Praktisks piemērs kredītu apvienošanas ieguvumam

Pasaulē, kurā vairāki cilvēki ir nonākuši neskaitāmu parādu gūstā, ir svarīgi saprast, kā tos efektīvi pārvaldīt. Laipni lūgti Netcredit.lv, kur jūs atradīsiet noderīgus padomus par personīgo finanšu tēmu. Tā kā mēs cenšamies sniegt jums nepieciešamās zināšanas, šajā rakstā mēs pievēršamies kredītu konsolidācijas praktiskajiem ieguvumiem.

Ja jums ir jāatmaksā vairāki parādi, to konsolidēšana vienā aizdevumā var būt stratēģisks solis, kas vienkāršos jūsu finanšu budžetu un, iespējams, samazinās ikmēneša izdevumus. Uz konkrēta piemēra pamata mēs jums parādīsim, kā darbojas kredītu konsolidācija un kāpēc tā var būt īstā izvēle priekš jums.

Sākotnējā finanšu situācija

Mēs aplūkosim gadījumu, kad potenciālajam aizņēmējam jau ir vairāki aizdevumi. Tie ir paņemti senākā un ne tik senā pagātnē. Viens no pēdējiem kredītiem ir noformēts ar augstu procentu likmi, kas ir iemesls vēlmei apkopot visus kredītus vienā.

Apskatīsim aizņēmēju ar šādām parādsaistībām:

  • Aizdevums dzīvokļa remontam: 15 000 eiro ar 6,5 % gadā, ikmēneša maksājums 170,32 eiro un atlikušais parāds 8 175,45 eiro.
  • Aizdevums tālruņa iegādei: 1 400 eiro ar procentu likmi 12 % gadā, ikmēneša maksājums 124,39 eiro un atlikusī parāda summa 836,91 eiro.
  • Aizdevums automašīnai: 10 000 eiro ar 14 % likmi, ikmēneša maksājums 232,68 eiro un atlikusī parāda summa 7 691,16 eiro.
  • Ātrais kredīts zobārstam: 1800 eiro ar 45 % likmi gadā, ikmēneša maksājumi 115,05 eiro un atlikusī parāda summa 1486,55 eiro.

Visu šo aizdevumu kopējais ikmēneša maksājums ir 642,44 eiro mēnesī, un kopējais pamatsummas atlikums ir 18 190,07 eiro. Protams, šāds ikmēneša maksājums šķiet pārāk liels attiecībā pret neatmaksāto atlikumu, tāpēc šos aizdevumus var prasmīgi refinansēt. Uzzināsim, kā to izdarīt šī raksta turpinājumā.

Untitled-design-2-1024x683

Vai man ir izdevīgi apvienot kredītus?

Lai atbildētu sev uz jautājumu, vai ir vērts konsolidēt esošos aizdevumus, varat vienkārši visu aprēķināt. Vispirms izvērtējiet savas pašreizējās kopējās izmaksas pret iespējamo ātro kredītu apvienošanu. Izmantojot mūsu aizņēmēja piemēru, mēs jums uzskatāmi parādīsim, kā to izdarīt soli pa solim.

1. solis: Aprēķiniet savus ikmēneša maksājumus

Ja mēs aprēķinām visus mūsu aizņēmēja ikmēneša maksājumus, iegūstam iespaidīgu summu – 642,44 eiro. Protams, ir grūti spriest, vai tas ir daudz vai maz, viss ir atkarīgs no cilvēka ienākumu apmēra. Tomēr mēs noteikti varam teikt, ka ir iespējas šo summu samazināt.

2. solis: Novērtējiet visu savu aizdevumu atlikušo summu

Lai saprastu, cik daudz jums vēl ir jāatmaksā iestādēm par jūsu aizdevumiem, aprēķiniet neatmaksāto atlikumu. Parasti tas ir rakstīts klienta profilā aizdevēja tīmekļa vietnē vai arī varat izmantot jūsu kredītu maksājumu grafiku, lai aprēķinātu atlikušās summas. Kad to visu saskaitīsiet, jūs zināsiet, cik daudz jums vēl ir jāatmaksā. Piemēram, mūsu aizņēmējam šī summa sastāda 18190, 07 eiro.

3. solis: Atrodiet izdevīgu apvienošanas iespēju

Izpētot dažādus variantus pašrocīgi vai izmantojot mūsu salīdzināšanas portālu Netcredit.lv, jūs esat atradis sev piemērotāko kredītu apvienošanas iespēju. Pieņemsim, mūsu klientam tā būs aizdevumu konsolidācija 18 200 eiro apmērā ar termiņu 10 gadi. Ja šāds aizdevums viņam tiks izsniegts ar likmi 12% gadā, ikmēneša maksājums par šo aizdevumu būs aptuveni 260 eiro.

4. solis: Salīdziniet ikmēneša maksājumus

Šķiet pašsaprotami, bet ir vērts pārliecināties, ka jūsu līdzšinējie maksājumi par vairākiem aizdevumiem ir lielāki nekā viens jauns maksājums par vienu aizdevumu. Lai gan vairāki maksājumi šķiet nelieli, tie veido lielākus kopējus izdevumus nekā viens apjomīgs ikmēneša maksājums. Mūsu varoņa ikmēneša maksājums samazināsies pat par 380 eiro.

5. solis: Analizējiet finansiālos ieguvumus nākotnē

Neskatoties uz to, ka ikmēneša maksājums ir 3 reizes mazāks, mums ir jānoskaidro, vai jaunais aizdevums ir izdevīgs ilgtermiņā. Kā piemēru ņemsim mūsu aizņēmēja iespēju. Ja viņš turpinās maksāt aizdevumu kā līdz šim, viņš 6 gadu laikā atmaksās aptuveni 25 tūkstošus eiro un atvadīsies no saviem parādiem. Jaunais aizdevums gan kļūs par slogu uz 10 gadiem, un tā kopējā atmaksājamā summa būs 31 tūkstotis eiro. Tāpēc padomājiet, kas jums šķiet labāk.

6. solis: Novērtējiet visus riskus

Aizdevumu konsolidācija ir izdevīga, jo tā neļauj jums aizmirst kādu aizdevuma maksājumu un var pozitīvi ietekmēt jūsu kredītvēsturi. Taču neaizmirstiet par grūtībām, kas saistītas ar veco parādu atmaksu. Pirms parakstāt līgumu par aizdevumu konsolidāciju, pārliecinieties, vai par esošo kredītu pirmstermiņa atmaksu nav paredzētas sankcijas vai naudas sodi.

Untitled-design-1-1024x683

Ikmēneša maksājuma starpība atkarībā no termiņiem un likmēm

Ja vēl neesat līdz galam sapratis, kādas priekšrocības sniedz aizdevumu apvienošana vienā aizdevumā, mēs jums parādīsim, kā atšķirīgas procentu likmes un kredīta termiņi var būt jums izdevīgi vienā vai otrā gadījumā. Aplūkosim ikmēneša maksājumu atšķirību starp 5 un 15 gadu aizdevumu ar likmēm 10 un 15 %, lai jums to labāk izskaidrotu.

Zemāk ir 4 piemēri ar dažādiem ikmēneša maksājumiem un kopējiem atmaksas maksājumiem, pieņemot, ka mums nepieciešama aizdevuma konsolidācija aptuveni 18 200 eiro apmērā:

  1. 5 gadu aizdevums ar 10% likmi, ikmēneša maksājums 386,50 eiro, kopējā atmaksājamā summa 23 190 eiro.
  2. 5 gadu kredīts ar 15% likmi, mēneša maksājums 433 eiro, kopējais maksājums 26 000 eiro.
  3. 15 gadu aizdevums ar 10% procentu likmi, ikmēneša maksājums 195 eiro, kopējā atmaksas summa 35 100 eiro.
  4. 15 gadu kredīts ar 15 % likmi, ikmēneša maksājums EUR 255, kopējais maksājums EUR 45 900.

Var redzēt, ka, jo garāks atmaksas termiņš, jo mazāks ikmēneša maksājums, bet atmaksas summa kopā ar % palielinās vairākkārt. Ja lielāks ikmēneša maksājums jūs nebiedē, jums ir iespēja ietaupīt uz kopējā aizdevuma procentiem.

Nobeigumā par kredītu apvienošanu

Mēs ceram, ka šī detalizētā analīze par aizdevumu konsolidāciju palīdzēs jums pieņemt lēmumu par labu savu vairāku kredītu apvienošanai vienā izdevīgākajā aizdevumā. Jūs varat izmantot aizdevumu konsolidēšanu arī tad, ja vēlaties refinansēt savu apjomīgu kredītu, piemēram, hipotekāro kredītu, ar izdevīgākiem nosacījumiem.

Iesakām izmantot Netcredit.lv pieejamo informāciju un ceļvežus, lai rūpīgi izanalizētu dažādas aizdevumu iespējas pirms kredīta pieteikuma iesniegšanas. Šādā veidā jūs varēsiet izvairīties no nepatīkamām situācijām un izmantot kredītus tikai savā labā. Aizņemieties atbildīgi!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up