Guļ lieka nauda – ieguldi to kredītdevējos

Šoreiz, kā tas nebūtu savādi, raksts tiks veltīts nevis cilvēkiem, kam ir nepieciešama nauda, bet gan tiem, kuriem ir pāris simti vai tūkstoši eiro un kas vēlas iegūt vēl vairāk. Kamēr nauda stāv bankas kontā vai vecmammas zeķē, tai var dot iespēju strādāt jūsu labā un palielināt jūsu kapitālu.

Latvijā ir vairākas investīciju iespējas, bet šajā rakstā sīkāk izskatīsim kā ieguldīt savu naudu kredītdevēju iestādēs, vai tas ir izdevīgi un kādā veidā kredīti un investīcijas mēdz būt saistīti. Atklāsim jums, kur investēt naudu jau no 10 eiro un kur iegādāties populāro banku, piemēram, BigBank vai Citadele un citu kredītdevēju, kā Primero un Banknote, akcijas un obligācijas.

Investēt naudu var arī parastie cilvēki

Sākotnēji var šķist, ka ieguldījumi un investīcijas ir domāti tikai uzņēmējiem, biznesmeniem un profesionālajiem tirgotājiem biržās, bet tas nemaz nav tā. Ja jūs vēlaties izmēģināt iegādāties kādu vērtspapīru, jūs to varat izdarīt pat savā internetbankā. Pirkuma summai arī nav jābūt mēramai tūkstošos eiro, tie var daži vai desmiti eiro. Protams, jo lielāki ieguldījumi, jo lielāka arī peļņa.

Viss, kas jums būs nepieciešams, lai sāktu ieguldīt savu naudu, ir vērtspapīru konts. To var atvērt attālināti jebkurā bankā, kas sadarbojas ar akciju un obligāciju biržām. Ja jūs nevēlaties investēt naudu no sava konta, tad šādu vērtspapīru kontu var atvērt arī kādā licensētā stapniecības iestādē, daži no tiem ir atrodami mūsu sadaļā investīcijas.

Netcredit-blogPost-new-1024x683

Kredītdevēju akcijas un obligācijas 

Kad vērtspapīru konts ir atvērts, noteikti jāizpēta, kura kredītdevēja investēšana nesīs jums lielāku peļņu. Kā arī jāskatās cik liela ir akcijas vai obligācijas nominālvērtība. To var izdarīt Nasdaq Baltija biržā, kur ir atrodami visi Baltijas valstu vētspapīri vai arī savas bankas sadaļā Vērtspapīri. Uz konkrēta piemēra zemāk apskatīsim detalizētāk, ko nozīmē akcijas un obligācijas.

Delfingroup akciju piedāvājums

Pazīstama zīmola Banknote akcijas ir brīvi pieejamas jebkuram cilvēkam, kam ir atvērts vētspapīru konts. Vienas akcijas cena pēdējo divu gadu laikā svārstās no 1.0 līdz 1.5 eiro, tāpēc to var nopirkt ikviens. 

Nedaudz par Banknote darbību:

 • Pieejams ātrais kredīts parādniekiem no 100 līdz 10 000 eiro;
 • Plašs filiāļu tīkls visā Latvijā;
 • Specializēti piedāvājumi senioriem, kredītlīnija ar virtuālo karti u.c.

Akciju iegādes priekšrocības ir tajā, ka tu vari saņemt dividendes noteiktā laika periodā, tev var piederēt neliela uzņēmuma daļa, kā arī iegādāto akciju vēlāk var pārdot dargāk, tādējādi gūstot starpību kā peļņu. To visu var izdarīt savā internetbankā.

Citadele obligācijas vērtspapīru tirgos

Pašas bankas, kas piedāvā vērtspapīru tirgošanu, parasti neizlaiž savas akcijas apgrozībā, toties piedāvā cilvēkiem iespēju iegādāties obligācijas uz dažādiem termiņiem un procentu likmēm. Citadelei ir izlaisti 5 un 10 gadu obligācijas ar 5%, 5.5% un 8% likmēm.

Mazliet par Citadeles kredītu piedāvājumiem:

 • Ir pieejams kredīts pret finanšu instrumentiem;
 • Patēriņa, hipotekārie, auto kredīti ar konkurētspējīgam likmēm;
 • X kredītkarte ar izdevīgu lojalitātes programmu.

Parāda vērtspapīri tiek izlaisti uz noteiktu laiku, pēc kura iztērētā naudas summa pilnībā tiks atgriezta. Kā arī % likme parāda jūsu faktisko peļņu, kuru jūs gūsiet, ja aizdosiet naudu šai bankai vai citai iestādei. Tas darbojas līdzīgi kā jūs ņemat kredītu, tikai otrādāk. Šos vētspapīrus gan tirgo sākot no 100 eiro, biežāk 1000 eiro, retākos gadījumos nominālvērtība var sasniegt 10 000 eiro.

Ieguldījumi ātrajos kredītos – kas tas ir?

Bez tā, ka jūs varat iegādāties kredītdevēju akcijas vai obligācijas, vēl pastāv iespēja atpirkt esošās kredītu daļas. To var darīt pa tiešo no aizdevēja, caur P2P platformām vai dažādos investīciju fondos. Apskatīsim, kā var investēt privātpersonu kreditēšanas iestādēs, nepērkot viņu akcijas vai obligācijas.

Bigbank partnerība ar naudas investēšanu

Ja jūs nevēlaties iedziļināties visās tajās vērtspapīru lietās, tad jums ir iespēja savu naudu, kas vienkārši stāv kontā un zaudē savu vērtību inflācijas dēļ, pārvērst savdabīgā noguldījumā ar peļņu. Pie BigBank var vērsties ar dažādiem investīciju piedāvājumiem.

Nedaudz par BigBank darbību:

 • Lielākā kredītu banka Latvijā ar aizdevumiem, noguldījumiem un pat kredītkarti;
 • Nesen pagājis BigBank subordinēto obligāciju publiskais piedāvājums;
 • Atlaides kredītu noformēšanai un likmes no kredītu likmes 1,5% gadā.

BigBank mājaslapā ir sadaļas investoriem un partneriem, kur var iepazīties ar viņu piedāvātajām ieguldīšanas iespējām, kā arī var uzrakstīt privāti par vēlmi noguldīt savu naudu kāda aizdevuma atpirkšanai, lai ar katru kredītmaksājumu peļņa nāktu jums. Protams šāda investīcija ir mērama simtos vai pat tūkstošos eiro.

Primero klientu kredītu atpirkšana un cita sadarbība

Arī pie Primero aizdevēja var droši atstāt pieteikumu, izsakot vēlmi finansiāli sadarboties, tomēr apskatīsim arī kādu citu iespēju. Pieņemsim, mēs vēlētos investēt šajā kredītdevējā caur kādu investīciju platfromu. 

Jūs jautāsiet kāpēc tieši Primero? Lūk daži iemesli:

 • Auto kredīti un līzingi līdz pat 25 000 eiro;
 • Aizdevumi uzņēmējiem līdz pat 100 000 eiro uz neierobežotu laiku;
 • Sadarbojas ar vairākiem zināmiem auto tirgotājiem, un auto var izvēlēties uzreiz viņu mājaslapā.

Pieņemsim, ka mēs izvēlamies investēt Primero nevis pa tiešo, rakstot viņiem uz e-pastu vai caur kontaktformu, bet caur P2P platformu, piemēram Mintos.com. Piereģistrējoties tur, mēs uzreiz varam atvērt bezmaksas kontu un meklēt kura aizdevēja kredīti tiek “pārdoti”. Minimālā investīciju summa šajā platformā ir 50 eiro, bet var papētīt arī citus mūsu portālā pieejamos investēšanas starpniekus.

Netcredit-blogPost-new-1-1024x683

Vērtspapīru pirkšanas un ieguldījumu riski

Galvenokārt, par ko der atcerēties, ir tas, ka akciju vērtība var krist un obligācijas mēdz pakļauties emiteinta kredītriskam, kā arī citiem riskiem. Arī privātā vienošanās ar aizdevēju par investīcijām var būt riskanta, ja nav noformēta pareizi un P2P platformas mēdz nobrukt. Tāpēc varam tikai piedāvāt dažus padomus, kā mazināt riskus, saistībā ar ieguldījumiem.

Pirmkārt, mēģiniet dažādot savu vērtspapīru portfeli. Tas nozīmē, ka labāk nopirkt dažu emitentu vērtspapīrus par mazāku summu, nekā visus uzkrājumus iztērēt vienas iestādes akcijām vai obligācijām. Kā arī, runājot par aizdevējiem un investīciju platformām, pārbaudiet to ienesīgumu un darbības rādītājus. Kaut arī bankas pasargā savus klientus no dažiem vērtspapīru riskiem, esiet modri, pirms noguldat savu naudu.

Investīcijas – naudas kredīts aizdevējam

Cik ironiski tas neizklausītos, arī kredītiestādēm un aizdevējiem ir vajadzīga nauda. Lai spētu izsniegt aizdevumus vēl vairāk klientiem, kredītu sniedzēji piesaista pūļa finansējumu, izlaiž akcijas un obligācijas, kā arī piedāvā sadarbības iespējas tieši investoriem vai caur investīciju platformām.

Jūs pat sākot no 1 eiro varat investēt kādā uzņēmumā un izmēģināt sevi kā vērtspapīru tirgotāju. Tas ir labs treniņš pirms tā, ja jūs nolemsiet savu naudu, kas glabājas “zem spilvena”, likt kādā lietderīgā lietā. Protams, jebkurš investīciju projekts nevar tikt izvēlēts bez detalizētas izpētes un turpmākās peļņas analīzes. Lai veiksmīgas investīcijas!

Scroll Up