Patēriņa kredīts un citi risinājumi ikdienai – ko un kad izvēlēties

Ja naudas nav, tā jādabū – vai nu radikāli mainot dzīves ieradumus un varbūt pat darba vietu, vai arī izmantojot iekrājumus, aizdevumus, atsaucīgu draugu un radu palīdzību. Finanšu grūtības var piemeklēt ikvienu cilvēku ļoti dažādos dzīves apstākļos, tāpēc universāli risinājumi šeit nestrādā. Tādi risinājumi kā patēriņa kredīts, gan.

Tāpēc šajā rakstā aplūkosim dažas situācijas, kad patēriņa kredīts vai īstermiņa aizdevums var būt noderīgs grūtā brīdī, un pastāstīsim, kā aizņemties gudri!

Naudas nav – vai patiešām?

Mums visiem ik pa laikam patīk pasūdzēties par naudas ķibelēm, bet reizēm “nav naudas” apzīmē vien to, ka līdzekļu pietrūkst lieliem pirkumiem, mirkļa iegribām un pārējiem ne tik svarīgiem tēriņiem. Ja šķiet, ka naudas nav, pirmām kārtam apdomā, kādam mērķim tā ir vajadzīga. Ja no tēriņiem var mierīgi atteikties vai pārlikt uz nākamo mēnesi, īstenībā nemaz neesi tik sliktā situācijā.

Cita lieta, ja papildu naudu vajag kā ēst, bet uz pēkšņu laimestu loterijā nav ko cerēt. Šādā situācijā parocīgi var būt īslaicīgi vai ilgtermiņa aizdevumi, taču tie jāizmanto uzmanīgi.

3 lietas, ko pārbaudīt pirms aizņemšanās

Mūsdienās patēriņa kredīts ir pieejams tiešsaistē, pie nebanku aizdevējiem, taču interneta kredīts ir tikpat nopietns finanšu pakalpojums kā jebkurš bankas kredīts. Pat situācijās, kad aizdevums ir vienīgais, kas var palīdzēt, aizņemšanās ne vienmēr ir labākais variants.

Ņem vērā, ka ikviens kredīts nozīmē papildu izmaksas, un ka pirmais kredīta maksājums jāveic jau nākamajā mēnesī pēc aizdevuma noformēšanas. Vai vari to atļauties?

Daži ieteikumi, kā pārbaudīt savu maksātspēju:

  • Pārliecinies, ka tavi ienākumi ir regulāri – standarta regulāri ienākumi ir darba alga, mazāk stabili ir honorāri un ienākumi no nepilna laika vai sezonas darba. Apdomā arī to, cik stabila ir tava darba vieta – ja birojā klīst baumas par štatu samazināšanu, aizņemšanās var būt riskanta.
  • Aprēķini, vai vari atvēlēt summu kredītsaistību dzēšanai no sava budžeta – īstermiņa aizdevums jāatgriež vienā maksājumā, ilgtermiņa patēriņa kredīts nozīmē regulārus maksājumus vairāku mēnešu (vai pat gadu) garumā. Kopējai ikmēneša kredītmaksājumu summai nevajadzētu pārsniegt 20-30% no ienākumiem, lielāki maksājumi var pakļaut riskam aizņēmēja finanšu stabilitāti.
  • Analizē savu kredītvēsturi – ja iepriekš ir gadījies kavēt vai neatmaksāt aizdevumus, tava kredītvēsture var būt negatīva (precīzu kredītvēstures statusu vari uzzināt, lejupielādējot bezmaksas izziņu no Kredītu informācijas biroja). Kredīts ar nenokārtotām parādsaistībām var izmaksāt vairāk, jo tam mēdz piemērot augstākas procentu likmes. Kredīts parādniekiem var būt pieejams tikai pret ķīlas nodrošinājumu – divreiz apdomā, vai papildu nauda patiešām ir īpašuma ieķīlāšanas vērta.

Atgādinām, ka aizdevumi ir paredzēti īstermiņa finanšu sarežģījumu risināšanai, un nevar kalpot par papildu naudas avotu jebkurā situācijā. Ja naudas nav hroniski, aizņemšanās ir sliktākais, ko vari darīt savā labā. Bet, ja maksātspēja atļauj aizņemties vajadzīgam pirkumam, izvēlies piemērotāko kredīta veidu.

netcredit-paterina-kredits-ieteikumi

Katram aizdevumam – savs mērķis

Tas, kāds aizdevums vislabāk atbilst tavām vajadzībām, ir atkarīgs no trīs faktoriem: kredītlimita, atmaksas termiņa un saņemšanas nosacījumiem.

Daži fakti par izplatītākajiem aizdevumu veidiem, kas palīdzēs tev pieņemt adekvātu lēmumu:

  • Īstermiņa kredīti jeb ātrie aizdevumi pieejami ar nelielu kredītlimitu un ar atmaksas termiņu līdz 30 dienām.
  • Patēriņa kredīti tiek piešķirti uz termiņu no dažiem mēnešiem līdz vairākiem gadiem, kredītlimits sasniedz vairākus tūkstošus eiro, atkarībā no aizņēmēja maksātspējas.
  • Nebanku kredītkartes funkcionalitātes ziņā nepiekāpjas banku kartēm un tāpat kā bankas kredītkartes tiek noformētas dažu darba dienu laikā.

Meklējot piemērotāko aizdevumu, pārbaudi arī aizdevēju. Pievērs uzmanību licencei, atsauksmēm un kredītlīguma detaļām.

Ko vēl darīt, ja nav naudas?

Labākais risinājums, kā tikt galā ar naudas sarežģījumiem, ir tos nepieļaut. Un tas nemaz nav neiespējams, ja vien tev ir regulāri ienākumi, ko vari plānot vismaz pāris mēnešus uz priekšu.

Protams, negaidītos dzīves pavērsienus nenovērsīs pat skrupulozākais budžets. Taču tieši finanšu plānošana palīdz izvairīties no ikmēneša bankrota nedēļu pirms algas.

Lai uzlabotu savas finanšu prasmes, tu vari:

  • Sekot līdzi ienākumiem un tēriņiem – izmantojot ne tikai kladi, bet arī mobilās aplikācijas un datorprogrammas. Viedtehnoloģijas analizē tēriņu plūsmu un apjomu un veido uzskatāmus grafikus efektīvākai pārvaldei.
  • Izmantot atlaižu kartes un klientu lojalitātes programmas – lai padarītu iepirkšanos maksimāli efektīvu, būs jāseko līdzi atlaidēm un jāaizmirst par spontāniem pirkumiem, taču rezultātā varēsi ietaupīt līdz pat simts eiro mēnesī.
  • Izmantot bankas sniegtās krāšanas iespējas – daudzi cilvēki var uzkrāt finanšu drošības spilvenu, taču ne katrs spēj pretoties kārdinājumam iztērēt šo summu dārgai izklaidei vai impulsīvam braucienam. Saglabāt līdzekļus melnajai dienai tev var palīdzēt krājkonts ar ierobežotu piekļuvi. Lai noņemtu līdzekļus no šāda konta, lietotājam jānosūta bankai pieteikums, ko apstiprina pēc 2-3 darba dienām.

NetCredit kredītu salīdzināšanas platforma palīdz atlasīt un izvērtēt dažādus īstermiņa un ilgtermiņa aizdevumus. Mūsu vietnē ir apkopota informācija par visiem vadošajiem kreditoriem: Greencredit, VIA SMS, Vivus u.c.

Izmanto mūsu palīdzību un izvēlies savām vajadzībām piemērotāko pakalpojumu!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up