Patēriņa kredīta kalkulators – uzzini, kā to lietot

Vēloties paveikt svarīgas lietas, nereti nepieciešams ņemt vērā ieguldījumu no finanšu perspektīvas. Šādos gadījumos pēc palīdzības var vērsties vai nu pie pieredzējušiem un turīgiem draugiem vai radiniekiem, kuri gatavi izlīdzēt ar lielākām naudas summām, vai arī – kredītiestādēm.

Kredītiestādes, katra uzstādot savus atmaksas noteikumus, izsniedz dažāda apmēra un veidu kredītus. Viens no populārākajiem ir tieši patēriņa kredīts.

Šajā rakstā lasi un uzzini plašāk – kas ir patēriņa kredīts, kam to izsniedz un kāpēc noderīgs palīgs ir patēriņa kredīta kalkulators!

Patēriņa kredīts – kas tas ir? 

Patēriņa kredīts, ņemot vērā Latvijas Bankas apkopoto Kredītu reģistra statistiku, joprojām ir viens no biežāk saņemtajiem kredītu veidiem. Fiziskām personām izsniegto kredītu apjomu kategorijā patēriņa kredīts ierindojas trešajā vietā, kas norāda uz tā augsto pieprasījumu arī aizvadītā, 2020. gada, noslēdzošajā ceturksnī.

Kas raksturo patēriņa kredītu:

 • Šādu aizdevumu izsniedz gan banku sektora aizdevēji, gan nebanku sektora aizdevēji. To vari saņemt fan pie bankām, piemēram, SEB bankas vai Swedbank, kā arī dažādiem nebanku sektora kredītdevējiem.
 • Ļoti būtisks fakts ir tas, ka nav konkrētu, vienotu noteikumu, pēc kuriem tiek izsniegti aizdevumi šādā veidā. Tāpēc katrs aizdevējs var izvēlēties sev tīkamākos, piemērotākos atmaksas nosacījumus.
 • Patēriņa kredīti ir diezgan elastīgi, ņemot vērā plašās aizdevuma apmēru iespējas un to, kādā laika posmā jāveic. Lielākoties aizdevēju piedāvātā patēriņa kredīta summa svārstās robežās no 500 vai 1000 eiro līdz pat 10 000, 15 000 vai 50 000 eiro, atmaksas termiņam svārstoties no gada līdz 7 gadiem. Tāpat šādi aizdevumi ir parocīgi, jo piemērotā procentu likme nav pārāk augsta.

Naudas summas, ko iespējams šādā veidā saņemt, varētu likties iespaidīgas. Bet kādiem mērķiem tiek izsniegti patēriņa kredīti?

Kādos gadījumos tiek izsniegts patēriņa kredīts?

Tāpat kā šāda veida aizņēmuma apmēri un atmaksas termiņš, arī izsniegšana noteikumi un izvēles iespējas, kur un kā tērēt naudas līdzekļus, ir ļoti dažādas.

Lai arī nav iespējams to tērēt pilnīgi jebkam, jo iepriekš nepieciešams plānot, kam tērēsi iegūtos līdzekļus, skaidrs ir viens. Patēriņa kredīts ir paredzēts lielāku izmaksu segšanai, ko, visticamāk, ar ikmēneša ienākumiem uzreiz apmaksāt nebūs iespējams.

Lielākoties patēriņa kredītus cilvēki izvēlas saņemt, lai:

 • Veiktu lielāka apmēra mājokļa remontu – lai arī cik ilgi varētu mēģināt ciesties un censties sakrāt visus līdzekļus, lai veiktu ilgstošu, apjomīgu remontu mājoklī – ar to var būt par maz. Šādās situācijās, lai nenāktos pārdzīvot, ka nespēj nodrošināt sev vai ģimenei pietiekami labus dzīves apstākļus, vari vērsties pēc palīdzības pie aizdevējiem, saņemot patēriņa kredītu.
 • Dotos ceļojumā – lai dotos tālākos ceļojumos uz eksotiskām, sen sapņotām vietām, var būt nepieciešamība pēc papildu līdzekļiem.
 • Veiktu ārstēšanu – ārstēšanās izdevumi mēdz būt ļoti apjomīgi, tāpat kā cenas par ārstēšanas pakalpojumiem, piemēram, operācijām. Arī šādās situācijās ar saviem iekrājumiem var būt par maz, taču veselība ir svarīga ikvienam, tāpēc patēriņa kredīts var kalpot kā palīgs rēķinu un procedūru apmaksai.
atrie-krediti-2-1024x683

Lai efektīvi aizņemtos – talkā tiek ņemts patēriņa kredīta kalkulators

Vai zini, kas ir patēriņa kredīta kalkulators? Tas ir bezmaksas rīks, kas pieejams internetā pie kredītu izsniedzējiem. Ar šāda rīka palīdzību ikviens interesents var aprēķināt aptuveno ikmēneša patēriņa kredīta maksājumu un kopējo kredīta summu.

Internetā pieejams patēriņa kredīta kalkulators:

 • SEB bankas mājaslapā
 • Swedbank mājaslapā
 • Citadele mājaslapā
 • Luminor bankas mājaslapā

Šādos kalkulatoros nepieciešams atzīmēt:

 • Ko vēlies aprēķināt – izvēles ir vairākas – ikmēneša maksājumu vai kredīta summu
 • Kāda ir kredīta summa – lodziņā jāievada vēlamā naudas summa patēriņa kredītam
 • Procentu likme – nepieciešams uzzināt, kāda ir konkrētā aizdevuma procentu likme, ko aprēķinājis aizdevējs
 • Atmaksas termiņš – tam jābūt ne īsākam vai garākam, kā to noteicis aizdevējs

Un tad – spied “Aprēķināt”, lai uzzinātu vai nu ikmēneša maksājuma apmērus, vai kopējo gala summu, ieskaitot procentu likmi. 

Patēriņa kredītus izsniedz arī nebanku sektora aizdevēji. Lai salīdzinātu viņu piedāvātās iespējas – naudas summu apmērus, atmaksas termiņus, īpašus izsniegšanas noteikumus u.c. – ieskaties Netcredit.lv sadaļā “Patēriņa kredīts”. Tur varēsi ātri un ļoti vienkārši atlasīt tos nebanku sektora aizdevējus, kas piedāvā saņemt aizdevumu pēc tev vēlamajiem noteikumiem!

Patēriņa kredīta kalkulators ir lielisks, parocīgs rīks, kas ļauj ērti noskaidrot gan ikmēneša maksājumu apmērus no saņemtās kredīta summas, gan kopējo maksājumu apmēru, ņemot vērā konkrētas procentu likmes.

Atceries – esi apdomīgs, aizņemoties naudas līdzekļus, un izvēlies aizdevēju atbildīgi!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up