Uzzini, kā nopirkt auto līzingā un kam tas pieejams!

Kas traucē cilvēkiem piepildīt sapni par personīgo mašīnu? Vairumā gadījumu tā ir augsta mašīnas cena. Pat lietotā auto izmaksas ir samērā lielas, turklāt mašīnai jābūt labā tehniskajā stāvoklī, ar pārbaudāmu un uzticamu izcelsmi. Jauns auto no salona maksā vēl vairāk, tāpēc abos gadījumos iegādāties mašīnu palīdz auto līzings. Mēs esam sagatavojuši detalizētu instrukciju, kas palīdzēs noskaidrot, kā nopirkt auto līzingā, un kā saprast, vai šādu pakalpojumu ir vērts izmantot. Interesanti? Tad lasi tālāk!

Vai auto līzings un kredīts auto iegādei ir viens un tas pats?

Auto līzinga nozarē ir pieejami dažādi kredītu veidi, tāpēc piemeklēt sev piemērotāko ir samērā viegli. Kopumā ir trīs varianti, kā iegādāties automašīnu ar kreditora palīdzību:

 • auto līzings. Ja Tava prioritāte ir pašam sava mašīna, un Tu vēlies kļūt par sava auto likumīgo īpašnieku, izvēlies auto līzingu. Tas sedz līdz pat 90% no mašīnas vērtības un pēc līzinga atmaksas auto pāriet aizņēmēja īpašumā;
 • operatīvais līzings. Ja Tu nevēlies kļūt par automašīnas īpašnieku, un Tevi apmierina nomas attiecības, operatīvais līzings ir vienkāršāks un arī izdevīgāks aizņemšanās variants. Tas ir pietiekami elastīgs, jo aizņēmējs var iegūt mašīnu savā īpašumā, atmaksājot tās atlikušo vērtību, var nomainīt veco mašīnu pret jaunu, var atrast pircēju vecajam automobilim;
 • auto kredīts. Vēl viena iespēja ir noformēt auto kredītu, kas, atšķirībā no auto līzinga, netiek piesaistīts konkrētai automašīnai. Piesakoties auto līzingam, Tev jau jāzina, kādu auto vēlies iegādāties, un pēc līzinga noformēšana transportlīdzeklis tiek ieķīlāts par labu aizdevējam. Savukārt, piesakoties auto kredītam, mašīna nekļūst par ķīlas objektu, un Tu vari vispirms saņemt naudu un pēc tam izvēlēties mašīnu. Auto kredīta mīnuss ir samērā neliels kredītlimits.

Taču vēl pirms kredīta izvēles Tev skaidri jāzina, vai šāds pakalpojums vispār var būt Tev noderīgs. Vai zini, kā to noteikt?

Pārbaudi, vai auto līzings ir pieejams arī Tev!

Lai saņemtu auto līzinga piedāvājumu, potenciālam aizņēmējam jāatbilst vairākiem kritērijiem, tostarp:

 • Latvijas pilsoņa vai pastāvīgā iedzīvotāja statuss;
 • vecums – vismaz 18 gadi, bet daudzi aizdevēji sadarbojas tikai ar personām, vecākiem par 20 gadiem;
 • oficiāli un pārbaudāmi ienākumi;
 • pietiekama maksātspēja.

Kreditors izvērtē klientu kredītvēsturi, tāpēc izdevīgākie auto līzinga piedāvājumi ir pieejami personām bez kavētām kredītsaistībām un aktīviem parādiem. Ja Tu atbilsti kreditoru pamatprasībām, sper pirmos soļus pie auto līzinga – kā to izdarīt, stāstām raksta turpinājumā!

netcredit-blog-ka-nopirkt-auto-lizinga

Kā nopirkt auto līzingā: 3 aizņemšanās posmi

Mūsdienās patērētāju kreditēšana ir kļuvusi maksimāli operatīva, jo aizdevēji saprot – nevienam negribas mēnešiem ilgi gaidīt kreditora lēmumu. Ātri noformēt var ne tikai īstermiņa kredītu, bet arī auto līzingu. Kopumā, auto līzinga noformēšanas process aizņem no pāris dienām līdz pāris nedēļām, atkarībā no tā, cik ātra ir sadarbība starp visām iesaistītajām pusēm: aizņēmēju, kreditoru un automašīnas pārdevēju. Vairums aizņēmēju sēžas pie sava jauna auto dažu darba dienu laikā pēc pieteikšanās aizdevumam. Pastāstīsim detalizētāk, kā tas notiek!

1. Kreditora un aizdevuma tipa izvēle

Auto līzingu Latvijā piedāvā vairāki desmiti kredītdevēji, ieskaitot komercbankas un nebanku aizdevējus. Katram kreditoram ir savi plusi un mīnusi, tāpēc vērts rūpīgi izpētīt piedāvājumus un salīdzināt ne tikai acīmredzamus kredīta nosacījumus, tādus kā procentu likmes, bet arī niansētākas līguma detaļas, piemēram:

 • komisijas maksu par līguma noformēšanu;
 • iespēju noformēt kredīta brīvdienas vai pagarināt atmaksas termiņu;
 • komisijas maksu par līguma nosacījumu maiņu, aizdevuma restrukturizāciju u.c.

Sākumposmā ir svarīgi apzināties, kāds aizdevuma variants Tev ir vispiemērotākais – auto līzings konkrētas mašīnas iegādei vai vienkārši auto kredīts, kas nav piesaistīts konkrētai mašīnai, un ko var saņemt vēl pirms mašīnas izvēles. Ja esi izvēlējies par labu auto līzingam, atlasi vairākus aizdevējus, kas iedveš uzticību, un pārej pie nākamā posma – automašīnas izvēles.

2. Kur meklēt savu sapņu auto?

Lai zinātu, cik apjomīgs auto līzings Tev ir nepieciešams, lai noteiktu saviem ienākumiem adekvātu atmaksas termiņu, transportlīdzeklis jāizvēlas vēl pirms pieteikšanās kredītam. Iepazīties ar automašīnu piedāvājumu iespējams:

 • auto salonos. Ja Tevi interesē tikai jaunas automašīnas no labākajiem ražotājiem, Tavs ceļš ved uz auto saloniem. Protams, auto līzings jaunai mašīnai būs apjomīgāks, taču, iegādājoties mašīnu salonā, Tu vari būt pārliecināts par tas ideālo tehnisko stāvokli un izcelsmi;
 • internetā. Daudzas fiziskās personas pārdod savus lietotos auto internetā. Dažkārt tas var būt veiksmīgs atradums, citos gadījumos mašīna “no rokām” ir kaķis maisā. Jāatzīmē, ka auto līzings netiks piešķirts mašīnai, ko pārdod neoficiāli, izvairoties no nepieciešamo nodevu un nodokļu nomaksas;
 • autoplačos. Lietotās automašīnas tiek pārdotas arī autoplačos, kur mašīnu var apskatīt un doties izmēģinājuma braucienā. Labākās auto līzinga kompānijas sadarbojas ar uzticamiem autoplačiem, kā arī veido savas datubāzes, lai lietotā auto meklēšana un iegāde būtu ātra, droša un likumīga.

Kad īstais auto ir atrasts, piesakies auto līzingam. Vari nosūtīt pieteikumu dažādiem kreditoriem, lai redzētu, kāds aizdevējs sagatavos Tev draudzīgāko auto līzinga variantu. Atceries, ka izdevīgākie auto līzinga piedāvājumi ir pieejami personām ar pozitīvu kredītvēsturi. Rūpējies par savu finanšu reputāciju un izturies uzmanīgi pret visām kredītsaistībām!

3. Dokumentu noformēšana

Kad esi atradis gan labu auto, gan labu kreditoru, atliek nokārtot nepieciešamos dokumentus un kļūt par likumīgu auto turētāju. Šajā auto līzinga posmā nepieciešams:

 • parakstīt līgumu;
 • samaksāt mašīnas pārdevējam atlikušo auto vērtību;
 • nokārtot dokumentus CSDD.

Atkarībā no kreditora nosacījumiem, auto līzinga summa tiek pārskaitīta aizņēmējam, automašīnas pārdevējam pirms vai pēc reģistrācijas CSDD. Neaizmirsti noskaidrot šīs detaļas, lai sestos pie jauna auto stūres pēc iespējas ātrāk!

Daži padomi aizņēmējiem: kā vienkāršot auto līzinga atmaksu?

Auto līzings palīdz piepildīt sapņus par pašam savu mašīnu, taču tas ir nopietns finanšu darījums, kas ir saistīts ar lielām izmaksām. Lai auto līzings sniegtu tikai pozitīvas emocijas, ikvienam aizņēmējam:

 • jāievēro līzinga nosacījumi. Kavējot maksājumu termiņus, var gan iedzīvoties parādos, gan kaitēt savai aizņēmēja reputācijai;
 • jāsazinās ar kreditoru, ja līzinga nosacījumus nav iespējams ievērot. Jo ātrāk Tu informēsi kreditoru par savām finanšu problēmām, jo veiksmīgāks un operatīvāks būs situācijas risinājums.

Atceries, ka auto līzings ir piemērots tikai aizņēmējiem ar pietiekami lieliem ienākumiem, jo pat laba lietotā auto iegādei ir nepieciešami vairāki tūkstoši eiro. Jo apjomīgāks ir auto līzings, jo uzmanīgāk jāizvērtē savas iespējas atmaksāt aizdevumu un neradīt liekus riskus savas ģimenes labklājībai. Bet, ja esi pārliecināts, ka Tava finanšu situācija ir pietiekami laba, auto līzings palīdzēs Tev piepildīt sapņus un sniegs pārvietošanās brīvību!

Kur meklējami izdevīgākie auto līzinga piedāvājumi? Mēs nevaram viennozīmīgi atbildēt, kāds līzinga variants ir labākais tieši Tev, taču varam palīdzēt izvēlēties. Apmeklē mūsu “Auto līzings” sadaļu, un uzzini, kā nopirkt auto līzingā maksimāli izdevīgi!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up