ir vispiemērotākā tieši Tev!

Scroll Up