Vīriešu diena – 4 idejas, kā pārsteigt

Vīriešu dienas pirmsākumi meklējami jau tālākā pagātnē, tomēr līdz mūsdienām tās izpausmes un nozīme ir būtiski mainījušās. Jāatzīst, ka Latvijā izpratne par vīriešu dienas svinēšanas tradīcijām joprojām ir krietni atšķirīgāka nekā virknē citu pasaules valstu.

Tomēr skaidrs ir viens – vīrieši ir neatņemama pasaules sastāvdaļa, un bez viņiem, tāpat kā sievietēm, civilizācijas attīstība nebūtu iespējama.

Kad vīriešu diena tiek svinēta un kā tajā pārsteigt savas ģimenes un darbavietas vīriešus? Lasi un uzzini rakstā!

Vīriešu diena agrāk un tagad

Vīriešu dienas svinības Latvijā ir sakņojušās no dažādiem virzieniem. Tradicionāli pasaulē starptautisko vīriešu dienu atzīmē 19. novembrī, taču Latvijā to bieži svin 23. februārī.

Kāda ir atšķirība šajos datumos?

19. novembris

19. novembrī tiek atzīmēta mūsdienu pasaulē noteiktā Starptautiskā vīriešu diena, ko par svinamu dienu atzinusi Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO). Kopš 1999. gada, kad šo dienu sākotnēji atzīmēja vien Tobago un Trinidadā, tā kļuvusi par nozīmīgu dienu visā pasaulē, kur to atzīmē vairāk nekā 70 pasaules valstīs Eiropā, Āzijā, Austrālijā, Ziemeļamerikā un Āfrikā.

Šajā dienā mūsdienās tiek vērsta uzmanība uz vīriešu līdztiesību, fizisko un garīgo veselību, sociālo labklājību, emocionālo labklājību, kā arī ļoti nozīmīgo lomu gan ģimenes dzīvē un bērnu audzināšanā, gan sabiedrībā kopumā. 

23. februāris

23. februārī svinamā diena par godu vīriešiem gan Latvijā, gan citur Austrumeiropā ir saglabājusies kopš Padomju laikiem. Padomju savienības laikā šajā datumā ik gadu tika atzīmēta Padomju armijas un Jūras kara flotes diena (jeb Tēvijas sargu diena, Sarkanās armijas diena u.c.), kas mūsdienu sabiedrībā sakņojusies kā diena, kad sveikt vīriešus, to saucot par “Vīriešu dienu”.

Tolaik šajā dienā tika sveikti visi vīriešu kārtas pārstāvji gan darba vietās, gan skolās un citās iestādēs, tomēr mūsdienās šāda dienas atzīmēšana aktuāla ir vecāka gada gājuma cilvēkiem, kuriem svētki iespiedušies atmiņās no saviem pagātnes notikumiem.

Protams, nevienam netiek liegts vīriešus sveikt divas reizes gadā – jo bieži sakām līdzcilvēkiem paldies par to, ka viņi ir, jo labāk, taču mūsdienās vīriešu diena Latvijā oficiāli tiek atzīmēta tieši 19. novembrī. 

netcredit-viriesu-diena-1024x683

Kā apsveikt vīrieti šajos svētkos?

Lai arī šī diena pasaulē ir ieguvusi savu popularitāti un nostiprinājusies kā būtiska svētku svinēšanas diena, līdzīgi, kā pie mums Latvijā sieviešu diena – mūsu valstī vīrieši pašiem negribot ir palikuši novārtā. Sievietes nereti, nezinot, kurā no abiem datumiem īsti jāsveic vīrieši, nokaunas un izvēlas aizmirst par abām dienām.

Savukārt vīrieši mēdz justies nenovērtēti un apdalīti, jo savas sievietes svētkos vienmēr sveic. Lai no tā izvairītos nākotnē, atceries par 19. novembri un jau laicīgi sarūpē saviem kolēģiem un radiniekiem pārsteigumu, lai pateiktos, ka viņi ir Tavā dzīvē.

Kā šajos svētkos apsveikt vīriešus? Idejas ir ļoti dažādas – lasi un iepazīsties ar 4 no tām!

1. Izgatavo dāvanu savām rokām

Sievietes nav vienīgās, kas novērtēs pašu darinātas dāvanas svētkos – tieši tāpat ir arī ar vīriešiem! Vīrieti patiesi pārsteigsi, savām rokām izgatavojot kādu “paldies”, tas var būt

  • kolēģiem tās var būt pašdarinātas kartītes vai konfekšu pušķis ziedu pušķa formā;
  • mīļotajam cilvēkam tā var būt vēstule, varbūt paša sacerēts dzejolis.

Šādas dāvanas novērtēs kā mīļotais cilvēks, tā kolēģi un citi radinieki, jo pats galvenais taču ir pats fakts – tikt apsveiktam –, kā arī izrādītās rūpes un ieguldītais laiks, radot ko jauku paša spēkiem.

2. Pagatavo kaut ko garšīgu

Mīlestība iet caur vēderu – ne tā? Dāvanām noderēs gan našķi, gan ēdiens svētku galdam, lai pateiktu īstu un uz vēderu mērķētu “paldies”. Tu noteikti zini, kas ir tuvāko vīriešu mīļākie ēdieni, tāpēc, pagatavojot tieši tos, nošaut greizi nebūs iespējams.

netcredit-viriesu-diena-1-1024x683

3. Sarūpē kādu priekšnesumu

Ja vēlies mīļoto cilvēku un tēti, brāli, brālēnu vai vectēvu apsveikt kopā ar bērniem – vari radīt kādu kopīgu priekšnesumu teātra veidā, dziesmas veidā vai pat dejā. Tas būs gan smieklīgi, gan jauki vienlaikus. 

Taču, ja esi paredzējusi sveikt kolēģus, ar pārējām sieviešu dzimuma pārstāvēm varat izveidot kopīgu video vai pārsteigt vīriešus ar muzikālu priekšnesumu darba dienas rītā.

4. Uzdāvini ko noderīgu

Praktiskas dāvanas prieku sagādās ikvienam vīrietim. Tās var būt saistītas ar vīrieša hobiju vai darbu, arī mājas lietām.

Vienmēr noderēs:

  • Jauni instrumenti – ko lietot, remontējot mašīnas, māju vai kādas ierīces;
  • Papildinājumi hobijiem – piemēram, jauna makšķere vai ekipējums kādam no sporta veidiem;
  • Elektronikas preces – ko novērtēs katrs vīrietis, televizors, spēļu konsoles, austiņas, skaņas pastiprinātāji un daudz kas cits.

Šādu preču iegāde ne vienmēr var būt lēta, tomēr – kas gan ir par daudz prasīts, lai no sirds pateiktu paldies saviem mīļajiem, uzticamajiem, stiprajiem un visu varošajiem vīriešiem? Lai nenāktos atteikties no labākās dāvanas, ko šajā dienā pasniegt savam vīrietim, vari saņemt īstermiņa aizdevumu. Kā izvēlēties piemērotāko?

Ienāc Netcredit.lv un salīdzini kredītdevējus, lai vērstos pie tā aizdevēja, kurš piedāvā ērtākos un piemērotākos naudas saņemšanas un atmaksas noteikumus!

Un ja gribās atrast vēl citas dāvanu idejas, tās atradīsiet šeit:

Vīriešu diena ir svarīga – neaizmirsti to! Sievietes vienmēr vēlas, ka tiek apsveiktas sieviešu dienā, tāpēc tikpat svarīgi ir šādu prieku sagādāt arī vīriešiem viņu svētkos! Neatsakies no labākās dāvanas, jo vīrieši ir pelnījuši īpašus pārsteigumus – īpašās dienās!

Scroll Up