Ziemassvētku dāvanas ģimenei: gatavot pašam vai iegādāties?

Ziemassvētku dāvanas izvēle katram ģimenes loceklim, tuvākajiem draugiem un kolēģiem – tas nudien ir varens izaicinājums ne vienam vien ik gadu. Īpaši grūti tas var būt brīžos, kad dāvanu aiegāde tiek atlitka uz pēdējo brīdi. Kā izvēlēties – uztaisīt pašam vai iegādāties jau gatavu? Un kas noderēs bērniem vai vecākiem? Lasi un uzzini, kādas ir izvēles iespējas un iedvesmojies dāvanu meklēšanai saviem tuvākajiem!

Ziemassvētku dāvanu tradīcija – kad tā ir radusies?

Dāvanu sniegšanas nozīme Ziemassvētkos ir sena un tradīcijās balstīta. Tāpat kā citām aktivitātēm vai simboliem ir sava nozīme, arī dāvināšana nav radusies tāpat vien. Tradīcija, kas vēl mūsdienās ir aktuāla visur pasaulē – dāvanu sniegšana Ziemassvētkos – ir sena un ļoti dziļi iesakņojusies sabiedrībā. Tās pirmssākumi meklējami no kristiešu leģendas par trīs gudrajiem, kuri, apciemojot Kristus bērniņu Jēzu, tam nesa trīs dāvanas: 

 • zeltu – tas ir saistīts ar ķēniņiem, un kristieši tic, ka Jēzus ir ķēniņu karalis;
 • vīraku – tas dažreiz tiek izmantots dievkalpojumos baznīcās, parādot, ka cilvēki pielūdz Jēzu;
 • mirres – tās ir smaržas, kuras uzliek mirušajiem ķermeņiem, lai tās jauki smaržotu; Kristieši tic, ka šāda dāvana parādīja, ka Jēzus cietīs un nomirs.

Pasaulē gan joprojām nav viensatzītais un vispārpieņemtais uzskats par to, kā īsti no senatnes līdz mūsdienām ir nonākusi šī ideja par dāvanu sniegšanu un saņemšanu svētkos, tomēr to kā svarīgu sastāvdaļu šajos svētkos atzīst ļoti daudzi. Teju ikviens apsver, ko dāvināt otram, ar ko pārsteigt līdzcilvēkus un kas viņus varētu iepriecināt visvairāk. Tagad, kad svētki vairs nebūt nav aiz kalniem un teju klauvē pie namdurvīm, pienācis pēdējais brīdis dāvanu sagādāšanai!

Paša radītas vai veikalā iegādātas dāvanas

Izvēloties dāvanas Ziemassvētkos, jāņem vērā dažādi faktori, kas var ietekmēt dāvanas izvēli. Pirms saprast – radīt pašam vai iegādāties no kāda ražotāja, izplatītāja, jāapsver:

 1. kas būs cilvēks, kuram dāvināsi. Ļoti atšķiras, vai tās ir ziemassvētku dāvanas vērniem vai ziemassvētku dāvanas vecākiem, kolēģiem, jo katra no šīm grupām prasīs pilnīgi citu pieeju dāvanas izvēlē. Piemēram, vecākiem vai tuvākiem draugiem vari sarūpēt personiskākas dāvanas, turpretī kolēģiem – lietišķākas;
 2. kādā cenu amplitūdā vēlies iekļauties. Arī tas ļoti būtiski ietekmēs īstās un vienīgās dāvanas atrašanu. Dāvanu iegādāšanās prieks ir jauks, domājot par to, ka sagādāsi pārsteigumu otram, taču nereti dārgs, īpaši, ja radu, draugu un kolēģu loks ir plašs;
 3. ko par šo cilvēku zini. Ja apsvērsi, kas ir katra indivīda intereses, aizraušanās, sapņi vai mērķi, varēsi izvēlēties piemērotākās dāvanas, atvieglojot to sarūpēšanas procesu.

Izgatavo pats!

Ziemassvētku dāvanas pašu rokām būs daudz personiskākas un mīļākas. Tas radīs dāvanas saņēmējam sajūtu, ka esi īpaši radījis ko unikālu tieši viņam un noteikti sildīs sirdi. Ko vari radīt bērniem vai pieaugušajiem?

 1. Apsveikuma kartītes. Tās nenoveco nevienos laikos! Tā ir dāvana, kuru daudzi saglabā īpašās vietās, krājot saņemtos apsveikumus gadu no gada. Pašu gatavotu kartīti vari izgatavot no dabas priekšmetiem – skujām, čiekuriem, akmeņiem, zariem, sausiem ziediem, kā arī papīra, pat koka vai teju jebkura cita materiāla.
 2. Adīts apģērbs. Ja ar adīšanu vai tamborēšanu esi uz “Tu”, noteikti vari izgatavot kādu sedziņu vai spilventiņu bērnam, zeķes, cimdus vai šalli kā bērniem, tā pieaugušajiem, vai kādu pārklāju, mīksto mantiņu. Tā būs unikāla dāvana ikvienam! 
 3. Saldumi. Ak, kuram gan nepatīk panašķoties? Paša gatavoti saldumi garšos vēl labāk! Uzdāvini kā lielam, tā mazam, paša gatavotus cepumus, piparkūkas, kūciņu vai konfektes – to novērtēs ikviens saldummīlis!

Iepazīsties ar vairāk nekā 50 pašdarinātu dāvanu idejām!

Iegādājies veikalā!

Ja nav laika vai prasmju pašam savām rokām izgatavot dāvanas svētkos, noteikti vari nosliekties par labu otrai iespējai – iegādei internetā, veikalos vai no mazajiem ražotājiem. Arī šādas dāvanas noteikti sildīs sirdis to saņēmējiem un neatstās vienaldzīgu nevienu. Citu radītās dāvanas ir tik plašā klāstā, ka nopietni jāapsver, ko no visa lai izvēlas! Viss tik jauks, interesants, pievilcīgs, ka apjukt ir pavisam viegli.

Idejas, ko dāvināt radiem, draugiem un kolēģiem – visiem, kā lieliem, tā maziem:

 • hobiji. Neatkarīgi no dāvanas saņēmēja vecuma, ir vērts apsvērt tādas dāvanas iegādi, kas viņam noderētu atpūtas laikā, attīstot hobijus – piemēram, jaunas slidas, makšķere vai ģitāra;
 • piedzīvojumi. Kuram gan nepatīk izpriecas, jaunas emocijas un īsti piedzīvojumi? Vari izvēlēties kādu no dāvanu kartēm gan mierīgai atpūtai, piemēram, SPA, romantiskām vakariņām, vai kam aktīvākam – ceļojumam, izpriecu baudīšanai un pat ekstrēmām lietām; 
 • elektropreces. Vai nu jauns telefons, televizors, elektro automašīnas, arī sadzīves tehnika, palīgi virtuves darbos vai papildinājums garāžā – šāda veida dāvanas iepriecinās kā bērnus, tā viņu vecākus un vecvecākus.

Ziemassvētku dāvanas iegāde plašākam cilvēku lokam var prasīt prāvu naudas summu, kas būtiski ietekmē maciņa saturu. Ko darīt, lai svētkus aizvadītu bez raizēm?

Viena no iespējām – ātrais kredīts, kas ļauj saņemt salīdzinoši nelielu naudas summu, ko varēsi tērēt dāvanu iegādei, pēcāk atdodot aizņēmumu tieši tādā pašā apmērā.

Visnotaļ izdevīgi un noderīgi, plānojot svētku laiku! Ienāc Netcredit.lv un salīdzini ātro kredītu aizdevējus, izvēloties sev piemērotāko!

Scroll Up