Kriptovalūtas iesācējiem: iepazīsti jaunu nozari!

Mūsdienās investīcijas var veikt ne tikai tādās klasiskajās nozarēs kā vērtspapīri un nekustamais īpašums, bet arī alternatīvajos investīciju objektos – kriptovalūtās. Kriptovalūtas, citiem vārdiem sakot, digitālā nauda, eksistē jau ilgāku laiku, taču pirms dažiem gadiem tās piedzīvoja ātru uzplaukumu un izraisīja investoru interesi visā pasaulē.

Ja tādi jēdzieni kā Bitcoin, Ethereum, EOS Tev ir pilnīgi nepazīstami, bet nevēlies palaist garām peļņas iespējas, izlasi šo rakstu!

Mēs, NetCredit komanda, esam izveidojuši īsu, kompaktu un saprotamu pamācību iesācējiem kriptovalūtu nozarē. Lasi tālāk un apdomā, vai šādas investīcijas ir uzmanības vērtas!

netcredit-ka-strada-bitcoin

Kas ir kriptovalūtas?

Kriptovalūtas ir alternatīva tradicionālai naudai, ko var izmantot tikai tiešsaistē. Ar kriptovalūtas palīdzību var pirkt un pārdot dažādas preces un pakalpojumus ar nosacījumu, ka gan pircēji, gan pārdevēji ir gatavi to pieņemt un izmantot. Kriptovalūtas iespējams apmainīt arī uz parastu naudu, izmantojot specializētus apmaiņas punktus internetā vai vienkārši vienojoties ar ieinteresētu pusi.

Kriptovalūtas var nopirkt interneta biržās, piemēram, Coinbase, kas ir pasaulē lielākais Bitcoin un citu kriptovalūtu brokeris. Kriptovalūtas strādā, pateicoties blokķēdes (blockchain) tehnoloģijai, kas nodrošina nepārtrauktu un decentralizētu datu maiņu.

Jaunas kriptovalūtu vienības tiek radītas ar maininga (mining) palīdzību. Šī nozare var būt interesanta programmētājiem, taču mēs fokusēsimies uz citiem kriptovalūtu aspektiem. Turpini lasīt un uzzini, vai investīcijas kriptovalūtā ir labs risinājums!

 

netcredit-top-5-kriptovalutas

Kriptovalūtu TOP-5

Pašlaik pasaulē ir vairāki desmti kriptovalūtu paveidi, tāpēc pastāstīt par visiem viena raksta ietvaros nemaz nav iespējams.

Lai veiktu pirmos soļus kriptovalūtu nozarē, iesācējiem būtu jāzina vismaz šādi nosaukumi:

  • Bitcoin – pirmais un pats pazīstamākas kriptovalūtu veids;
  • LitecoinBitcoin mazais brālis ar ātrāku darījumu apstrādes laiku,
  • EthereumBitcoin lielākais konkurents ar ļoti līdzīgu tehnisko interfeisu, bet plašākām iespējām, īpaši biznesa nozarē;
  • XRP (Ripple) – ātrāka par Bitcoin un Ethereum, XRP ir decentralizēta kriptovalūta, kas ieguva arī finanšu iestāžu (Santander un American Express) atbalstu;
  • Bitcoin Cash Bitcoin paveids, kas strādā kopš 2017. gada 1. augusta. Radīta ar nolūku paplašināt Bitcoin tīklu;
  • EOS – decentralizēta kriptovalūtas platforma ar piekto vietu kapitālizācijas tirgū 2018. gadā;

Viena no problēmām, ar kurām saskaras mūsdienu tehnoloģiju lietotāji, ir strauja tehnoloģiju novecošana. Šķiet, ka satriecošs jauninājums parādījās tikai vakar, un nu jau pēc dažiem mēnešiem tas tiek uzskatīts par vecmodīgu.

Rezultātā tikai paši aizrautīgākie nozares pārzinātāji turpina sekot līdzi ziņām un izmēģināt jaunas tehnoloģijas, bet pārējiem cilvēkiem atliek noskatīties, kā arvien brīnumainākas un sarežģītākas tehnoloģijas paiet garām, nepaspējot iekarot lietotāju sirdis. Vai arī kriptovalūtas sagaida līdzīgs liktenis?

Varbūt 2018. gadā jau ir par vēlu investēt šajā nozarē? Uzzini atbildes uz šiem jautājumiem raksta turpinājumā!

Kriptovalūtas tuvplānā: kad pirkt, cik maksāt, kā glabāt?

Investīcijas kriptovalūtā ne obligāti ir saistītas ar valūtas pirkšanu un pārdošanu. Patiesībā, iesācējiem ir ieteicams sākumā izvēlēties netiešas investīcijas kriptovalūtās, lai pakāpeniski iepazītu nozari un iemācīties aizsargāt savas finanses.

Lūk, kādi varianti Tev ir pieejami:

  • investīcijas to uzņēmumu akcijās, kas strādā ar kriptovalūtām un ir ieguldījuši tajās savus līdzekļus. Ja kriptovalūtu bums turpināsies, augs arī šo uzņēmumu akcijas. Izvēlies uzņēmums, kas nefokusējas pilnībā uz kriptovalūtām, bet piedāvā arī citus pakalpojumus (ierastus tiešsaistes norēķinus utt.) – šādas investīcijas būs drošākas, ja mode uz kriptovalūtām pazudīs;
  • investīcijas ar indeksu fondu palīdzību, kas ļauj ieguldīt līdzekļus nevis vienā, bet vairākās kompānijās, kas izmanto kriptovalūtas.

Bet, ja vēlies nodarboties tieši ar kriptovalūtas pirkšanu un pārdošanu, dodies uz specializētu vietu –  Coinbase platformu, kur satiekas visi, kam interesē Bitcoin un citas valūtas. Lai sāktu izmantot Coinbase, Tev būs jāaizpilda lietotāja anketa un jāpievieno savs bankas konts, lai pārskaitītu līdzekļus. Tiklīdz Coinbase kontā tiks ieskaitīta nauda, vari sākt savas kriptovalūtu investora gaitas – pērc, pārdod un uzkrāj Bitcoin un citas valūtas.

Būtībā, kriptovalūtu tirgošana daudz neatšķiras no darījumiem ar vērtspapīriem biržā. Coinbase platformā ir izvietoti aktuāli pirkšanas un pārdošanas piedāvājumi, un lietotāji izvēlas, kādus darījumus veikt. Bitcoin un citām kriptovalūtām nav noteikta fiksēta cena – tās maksā tik, cik lietotāji ir gatavi ieguldīt. Pircējs var iegādāties neierobežotu Bitcoin daudzumu, kā arī nopirkt mazāk par vienu vienību – viss ir atkarīgs no Tavām iespējām un mērķiem.

Ņem vērā, ka atšķirībā no citām tiešsaistes investīciju platformām, kas ir pieejami pilnīgi bez maksas, Coinbase iekasē dažādas komisijas. No vienas puses, tas ir mīnuss, taču pašlaik Coinbase ir lietotājiem-iesācējiem draudzīgākā un saprotamākā kriptovalūtu platforma, tāpēc salīdzinoši nelielas komisijas nav šķērslis valūtu pirkšanai un pārdošanai.

Svarīgi ir zināt ne tikai veiksmīgas investīciju stratēģijas, bet arī tas, no kā jāizvairās. Uzmanies no investīcijām Bitcoin mainingā – 2018. gadā šī vairs nav laba izvēle, jo investīcijas mainingā tagad prasa miljonu dolāru lielus ieguldījumus un privātpersonām tas vairs nav aktuāli. Raksta turpinājumā Tu uzzināsi vēl dažas lietas, kas ir svarīgas iesācējiem kriptovalūtu nozarē!

Drošības pasākumi, investējot kriptovalūtās

Pasaulē nav vienotā uzskata par to, vai kriptovalūtas ir laba vai slikta lieta. Cilvēku viedoklis ir atkarīgs no zināšanām par valūtām, preferencēm, profesionālām vajadzībām un citiem faktoriem.

Kriptovalūtu entuziasti aicina investēt un attīstīt nozari, bankas glabā klusumu, bet viedokļi investīciju ekspertu vidū dalās. Galu galā, izvēle veikt vai neveikt investīcijas ir aiz Tevis, turklāt tagad Tu zini, ka investēt kriptovalūtās var arī nepērkot pašu valūtu.  

Jebkurā gadījumā investoram jāievēro daži drošības pasākumi, par kuriem mēs tagad pastāstīsim:

  • izvēlies kriptovalūtas, ka jau labu laiku ir tirgū. Jo garāka ir kriptovalūtas vēsture, jo mazāks risks;
  • pievērs uzmanību ziņām. Atšķirībā no nacionālajām valūtām, kriptovalūtu neietekmē politiskās krīzes, dabas katastrofas un citi neparedzami notikumi. Gluži otrādi, daži eksperti uzskata, ka haoss pasaules ekonomikā un politiskajā sistēmā kalpo par labu kriptovalūtām, jo cilvēki zaudē ticību tradicionālai naudai;
  • izmanto drošus kriptovalūtu uzglabāšanas veidus. Tāpat kā naudasmaku var nozagt, bet bankas kontu – uzlauzt, arī kriptovalūtas nav aizsargātas no krāpniekiem un zagļiem. Modernus un drošus risinājumus piedāvā uzņēmumi Ledger Nano S un TREZOR;
  • investējot nevis pašā kriptovalūtā, bet uzņēmumos, kas to izmanto, izvērtē ne tikai kriptovalūtas pozīcijas, bet arī paša uzņēmuma stāvokli. Tas var šķist pašsaprotami, taču dzenoties pakaļ tehnoloģijām, cilvēki mēdz aizmirst, ka vecie labie investīciju noteikumi ir spēkā arī šajā nozarē.

Kā redzi, kriptovalūtas ir investīcijas ar savām priekšrocībām un trūkumiem. Šādām investīcijām ir zināms risks, turklāt ekonomikas ekspertu vidū nav vienotā viedokļa par Bitcoin un citu kriptovalūtu vērtību. Atgādinām, ka visas investīcijas, neatkarīgi no to veida un apjoma, ir saistītas ar riskiem, tāpēc septiņas reizes nomērī, vienreiz nogriez – izvērtē visus kriptovalūtu par un pret un ieguldi saviem ienākumiem adekvātas summas!

Scroll Up