Patēriņa kredīts: pārbaudi vai zini, kā aizņemties izdevīgi!

Lieliem dzīves plāniem nepieciešams liels finansējums, bet reti kurš cilvēks var brīvi noņemt no sava bankas konta vairākus simtus un pat tūkstošus eiro. Brīžos, kad nepieciešams papildu finanšu atbalsts, noderīgs var būt patēriņa kredīts – pakalpojums, kas mūsdienās pieejams ne tikai bankās, bet arī pie nebanku kreditoriem internetā.

Paterina kredits ir paredzēts visdažādākajiem mērķiem un tā pielietošanas iespējas ir daudz plašākas nekā ātrajiem īstermiņa kredītiem. Šajā rakstā stāstam par to, kādās situācijās paterina kredits var būt parocīgs un kā aizņemties izdevīgi. Esi ieinteresēts? Tad lasi tālāk!

Ilgtermiņa kredīts ikdienas tēriņiem un īpašām situācijām

Kopumā pateriņa kredits ir paredzēts iepriekš ieplānotiem tēriņiem, ko nevar apmaksāt no ikmēneša ienākumiem. Protams, katra situācijai ir individuāla, un nav iespējams paredzēt visus dzīves scenārijus, kad rodas nepieciešamība pēc papildu naudas summas.

Kredītu parasti noformē, lai norēķinātos par:

 • ilgstošu mājokļa remontu;
 • apjomīgu ceļojumu;
 • svinību, piemēram, kāzu organizēšanu;
 • ārstēšanos un rehabilitāciju.

Ja aizņēmēja prioritāte ir garš atmaksas termiņš, tad atsevišķās situācijās paterina kredits var būt piemērotāks nekā ātrais aizdevums. Protams, atbilstošā aizdevuma izvēle ir atkarīga arī no nepieciešamās summas. Patēriņa kredīts privātpersonām parasti pieejams no 100-150 eiro, kā piemēram Incredit, un minimālais atmaksas termiņš pie vairuma kredītdevēju ir 3 mēneši. Maksimālais kredīta termiņš var būt 12-24 mēneši, lai gan daži kreditori piedāvā aizņemties arī uz garāku laika periodu – līdz pat 10 gadiem.

netcredit-paterina-kredits-privatpersonam-1024x536

Kā izmantot patēriņa kredīta kalkulatoru?

Pateriņa kredits var būt parocīgs dažādu situāciju risināšanai, taču ikvienam aizņēmējam jārēķinās ar to, ka paterina kredits nozīmē regulārus tēriņus ilgtermiņā. Vai plašajā aizdevumu piedāvājumā iespējams izvēlēties izdevīgu kredītu, un kā noformēt aizdevumu, lai tas patiešām būtu draudzīgs Tavam maciņam? Par to stāstam tālāk!

Nereti tiek dzirdēts arī par patēriņa kredīta kalkulatoru. Tas palīdz savlaicīgi aprēķināt izmaksas, kas ir saistītas ar šādu aizdevumu. Izmantojot tā aprēķinu var uzzināt cik nāksies samaksāt procentos, kāds būs ikmēneša maksājums un kopējā atmaksas summa. Ja šādus jēdzienus dzirdi pirmo reizi, plašāk par tiem vari uzzināt mūsu kredītu skaidrojumu materiālā.

Patēriņa kredīts konkrētiem mērķiem

Lai gan patēriņa kredīts internetā pieejams salīdzinoši vienkārši, un daudzi kredītdevēji piešķir naudu bez galvojuma un ķīlas, šis aizdevums nav vienkārši papildu naudas avots vai finanšu drošības spilvens. Kā nekā jebkuras kredītsaistības rada pienākumu tos apmaksāt un pildīt kredītlīguma nosacījumus.

Atceries šīs svarīgas lietas par patēriņa aizdevumu:

 • pateriņa kredits tiek izmaksāts pilnā apjomā uz aizņēmēja bankas kontu;
 • procentu likme tiek piemērota, sākot no līguma parakstīšanas dienas, neatkarīgi no tā, vai kredīta nauda tiek izmantota;
 • paterina kredits jāatmaksā, ievērojot maksājumu grafiku. Ikmēneša maksājumi nedrīkst būt mazāki par līgumā norādīto summu, citādi kredīts tiks uzskatīts par kavētu, un aizdevējam būs tiesības piemērot soda sankcijas.

Atceries, ka patēriņa kredīts nav paredzēts citu parādu apmaksai, impulsīviem pirkumiem un nepārdomātiem tēriņiem. Pirms pieteikšanās skaidri jāapzinās kredīta izmantošanas mērķi un patēriņa kredīta atšķirības no tādiem kreditēšanas veidiem kā kredītlīnija, piemēram Bino, vai kredītkarte teiksim no Creditea.

Vai tik ļoti ir nepieciešams aizdevums parādniekiem?

Patēriņa kredīta ņemšanu var izvērtēt arī esošie kredītu parādnieki. Pateicoties lojālakai patērētāju kreditēšanai, šodien šāds aizdevums teorētiski var tikt izsniegts arī cilvēkiem ar sliktu kredītvēsturi. Tomēr jāsaprot kuros gadījumos patēriņa kredītu vajadzētu ņemt vai arī tas būtu nepārdomāts solis.

Apskatīsim vienkāršu piemēru – kredīts ceļojumam:

 • atbildīga pieeja – kredīts ģimenes vasaras ceļojumam ar pārdomātu budžetu un saplānotiem tēriņiem;
 • bezatbildīga pieeja – kredīts impulsīvam aviobiļešu pirkumam, bez adekvātas maksātspējas novērtēšanas.

Lai paterina kredits neradītu sarežģījumus, pirms pieteikšanās rūpīgi jāapdomā kredīta summa un savas iespējas regulāri veikt kredīta maksājumus. Nevjadzētu padoties jūtām un ņemt naudu kur vien pagadās, it īpaši ar divkāršu vai pat trīskāršu procentu likmi. Uzzini tālāk, kā aizņemties atbildīgi!

netcredit-izdevigs-paterina-kredits

Izdevīgs patēriņa aizdevums = laicīgi atmaksāts kredīts

Ikviens aizdevums, to skaitā paterina kredits, var būt izdevīgs tikai tad, ja kredīta kopējā summa laika gaitā nepalielinās. Jau piesakoties aizdevumam, klients patstāvīgi nosaka saviem ikmēneša ienākumiem adekvātu kredīta summu. Tas ir svarīgi, lai jebkurā situācijā, pat zaudējot darbu vai esot darbnespējas periodā, jūs varētu veikt kredīta ikmēneša maksājumus.

Savukārt kreditors, pārbaudot klienta maksātspēju un kredītvēsturi, var piedāvāt mazāku kreditlimitu, tādējādi samazinot kredīta riskus. Ja aizņēmējam ir pietiekama maksātspēja un pozitīva kredītvēsture, parasti aizdevums tiek piešķirts prasītā apjomā. Tas bieži vien ir atkarīgs no potenciālā kredītņemēja algas, apgādājamo skaitļa un citu kredītu esamības.

Kā viegli nomaksāt ātro kredītu intenetā?

Ja pateriņa kredits netiek atmaksāts saskaņā ar kredītlīgumu, aizdevējs var piemērot soda sankcijas. Rezultātā kopējā atmaksas summa var būtiski palielināties, un aizdevums kļūs ne tikai neizdevīgs, bet arī bīstams aizņēmēja finanšu stabilitātei.

Lai tas nenotiktu un nevajadzētu veikt kredīta pārkreditēšanu, ievēro atbildīgas aizņemšanās principus:

 • noformē aizdevumu tikai tad, kad tas patiešām ir nepieciešams svarīgam mērķim, nevis mirkļa izpriecām;
 • aprēķini tādu kredīta atmaksas termiņu, lai ikmēneša maksājums nepārsniegtu 30-40% no taviem ikmēneša ienākumiem;
 • vienmēr veic kredīta maksājumu savlaicīgi un padari kredīta atmaksu par savu prioritāti. Ja nepieciešams, uz laiku atsakies no dārgām aktivitātēm un plāno budžetu racionāli.

Mēs, Netcredit.lv, palīdzēsim Tev atrast patēriņa kredītu, kas visvairāk atbilst Tavām iespējām un prasībām. Kredītu salīdzināšanas platforma atbrīvo no nepieciešamības meklēt svarīgu informāciju patstāvīgi – vienkārši atzīmē sev vēlamos kritērijus un uzzini, kāds patēriņa kredīts Tev ir vispiemērotākais!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up