Ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi – tie NAV bieži sastopami

Aizņemties savas dzīves laikā ir nācies teju ikvienam. Aizņemšanās uzreiz nenozīmē liela apjoma naudas saņemšanu. Varbūt bērnībā kādreiz aizņēmies no sola biedra pildspalvu? Arī tā ir aizņemšanās, tikai citā formā!

Taču šajā rakstā apskatīsim tieši naudas līdzekļu aizņemšanos, precīzāk – ātros kredītus. Vai zināji, ka pastāv arī ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi? Jā, lai gan tādi pastāv – ne vienmēr tos iespējams saņemt.

Tāpēc noskaidrosim, kādā veidā tiek sabojāta kredītvēsture un kas raksturo šādus aizņēmumus.

Slikta kredītvēsture – kā tā var rasties?

Kredītvēsturi ietekmē dažādi faktori, un to sabojāt var ļoti vienkārši – pat pašam to negribot.

Kādos veidos tas var notikt?

1. Maksājumu kavēšana

Šķiet, ka regulāri kavēta maksājumu veikšana neko nenozīmē un nenosaka, taču tā nebūt nav! Daudzi, iespējams, pat neaizdomājas, ka šādā veidā iespējams sabojāt kredītvēsturi. Maksājumi jāveic regulāri – ne tikai aizdevumu maksājumi, bet arī regulāro pakalpojumu maksājumi, piemēram, elektrības rēķini, interneta pieslēguma apmaksa un citi. 

Lai izvērtētu cilvēka kredītvēsturi, kredītiestāde vērā ņem:

  • Savu iekšējo informāciju par personu – viņai izsniegtajiem kredītiem, to atmaksu u.c.
  • Ārējo reģistru datus, piemēram, Latvijas Bankas kredītu reģistru, Maksātnespējas reģistru u.c.

Šādās situācijās ir svarīgi, ka parādu segšanas gadījumā automātiski netiksi izslēgts no parādnieku saraksta. Ir gadījumi, kad parādnieku reģistrā cilvēku vārdi atrodami pat vairākus gadus. Tas nozīmē, ka problēmas saņemt jaunus aizņēmumus var būt arī tad, ja pats esi jau nostabilizējies dzīvē un vēlies paņemt kādu apjomīgāku kredītu, mainoties savai finansiālajai situācijai.

2. Ja esi galvotājs

Vienmēr atgādinām – pirms aizņemies, izvērtē savas iespējas atdot parādu. Tieši tāpat ir ar galvotāja lomu citu cilvēku pieprasītajos aizdevumos, jo arī galvotāja pozīcija var sabojāt tavu kredītvēsturi.

Ja cilvēks, kura aizņēmumam esi noformēts kā galvotājs, regulāri un ilgi kavē aizdevuma atmaksu, pārkāpjot noteiktos termiņus – arī tu vari tikt iekļauts tā sauktajā parādnieku sarakstā. 

3. Neoficiālie ienākumi

Šis īpaši attiecināms uz tiem, kuri vēlēsies iegūt liela apjoma aizdevumus. Tas, ka tavā kontā tiek ieskaitīta naudas summa ik mēnesi, nenozīmē, ka šādi ienākumi ir oficiāli pierādāmi.

Ir kredītdevēji, kuru piedāvājumā netiek izsniegti kredīti bez oficiālas darba vietas, taču, protams, ir arī tādi, kuri šādu iespēju piedāvā. 

4. Spontāna aizņemšanās

Ļoti būtiski kredītvēsturi ietekmē tieši tas, kā iepriekš esi aizņēmies un aizdevumus atmaksājis.

Pat mazākā apjoma aizdevumi, kas ir ātrie kredīti ar parādsaistībām, ne vienmēr tiek piešķirti tieši tā iemesla dēļ, ka iepriekš esi aizņēmies pārāk lielu naudas summu neapdomīgi.

netcredit-atrie-krediti-slikta-kreditvesture-1024x683

Ātrie kredīti ar sliktu vēsturi

Kā jau minēts raksta pirmajā daļā – ne visu kredītdevēju piedāvājumā ir ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi, bez darba vietas vai citiem noteikumiem.

Kredītdevēji vēlas izvērtēt katra kredītņēmēja iespējas atmaksāt aizdevumus, tāpēc rūpīgi izturas pret aizdevumu izsniegšanu privātpersonām – pat mazos apmērots. Ātrie kredīti ir tieši tikpat nopietns aizdevumu veids kā jebkurš cits kredīts.

Aizdevējs, izvērtējot kredītņēmēja iespējas atmaksāt, vērā ņems šādu informāciju:

  • Vecums
  • Ienākumu līmenis
  • Kredītvēsture

Ir tādi kredītdevēji, kuri pieļauj ātro kredītu izsniegšanu arī tad, ja tev ir slikta kredītvēsture, taču vairums tā nedarīs. Neatkarīgi no tā, kāda ir tava šī brīža situācija finansiālā jomā – netiks izvērtēts un pieņemts tavs pieteikums. Tāpēc, saņemot aizdevumu, rūpīgi izvērtē, cik lielu naudas summu nepieciešams aizņemties. 

Kredītu salīdzināšana ar Netcredit.lv

Pie mums, kredītu salīdzināšanas portālā Netcredit.lv, iespējams salīdzināt kredītdevēju sniegtās iespējas. Izvēloties sev vēlamo aizdevuma veidu, varēsi izvēlēties arī citus sev atbilstošos kredīta izsniegšanas noteikumus.

Tie varētu būt:

  • ar sliktu kredītvēsturi
  • bez maksas
  • bez ķīlas vai galvotāja
  • bez darba vietas

Šāds salīdzināšanas portāls ļauj daudz ērtāk un galvenokārt ātrāk uzzināt, kurš no kredītdevējiem piedāvā saņemt ātro kredītu pēc tev vēlamajiem noteikumiem. Pēc tam, kad esi salīdiznājis piedāvājumus un iespējas, vari doties uz sev vēlamā aizdevēja mājaslapu un aizpildīt pietiekumu.

Atceries – ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi nav bieži pieejami. Vēl retāk ar sliktu kredītvēsturi izsniedz ilgtermiņa aizdevumus, kuru naudas summas ir ievērojami lielākas. Tas tiek darīts tikai ar vienu mērķi – nodrošināties, ka kredītņēmējs spēs atmaksāt aizdevumu.

Tāpēc esi atbildīgs aizņemoties naudu un izvērtē iespējas atmaksāt!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up