Reti kura aktivitāte sagādā tik daudz pozitīvu emociju un lielisku atmiņu, kā ceļošana. Pat neliels nedēļas nogales brauciens uz citu pilsētu vai uz lauku māju dāvā prieku, bet lieli ceļojumi bieži kļūst par dzīves svarīgākajiem notikumiem. Ja arī Tu sapņo doties uz tuvajām un tālajām zemēm, noteikti esi uzdevis sev jautājumu – kā sakrāt naudu ceļojumam?
Šajā rakstā mēs esam apkopojuši noderīgu informāciju gan par iekrājumu veidošanu, gan par citiem ceļojumu finansēšanas avotiem. Lasi un izvēlies sev piemērotāko variantu!
Ja Tu domā, ka iekrājumu veidošana ir pieejama tikai lielo algu saņēmējiem, pienācis laiks mainīt šo viedokli. Patiesībā, jo ierobežotāka ir cilvēka finanšu situācija, jo lietderīgāk viņam ir veidot iekrājumus. Tas var būt laikietilpīgs process, taču ilgtermiņā iekrātā summa palīdzēs apmaksāt vērienīgu ceļojumu, ko nevar segt no ikdienas ienākumiem.
Lūk, mūsu padomi, kā iekrāt naudu:
Ja krāt naudu šķiet laikietilpīgi, bet ceļojumā gribas doties jau tagad, Tu vari apsvērt aizņemšanos. Taču ņem vērā, ka kredīts ceļojumam ir paredzēts personām ar atbilstošu maksātspēju, kuriem dotajā brīdī nav ceļojumam vajadzīgās summas, nevis cilvēkiem ar finanšu problēmām un hronisku naudas trūkumu!
Ja Tava maksātspēja ir pietiekama, un ienākumi – regulāri, lasi tālāk un uzzini par dažādām ceļojuma finansēšanas iespējām!
Aizņemties vai sakrāt?
Gan ceļojumam kredītā, gan pilnībā patstāvīgi finansētam braucienam ir savi plusi un mīnusi. Nav vienotās atbildes uz jautājumu, vai vērts pieteikties aizdevumam, lai apmaksātu ceļojumu, taču dažas vadlīnijas var palīdzēt Tev izvēlēties piemērotāko variantu. Iepazīsties ar tām tuvāk!
Apmaksājot ceļojumu kredītā, aizņēmējs iegūst vairākas priekšrocības:
Protams, aizņēmējiem jārēķinās ar aizdevuma atmaksu un procentiem. Pirms pieteikšanās jebkuram aizdevumam, izvērtē ne tikai kredīta priekšrocības, bet arī trūkumus:
Kopumā, ceļojums kredītā var būt piemērots rūpīgi saplānotiem braucieniem ar detalizēti aprēķinātu budžetu. Nepārdomāta aizņemšanās impulsīviem pirkumiem var radīt negatīvas sekas. Lai kārtīgi apsvērtu visus aizdevuma par un pret, jāzina, kādas ir aizņemšanās iespējas – par tām stāstām tālāk!
Samērā operatīvs risinājums, kā iegūt naudu ceļojumam, ir patēriņa kredīts. Tas pieejams pie dažādiem nebanku aizdevējiem, kā arī bankās, un kredīta noformēšana bieži vien aizņem tikai 1 darba dienu vai pat mazāk. Patēriņa kredīta summas robežas svārstās no 300 līdz 10 000 eiro, bet atmaksas termiņš ir no dažiem mēnešiem līdz vairākiem gadiem.
Salīdzinājumā ar tradicionāliem aizdevumiem, kredītlīnijai ir elastīgāki aizņemšanās un atmaksas nosacījumi. Kredītlīnija dod aizņēmējam pieeju fiksētam kredītlimitam, ko var izmantot pēc nepieciešamības. Piemēram, ja Tu vēlies iegādāties ceļojuma biļetes vai apmaksāt viesnīcu ar kredītlīnijas palīdzību, noņem vēlamo summu no sava konta un maksā procentus tikai par iztērēto. Kredītlīnijai parasti piemēro zemāku procentu likmi, tāpēc šis kredītu paveids ir draudzīgāks aizņēmēja maciņam.
Kredītkarte strādā pēc līdzīga principa, taču sniedz iespēju norēķināties ar karti, nevis izņemt naudu no virtuālā konta, sūtot pieprasījumu e-pastā vai ar SMS. Gan bankas, gan nebanku kredītkarti ir vieglāk izmantot ārzemēs, taču ņem vērā, ka kredītkartes noformēšana aizņem laiku – parasti 2-3 darba dienas.
Vēl viena iespēja ir ātrais kredīts ceļojumam, taču tas prasa divtik uzmanīgu pieeju kā patēriņa aizdevums vai kredītlīnija. Ātrais kredīts jāatmaksā 7-30 dienu laikā, tāpēc aizņēmējam jau nākamajā mēnesī no ikmēneša algas būs jāizdala nopietna summa kredītsaistību segšanai. Šāds aizdevums drīzāk ir piemērots steidzamiem braucieniem, ko nav iespējams atlikt.
Savukārt patēriņa kredīts ir pieejams ar elastīgākiem atmaksas nosacījumiem, turklāt pie daudziem aizdevējiem aizņemties ilgtermiņā var arī salīdzinoši nelielu summu. Tas pats attiecas uz kredītlīniju un kredītkarti – šie aizdevumu veidi nav tik stingri kā ātrais kredīts, un to termiņu var vieglāk pielāgot savai finanšu situācijai.
Lai gan kredīts var būt parocīgs, tomēr tas nav universāls risinājums. Patstāvīga ceļojuma finansēšana no iekrājumiem ir mazāk riskanta un pasargā cilvēku no ilūzijām par savu finanšu stāvokli.
Aizņemoties, vienmēr ir risks iztērēt vairāk nekā vari atļauties, taču, izmantojot iekrājumus, tas nav iespējams – naudas ir tik, cik ir, un tas nosaka visas brauciena izmaksas.
Ieguvumi ir acīmredzami, taču ir arī daži mīnusi:
Labs ceļojums ir kārtīgi saplānots ceļojums, tāpēc nesteidzies ne pieteikties kredītam, ne atmest ar roku aizņemšanās iespējai. Mēs varam pastāstīt, kā sakrāt naudu ceļojumam, taču lēmums par paļaušanos uz iekrājumiem vai uz aizdevumu Tev jāpieņem pašam – izvērtē savu maksātspēju, finanšu stabilitāti un ģimenes situāciju, un pieņem gudru un atbildīgu lēmumu!
Esmu studējusi un absolvējusi Rīgas Biznesa Skolu, strādāju finanšu un kredītu nozarē un esmu iekrājusi lielu pieredzi dažādos kredītu izsniegšanas jautājumos un ar tiem dalos caur Netcredit.lv portālu.