Uzticams auto dīleris un draudzīgs auto līzings: pamācība topošajiem auto īpašniekiem

Jauna auto iegāde vienmēr ir patīkams, bet reizē uztraukuma pilns moments. Plašajā piedāvājumā ir viegli apjukt, īpaši, ja Tava līdzšinējā pieredze ar automašīnām bija tikai pasažiera lomā.

Topošajam vadītajam jātiek galā ar daudziem jautājumiem, no kuriem divi ir īpaši svarīgi – kur meklēt labu auto dīleri, un kur pieejams auto līzings ar draudzīgiem nosacījumiem.

Mēs, NetCredit komanda, palīdzēsim Tev tikt pie jauna auto, netērējot daudz laika un nervu – turpini lasīt un uzzini atbildes uz saviem jautājumiem!

4 lietas, kas Tev jāzina par auto dīleriem

Katrs topošais auto īpašnieks pats izvēlas, vai viņam ir nepieciešams jaunākais mašīnas modelis no auto salona vai lietota automašīna, ko pārdot tās īpašnieks vai dīleris. Lai gan jaunas un lietotas mašīnas meklējumi nav identiski, un katrā gadījumā uzmanība jāpievērš citiem kritērijiem, tomēr auto dīleru salīdzināšanā nozīme ir vieniem un tiem pašiem faktoriem. Lūk, mūsu ieteikumi, kā atpazīt uzticamu dīleri.

1. Reputācija

Kur var atrast labu spēkratu – glaunā auto salonā vai Maskavas ielas autoplacī? Atbilde šķiet pašsaprotama, taču jaunu un lietotu mašīnu dīleri var būt vienlīdz profesionāli un uzticami. Izvēlies dīlerus ar saturiski bagātām mājaslapām, uzņēmumus, kas nebaidās stāstīt par sevi un savām precēm un akcentē panākumus un nozares ekspertu uzslavu. Labs auto dīleris nodrošina ne tikai iespēju iegādāties mašīnu, bet arī tehnisko atbalstu, auto remontu, kā arī palīdzību ar OCTA un KASKO polises noformēšanu.

2. Pieredze tirgū

Jauns spēlētājs auto tirdzniecības tirgū var sliktāk pārzināt vietējo situāciju, tāpēc ieteicams izvēlēties auto dīlerus, kas Latvijā ir nostrādājuši vismaz pāris gadus. Ilga dīlera vēsture nodrošina arī vairāk atsauksmju un atvieglo reputācijas pārbaudi.

3. Atklātība un zināšanas

Viens no svarīgākajiem kritērijiem mašīnas izvēlē ir dīlera sniegtā informācija par automašīnu un ieteikumi atbilstošā auto izvēlē. Ja Tavs mērķis ir lietota auto iegāde, slēdz līgumu tikai tad, ja auto dīleris nodrošina pieeju:

  • tehnisko apskašu vēsturei;
  • VIN numuram;
  • auto servisa grāmatiņai.

Ikvienam mašīnu pārdevējam būtu jāsniedz Tev noderīgi padomi un jāpalīdz saprast, ar ko viens modelis atšķiras no cita, un kāds auto ir visvairāk piemērots Tavām vajadzībām (braukšana pa lauku ceļiem, izmantošana pilsētā, bieži ceļojumi utt.).

4. Piedāvājums

Jo lielāks piedāvājums, jo lielāka izvēle, taču Tu diez vai varēsi objektīvi salīdzināt simtiem un tūkstošiem automašīnu, vai ne? Sevišķi plašam piedāvājumam ir nozīme atlases pirmajā posmā, kad tiek ņemti vērā pamatkritēriji. Pats svarīgākais ir dīlera profesionālisms, lai pārdevējs varētu detalizēti  pastāstīt par katru Tev piemēroto modeli. Ja piedāvājums ir liels, bet dīlera zināšanas par preci ir minimālas, tad pircējam ir viegli apjukt un pieņemt aplamu lēmumu.

Vēl viens svarīgs kritērijs ir iespēja nopirkt auto līzingā. Parunāsim par to detalizētāk raksta turpinājumā!

netcredit-blog-auto-kredits-latvija

Auto līzings Latvijā: banku un nebanku kreditoru piedāvājums

Automašīna ir pietiekami dārgs prieks, tāpēc reti kuram izdodas iegādāties mašīnu par pilnu cenu. Parasti auto iegādei ir vajadzīgs kredīts, un visbiežāk topošie auto īpašnieki izšķiras par labu auto līzingam.

Pievēršam Tavu uzmanību, ka katram aizņēmējam izdevīgākais auto līzings būs savs – vienam svarīgākais kritērijs ir minimālā pārmaksa par kredītu, citam – iespēja pēc līzinga beigām nomainīt auto uz jaunu, vēl vienam – paturēt mašīnu savā īpašumā pēc kredīta atmaksas pilnā apjomā. Lai izvairītos no pārpratumiem, uzreiz noskaidro, kādus līzinga veidus piedāvā auto dīleris vai kreditors, un izlemj, vai piedāvājums atbilst Tavām vajadzībām.

Galvenais par auto līzingu

Auto līzings ir pieejams gan pie dažiem auto dīleriem, gan pie banku un nebanku kredītdevējiem. Ikviena kreditora mājaslapā ir atrodams auto līzinga kalkulators, kas aprēķina:

  • ikmēneša maksājuma apjomu;
  • kopējās līzinga izmaksas;
  • aizņēmējam pieejamo kredītlimitu.

Ņem vērā, ka visi līzinga kalkulatora aprēķini ir aptuveni, jo auto līzinga līgums tiek sagatavots individuāli. Līguma nosacījumus ietekmē šādi faktori:

  • izvēlētā auto vecums un modelis;
  • kredīta apjoms un atmaksas termiņš;
  • aizņēmēja kredītvēsture un maksātspēja.

Daudzus potenciālus aizņēmējus interesē divi speciālie līzinga veidi: auto līzings ar sabojātu kredītvēsturi un auto līzings bez pirmās iemaksas. Mūsdienās ir būtiski samazinājies to kreditoru skaits, kuri piedāvā auto kredītus personām ar aktīviem parādiem un negatīvu kredītvēsturi. Netcredit.lv platformā Tu atradīsi uzticamus kreditorus, kas var būt noderīgi arī sarežģītā situācijā.

Auto līzings bez pirmās iemaksas ir pieejams samērā viegli, taču aizņēmējam jārēķinās ar augstākām līzinga izmaksām. Ja Tev ir iespēja iekrāt naudu pirmajai iemaksai, labāk atliec mašīnas iegādi uz 6 – 12 mēnešiem, jo aizdevēji var piedāvāt draudzīgākus līguma nosacījumus klientam, kurš ir gatavs ieguldīt pirkumā arī savu naudu.

Auto līzings ir parocīgs risinājums auto pircējiem ar dažādu maksātspēju un prasībām automašīnai. Līzingā Tu vari iegādāties gan jaunu, gan lietotu auto, turklāt līzinga piedāvājumi mūsdienās ir elastīgi – izmanto Netcredit.lv mājaslapā pieejamo informāciju un izvēlies savu kreditoru pie mums!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up