Auto vadītāja ziemas rūpes: spēkrata sagatavošana aukstumam un izdevīgs auto līzings

Auto līzings var palīdzēt piepildīt sapni par personīgo automašīnu, taču svarīgi ir ne tikai izvēlēties jaunu spēkratu, bet arī pareizi to apkopt. Lai mašīna darbotos ideāli visu kredīta atmaksas laiku un arī pēc tam, ikvienam auto īpašniekam jāzina, kā rūpēties par mašīnu siltajā un aukstajā sezonā. Mēs, NetCredit komanda, esam sagatavojuši secīgu pamācību, kas ļaus Tev pagarināt savas mašīnas dzīvi un braukt droši pat bargākajās ziemas dienās!

Aukstums – mašīnas draugs vai ienaidnieks?

Lai gan kopumā Latvijas ziemas nav tik bargas kā Ziemeļvalstīs, tomēr zema temperatūra, slapjdraņķis un apledojums, īpaši tā saucamais melnais ledus, sarežģī ziemas braukšanu. Jo zemāka ir gaisa temperatūra, jo grūtāka ir mašīnas iedarbināšana, auto aprīkojuma nolietojuma ziņā tā ir līdzvērtīga papildu nobraukuma kilometriem. Ziemā amortizatori, balstiekārtas, rumbas, bremzes, riteņi nolietojas daudz intensīvāk nekā vasarā, tāpēc ikvienam mašīnas īpašniekam savlaicīgi jāparūpējas par auto ziemas aprīkojumu.

Ievērojot ziemas braukšanas drošības noteikumus, aukstums nav bīstams. Lai gan tas neietekmē braukšanas pieredzi pozitīvi, tomēr tas nevar ievērojami kaitēt labi aprīkotam transportlīdzeklim.

5 soļi pie drošas ziemas braukšanas

1. Ziemas riepas

Ziemas laikā braukt ar vasaras riepām ir ne tikai neapdomīgi, bet arī nelikumīgi. Latvijā automašīnām jābūt aprīkotām ar ziemas riepām laika periodā no 1. decembra līdz 1. martam. Katrs vadītājs pats izvēlas, vai uzstādīt ziemas riepas pirms likumā noteiktā datuma, taču ieteicams veikt riepu nomaiņu tad, kad gaisa temperatūra pazeminās līdz +7 grādiem. Svarīgi ir ne tikai nomainīt riepas, bet arī atras piemērotāko ziemas riepu komplektu. Izvēlies:

 • cietas neradžotās riepas. Labi kalpo braukšanai pilsētās un uz ātrgaitas šosejām. Šādas riepas nodrošina ērtu un drošu braukšanu uz slapja ceļa un tīrīta asfalta, taču nav labākā izvēle braucienam pa apsnigušu un apledojušu ceļu;
 • mīkstas neradžotās riepas. Stabilai braukšanai pa Latvijas ceļiem mīkstas neradžotās riepas ir viens no labākajiem variantiem. Riepas iztur arī izteikti zemu gaisa temperatūru un var tikt izmantotas ne tika pilsētā, bet arī laukos, braucienam pa neasfaltētiem ceļiem.
 • radžotās riepas. Universālās un izturīgākās ziemas riepas ir radītas braucieniem pa ļoti netīriem ceļiem. Tas ir labs risinājums ziemas ceļojumiem ar automašīnu un biežiem braucieniem uz laukiem, taču tikpat labi var tikt izmantotas arī pilsētā.

Ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir 4 mm, un vienai mašīnai var montēt vai nu radžotās, vai neradžotās riepas. Svarīgi ir atcerēties arī par riepu vecumu – jaunas ziemas riepas ieteicams iegādāties ik pēc trīs gadiem.

Mašīnas sagatavošana ziemai kļūst īpaši nozīmīga, ja Tev ir noformēts auto kredīts. Neviens nevēlas zaudēt transportlīdzekli vai iedzīvoties lielos remonta tēriņos, tāpēc mēs iesakām pievērs uzmanību ne tikai riepām, bet arī dažiem citiem aspektiem.

2. Virsbūve

Virsbūve ir mašīnas dārgākā daļa, un tās remonts izmaksā daudz, tāpēc ziemā virsbūve jāaizsargā no lietus, sniega, ledus un aukstuma. Lakojumā nedrīkst būt bojājumi, skrāpējumi un plaisas. Ja šādas nepilnības tomēr tiek konstatētas, vislabāk ir izremontēt mašīnu remonta darbnīcā, bet, ja naudas pamatīgam remontam nepietiek, problemātiskas zonas vismaz jāapstrādā ar grunti un krāsu.

Lai pasargātu virsbūvi no jauniem bojājumiem, mašīnu nedrīkst mazgāt ar karstu ūdeni aukstā laikā, un no mašīnas mazgāšanas sevišķi aukstās dienās labāk izvairīties pavisam.

3. Logu tīrītāji

Logu tīrītāju slotiņām ziemā jāstrādā perfekti, tās nedrīkst atstāt uz stikla ūdens plēvi un strīpas, kas apgrūtina redzesloku un var kļūt par avārijas iemeslu. Ziemā nevajadzētu ekonomēt uz logu tīrīšanas šķidruma – tam jābūt funkcionālām gan sniegputenī, gan lietū. Savukārt logu tīrītāju slotiņas ieteicams nomainīt reizi gadā, un ziemas sākums ir labākais laiks šim uzdevumam.

4. Akumulators

Nepietiekami uzlādēts akumulators ziemā sasalst ļoti ātri, tāpēc elektrolīta blīvums nedrīkst būt zemāks par 1,22kg/l. Pēc nepieciešamības, pielej akumulatorā destilēto ūdeni, taču nekādā gadījumā nepievieno tam elektrolītu un skābi. Nekaitēs arī pārbaudīt ķemmes un iesmērēt tās ar pretkorozijas līdzekli.

5. Papildu sīkumi

Lai ziemas braukšana būtu patīkama un droša, ar mašīnas sastāvdaļu pārbaudi un ziemas riepu nomaiņu nepietiek. Parūpējies par to, lai viss nepieciešamais būtu pa rokai, jo meklēt palīdzību uz ceļa var būt problemātiski. Mēs iesakām ņemt līdzi ziemas braucienā svarīgo sīkumu komplektu:

 • Sniega slotiņu;
 • Ledus skrāpīti;
 • Kokvilnas drāniņu spoguļu tīrīšanai;
 • Lukturi;
 • Papildu akumulatoru viedtālruņa uzlādei;
 • Siltu pledu, šalli vai lakatu;
 • Aptieciņu.

Labi, ja bagāžniekā atrodas viena rezerves ziemas riepa, domkrats un pumpis. Visi šie priekšmeti palīdzēs tikt galā ar vairumu negaidītu situāciju, kas var atgadīties uz ceļa.

Automašīnas sagatavošana ziemai ir aktuāla gan autovadītājiem, gan tiem, kuri vēlas pārdot savu mašīnu lietoto automašīnu tirgū. Jo labāks ir transportlīdzekļa aprīkojums, jo lielākas izredzes atrast pircēju. Savukārt, ja Tavs mērķis ir nevis mašīnas pārdošana, bet iegāde, ziema ir īstais laiks, kad apstaigāt autoplačus un auto salonus.

Auto kredīts ziemā – zemākas izmaksas, lielākas iespējas

Ja vēlies iegādāties labu auto par pēc iespējas zemāku cenu, aktīvos mašīnas meklējumus ir vērts uzsākt ziemas vidū – decembra beigās un janvāra sākumā. Tieši šajā periodā automašīnu cenas tiek samazinātas, un tam ir vismaz divi iemesli:

 1. Jo vecāks kļūst auto, jo grūtāk to pārdot. Auto dīleriem ir izdevīgāk piedāvāt mašīnas par zemākām cenām, lai neatstātu iepriekšēja gada mašīnas uz nākamo gadu;
 2. Jaunā gada sākumā vieta ir jāatbrīvo jaunam mašīnu pievedumam, tāpēc gan jauno, gan lietoto auto dīleri piedāvā labas atlaides.

Atlaides ir laba lieta, taču vēlamies atgādināt par dažiem noteikumiem, kas jāievēro, lai nopirktu auto ziemā:

 • mašīna jāapskata dabiskajā dienas gaismā. Ziemā dienas ir īsas, tāpēc ieplāno mašīnas apskati nedēļas nogalē vai paņem brīvdienu darba dienā, ja Tavs darba devējs nodrošina šādu iespēju;
 • mašīnai jābūt aprīkotai ar ziemas riepām. Pirkt mašīnu bez izmēģinājuma brauciena ir neprātīgs solis, turklāt tieši ziemā brauciena laikā var ātri pārbaudīt bremžu pretbloķēšanas sistēmu (ABS) un mašīnas noturīgumu uz ceļa. Taču tas ir iespējams tikai tad, ja mašīnas ir montētas ziemas riepas.

Mašīnas par labām cenām izķer zibens ātrumā, tāpēc savlaicīgi noskaidro, kur ir pieejams kredīts auto iegādei, un piesakies aizdevumam tūlīt pēc vienošanās par pirkumu. Mūsu mājaslapā ir pieejams parocīgs auto līzinga kalkulators, kas palīdzēs aprēķināt aptuvenas aizdevuma izmaksas un atrast draudzīgāko piedāvājumu.

Ja vēlies kļūt par auto īpašnieku, auto līzings un auto kredīts ir tikai sākums. Lai mašīna kalpotu ilgi, tai ir nepieciešama regulāra apkope, tāpēc seko līdzi spēkrata stāvoklim un izmanto Netcredit.lv sniegtos padomus. Esam priecīgi palīdzēt Tev ne tikai finanšu jautājumos, bet arī ikdienas darbos!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up