Ziemassvētku dāvanas ģimenei – gatavot pašam vai iegādāties?

Ziemassvētku dāvanas izvēle katram ģimenes loceklim, tuvākajiem draugiem un kolēģiem – tas nudien ir varens izaicinājums ne vienam vien ik gadu. Īpaši grūti tas var būt brīžos, kad dāvanu aiegāde tiek atlitka uz pēdējo brīdi.

Kā izvēlēties – uztaisīt pašam vai iegādāties jau gatavu? Un kas noderēs bērniem vai vecākiem? Lasi un uzzini, kādas ir izvēles iespējas un iedvesmojies dāvanu meklēšanai saviem tuvākajiem!

Ziemassvētku dāvanu tradīcija – kad tā ir radusies?

Dāvanu sniegšanas nozīme Ziemassvētkos ir sena un tradīcijās balstīta. Tāpat kā citām aktivitātēm vai simboliem ir sava nozīme, arī dāvināšana nav radusies tāpat vien. Tradīcija, kas vēl mūsdienās ir aktuāla visur pasaulē – dāvanu sniegšana Ziemassvētkos – ir sena un ļoti dziļi iesakņojusies sabiedrībā.

Tās pirmssākumi meklējami no kristiešu leģendas par trīs gudrajiem, kuri, apciemojot Kristus bērniņu Jēzu, tam nesa trīs dāvanas.

Tās bija:

 • Zelts – tas ir saistīts ar ķēniņiem, un kristieši tic, ka Jēzus ir ķēniņu karalis
 • Vīraks – tas dažreiz tiek izmantots dievkalpojumos baznīcās, parādot, ka cilvēki pielūdz Jēzu
 • Mirres – tās ir smaržas, kuras uzliek mirušajiem ķermeņiem, lai tās jauki smaržotu; Kristieši tic, ka šāda dāvana parādīja, ka Jēzus cietīs un nomirs

Pasaulē gan joprojām nav viens atzītais un vispārpieņemtais uzskats par to, kā īsti no senatnes līdz mūsdienām ir nonākusi šī ideja par dāvanu sniegšanu un saņemšanu svētkos. Tomēr to kā svarīgu sastāvdaļu šajos svētkos atzīst ļoti daudzi. Teju ikviens apsver, ko dāvināt otram, ar ko pārsteigt līdzcilvēkus un kas viņus varētu iepriecināt visvairāk.

Tagad, kad svētki vairs nebūt nav aiz kalniem un teju klauvē pie namdurvīm, pienācis pēdējais brīdis dāvanu sagādāšanai!

Paša radītas vai veikalā iegādātas dāvanas

Izvēloties dāvanas Ziemassvētkos, jāņem vērā dažādi faktori, kas var ietekmēt dāvanas izvēli.

Pirms saprast – radīt pašam vai iegādāties no kāda ražotāja, izplatītāja, jāapsver:

 • Kas būs cilvēks, kuram dāvināsi – ļoti atšķiras, vai tās ir ziemassvētku dāvanas vērniem vai ziemassvētku dāvanas vecākiem, kolēģiem, jo katra no šīm grupām prasīs pilnīgi citu pieeju dāvanas izvēlē. Piemēram, vecākiem vai tuvākiem draugiem vari sarūpēt personiskākas dāvanas, turpretī kolēģiem – lietišķākas.
 • Kādā cenu amplitūdā vēlies iekļauties – arī tas ļoti būtiski ietekmēs īstās un vienīgās dāvanas atrašanu. Dāvanu iegādāšanās prieks ir jauks, domājot par to, ka sagādāsi pārsteigumu otram, taču nereti dārgs, īpaši, ja radu, draugu un kolēģu loks ir plašs.
 • Ko par šo cilvēku zini – ja apsvērsi, kas ir katra indivīda intereses, aizraušanās, sapņi vai mērķi, varēsi izvēlēties piemērotākās dāvanas, atvieglojot to sarūpēšanas procesu.

Labas dāvanas atradīsiet šajā rakstā – Praktiskākās dāvanu kartes, ko tiešām izmantos.

netcredit-ziemassvetku-davanas-pastaisitas-1024x683

Uztaisi dāvanu pats

Ziemassvētku dāvanas pašu rokām būs daudz personiskākas un mīļākas. Tas radīs dāvanas saņēmējam sajūtu, ka esi īpaši radījis ko unikālu tieši viņam un noteikti sildīs sirdi.

Ko vari radīt bērniem vai pieaugušajiem?

Lūk, dažas idejas:

 • Apsveikuma kartītes – tās nenoveco nevienos laikos! Tā ir dāvana, kuru daudzi saglabā īpašās vietās, krājot saņemtos apsveikumus gadu no gada. Pašu gatavotu kartīti vari izgatavot no dabas priekšmetiem – skujām, čiekuriem, akmeņiem, zariem, sausiem ziediem, kā arī papīra, pat koka vai teju jebkura cita materiāla.
 • Adīts apģērbs – ja ar adīšanu vai tamborēšanu esi uz “Tu”, noteikti vari izgatavot kādu sedziņu vai spilventiņu bērnam, zeķes, cimdus vai šalli kā bērniem, tā pieaugušajiem, vai kādu pārklāju, mīksto mantiņu. Tā būs unikāla dāvana ikvienam! 
 • Saldumi – ak, kuram gan nepatīk panašķoties? Paša gatavoti saldumi garšos vēl labāk! Uzdāvini kā lielam, tā mazam, paša gatavotus cepumus, piparkūkas, kūciņu vai konfektes – to novērtēs ikviens saldummīlis!

Izvēles iespējas ir dažādas. Pievieno tām klāt savas īpašās prasmes un dāvana būs izdevusies. Varbūt tev padodas zīmēšana, rokdarbi, dzejas rakstīšana vai kas cits.

Iegādājies dāvanu veikalā

Ja nav laika vai prasmju pašam savām rokām izgatavot dāvanas svētkos, noteikti vari nosliekties par labu otrai iespējai – iegādei internetā, veikalos vai no mazajiem ražotājiem. Arī šādas dāvanas noteikti sildīs sirdis to saņēmējiem un neatstās vienaldzīgu nevienu.

Citu radītās dāvanas ir tik plašā klāstā, ka nopietni jāapsver, ko no visa lai izvēlas. Viss tik jauks, interesants, pievilcīgs, ka apjukt ir pavisam viegli.

Dāvanu iegāde internetā

Tuvojoties Ziemassvētkiem veikali, kur iegādāties dāvanas kļūst aizvien piepildītāki. Jo svētki tuvāk, jo dāvanu meklētāji paliek aizvien vairāk.

Ja dāvanas plāno laicīgi, tad tās ērti un par labām cenām var iegādāties ārvalstu interneta vietnēs. Jārēķinās gan, ka dāvanas uz Ziemassvētkiem no AliExpress var nākties gaidīt visai ilgi, bet no Amazon tās visticamāk atnāks pietiekoši ātri.

Arī Latvijas interneta veikali ir laba izvēle, bet, diemžēl, Latvijā dāvanu cenas pirms Ziemassvētkiem ir dārgākas. Jābūt gan uzmanīgam attiecībā uz piegādes ilgumu. Daudzi no interneta veikaliem norāda, ka kārotās preces ir noliktavā, bet nekad nevar zināt, kur atrodas noliktava. Tāpēc ir labi noskaidrot, cik ilgu laiku prasīs piegāde.

Dāvanu kartes kā lieliska alternatīva

Ja dāvanas meklējē pēdējā brīdī, tad labs variants ir iegādāties kādu sajūtu dāvanu vai dāvanu kartes internetā.

To iegāde aizņem ne vairāk kā 10 minūtes, un ātrākā saņemšana ir e-pastā jau 5 minūtes pēc pasūtīšanas.

Kāpēc, lai kāds SPA apmeklējums vai dāvanu karte iemīļotajam hobijam nebūtu labas dāvanas Ziemassvētkos. Šādas dāvanas var papildināt ar kādiem gardumiem, lai būtu izmērā lielākas zem eglītes, kā arī sniegtu kādu papildus prieciņu dāvanas saņemšanas brīdī.

netcredit-ziemassvetku-davanas-pastaisitas-2-1024x683

Idejas, ko dāvināt radiem, draugiem un kolēģiem

Ziemassvētku dāvanas saviem mīļajiem var sarūpēt vadoties pēc kategorijām.

Lūk, ko apsvērt:

 • Hobiji – neatkarīgi no dāvanas saņēmēja vecuma, ir vērts apsvērt tādas dāvanas iegādi, kas viņam noderētu atpūtas laikā, attīstot hobijus – piemēram, jaunas slidas, makšķere vai ģitāra. Labs variants ir arī dāvanu karte hobija preču veikalā.
 • Piedzīvojumi – kuram gan nepatīk izpriecas, jaunas emocijas un īsti piedzīvojumi? Vari izvēlēties kādu no dāvanu kartēm gan mierīgai atpūtai, piemēram, SPA, romantiskām vakariņām, vai kam aktīvākam – ceļojumam, izpriecu baudīšanai un pat ekstrēmām lietām.
 • Elektropreces – vai nu jauns telefons, televizors, elektro automašīnas, arī sadzīves tehnika, palīgi virtuves darbos vai papildinājums garāžā – šāda veida dāvanas iepriecinās kā bērnus, tā viņu vecākus un vecvecākus.

Ziemassvētku dāvanas iegāde plašākam cilvēku lokam var prasīt prāvu naudas summu, kas būtiski ietekmē maciņa saturu. Ko darīt, lai svētkus aizvadītu bez raizēm?

Viena no iespējām – ātrais kredīts, kas ļauj saņemt salīdzinoši nelielu naudas summu, ko varēsi tērēt dāvanu iegādei, pēcāk atdodot aizņēmumu tieši tādā pašā apmērā.

Visnotaļ izdevīgi un noderīgi, plānojot svētku laiku!

Ienāc Netcredit.lv un salīdzini ātro kredītu aizdevējus, izvēloties sev piemērotāko!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up