Patēriņa kredīts un dzīvokļa remonts: laba vai slikta kombinācija?

Esmu ieplānojis dzīvokļa remontu – ir maz cilvēku, kuriem šī frāze neuzdzen šermuļus. Remonts daudziem asociējas ar bezgalīgiem darbiem un nemitīgi augošiem tēriņiem, tāpēc remonta uzsākšana ir varonīga, bet drusku traka rīcība. Vai iespējams pārdzīvot remontu ar minimālu kaitējumu savai psihei un bankas kontam? Jā, jo tieši šim nolūkam kalpo patēriņa kredīts dzīvokļa remontam. Lasi mūsu jaunajā rakstā par to, kā saplānot remonta tēriņus un aizņemties atbildīgi!

Cik izmaksā remonts?

Šis jautājums iedzen strupceļā gan tos, kuri nekad nav taisījuši remontu, gan remontdarbu speciālistus. Pirmajiem liekas, ka aprēķināt kopējās izmaksas vienkārši nav iespējams, otrie zina, ka neviens remonts cenas ziņā nav līdzvērtīgs citam. Remonts ir aktivitāte, kam nepieciešami dažādi materiāli un dažāda mēroga darbi, tāpēc aprēķināt remonta izmaksas var tikai pēc konsultācijas ar speciālistiem. 

Lai ļoti vispārīgi noteiktu iespējamos tēriņus, vispirms apdomā ieplānotā remonta veidu:

  • kosmētiskais remonts – remontā ietilpst tapešu nomaiņa, virsmu krāsošana un citi kosmētiskie interjera uzlabojumi;
  • vidējais remonts – nepieciešama apdares pilnīga nomaiņa, grīdas seguma un komunikāciju maiņa, bet nav vajadzīgas pārbūves un logu un durvju maiņa;
  • pilnais remonts – remonts, kas iekļauj plānojuma maiņu, grīdu līdzināšanu, logu un durvju nomaiņu un kosmētisko apdari.

Remonta cenu nosaka arī tas, vai visus darbus pasūtīsi pie viena pakalpojumu sniedzēja vai pie dažādiem meistariem. Abi varianti var būt ekonomiski izdevīgi, atkarībā no veicamo darbu apjoma. Ja gribi veikt vannas istabas remontu un nomainīt tapetes viesistabā, atsevišķie pasūtījumi pie dažādiem meistariem var izmaksāt mazāk; ja ir nepieciešams pilnais remonts, ērtāk un lētāk ir pasūtīt to vienā uzņēmumā. Ņem vērā, ka būvniecības un remonta uzņēmumi mēdz iekasēt komisiju par remonta tāmes sastādīšanu. Parasti šī summa nav liela, taču arī to ir vērts pieskaitīt kopējiem tēriņiem.

Pārbaudi, vai vari atļauties remontu?

Pilnais remonts nevar būt lēts, bet arī kosmētiskās izmaiņas reizēm izmaksā vairākus tūkstošus, bet vai tas nozīmē, ka labu remontu var atļauties tiki turīgie cilvēki? Nē, taču, jo zemāki ir ienākumi, jo rūpīgāk jāplāno izmaksas un darbu apjoms. Patēriņa kredīts var būt labs risinājums remonta finansēšanai, ja aizņēmējam ir regulāri ienākumi, stabils darbs un iespēja veikt kaut nelielus, bet regulārus ikmēneša maksājumus ilgtermiņā.

Patēriņa kredīts remontam: daži ieteikumi

Patēriņa kredītam ir plašas izmantošanas iespējas, un vairums aizdevēju neprasa norādīt kredītpieteikumā aizņemšanās iemeslu. No vienas puses, tas ir labi, jo ļauj neizpaust trešajām pusēm savas privātās dzīves detaļas, no otrās puses, aizņēmējam pašam ir jāizvērtē aizdevuma apjoms un atmaksas termiņš, jo kredītspeciālisti analizē tikai vispārīgo aizņēmēja maksātspēju. Stāstām, kā pielāgot universālu patēriņa kredītu remonta vajadzībām!

Jebkurš patēriņa kredīts neizbēgami ir saistīts ar papildu tēriņiem, procentu pārmaksas dēļ, tāpēc ir labi, ja remontu var daļēji finansēt no iekrājumiem, un daļēji – ar aizdevuma palīdzību. Ja nu šāda pieeja lielu remonta izmaksu dēļ nav pielietojama, iesakām noteikt garāku atmaksas termiņu. Tas ļaus izvairīties no nevajadzīgiem parādu riskiem, vienlaikus saglabājot tiesības norēkināties ar kreditoru pilnā apjomā pirms termiņa.

Svarīgi ir savlaicīgi saplānot ne tikai kopējās remonta izmaksas, bet arī materiālu iegādes un meistaru darba samaksas laikus. Atceries, ka patēriņa kredīts tiek pilnā apjomā pārskaitīts uz aizņēmēja bankas kontu, un procentus par kredīta izmantošanu rēķina no aizdevuma pārskaitīšanas dienas. Ja piešķirtie līdzekļi vienkārši glabājas Tavā bankas kontā, tas nav nedz prātīgi, nedz izdevīgi, tāpēc piesakies kredītam tad, kad tēriņu saraksts jau būs sastādīts. Lai precīzi saskaņotu kredīta saņemšanas un norēķinu datumus, pievērs uzmanību nebanku patēriņa kredītiem, ko vairumā gadījumu var saņemt jau pieteikšanās dienā.

Patēriņa kredīts 1 dienas laikā

Piemērotu patēriņa kredītu var meklēt patstāvīgi vai uzticēt šo uzdevumu speciālistiem. Latvijā strādā ne tikai kredītiestādes, bet arī kredītu brokeri, kas sadarbojas ar daudziem aizdevējiem un var stundas laikā sagatavot klientam aktuālu piedāvājumu. Piemēram, brokeris OneFinance meklē piemērotus aizņemšanās variantus gan bankās, gan pie nebanku aizdevējiem, tāpēc potenciālam aizņēmējam nav pašam jātērē vērtīgs laiks. 

Bet, ja brokera pakalpojumi Tev nešķiet vajadzīgi, vari atlasīt kreditoru piedāvājumus patstāvīgi, izmantojot mūsu salīdzināšanas tabulas un aizdevumu aprakstus. Jebkurā gadījumā patēriņa kredīta meklējumus vērts uzsākt krietni pirms ieplānotā remonta sākuma – pieteikšanās aizdevumam un naudas saņemšana nebanku nozarē notiek ātri, taču dažādu piedāvājumu salīdzināšana vēl joprojām prasa laiku un iedziļināšanos detaļās.

Patēriņa kredīts nav obligāts nosacījums veiksmīgam remontam, taču tas var lieti atvieglot un paātrināt remonta gaitu. Ja Tavs ienākumu līmenis ļauj aizņemties ilgtermiņā, apsver iespēju piesaistīt līdzfinansējumu savu sapņu īstenošanai. Apskati patēriņa kredītu piedāvājumus mūsu platformā un izvēlies piemērotāko variantu!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up