Auto līzings bez problēmām: viss, kas Tev jāzina par mašīnas iegādi Latvijā

Vai tiešām personīgā automašīna ir labākais transporta veids? Vai man tiešām vajag auto? Kur meklēt naudu un labu mašīnu? Tie ir tikai daži no desmitiem jautājumu, kas nomoka potenciālu transportlīdzekļa pircēju. Patiešām, auto iegāde nav joka lieta, jo mašīna ir dārgs prieks un prasa ne tikai naudu, bet arī zināšanas. Auto līzings var palīdzēt iegādāties labu mašīnu, taču mēs iesakām iepazīties ar auto pirkšanas noslēpumiem detalizēti. Lasi mūsu jaunāko rakstu un uzzini, kāpēc, kā un kur pirkt kvalitatīvu un uzticamu auto!

Pirkt vai nepirkt? 3 argumenti par labu auto iegādei

Ir cilvēki, kuri nevar iedomāties savu dzīvi bez personīgās automašīnas un sapņo par auto iegādi vēl kopš tīņa gadiem. Ja arī Tava dzīve mašīna spēlē tik lielu lomu, diez vai Tevi ir jāpārliecina par mašīnas noderīgumu. Taču, ja šaubies, vai mašīna patiešām ir Tev vajadzīga, un ikdienā mierīgi iztiec ar sabiedrisko transportu, iepazīsties ar argumentiem par labu mašīnas iegādei:

 • automašīna sniedz iespēju brīvāk izvēlēties dzīvesvietu. Ja Tava ikdienas pārvietošanās ir atkarīga no sabiedriskā transporta maršrutiem un grafika, izvēlēties mājokli, darbavietu un mācību iestādi bērniem var būt grūti. Savukārt mašīna ļauj apmesties uz dzīvi mierīgā piepilsētā, bet strādāt un mācīties pilsētas centrā;
 • ceļošana ar automašīnu ir daudz vienkāršāka. Ja esi iecienījis izbraukumus uz kaimiņvalstīm, noteikti zini, ka tikt līdz galvaspilsētai un lielākajām pilsētām ir vienkārši, taču nokļūt interesantos ciematos, gleznainās mazpilsētās un pie dabas objektiem nemaz nav viegli. Ar automašīnu ceļošana ir ātrāka un piesātinātāka, jo dienas laikā var paspēt apskatīt daudz vairāk;
 • automašīna palīdz veiksmīgāk plānot bērnu dienas kārtību un garantē drošu bērnu pārvietošanos. Ģimenē ar bērniem ikdienas loģistikas plānošana prasa pūles un rada stresu. Ja vecākiem ir mašīna, un viņi var aizvest bērnus uz skolu un atvest mājās pēc papildu nodarbībām, stresam nav iemesla – viss notiek ātri un efektīvi.

Protams, automašīnas iegādei ir ne tikai priekšrocības, bet arī trūkumi, lielākais no kuriem ir papildu tēriņi. Skaidrojam, kādas izmaksas sastāda auto uzturēšana!

Pārbaudi, vai vari atļauties auto!

Automašīna nav lētākā prece pasaulē, taču auto uzturēšanai ir pieskaitāmi arī daudzi citi tēriņi.

Lūk, dažas pozīcijas, kas ikvienam autoīpašniekam ir jāiekļauj savā budžetā:

 • obligāta civiltiesiskā apdrošināšana jeb OCTA;
 • tehniskās apskates ne retāk kā reizi divos gados;
 • degviela;
 • ierīces un līdzekļi automašīnas sagatavošanai ziemas un vasaras sezonai: riepu maiņa (ieteicama ik pēc trīs – četriem gadiem), akumulatora pārbaude, logu tīrītāju slotiņu nomaiņa u.c.

Papildu drošībai vadītāji var noformēt arī brīvprātīgu auto apdrošināšanu jeb KASKO. Kopumā izdevumi auto uzturēšanai ik mēnesi sasniedz vismaz 100 eiro, neskaitot auto līzinga iemaksas. Auto īpašniekiem obligāti jāveido iekrājumi, lai savlaicīgi iegādātos visas mašīnai vajadzīgās preces, kā arī jāuztur pietiekama maksātspēja un pozitīva kredītvēsture, lai nepieciešamības gadījumā saņemtu aizdevumu.

Esi gatavs tēriņiem un vari atļauties uzturēt auto? Tad pārejam pie nākamajiem jautājumiem – kur meklēt mašīnu un kā finansēt pirkumu?

No salona līdz izsolei: četras vietas, kur pirkt auto

Atkarībā no savām vajadzībām un finanšu iespējām, Tu vari iegādāties automašīnu:

 • auto salonā. Tā ir vieta, kur meklēt jaunas automašīnas, jaunākās tehnoloģijas, mūsdienīgu dizainu un lielisku apkalpošanu. Galvenais mīnuss, protams, ir augsta jauna auto cena un neelastīgi līzinga nosacījumi: pirmā iemaksa, augsta procentu likme, garš atmaksas termiņš u.tml.;
 • auto plačos. Auto placis ir piemērota vieta lietotu un mazlietotu auto meklēšanai. Lietoti auto tiek pārdoti ļoti dažādā stāvoklī – viena mašīna var nokalpot vēl 10 – 15 gadus, cita pārvērtīsies par metāllūžņiem jau pēc pāris gadiem. Uzmanies un vienmēr pieprasi oficiālus dokumentus, kā arī nekautrējies rūpīgi apskatīt mašīnu un uzdot jautājumus;
 • caur sludinājumu. Mašīnu var pārdot ne tikai ar starpnieka palīdzību, bet arī pa tiešo, izvietojot sludinājumu internetā vai avīzē. Pērkot mašīnu no fiziskās personas, var mēģināt vienoties par zemāku cenu, taču pircējam obligāti jāpārbauda, vai pārdevējs ir mašīnas likumīgais īpašnieks. Pārējos aspektos drošības pasākumi ir tādi paši, kā auto placī – skrupuloza auto un dokumentu pārbaude, saruna ar pārdevēju, izmēģinājuma brauciens;
 • izsolē. Izsolēs tiek pārdotas visdažādākās automašīnas: mazlietoti auto, jauni un veci auto, ar lielu un mazu nobraukumu un dažādā tehniskajā stāvoklī. Latvijā auto izsoles nav populārākais mašīnas pirkšanu veids, bet ārzemēs šī nozare ir ļoti attīstīta. Diemžēl pērkot auto izsolē, to nevar apskatīt un izmēģināt, turklāt mašīnas piegāde Latvijā var būt laikietilpīga un dārga. Tas var būt piemērots risinājums kolekcionāriem un cilvēkiem, kuriem mašīnas ir hobijs, nevis vienkārši parocīgs rīks ikdienas braukšanai.

Dārgākās mašīnas ir pieejamas salonos, lētākās – auto plačos un pie privātpersonām. Taču arī kvalitatīvi un izturīgi lietoti auto nav lēti, tāpēc to iegādei var būt nepieciešams auto līzings. Lasi raksta turpinājumā par to, kā nopirkt mašīnu kredītā!

Auto līzings VS auto kredīts

Kredīts auto iegādei Latvijā ir pieejams gan bankās, gan nebanku kredītiestādēs, turklāt daudzi kredītdevēji piedāvā ne tikai auto līzingu, bet arī auto kredītu. Ikdienā mēs itin bieži lietojam šos jēdzienus kā sinonīmus, taču patiesībā tie apzīmē dažādus finanšu pakalpojumus.

Auto līzings ir kredīta paveids, kas būtībā apzīmē automašīnas īri. Ik mēnesi aizņēmējs veic līgumā noteiktās iemaksas un izmanto automašīnu pēc saviem ieskatiem. Aizņēmējam ir auto turētāja statuss, un, atkarībā no auto līzinga noteikumiem, pēc līzinga perioda beigām viņš var iegūt auto savā īpašumā vai atgriezt to kreditoram.

Auto kredīts ir noteikumu ziņā vienkāršāks aizdevums. Par transportlīdzekļa īpašnieku tiek reģistrēts aizņēmējs, un pēc kredīta izmaksas šis statuss nemainās.

Auto līzings parasti tiek izsniegts jaunu auto iegādei, bet auto kredītam ir plašākas izmantošanas robežas. Lai noformētu līzingu, 99% gadījumos ir nepieciešama pirmā iemaksa – no 5% līdz 15% no mašīnas tirgus vērtības. Auto kredīts ir elastīgāks un var būt noderīgs arī tad, ja topošais vadītājs vēlas aizņemties tikai pāris tūkstošus eiro un atmaksāt kredītu gada laikā.

Auto kredītu tirgus Latvijā ir ļoti aktīvs, tāpēc iesakām vispirms salīdzināt dažādus piedāvājumus un atlasīt 3 – 4 ar pieejamiem nosacījumiem. Mēs, kredītu salīdzināšanas portāls NetCredit, palīdzam orientēties auto aizdevumu nozarē.

Meklē visus piedāvājumus mūsu platformā

Esam apkopojuši visus nebanku kreditorus, kas strādā auto kredītu nozarē – gan tādus atzītus gigantus kā Mogo un Carsoutlet.lv, gan citus kredītdevējus. Izmanto mūsu atlases filtrus, lai pāris sekunžu laikā uzzinātu, kur meklējams auto līzings vai auto kredīts:

 • no 18 gadu vecuma;
 • ar negatīvu kredītvēsturi;
 • ar lielāku kredītlimitu;
 • ar zemāku procentu likmi u.tml.

Mēs nevaram pateikt priekšā, cik auto līzings vai auto kredīts izmaksās Tavā gadījumā, taču varam palīdzēt salīdzināt un izvēlēties pakalpojuma sniedzējus. Izmanto NetCredit platformu un iegādājies mašīnu ar vislabākajiem nosacījumiem!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up