Ilgtermiņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi: vai to saņemt ir iespējams?

Ilgtermiņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi – vai tas ir tikai mīts? Nē, šāds kredīta veids patiešām ir iespējams, taču jārēķinās, ka ne visiem kredītiestāde to vēlēsies izsniegt. Kas ir ilgtermiņa aizdevumi, kādos gadījumos tie tiek izsniegti un kā izvēlēties vienu piemērotāko aizdevēju no visa plašā klāsta? Par to lasi un uzzini mūsu sagatavotajā rakstā!

Kas ir patēriņa kredīts?

Iltermiņa kredīts – saukts arī par patēriņa kredītu –, ko izsniedz privātpersonām, ir viens no biežāk izsniegtajiem aizdevumu veidiem, un tas ir ļoti parocīgs aizdevuma veids, lai iegūtu papildu līdzekļus lielākos apmēros. Ilgtermiņa kredītu raksturo vairāki būtiski faktori:

 1. naudas apmērs. Kā jau iepriekš minējām, ilgtermiņa kredīts izceļas ar iespējamību iegūt lielākus naudas apmērus, kas mērāmi pat vairāk nekā 10 000 un 20 000 eiro apmēros. Šādu aizdevumu zemākā saņemamā likme lielākoties svārstās no 500 līdz 1000 vai 2000 eiro;
 2. atmaksas termiņš. Ņemot vērā, ka iespējams saņemt aizdevumu lielā apmērā, arī atmaksas termiņš ir daudz garāks nekā īstermiņa kredītiem. Lielākoties tas svārstās no 12 mēnešiem līdz 24 mēnešiem, taču liela apmēra aizdevumos tas var sasniegt pat 7 un 10 gadus; 
 3. izsniegšana pret ķīlu. Vairums aizdevēju piedāvā iespēju saņemt ikgtermiņa kredītu bez ķīlas vai galvotāja. Taču šādās situācijās noteikti tiks ņemti vērā citi būtiski faktori – ikmēneša ienākumu apjoms, kredītvēsture u.c., lai aizdevējs varētu būt pārliecināts par klienta spēju atmaksāt aizdevumu tam paredzētajā termiņā; 
 4. sliktas kredītvēstures iespējamība. Ilgtermiņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi nav neiespējams – to izsniedz, taču ne visi aizdevēji, tāpēc nepieciešams jau sākotnēji atlasīt aizdevēju, kas to piedāvās.

Jāņem vērā vēl viens faktors – esošās parādsaistības. Patēriņa kredīts ar nenokārtotām parādsaistībām, arī var būt kā viena no opcijām, taču vērā tiek ņemti Tavi ikmēneša ienākumi, lai radītu drošību kredīta izsniedzējam par iespējām izsniegto aizdevumu saņemt atpakaļ.

Ilgtermiņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi – kas tas īsti ir?

Ja iepriekš esi ņēmis kādu citu kredītu, taču neesi spējis to atmaksāt līgumā noteiktajā laikā un apmērā, aizdevējs fiksē šādus pārkāpumus, kas neatgriezeniski sabojā cilvēka kredītvēsturi. Izsniedzot patēriņa kredītus, aizdevēji noteikti pievērsīs uzmanību tam, kāda ir potenciālā kredītņēmēja finansiālā situācija un arī kredītvēsture. Pagātnes notikumi var ietekmēt Tavu iespēju saņemt ilgtermiņa kredītu šodien un rīt – tāpēc, ņemot kredītu, ir rūpīgi jāizvērtē sava spēja to atmaksāt, lai nesabojātu kredītvēsturi, kas var liegt saņemt naudu no aizdevējiem nākotnē.

Kādās situācijās izvēlēties?

Patēriņa kredīts var būt noderīgs dažādās dzīves situācijās, piemēram:

 1. iegādājoties jaunu auto vai mājokli – māju, dzīvokli vai īpašumu, uz kā būvēt māju;
 2. tāpat arī veicot apjomīgus remontdarbus esošajā dzīvesvietā, piemēram, veicot pilnīgu remontu privātmājā;
 3. lai segtu neparedzētus, bet salīdzinoši dārgus izdevumus, kas saistīti ar apjomīgākiem tēriņiem;
 4. sedzot izdevumus, kas rodas par medicīnisko pakalpojumu izmantošanu – kāda apjomīgāka operācija u.c.

Pirms aizņemies – apdomā!

Pirms aizņēmuma veikšanas, neatkarīgi no tā apmēra un formas, noteikti nepieciešams apdomāt visus iespējamos scenārijus, analizēt esošo situāciju, lai veiktu pareizo izvēli. Patēriņa kredīts ir iegūstams arī tiešsaistē, tāpēc tā saņemšana var šķist vienkārša, kas rada ilūzijas arī par vienkāršu atmaksu, taču to nepieciešams uztvert tikpat nopietni kā jebkuru kredītu, kas saņemts uz vietas, atrodoties bankā vai citā kredītiestādē. 

Lai pieņemtu pareizo lēmumu par to, vai izvēlēties saņemts ilgtermiņa kredītu vai tomēr nē, to apdomā no vairākām šķautnēm, atbildot uz šiem jautājumiem:

 • cik regulāri ir mani ienākumi?
 • vai varēšu no algas atlikt nepieciešamo naudas summu?
 • vai nepieciešama tieši tik liela naudas summa?
 • kā iepriekš man ir veicies ar kredītu atmaksu, ja tos esmu ņēmis?

Noteikti jāņem vērā, ka kredīts rada papildus izmaksas. Tā atmaksa būs jāsāk jau mēnesi pirms kredīta noformēšanas, tkas nozīmē, ka iekrāt, lai atmaksātu, vai gaidīt labākus personīgo finanšu laikus lidz atmaksai nebūs iespējams.

Izvēlies piemērotāko kredītdevēju!

Kredītdevēju klāsts, kuri piedāvā iespēju saņemt aizdevumus ilgtermiņā, ir plašs. Lai arī ilgtermiņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi nav bieži iegūstams, ar labu kredītvēsturi to izsniedz plašāks aizdevēju skaits. Kā neapjukt, lai izvēlētos to aizdevēju, kurš piedāvā izdevīgākos atmaksas noteikumus? 

Palīdzēt var kredītu kalpkulators. Eksistē vairāki kredītu salīdzināšanas portāli, piemēram, Netcredit.lv, kuros bez maksas iespējams salīdzināt aizdevējus, kas piedāvā iespēju saņemt aizdevumu pēc Tev vēlamiem noteikumiem. Tos izmantot ir vienkārši:

 1. ienāc;
 2. izvēlies sev vēlamo kredīta veidu;
 3. atzīmē sev vēlamos kredīta saņemšanas noteikumus;
 4. iepazīsties ar pieejamajiem variantiem;
 5. noformē kredītu pie izvēlētā.

Ilgtermiņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi vai labu – tas jebkurā gadījumā ir un paliek nozīmīgs kredīta saņemšanas veids. zvēlies atbildīgi – apdomā, vai kredīts šobrīd ir nepieciešams un cik lielā apjomā to patiesi vajag, lai nenāktos pārmaksāt!

Scroll Up