Patēriņa kredīts privātpersonām: pārbaudi, vai zini, kā aizņemties izdevīgi!

Lieliem dzīves plāniem nepieciešams liels finansējums, bet reti kurš cilvēks var brīvi noņemt no sava bankas konta vairākus simtus un pat tūkstošus eiro. Brīžos, kad nepieciešams papildu finanšu atbalsts, noderīgs var būt patēriņa kredīts – pakalpojums, kas mūsdienās pieejams ne tikai bankās, bet arī pie nebanku kreditoriem internetā. Paterina kredits ir paredzēts visdažādākajiem mērķiem un tā pielietošanas iespējas ir daudz plašākas nekā ātrajiem īstermiņa kredītiem. Šajā rakstā stāstam par to, kādās situācijās paterina kredits var būt parocīgs un kā aizņemties izdevīgi. Esi ieinteresēts? Tad lasi tālāk!

Ilgtermiņa kredīts ikdienas tēriņiem un īpašām situācijām

Kopumā pateriņa kredits ir paredzēts iepriekš ieplānotiem tēriņiem, ko nevar apmaksāt no ikmēneša ienākumiem. Kredītu parasti noformē, lai norēķinātos par:

 • ilgstošu mājokļa remontu;
 • lielu ceļojumu;
 • svinību, piemēram, kāzu organizēšanu;
 • ārstēšanos un rehabilitāciju.

Protams, katra situācijai ir individuāla, un nav iespējams paredzēt visus dzīves scenārijus, kad rodas nepieciešamība pēc papildu naudas summas. Ja aizņēmēja prioritāte ir garš atmaksas termiņš, tad atsevišķās situācijās paterina kredits var būt piemērotāks nekā ātrais aizdevums. Protams, atbilstošā aizdevuma izvēle ir atkarīga arī no nepieciešamās summas. Patēriņa kredīts privātpersonām parasti pieejams no 100-150 eiro, un minimālais atmaksas termiņš pie vairuma kredītdevēju ir 3 mēneši. Maksimālais kredīta termiņš ir 12-24 mēneši, lai gan daži kreditori piedāvā aizņemties arī uz garāku laika periodu.

Pateriņa kredits var būt parocīgs dažādu situāciju risināšanai, taču ikvienam aizņēmējam jārēķinās ar to, ka paterina kredits nozīmē regulārus tēriņus ilgtermiņā. Vai plašajā aizdevumu piedāvājumā iespējams izvēlēties izdevīgu kredītu, un kā noformēt aizdevumu, lai tas patiešām būtu draudzīgs Tavam maciņam? Par to stāstam tālāk!

Konkrētiem mērķiem

Lai gan patēriņa kredīts internetā pieejams salīdzinoši vienkārši, un daudzi kredītdevēji piešķir naudu bez galvojuma un ķīlas, šis aizdevums nav vienkārši papildu naudas avots vai finanšu drošības spilvens. Pirms pieteikšanās skaidri jāapzinās kredīta izmantošanas mērķi un patēriņa kredīta atšķirības no tādiem kreditēšanas veidiem kā kredītlīnija vai kredītkarte.

Ņem vērā, ka:

 • pateriņa kredits tiek izmaksāts pilnā apjomā uz aizņēmēja bankas kontu;
 • procentu likme tiek piemērota, sākot no līguma parakstīšanas dienas, neatkarīgi no tā, vai kredīta nauda tiek izmantota;
 • paterina kredits jāatmaksā, ievērojot maksājumu grafiku. Ikmēneša maksājumi nedrīkst būt mazāki par līgumā norādīto summu, citādi kredīts tiks uzskatīts par kavētu, un aizdevējam būs tiesības piemērot soda sankcijas.

Atceries, ka patēriņa kredīts nav paredzēts citu parādu apmaksai, impulsīviem pirkumiem un nepārdomātiem tēriņiem. Vienkāršs piemērs – kredīts ceļojumam:

 • atbildīga pieeja – kredīts ģimenes vasaras ceļojumam ar pārdomātu budžetu un saplānotiem tēriņiem;
 • bezatbildīga pieeja – kredīts impulsīvam aviobiļešu pirkumam, bez adekvātas maksātspējas novērtēšanas.

Lai paterina kredits neradītu sarežģījumus, pirms pieteikšanās rūpīgi jāapdomā kredīta summa un savas iespējas regulāri veikt kredīta maksājumus. Uzzini tālāk, kā aizņemties atbildīgi!

netcredit-izdevigs-paterina-kredits

Izdevīgs patēriņa kredīts = laikus atmaksāts kredīts

Ikviens aizdevums, to skaitā paterina kredits, var būt izdevīgs tikai tad, ja kredīta kopējā summa laika gaitā nepalielinās. Jau piesakoties aizdevumam, klients patstāvīgi nosaka saviem ikmēneša ienākumiem adekvātu kredīta summu. Savukārt kreditors, pārbaudot klienta maksātspēju un kredītvēsturi, var piedāvāt mazāku kreditlimitu, tādējādi samazinot kredīta riskus. Ja aizņēmējam ir pietiekama maksātspēja un pozitīva kredītvēsture, parasti aizdevums tiek piešķirts prasītā apjomā.

Ja pateriņa kredits netiek atmaksāts saskaņā ar kredītlīgumu, aizdevējs var piemērot soda sankcijas. Rezultātā kopējā atmaksas summa var būtiski palielināties, un aizdevums kļūs ne tikai neizdevīgs, bet arī bīstams aizņēmēja finanšu stabilitātei. Lai tas nenotiktu, ievēro atbildīgas aizņemšanās principus:

 • noformē aizdevumu tikai tad, kad tas patiešām ir nepieciešams svarīgam mērķim, nevis mirkļa izpriecām;
 • aprēķini tādu kredīta atmaksas termiņu, lai ikmēneša maksājums nepārsniegtu 20-30% no Taviem ikmēneša ienākumiem;
 • vienmēr veic kredīta maksājumu savlaicīgi un padari kredīta atmaksu par savu prioritāti. Ja nepieciešams, uz laiku atsakies no dārgām aktivitātēm un plāno budžetu racionāli.

Mēs, Netcredit.lv, palīdzēsim Tev atrast patēriņa kredītu, kas visvairāk atbilst Tavām iespējām un prasībām. Kredītu salīdzināšanas platforma atbrīvo no nepieciešamības meklēt svarīgu informāciju patstāvīgi – vienkārši atzīmē sev vēlamos kritērijus un uzzini, kāds patēriņa kredīts Tev ir vispiemērotākais!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up