Slikta kredītvēsture – zīmogs uz mūžu vai tomēr ne?

Klienta kredītvēstures statuss ir pirmais, ko pārbauda gan bankas, gan nebanku aizdevēji. Ko darīt, ja bez papildu naudas neiztikt, bet parādu dēļ ir slikta kredītvēsture? Risinājums – kredīts parādniekiem. Kas tas ir, cik lielas ir parādnieku izredzes saņemt aizdevumu, un kā atrast piemērotu kredīta piedāvājumu, parunāsim šajā rakstā!

Kā atbildīga aizņemšanās ietekmē kredītu nozari?

Aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt – kurš gan nav dzirdējis šādu frāzi? Pārdomāta pieeja kredītiem ir vajadzīga ikvienam potenciālam aizņēmējam, taču atbildīga aizņemšanās ietekmē ne tikai katra konkrēta kredīta ņēmēja pieredzi, bet arī kredītu nozari kopumā.

Mūsdienu cilvēki ir pieraduši pie tā, ka papildu nauda ir pieejama internetā. Pietiek aizpildīt kredīta pieteikumu aizdevēja mājaslapā un mazāk nekā pusstundas laikā aizdevums jau ir pārskaitīts bankas kontā. Daudzās situācijās tas ir parocīgi, taču kas nodrošina šādu iespēju? Aizdevēja uzticēšanās kredīta ņēmējam.

Aizdevums tiek piešķirts bez ķīlas, galvojuma un apjomīgas dokumentu pakas izskatīšanas, ja kredīta risks ir zems, un kreditors ir pārliecināts par aizdevuma atmaksu termiņā. Negatīva kredītvēsture un aktīvie parādi palielina kredīta risku vairākās reizēs, tāpēc kredīts parādniekiem ir daudz grūtāk saņemams, nekā aizdevums ar pozitīvu kredītvēsturi.

Tieši tāpēc kredītvēstures pārbaude ir pirmais, ko dara kredītu speciālists, saņemot aizdevuma pieteikumu. Ja Tavā finanšu vēsture ir tālu no ideāla, Tev var būt nepieciešams kredīts ar sliktu kredītvēsturi.

Vai esi pārliecināts, ka Tev ir slikta kredītvēsture?

Kā uzzināt, vai esmu melnajā sarakstā – šādu jautājumu sev uzdod daudzi, kuriem ir gadījušās problēmas ar aizdevumu atmaksu. Ikviens cilvēks zina, vai viņš ir vai nav kavējis kredītus, bet ne katram ir zināms, ka negatīva kredītvēsture nav zīmogs uz mūžu. Savus aktuālos datus par savu kredītu nomaksas stāvokli un vēsturi vari aplūkot lapā ManaKreditVesture.lv.

Negatīvas kredītvēstures dzēšana notiek pēc:

 • pieciem gadiem pēc parāda samaksas dienas, ja aizdevums un parāds ir atmaksāti pilnā apjomā;
 • desmit gadiem pēc pirmās kredītmaksājuma kavējuma dienas, ja parāds netiek atmaksāts.

Tāpat svarīgi piebilst, ka personas iekļaušana parādvēstures datubāzē notiek nevis uzreiz pēc kredīta termiņa kavējuma, bet pēc 60 dienām. Līdz ar to aizņēmējam ir iespēja izvairīties no nākotnes sarežģījumiem, atmaksājot kredītu 60 dienu laikā, vienojoties ar kreditoru par atmaksas grafika restrukturizāciju vai piesakoties kredītu pārfinansēšanai pie cita aizdevēja.

Slikta kredītvēsture? Pārbaudi to šeit!

Latvijā ir aktīvas dažādas datubāzes, kur pārbaudīt kredītvēsturi. Mēs iesakām izmantot divas:

 1. Latvijas Bankas veidotais kredītu reģistrs. Autentificēties datubāzē var ar elektronisko personas apliecību – eID karti. Izziņas pieprasījumu var iesniegt arī klātienē un nosūtīt pa pastu;
 2. Uzņēmuma “Kredītinformācijas Birojs” (KIB) uzturēto portālu manakreditvesture.lv. Privātpersonas var ienākt portālā, izmantojot savus bankas datus un ievadot nepieciešamo papildinformāciju.

Kredītvēstures datubāze satur informāciju par privātpersonas aktīvajām parādsaistībām un kavētiem maksājumiem. Ikviena privātpersona ir tiesīga bezmaksas saņemt ziņas par savu kredītvēstures statusu divas reizes gadā. Papildus informācijai par kredītvēsturi, izziņas pieprasītājs saņem arī ziņas par to, kādi uzņēmumi ir interesējušies par viņa kredītvēstures statusu.

Un tagad pienācis laiks noskaidrot atbildi uz svarīgāko jautājumu – kādi kredīti parādniekiem tiek piedāvāti, un kādās situācijas aizņemšanās var būt vajadzīga? Turpini lasīt un uzzini!

Vai kredīts parādniekiem un kredītu apvienošana ir viens un tas pats?

Kredīti parādniekiem tiek iedalīti divās daļās – kredīti ikdienas patēriņam un kredīti esošo parādsaistību segšanai. Uzreiz pievēršam Tavu uzmanību tam, ka aizņemties parādu atmaksai var tikai tad, ja runa ir par kredītu apvienošanu – specializētu pakalpojumu, ilgtermiņa kredītu, kura vienīgais mērķis ir aktīvo parādu dzēšana. Visi pārējie aizdevumi – ātrie un patēriņa kredīti, – nepalīdzēs norēķināties ar kreditoriem divu iemeslu dēļ:

 • to atmaksas termiņš var būt pārāk mazs, lai aizņēmējs grūtā finanšu situācijā spētu atmaksāt aizdevumus termiņā un pilnā apjomā;
 • aizdevēji var atteikt kredītu parādniekam vai piedāvāt mazāku summu, kas jebkurā gadījumā nebūs pietiekama parādu dzēšanai.

Kā redzi, kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi un kredīti parādniekiem ne vienmēr nozīmē vienu un to pašu. Arī personām ar aktīviem parādiem var gadīties nepieciešamība pēc papildu naudas, neatkarīgi no tā, vai viņi ir vai nav pieteikušies kredītu apvienošanai.

TOP situācijas, kad kredīts parādniekiem ir pamatots

Ja aizņemšanās iemesls ir ikdienas tēriņi, aizdevuma nepieciešamība jāizvērtē divtik uzmanīgi. Parādniekiem ieteicams aizņemties tikai tad, ja vēl viens kredīts ir vienīgā iespēja iegūt naudu, un, ja situācija prasa tūlītēju risinājumu.

Kredīts būs piemērots risinājums:

 • steidzamu rēķinu apmaksai;
 • medicīniskajiem izdevumiem;
 • neatliekamiem ikdienas tēriņiem, piemēram, biļešu iegādei, ja steidzami jādodas pie slima radinieka.

Atšķirībā no parastiem patēriņa kredītiem un kredītkartēm, kredīti parādniekiem nav piemēroti tādiem tēriņiem kā remonts vai sadzīves tehnikas iegāde. Tie nevar kalpot arī par finanšu drošības spilvenu ceļojuma laikā. Ikviena parādnieka galvenā prioritāte ir atbrīvošanās no parādu sloga, tāpēc atliec nesvarīgus tēriņus uz vēlāku laiku un aizņemies tikai tad, ja tas patiešām nepieciešams.

Instrukcija parādniekiem: kā atrast aizdevēju Netcredit.lv?

Kredītu tirgus Latvijā ir piesātināts ar piedāvājumiem, taču pozitīva kredītvēsture ir obligāts aizņemšanās nosacījums gandrīz visiem aizdevējiem. Kredīts ar sliktu kredītvēsturi un aizdevums personām ar aktīvajiem parādiem ir pieejams vien pie dažiem kredītdevējiem, tāpēc patstāvīga kreditora meklēšana ir laikietilpīga un neefektīva. Lai atrastu aizdevēju, kas sadarbojas arī ar parādniekiem, izmanto mūsu platformu.

Mēs, NetCredit.lv komanda jau esam atlasījuši visus nebanku kredītdevējus, kas piedāvā patēriņa kredīti ar sliktu kredītvēsturi. Ņem vērā, ka kredīti parādniekiem parasti ir pieejami ar daudz stingrākiem nosacījumiem nekā aizdevumi ar pozitīvu kredītvēsturi. Diemžēl parādniekam jāsamierinās ar kreditora noteikumiem, jo izredzes iegūt kredītu citur nav īpaši lielas.

Saņemot kredīta pieteikumu no parādnieka, aizdevējs var piedāvāt:

 • kredītu pret ķīlu. Lai gan tradicionāli kredīti internetā tiek izsniegti bez galvojuma un ķīlas, kredīti parādniekiem var būt pieejami tikai pret ķīlas nodrošinājumu, jo to riska pakāpe ir augstāka;
 • kredītu ar mazāku kredītlimitu un/vai īsāku atmaksas termiņu. Pagātnes un tagadnes parādi būtiski ietekmē to, cik liela summa un uz cik ilgu laiku var būt pieejama aizņēmējam;
 • kredītu ar lielāku procentu likmi. Ja tiešsaistes kredītlīgumā nav noteikta fiksēta procentu likme visiem aizdevumiem, visdrīzāk, procentu pārmaksa par kredītu parādniekiem būs lielāka nekā par parastu aizdevumu.

Ja kredīts parādniekiem ir Tava vienīgā iespēja iegūt vajadzīgo naudas summu, nesteidzies noformēt aizdevumu pie pirmā kreditora, kas ir gatavs ar Tevi sadarboties. Apskati visus piedāvājumus un sazinies ar katru aizdevēju, jo tikai iegūstot pilnu informāciju, Tu varēsi nenonākt vēl lielākās ķibelēs.

Lai gan slikta kredītvēsture sarežģī dzīvi, tomēr kredīts parādniekiem nav neiespējamā misija. Mēs, kredītu salīdzināšanas portāls NetCredit, esam gatavi palīdzēt Tev atrast aizdevēju arī komplicētā situācijā. Salīdzini NetCredit.lv mājaslapā dažādus kredītu veidus un neizšķērdē laiku veltīgi!

Lasīt saistītos rakstus

Visi ieraksti
Visi ieraksti
Scroll Up