Investīcijas un citi finansiāli veiksmīgu cilvēku noslēpumi

Vai uzņēmējs ir sinonīms finansiāli veiksmīgam cilvēkam? Jā, taču tikai tad, ja uzņēmēji orientējas mūsdienu finanšu nozarē un prot izmantot investīcijas un kredītus sev par labu. Ja arī Tu vēlies iepazīt biznesa veiksmes noslēpumus, lasi mūsu jaunā rakstā par piecām finansiāli veiksmīgu cilvēku īpašībām!

Veiksme un nauda: 5 pamatlietas, kas jāzina

Finansiāli veiksmīgs cilvēks ir cilvēks, kas pelna virs… 1000 eiro mēnesī? Varbūt vairāk? Patiesībā, ikmēneša ienākumu līmenim nav noteicošas nozīmes, daudz svarīgāki ir naudas tērēšanas ieradumi un spēja no naudas radīt naudu.

Finanšu prasmes ir noderīgas gan privātpersonām, gan uzņēmējiem, taču pēdējiem veiksme finanšu lietās ir īpaši vajadzīga. Ja algots darbinieks ik mēnesi saņem fiksētu naudas summu, tad uzņēmējam ir jānodrošina gan darbinieku algas, gan peļņa, gan stabila finanšu situācija uzņēmumā. Kā to panākt? Esam atraduši piecus svarīgākos ieteikumus:

1. Nebaidīties no naudas

Lai cik paradoksāli tas izklausītos, cilvēki var gadiem ilgi šaubīties, izmantot vai neizmantot dažādas iespējas, kas ātri parādās un tikpat ātri pazūd. Daudzi izvēlas stabilitāti, nevis risku, un dažās situācijās šāda izvēle ir attaisnojama. Taču par finansiāli veiksmīgu cilvēku mēs uzskatām to, kuram ir izdevies izrauties no uzstādījuma “labāk mazāk, bet drošāk”.

Uzņēmējdarbībā šāda attieksme ir īpaši graujoša, jo konkurenti neguļ, un klienti agri vai vēlu izvēlas tādu preces vai pakalpojuma sniedzēju, kurš ir gatavs riskēt, ieguldīt un vinnēt.

2. Prasmīgi rīkoties ar ienākumiem

Ikviens uzņēmējs zina, ka peļņa ir jāreinvestē ne tikai, lai maksātu mazākus nodokļus, bet arī, lai iegūtu priekšrocības ilgtermiņā. Ikvienā nozarē bizness ir jāattīsta un ievērojama peļņas daļa jāiegulda jaunu tehnoloģiju iegādē, darbinieku apmācībā, dalībā dažādos projektos u.tml.

Vienkārši atstājot naudu kontā, ar to nevar izdarīt neko labu, tāpēc ienākumi ir jāsadala vairākos segmentos un katram jāatrod savs pielietojums.

3. Pašizglītoties

Lai gan universitātes un dažādas biznesa skolas sniedz labu pamatu, iemācīties rīkoties ar naudu iespējams tikai prakses ceļā. Vēsture zina pasaules līmeņa uzņēmējus bez augstākās izglītības diploma, kas liecina par to, ka pašizglītība mūsdienās ir zelta vērta. Biznesa un finanšu pasaule mainās ik dienu, un veiksmīgi cilvēki pirmie pamana jaunas vēsmas. Jo vairāk Tu zini, jo vieglāk vari pārvērst sev par labu pat šķietami nelabvēlīgus jaunumus.

4. Nepalikt vienas nozares, vienas pilsētas, vienas valsts ietvaros

Biznesa eksperti atzīmē, ka viens no lielākajiem Latvijas uzņēmumu mīnusiem ir eksporta orientācijas trūkums. Pārdot preci vai pakalpojumu savā valstī un labi pazīstamā nozarē šķiet vieglāk un mazāk riskantāk, taču patiesībā viegli ir tikai mierīgos tirgus apstākļos.

Ekonomiskās krīzes vissmagāk skar uzņēmumus bez manevrēšanas iespējām, biznesus, kas fokusējas uz vienu pakalpojumu un ļoti šauru klientu loku. Finansiāli veiksmīgi cilvēki gan zina, ka ambīcijas un izaugsme ir dzīvotspējas nosacījums.

5. Vairot naudu

Bizness sniedz unikālu iespēju pelnīt naudu ne tikai ar preču un pakalpojumu ražošanu, bet arī ar finanšu darījumu palīdzību. Investīcijas un aizdevums biznesam ir ikviena uzņēmēja labākie draugi, taču vēl joprojām mazā un vidējā biznesa vidē valda uzskats, ka šādi risinājumi ir derīgi tikai tirgus līderiem.

Patiesībā tieši aktīva investēšana un ārējā finansējuma piesaiste atšķir vienkāršu uzņēmēju no finansiāli veiksmīga uzņēmēja ar augstām izaugsmes perspektīvām.

Investīcijas un aizdevums biznesam: atslēga pie finanšu panākumiem

Pateicoties fintech nozares attīstībai, mūsdienās investīcijas ir kļuvušas pieejamākas un vienkāršākas. Plaši izplatītas ir investīcijas aizdevumos, kas ļauj kļūt par investoriem gan fiziskajām, gan juridiskajām personām. Latvijas iedzīvotāji un Latvijā reģistrētie uzņēmumi var investēt kredītos dažādās interneta platformās, piemēram, DoFinance.

Interneta investīcijām ir samērā augsts peļņas procents un salīdzinoši zemi riski, jo daudzas platformas, ieskaitot DoFinance, piedāvā investīciju atpirkšanas garantiju. Ja aizņēmējs kavē kredīta atmaksu vai neatmaksā kredītu vispār, investīciju platforma izpērk kredītu un atgriež investoriem veiktās investīcijas pilnā apjomā. Pateicoties šādai pieejai, investīcijas aizdevumos ir laba izvēle pirmajiem soļiem investīciju nozarē.

Vēl viena neatņemama finansiāli veiksmīga cilvēka īpašība ir prasme aizņemties. Taču šeit vēlamies atgādināt, ka aizdevums jauna gadžeta iegādei un aizdevums biznesa attīstībai ir divi principiāli atšķirīgi pakalpojumi. Aizdevums biznesam ir paredzēts nevis privātajam patēriņam, bet uzņēmuma izaugsmei.

Ārējais finansējums ir īpaši svarīgs uzņēmumiem, kas vēl tikai sāk iekarot tirgu, un daži nebanku kreditori, piemēram, Monify, piedāvā aizdevumus speciāli mazo un vidējo uzņēmumu vajadzībām. Monify kredītlimita robežas ir vienlīdz piemērotas gan mazu, gan lielu biznesa mērķu realizēšanai, turklāt pieteikšanās kredītam un naudas saņemšana notiek elektroniski – vai maz iespējams vēl vairāk atvieglot finansējuma piesaisti?

Mūsu secinājums – ja vēlies kļūt par finansiāli veiksmīgu cilvēku, nebaidies no iespējām, kas mūsdienās regulāri pieklauvē pie durvīm. Uzņēmējdarbības pasaule nav bez riskiem, taču viena lieta ir riskēt ar ģimenes budžetu, un pavisam cita – atbildīgi plānot uzņēmuma tēriņus un izmantot visas peļņas iespējas: investīcijas, aizdevumus, projektus u.tml. Seko līdzi veiksmīgu uzņēmēju piemēriem un uzdrīksties sasniegt vairāk!

Scroll Up