Kā izmantot kredīta atteikuma tiesības?

Uzņemties kredītsaistības bieži vien nepatīk nevienam, taču kredīta mērķis dažkārt ir svarīgāks par mūsu vēlmēm. Tomēr, ja esat steidzīgi izdarījis izvēli vai sapratis, ka pirkums var pagaidīt, jums ir tiesības 14 dienu laikā atteikties no kredīta.

Sākumā tas šķiet kā vienkārši patēriņa kredīta līguma punkts, taču patiesībā šī iespēja daudzus cilvēkus var paglābt no iespējamajiem parādiem nākotnē. Ja domājat, ka šis risinājums ir piemērots tieši jums, izlasiet šo rakstu. Šeit sīki aprakstītas atteikuma tiesības un to, kā soli pa solim tās izmantot ar jebkuru no aizdevējiem, ja kredīta summa ir aptuveni 1000 eiro.

Patēriņa aizdevuma līguma laušanas pamati

Piesakoties aizdevumam, kad jūs parakstāt līgumu, ieteicams to visu izlasīt. Tas bieži vien ir uzrakstīts uz pāris lapām, un mūsdienās biežāk ir elektroniskā nevis papīra formātā. Tādējādi vēl mazāk cilvēku pirms tā parakstīšanas izlasa visu informāciju. Tomēr līgumā tiek minēta šī 14 dienu atteikuma iespēja. 

Saskaņā ar patērētāju tiesību aizsardzības likumu klientam ir tiesības atteikties no līguma divu nedēļu laikā, pat nenorādot iemeslus. Galvenais ir to izdarīt rakstiski un savlaicīgi, kā arī atcerēties par visiem maksājumiem par kredīta izmantošanu šajās dienās, kas jāatmaksā mēneša laikā. Aplūkosim uzskatāmi ar kreditoru piemēriem, kā izmantot šīs tiesības.

Untitled-design-1-1024x683

Vivus ātrie kredītu risinājumi 

Vivus piedāvā aizdevumus līdz 10 000 eiro uz laiku līdz 5 gadiem. Atkarībā no aizdevuma specifikas procentu likmes tiek pielāgotas līdz pat 52%. Pieteikšanās process ir ātrs, un līdzekļus par noteiktu maksu iespējams saņemt dažu minūšu laikā. 

Vivus savā lapā raksta, ka aizņēmējs var atteikties no līguma 14 dienu laikā no tā noslēgšanas vai līguma nosacījumu saņemšanas dienas. Iesniegumā par atteikumu jānorāda savs vārds, uzvārds, personas kods un līguma numurs. To var parakstīt elektroniski un nosūtīt e-pastā.

Avafin skaidra kredīta atcelšanas politika

Avafin arī piedāvā aizdevumus līdz 10 000 eiro uz laiku līdz 7 gadiem ar gada procentu likmi no 7,99 %. Pieteikšanās process notiek tiešsaistē, kas garantē ātru līdzekļu pārskaitīšanu. Ķīla nav nepieciešama, tāpēc šis kredītdevējs ir elastīgs risinājums tiem, kas meklē patēriņa kredītu.

Tomēr, ja jūs saprotat, ka aizdevums no Avafin pēkšņi jums nav piemērots, šis aizdevējs arī atgādina par jūsu tiesībām atteikties no aizdevuma. Tiesa, jūs varat nosūtīt paziņojumu par aizdevuma atcelšanu ierakstītā vēstulē pa pastu, vienoties par to pa tālruni vai noformēt elektroniski. Viņi arī norāda, ka visas ar šo aizdevumu saistītās izmaksas sedz aizņēmējs.

Aizņēmēju atbalsts no Creditea

Creditea pieeja klientiem ar savu elastīgo kredītlīniju ir diezgan pārredzama. Tās piedāvājums ar summām no 100 līdz 7000 eiro un gada procentu likmēm no 9,52% līdz 52,26% ir pievilcīgs klientiem.  Lai gan tā ir kredītlīnija, nevis patēriņa kredīts, tomēr uz to attiecas tās pašas tiesības, un arī atcelšanas process ir vienkāršs.

Kredīta devējs Creditea arī informē klientu, ka kredītlīnijas līgumu var atcelt 14 dienu laikā pēc līguma saņemšanas, pat ja tas ir saņemts e-pastā. Viņi pieņem anulēšanas pieprasījumus savā e-pastā un 30 dienu laikā pieprasa atmaksāt izmantoto kredītu, uzkrātos procentus un neatmaksājamās valsts nodevas.

Atcerieties pirms atteikuma tiesību izmantošanas

Pamatojoties uz to pašu patērētāju tiesību aizsardzības likumu, 12.1 panta 8. punktā ir rakstīts, kādās situācijās patērētājs nevar izmantot šīs tiesības. To nav nemaz tik daudz, bet tomēr ir vērts ar tām iepazīties, lai nenonāktu nepatīkamā situācijā.

Kādos gadījumos jums nav tiesību atteikties no aizdevuma:

  • aizdevuma summa nepārsniedz 140 eiro
  • overdrafta aizdevums – visbiežāk ar kredītkartēm, kas tiek atmaksāts 3 mēnešu laikā.
  • vienošanās par pakāpenisku aizdevuma parāda atmaksu
  • lombarda pakalpojumi, aizdevumi darbā un starp privātpersonām
  • operatīvais līzings un hipotekārais kredīts

Atcerieties, ka kreditoram nav tiesību prasīt no jums kompensāciju par morālo kaitējumu vai soda naudu par līguma laušanu, bet tikai neatmaksājamo valsts nodevu izmaksas. Pirms atteikties no patēriņa kredīta, rūpīgi pārdomājiet, vai 2 nedēļu kredītu lietošanas izmaksas attaisnos to naudas summu, ko jūs būtu atdevis par visu kredīta termiņu.

Untitled-design-2-1024x683

Soli pa solim, kā atteikties no aizdevuma 

Lai jūs precīzi saprastu, vai izmantot savas atteikuma tiesības un kā to darīt, mēs jums sniegsim uzskatāmu piemēru. Pateicoties šim piemēram, jūs varat viegli izmantot šīs tiesības, ja vēl nav pagājušas 2 nedēļas kopš aizdevuma saņemšanas. Minēsim, piemēram, Annu, kura ņēma nelielu patēriņa kredītu 1000 eiro apmērā ar termiņu 6 mēneši, bet saprata, ka tas viņai nav piemērots personisku iemeslu dēļ.

Lai izmantotu savas atteikuma tiesības 10. dienā pēc lēmuma pieņemšanas, Anna rīkosies šādi:

  1. Pārlasīs savu aizdevuma līgumu, lai saprastu, kas viņai būs jāmaksā un kā rīkoties atteikuma gadījumā;
  2. Aprēķinās kopējās izmaksas: ja Anna no Vivus ir paņēmusi aizdevumu 1000 eiro apmērā uz 6 mēnešiem ar gada procentu likmi 50,7 %, kurā iekļautas visas izmaksas, 10. dienā viņai būs jāatmaksā 1014 eiro (iespējamas papildu izmaksas par valsts nodevām);
  3. Viņa uzrakstīs pieteikumu par atteikumu, norādot savus datus, elektroniski to parakstīs un nosūtīs uz kreditora e-pasta adresi;
  4. Sagaidot kreditora atbildi, pārbaudīs izmaksas un sāks atmaksāt aizdevumu 30 dienu laikā.

Ja salīdzinām iespēju kredītu atmaksāt termiņā vai izmantot atteikuma tiesības, Anna parastajā kārtā par savu 1000 eiro kredītu 6 mēnešu laikā maksātu 1250 eiro. Bet, pirmajās 2 nedēļās sapratusi, ka viņai aizdevums nav vajadzīgs, viņa atmaksās tikai 1015 eiro, ietaupot 235 eiro un nepakļaujot sevi lielām finanšu problēmām. Annas kredītvēsture tiks saglabāta, un viņa nenokļūs parādsaistībās, ja sešu mēnešu laikā nespētu atmaksāt 1000 eiro aizdevumu. 

Pārdomāta pieeja kreditēšanai

Zināšanas par to, kā izmantot savas atteikuma tiesības, ļaus jums pieņemt apzinātus finanšu lēmumus. Neatkarīgi no tā, vai izvēlaties Vivus, Avafin vai Creditea, šo tiesību izpratne un izmantošana var sniegt jums drošību. Tās ļauj jums spert soli atpakaļ, ja mainās jūsu apstākļi vai jūs vienkārši pārskatāt savu kredīta nepieciešamību. 

Svarīgi, ka šīs tiesības nodrošina, ka patērētāji var pārskatīt savas finansiālās saistības, nesaņemot soda sankcijas, izņemot dažas kreditora neatgūstamās izmaksas. Mēs nekādā gadījumā neiesakām jūs spekulēt ar tiesībām anulēt kredītus, jo, ņemot lielu kredītu, tā atmaksa mēneša laikā var izrādīties pārlieku liels slogs.

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up