Kā pelnīt internetā, neizejot ārā no mājām?

Iespēja pelnīt internetā paver ļoti plašas iespējas. Tu vari strādāt no jebkuras vietas pasaulē, iekārtot darba vidi atbilstoši savām vēlmēm un nereti pat savas dienas gaitas saplānot kā vien pašam tīk nevis katru dienu ierasties birojā plkst. 9:00.

Šajā rakstā nolēmām apkopot 4 populārākās profesijas, ar kurām pelnīt internetā. 

1. Influenceru jeb ietekmes mārketings

Noteikti, ka arī tu seko populāriem Instagram kontiem. Labā ziņa ir tāda, ka par šādu influenceri vari kļūt arī tu! Protams, arī šajā nišā ir jāiegulda darbs un aiz šķietami pasakainās dzīves bildēs un storijos slēpjas vairāku stundu gatavošanās, lai uztaisītu tikai vienu ierakstu.

Pirmais noteikums, lai kļūtu par Instagram influenceri, ir pārstāvēt kādu konkrētu nišu, kurā jūties kā “zivs ūdenī”. Tāpēc ir vērts padomāt par tādiem jautājumiem, kā – kas tev patīk? Par ko ikdienā interesējies? Vai par šo tēmu varēsi brīvi rakstīt un sagatavot vizuālos materiālus?

Lūk, dažas veiksmīgas idejas iedvesmai:

  • Ceļošana – mazbudžeta ceļojumi, ekskluzīvi ceļojumi, ceļojumi ar stopiem, mugursomām u.tml.
  • Skaistumkopšana – mdekoratīvās kosmētikas pamācības, stila padomi.
  • Aktīvs un veselīgs dzīvesveids – sportošana, veselīgas un diētiskas maltītes, uzmundrinoši video, padomi svara zaudēšanai u.c.
  • Bērni un jaunās māmiņas ikdiena – mazuļu pirmie ēdieni, bērniem draudzīgas atpūtas vietas, māmiņas ikdienas realitāte.
  • Ēdieni – video receptes, neparasti ēdieni, vietas labai maltītei ārpus mājām, citu tautu ēdieni.

2-ātrie-kredīti-internetā

Atceries, ka saturam ir jābūt regulāram, tādēļ ik dienu tev būs jāvelta laiks jaunu ierakstu izveidei.

Ja gribi rakstīt par ceļošanu, nebūs gana, ja ceļojumā dosies reizi pusgadā vai retāk.

Ir jāņem vērā arī kvalitāte un radošums. Ja storija dzīves ilgums ir vien 24h, tad ieraksti tavā profilā tiks apskatīti vairākkārt. Bildēm un video ir jābūt interesantiem un vienotā stilā. Savukārt paskaidrojošā tekstā jāuzsver tikai svarīga informācija taviem sekotājiem saprotamā valodā.

2. Kopīraiters (copywriter) jeb tekstuālā satura veidotājs

Kopīraiters ir laba profesija tiem, kas skolas laikos pelnīja desmitniekus literatūras stundās.

Lielākoties opcijas ir divas:

  • Strādāt kā freelance satura autoram un saņemt atalgojumu par katru uzrakstīto rakstu – iespēja pašam izvēlēties, cik rakstus vēlies sagatavot, taču nav garantija, ka regulāri būs darbs.
  • Strādāt kā autoram uz pilnu slodzi un saņemt fiksētu mēneša atalgojumu – arī šajā gadījumā tu vari strādāt no jebkuras vietas, kur vien pieejams internets un dators.

Šajā jomā gan jārēķinās ar to, ka rakstu tēmas mēdz būt sarežģītas, piemēram, par banku pakalpojumiem, personīgo finanšu plānošanu, IT pakalpojumiem, medicīnu, automašīnām utt.

Tas nozīmē arī kārtīgu temata izpēti un literatūras analīzi.

3. Programmētājs

IT šobrīd ir viena no pieprasītākajām jomām darba tirgū. Darba devēji meklē talantīgus speciālistus mājaslapu un aplikāciju izstrādei, e-komercijas mājaslapu pielāgošanai atbilstoši pircēju paradumiem, dažādu tehnoloģiju izgudrošanai, piemēram, medicīnā.

3-ātrie-kredīti-internetā

Ja meklē darbu šajā jomā un vēlies strādāt no mājām, darba intervijā nebaidies uzdot jautājumu, vai ir iespējams strādāt attālināti. Bieži darba devēji ir ļoti elastīgi un ļauj darbiniekiem strādāt ārpus biroja, norādot, ka klātienē jāierodas tikai uz svarīgām sapulcēm.

4. Grafiskais dizaineris

Līdzīgi kā kopīraiters, arī grafiskais dizaineris var strādāt attālināti un vienlaikus veidot maketus vairākiem uzņēmumiem. Šādā gadījumā ar klientiem tiek slēgti autoratlīdzības līgums vai arī grafiskais dizaineris izraksta rēķinu, ja ir reģistrējies kā pašnodarbinātais vai komersants.

NetCredit.lv, kura piedāvājumā ir ātrie kredīti internetā, novēl tev atrast tavu sapņu darbu.

Dodies pretim saviem mērķiem!

Scroll Up