Sakrāt naudu ceļojumam ir vienkārši. Uzzini, kā tas izdarāms!

Reti kura aktivitāte sagādā tik daudz pozitīvu emociju un lielisku atmiņu, kā ceļošana. Pat neliels nedēļas nogales brauciens uz citu pilsētu vai uz lauku māju dāvā prieku, bet lieli ceļojumi bieži kļūst par dzīves svarīgākajiem notikumiem. Ja arī Tu sapņo doties uz tuvajām un tālajām zemēm, noteikti esi uzdevis sev jautājumu – kā sakrāt naudu ceļojumam?

Šajā rakstā mēs esam apkopojuši noderīgu informāciju gan par iekrājumu veidošanu, gan par citiem ceļojumu finansēšanas avotiem. Lasi un izvēlies sev piemērotāko variantu!

3 padomi, kā sakrāt naudu ceļojumam, neatkarīgi no ienākumu līmeņa

Ja Tu domā, ka iekrājumu veidošana ir pieejama tikai lielo algu saņēmējiem, pienācis laiks mainīt šo viedokli. Patiesībā, jo ierobežotāka ir cilvēka finanšu situācija, jo lietderīgāk viņam ir veidot iekrājumus. Tas var būt laikietilpīgs process, taču ilgtermiņā iekrātā summa palīdzēs apmaksāt vērienīgu ceļojumu, ko nevar segt no ikdienas ienākumiem.

Lūk, mūsu padomi, kā iekrāt naudu:

 • sāc plānot savu budžetu. Tas var šķist vienkāršs, pat elementārs risinājums, taču vēl joprojām daudzi cilvēki tērē savu naudu nepārdomāti, izšķērdējot vērienīgas summas impulsīviem pirkumiem un dzīvojot no algas līdz algai. Ja ikdienas tēriņu aprēķināšana kļūs par Tavu ieradumu, jau pēc dažiem mēnešiem redzēsi, kādi tēriņi ir obligāti, bet no kādiem var atteikties. Lai ģimenes un personīgā budžeta analīze būtu vieglāka, izmanto izklājlapu paraugus, kas plašā skaitā pieejamas internetā pilnīgi par brīvu;
 • ik nedēļu atliec noteiktu summu. Ja atliksi nedēļā 10 eiro, pēc gada Tavā rīcībā būs 520 eiro – nopietns atbalsts dzīves plānu īstenošanai. 10 eiro ir tik viegli notriekt neveselīgiem našķiem un nevajadzīgiem pirkumiem, bet, investējot šo nelielo summu nākotnē, ilgtermiņā saņemsi pozitīvu rezultātu;
 • izmanto Tavas bankas sniegtās iespējas. Daudzas bankas piedāvā klientiem atvērt papildu uzkrājumu kontu, no kura drīkst izņemt naudu tikai reizi gadā. Tāpat ir iespēja krāt naudu, norēķinoties ar bankas karti – pirkuma summa tiek noapaļota līdz eiro, un staprība nonāk Tavā virtuālajā krājkasītē. Lai gan šāda krāšanas metode šķiet ne pārāk efektīva, izmanto to vismaz gada garumā, un Tu būsi pārsteigts, cik daudz būs izdevies sakrāt!

Ja krāt naudu šķiet laikietilpīgi, bet ceļojumā gribas doties jau tagad, Tu vari apsvērt aizņemšanos. Taču ņem vērā, ka kredīts ceļojumam ir paredzēts personām ar atbilstošu maksātspēju, kuriem dotajā brīdī nav ceļojumam vajadzīgās summas, nevis cilvēkiem ar finanšu problēmām un hronisku naudas trūkumu!

Ja Tava maksātspēja ir pietiekama, un ienākumi – regulāri, lasi tālāk un uzzini par dažādām ceļojuma finansēšanas iespējām!

netcredit-kredits-celojumam

Aizņemties vai sakrāt?

Gan ceļojumam kredītā, gan pilnībā patstāvīgi finansētam braucienam ir savi plusi un mīnusi. Nav vienotās atbildes uz jautājumu, vai vērts pieteikties aizdevumam, lai apmaksātu ceļojumu, taču dažas vadlīnijas var palīdzēt Tev izvēlēties piemērotāko variantu. Iepazīsties ar tām tuvāk!

Kredīts ceļojumam: ātrs risinājums, ilgtermiņa saistības

Apmaksājot ceļojumu kredītā, aizņēmējs iegūst vairākas priekšrocības:

 • var atļauties eksotiskāku, piepildītāku un interesantāku braucienu;
 • var iegādāties aviobiļetes ar ērtākiem izlidošanas datumiem un laikiem, kā arī apmaksāt papildu bagāžas vienības;
 • var nekavējoties pasūtīt izdevīgas biļetes un apmaksāt viesnīcu, izmantojot esošās atlaides un īpašos piedāvājumus;
 • var doties ceļojumā kopā visai ģimenei, neizvēloties, vai ar bērniem brauks tētis, mamma vai vecvecāki.

Protams, aizņēmējiem jārēķinās ar aizdevuma atmaksu un procentiem. Pirms pieteikšanās jebkuram aizdevumam, izvērtē ne tikai kredīta priekšrocības, bet arī trūkumus:

 • kredīta kopējā atmaksas summa būs lielāka procentu dēļ, tāpēc ceļojums izmaksās dārgāk;
 • kredītsaistības ir jāpilda arī tad, ja tiek zaudēts darbs, un mainās ģimenes finansiālais stāvoklis.

Kopumā, ceļojums kredītā var būt piemērots rūpīgi saplānotiem braucieniem ar detalizēti aprēķinātu budžetu. Nepārdomāta aizņemšanās impulsīviem pirkumiem var radīt negatīvas sekas. Lai kārtīgi apsvērtu visus aizdevuma par un pret, jāzina, kādas ir aizņemšanās iespējas – par tām stāstām tālāk!

aizdevumis-celojumam

Patēriņa kredīts: ierastākais aizņemšanās veids

Samērā operatīvs risinājums, kā iegūt naudu ceļojumam, ir patēriņa kredīts. Tas pieejams pie dažādiem nebanku aizdevējiem, kā arī bankās, un kredīta noformēšana bieži vien aizņem tikai 1 darba dienu vai pat mazāk. Patēriņa kredīta summas robežas svārstās no 300 līdz 10 000 eiro, bet atmaksas termiņš ir no dažiem mēnešiem līdz vairākiem gadiem.

Kredītkarte vai kredītlīnija: finanšu drošības spilvens jebkurā pasaules vietā

Salīdzinājumā ar tradicionāliem aizdevumiem, kredītlīnijai ir elastīgāki aizņemšanās un atmaksas nosacījumi. Kredītlīnija dod aizņēmējam pieeju fiksētam kredītlimitam, ko var izmantot pēc nepieciešamības. Piemēram, ja Tu vēlies iegādāties ceļojuma biļetes vai apmaksāt viesnīcu ar kredītlīnijas palīdzību, noņem vēlamo summu no sava konta un maksā procentus tikai par iztērēto. Kredītlīnijai parasti piemēro zemāku procentu likmi, tāpēc šis kredītu paveids ir draudzīgāks aizņēmēja maciņam.

Kredītkarte strādā pēc līdzīga principa, taču sniedz iespēju norēķināties ar karti, nevis izņemt naudu no virtuālā konta, sūtot pieprasījumu e-pastā vai ar SMS. Gan bankas, gan nebanku kredītkarti ir vieglāk izmantot ārzemēs, taču ņem vērā, ka kredītkartes noformēšana aizņem laiku – parasti 2-3 darba dienas.

Ātrais kredīts: risinājums neparedzētām situācijām

Vēl viena iespēja ir ātrais kredīts ceļojumam, taču tas prasa divtik uzmanīgu pieeju kā patēriņa aizdevums vai kredītlīnija. Ātrais kredīts jāatmaksā 7-30 dienu laikā, tāpēc aizņēmējam jau nākamajā mēnesī no ikmēneša algas būs jāizdala nopietna summa kredītsaistību segšanai. Šāds aizdevums drīzāk ir piemērots steidzamiem braucieniem, ko nav iespējams atlikt.

Savukārt patēriņa kredīts ir pieejams ar elastīgākiem atmaksas nosacījumiem, turklāt pie daudziem aizdevējiem aizņemties ilgtermiņā var arī salīdzinoši nelielu summu. Tas pats attiecas uz kredītlīniju un kredītkarti – šie aizdevumu veidi nav tik stingri kā ātrais kredīts, un to termiņu var vieglāk pielāgot savai finanšu situācijai.

patstavigi-finansets-celojums

Paļaušanās uz saviem spēkiem jeb patstāvīgi finansēts ceļojums

Lai gan kredīts var būt parocīgs, tomēr tas nav universāls risinājums. Patstāvīga ceļojuma finansēšana no iekrājumiem ir mazāk riskanta un pasargā cilvēku no ilūzijām par savu finanšu stāvokli.

Aizņemoties, vienmēr ir risks iztērēt vairāk nekā vari atļauties, taču, izmantojot iekrājumus, tas nav iespējams – naudas ir tik, cik ir, un tas nosaka visas brauciena izmaksas.

Ieguvumi ir acīmredzami, taču ir arī daži mīnusi:

 • ne visi galamērķi var būt pieejami;
 • dažreiz jāizmanto ekonomiskās klases aviokompānijas un viesnīcas;
 • ceļojumi ir retāki.

Labs ceļojums ir kārtīgi saplānots ceļojums, tāpēc nesteidzies ne pieteikties kredītam, ne atmest ar roku aizņemšanās iespējai. Mēs varam pastāstīt, kā sakrāt naudu ceļojumam, taču lēmums par paļaušanos uz iekrājumiem vai uz aizdevumu Tev jāpieņem pašam – izvērtē savu maksātspēju, finanšu stabilitāti un ģimenes situāciju, un pieņem gudru un atbildīgu lēmumu!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up