Ilgtermiņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi – vai to iespējams saņemt?

Ilgtermiņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi – vai tas ir tikai mīts? Nē, šāds kredīta veids patiešām ir iespējams, taču jārēķinās, ka ne visiem klientiem kredītiestāde to vēlēsies izsniegt.

Par to, kas ir ilgtermiņa aizdevumi, kādos gadījumos tie tiek izsniegti un kā izvēlēties vienu piemērotāko aizdevēju no visa plašā klāsta, lasi šajā rakstā. Noteikti noderēs.

Kas ir patēriņa kredīts?

Pieejamākais ilgtermiņa kredīts ir patēriņa kredīts, ko izsniedz privātpersonām, kas viens no biežāk izsniegtajiem aizdevumu veidiem. Tas ir ļoti parocīgs aizdevuma veids, lai iegūtu papildu līdzekļus lielākos apmēros uz termiņu, kas lielāks par vienu gadu.

Ilgtermiņa kredītu raksturo vairāki būtiski faktori:

 • Naudas apmērs – ilgtermiņa kredīts izceļas ar iespējamību aizņemties lielākus naudas apmērus, kas mērāmi pat vairāk nekā 10 000 un 20 000 eiro. Šādu aizdevumu zemākais pieejamais apjoms parasti svārstās no 500 līdz 2000 eiro.
 • Atmaksas termiņš – ņemot vērā, ka iespējams saņemt aizdevumu lielā apmērā, arī atmaksas termiņš ir daudz garāks nekā īstermiņa kredītiem. Lielākoties tas svārstās no 12 mēnešiem līdz 24 mēnešiem. Tā kā patēriņa kredīts pieejams līdz pat 25 000 eiro, aizdevuma atdošanas periods var būt pat līdz 10 gadiem.
 • Izsniegšana pret ķīlu – vairums aizdevēju piedāvā iespēju saņemt ikgtermiņa kredītu bez ķīlas vai galvotāja. Taču šādās situācijās noteikti tiks ņemti vērā citi būtiski faktori – ikmēneša ienākumu apjoms, kredītvēsture u.c. Tas tāpēc, ka šis ir augstāka riska kredīts, un kā rezultātā aizdevējam jāpārliecinās par klienta spēju atmaksāt aizdevumu tā paredzētajā termiņā.
 • Sliktas kredītvēstures iespējamība – ilgtermiņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi parasti nav neiespējams. To izsniedz tikai daži aizdevēji, tāpēc nepieciešams jau sākotnēji atlasīt aizdevēju, kas to piedāvās. Parasti tie ir nebanku aizdevēji, kas ir gatavi uzņemties augstāku risku.

Jāņem vērā vēl viens faktors – esošās parādsaistības. Patēriņa kredīts ar nenokārtotām parādsaistībām, arī var būt kā viena no opcijām. Taču vērā tiek ņemti tavi ikmēneša ienākumi, lai radītu drošību kredīta izsniedzējam par iespējām izsniegto aizdevumu saņemt atpakaļ.

Ilgtermiņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi – kas tas īsti ir?

Ja iepriekš esi ņēmis kādu citu kredītu, taču neesi spējis to atmaksāt līgumā noteiktajā laikā un apmērā, aizdevējs fiksē šādus pārkāpumus, kas neatgriezeniski sabojā cilvēka kredītvēsturi. Izsniedzot patēriņa kredītus, aizdevēji noteikti pievērsīs uzmanību tam, kāda ir potenciālā kredītņēmēja finansiālā situācija un arī kredītvēsture.

Pagātnes notikumi var ietekmēt tavu iespēju saņemt ilgtermiņa kredītu šodien un rīt. Tāpēc, ņemot kredītu, ir rūpīgi jāizvērtē sava spēja to atmaksāt, lai nesabojātu kredītvēsturi, kas var liegt saņemt naudu no aizdevējiem nākotnē.

Kādās situācijās izvēlēties?

Patēriņa kredīts var būt noderīgs dažādās dzīves situācijās.

Piemēram:

 • Iegādājoties jaunu auto vai mājokli – māju, dzīvokli vai īpašumu, uz kā būvēt māju
 • Veicot apjomīgus remontdarbus esošajā dzīvesvietā, piemēram, veicot pilnīgu remontu privātmājā
 • Sedzot neparedzētus, bet salīdzinoši dārgus izdevumus, kas saistīti ar apjomīgākiem tēriņiem
 • Sedzot izdevumus, kas rodas par medicīnisko pakalpojumu izmantošanu – kāda apjomīgāka operācija u.c.

Situācijas ir dažādas, un līdz ar to ir skaidrs, ka patēriņa kredīts varētu noderēt dažādiem cilvēkiem.

netcredit-paterina-kredits-1024x683

Pirms aizņemies – apdomā

Pirms aizņēmuma veikšanas, neatkarīgi no tā apmēra un formas, noteikti nepieciešams apdomāt visus iespējamos scenārijus, analizēt esošo situāciju, lai veiktu pareizo izvēli.

Patēriņa kredīts ir iegūstams arī tiešsaistē, tāpēc tā saņemšana var šķist vienkārša. Tas var radīt ilūzijas arī par vienkāršu atmaksu, taču to nepieciešams uztvert tikpat nopietni kā jebkuru kredītu, kas saņemts uz vietas, atrodoties bankā vai citā kredītiestādē. 

Lai pieņemtu pareizo lēmumu par to, vai izvēlēties saņemts ilgtermiņa kredītu vai tomēr nē, to apdomā no vairākām šķautnēm.

Ir vērtīgi atbildēt uz šādiem jautājumiem:

 • Cik regulāri ir mani ienākumi?
 • Vai varēšu no algas atlikt nepieciešamo naudas summu?
 • Vai nepieciešama tieši tik liela naudas summa?
 • Kā iepriekš man ir veicies ar kredītu atmaksu, ja tos esmu ņēmis?

Noteikti jāņem vērā, ka kredīts rada papildus izmaksas. Tā atmaksa būs jāsāk jau mēnesi pirms kredīta noformēšanas, kas nozīmē, ka iekrāt, lai atmaksātu, vai gaidīt labākus personīgo finanšu laikus līdz atmaksai nebūs iespējams.

Izvēlies piemērotāko kredītdevēju

Kredītdevēju klāsts, kuri piedāvā iespēju saņemt aizdevumus ilgtermiņā, ir plašs. Lai arī ilgtermiņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi nav bieži iegūstams, ar labu kredītvēsturi to izsniedz plašāks aizdevēju skaits.

Kā neapjukt, lai izvēlētos to aizdevēju, kurš piedāvā izdevīgākos atmaksas noteikumus? 

Palīdzēt var kredītu kalpkulators. Eksistē vairāki kredītu salīdzināšanas portāli, piemēram, NetCredit.lv, kuros bez maksas iespējams salīdzināt aizdevējus. Tas piedāvā iespēju saņemt aizdevumu pēc tev vēlamiem noteikumiem.

Tos izmantot ir vienkārši:

 • Ienāc mājaslapā
 • Izvēlies sev vēlamo kredīta veidu
 • Atzīmē sev vēlamos kredīta saņemšanas noteikumus
 • Iepazīsties ar pieejamajiem variantiem
 • Noformē kredītu pie izvēlētā aizdevēja

Ilgtermiņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi vai labu – tas jebkurā gadījumā ir un paliek nozīmīgs kredīta saņemšanas veids. Reizēm var būt labs glābējs un risinājums ārkārtas situācijās un dažādos dzīves izaicinājumos.

Tāpēc vienmēr izvēlies atbildīgi – apdomā, vai kredīts šobrīd ir nepieciešams un cik lielā apjomā to patiesi vajag, lai nenāktos pārmaksāt!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up