Operatīvais līzings: ar ko tas atšķiras no parasta līzinga?

Automašīnas iegāde ir īpašs notikums teju ikvienam. Iegādājoties jaunu automašīnu, tā kļūst par daļu no īpašnieka dzīves – kādam transportlīdzeklis nozīmē kaut ko mazāk, bet kādam – jaunas un vērtīgas iespējas. Ja viens būs vienaldzīgs, jo auto uzskata tikai par iespēju nokļūt no punkta A uz punktu B, tad citam tas var sniegt iespējas labākām darba iespējām, ģimenes vai draugu apciemošanai, arī tuvāku un tālāku vietu apceļošanai un brīvā laika pavadīšanai. Taču jauna auto iegāde neizbēgami rada arī izdevumus. Ko darīt, ja pašam ar šī brīža finansēm īsti nepietiek, lai iegādātos tādu spēkratu, ko sirds visvairāk kāro? Viens no veidiem ir operatīvais līzings. Ar ko šis līzinga veids atšķiras no finanšu līzinga un kas jāņem vērā, šādā veidā iegādājoties automašīnu? Par to lasi un uzzini šī raksta turpinājumā!

Līzings automašīnām – kas tas ir?

Auto līzings sniedz jaunas iespējas – iegādāties to mašīnu, kas tik ļoti iepatikusies, ja pašam ar saviem līdzekļiem nepietiek! Mūsdienās šādas aizdevuma veids ir ļoti populārs tieši tā iemesla dēļ, ka cilvēkiem nereti pietrūkt līdzekļu auto iegādei, ko varētu izlietot uzreiz, auto iegādes brīdī. Kas raksturo šādu aizņēmumu?

  1. Auto līzings sniedz iespēju iegādāties kā jaunu, tā lietotu automašīnu uzreiz, atmaksājot aizdevumu kredītiestādei ilgākā laika periodā.
  2. Šāds aizdevums tiek izsniegts uz ķīlas pamata – un ieķīlātais objekts ir pats auto. Tas gan nenozīmē, ka tu nevarēsi ar auto pārvietoties – pavisam ne! Līzinga ņēmējs, atmaksājot aizdevumu, pats var izmantot automašīnu.
  3. Auto līzinga gadījumā automašīna pieder kredītiestādei. Līdz brīdim, kad netiks veikts pēdējais – noslēdzošais – maksājums, automašīna atradīsies līzinga izsniedzēja īpašumā. 

Taču šādi nevar viennozīmīgi aprakstīt auto līzinga sniegtās priekšrocības, jo ir pieejami divu veidu līzingi – auto operatīvais līzings un finanšu līzings. Kas tad īsti atšķir šādus līzinga veidus? Lasi zemāk!

Operatīvais līzings VS finanšu līzings

Pirmkārt un galvenokārt, šie līzinga veidi atšķiras ar to būtību:

  • operatīvais līzings darbojas kā ilgtermiņa noma. Tas nozīmē, ka, iegādājoties auto uz operatīvā līzinga pamata, ik mēnesi jāveic maksājums. Beidzoties nomas termiņam, kredītiestāde nosaka līzinga objekta – šajā gadījumā automašīnas – atlikušo vērtību, jo līguma termiņa laikā klients ir sedzis tikai daļu no kopējās automašīnas vērtības. Pēc šī līguma beigām līzinga ņēmējam ir iespēja izvēlēties – izpirkt automašīnu, samaksājot atlikušo vērtības cenu, vai atstāt automašīnu kredītdevējam;
  • finanšu līzings ir atšķirīgs. Šādā gadījumā, atmaksājot līzinga summu, automašīna, līdzīgi kā otra līzinga gadījumā, arī pieder kredīta izsniedzējām, kuri izsniedz lietošanas tiesības klientam – līzinga ņēmējam. Taču ir viena būtiska atšķirība – sedzot pēdējo maksājumu, kas paredzēts līgumā, ir nomaksāta visa automašīnas vērtības cena, kas nozīmē, ka pēc šī maksājuma automašīna tiek nodota klienta īpašumā, un viņš ar šo auto var rīkoties pēc saviem ieskatiem – pārdot, turpināt braukt vai uzdāvināt sievai. 

Kādas ir operatīvā līzinga priekšrocības?

Šādam līzinga veidam ir vairākas priekšrocības, piemēram:

  • iespējams izvēlēties starp jaunu un lietotu auto. Pastāv gan operatīvais līzings lietotam auto , gan pavisam jaunam spēkratam. Tas nozīmē, ka tādējādi var iegādāties arī lētāku automašīnu;
  • operatīvā līzinga maksājumi ik mēnesi būs zemāki nekā tas ir finanšu līzinga gadījumā. Tas skaidrojams tieši ar atšķirībām līzinga veidos, jo operatīvajam līzingam netiek piemērota beigu vērtība, kas jāsedz, ja vēlas pēc līguma beigām atpikrt auto no kredītiestādes;
  • tā ir iespēja biežāk mainīt automašīnas. Ja esi cilvēks, kuru ātri viss nogarlaiko, vai esi noraizējies, ka jaunā, iegādātā automašīna pēc dažiem gadiem vairs nebūs pietiekami droša – nesatraucies! Tā iemesla dēļ, ka pēc līguma beigām auto joprojām atrodas kredītiestādes īpašumā, Tev nav nepieciešams uzreiz to paturēt.

Kādi kredītdevēji izsniedz šādus līzingus? Par to uzzini tepat zemāk – raksta noslēgumā!

Kas izsniedz šādu līzingu?

Lai izvēlētos piemērotāko kredītdevēju, kas piedāvātu tieši operatīvo līzingu Tava jaunā auto iegādei – nepieciešams salīdzināt piedāvājumus. Viens no variantiem, protams, ir apstaigāt katru no banku un nebanku sektora aizdevējiem, lai saprastu, kura piedāvājumā šāds pakalpojums ietilpst, taču – kāpēc tērēt laiku tur, kur to var ietaupīt? Tam nav tieši neviena iemesla! Tādēļ iesakām salīdzināt piedāvājumus vienuviet – mūsu salīdzināšanas portālā. Pie mums ir pieejams operatīvā līzinga kalkulators, kas ļauj pavisam ātri un vienkārši atrast sev vēlamos aizdevējus, noskaidrojot, pie kuriem iespējams aizdevums auto iegādei. 

Operatīvais līzings ir ērts un izdevīgs veids, ar kura palīdzību iegādāties sev vēlamo automašīnu, par to samaksu veicot ilgākā laika periodā! Negaidi – ieskaties piedāvājumā, lai ar savu sapņu auto brauktu jau pavisam drīz!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up