Kredītlīnija: finanšu palīgs grūtā brīdī

Sarežģītas situācijas nav iespējams ieplānot, tāpēc ir labi, ja bankas kontā ir rezerves līdzekļi pēkšņiem un steidzamiem tēriņiem. Taču realitāte diktē savus nosacījumus, un lielākai cilvēku daļai trūkst naudas, lai veidotu finanšu rezerves spilvenu no saviem ienākumiem vien. Ja tas attiecas arī uz Tevi, Tev var būt noderīga kredītlīnija – patēriņa kredīta paveids, ko var viegli pielāgot individuālām vajadzībām. Mūsu jaunā bloga rakstā stāstām par kredītlīnijas priekšrocībām ārkārtas situācijām – lasi un uzzini vairāk!

Ko īsti nozīmē “ārkārtas situācija”?

Dzīvē ir ne mazums situāciju, kad lieki noderētu papildu naudas summa, bet vai tās visas var saukt par ārkārtas? Lai neiztērētu visus iekrājumus pāris dienu laikā un neuzveltu sev uz pleciem milzīgu parādu slogu, izvērtē savu situāciju pēc šādiem kritērijiem:

  • vai papildu līdzekļi ir nepieciešami nekavējoties vai arī mierīgi var pagaidīt līdz algas dienai?
  • vai bez papildu naudas iestāsies negatīvas sekas, piemēram, soda naudas dēļ palielināsies nepieciešamā summa?
  • vai nauda ir vajadzīga vitāli svarīgiem mērķiem, nevis izklaidei un nepārdomātiem tēriņiem?

Par ārkārtas finansiālu brīdi var uzskatīt nepieciešamību steidzami apmaksāt pēkšņu rēķinu vai iegādāties budžetā neieplānotu, taču svarīgu preci, piemēram, medikamentus. Dažas preces, kas parasti tiek pieskaitītas izklaides tēriņiem, atsevišķās situācijas var kļūt vitāli nepieciešamas – piemēram, aviobiļetes, kas vajadzīgas, lai pēc iespējas ātrāk tiktu pie slima radinieka.

2 ceļi pie rezerves naudas

Finanšu prātības eksperti un kredītspeciālisti ir vienisprāt – vislabāk ir risināt ārkārtas situācijas ar pašu iekrājumu palīdzību, jo ikviens aizdevums nozīmē vēl lielākus tēriņus procentu pārmaksas dēļ. Lai pakāpeniski izveidotu personīgo finanšu drošības spilvenu, iekrājumi jāveic ik mēnesi, turklāt, jo lielāki ir ienākumi, jo vairāk naudas jāatstāj rezervē. 

Ja Tavs ienākumu līmenis ir pietiekami augsts, vari daļu no iekrājumiem ieguldīt investīcijās, lai pēc kāda laika nopelnītu vairāk. Taču neaizmirsti par investēšanas drošības tehniku, un ieguldi tik, cik vari atļauties zaudēt. Lai uzturētu pietiekamu iekrājumu apjomu, visi brīvie naudas līdzekļi jāsadala divos grozos – vienā ir nauda, kas paliek bankas kontā, kā rezerve nebaltām dienām, otrā ir avots investīcijām.

Ja ienākumi ir samērā nelieli, iekrājumiem jāvelta divtik liela uzmanība. Pat, ja vairākos mēnešos izdodas iekrāt tikai pāris simtus eiro, rezultāts ir tā vērts – ja būs vajadzīga kredītlīnija, varēsi pieteikties mazākam kredītlimitam un samazināt kopējos izdevumus. Un tagad parunāsim par to, kā tieši kredītlīnija var būt noderīga sarežģītos dzīves apstākļos.

Kredītlīnija – papildu nauda ilgtermiņā

Kredītlīnija ir ilgtermiņa aizdevums, kas var kalpot par finanšu drošības spilvenu. Atšķirībā no parasta kredīta, kredītlīnija var tikt izmantota pēc nepieciešamības, un aizņēmējam ir tiesības izņemt no sava kredītkonta dažādas summas viena kredītlīguma ietvaros. Izdevīgākie kredītlīnijas piedāvājumi iekļauj bezmaksas konta apkalpošanu, un daudzi aizdevēji piedāvā 100% atlaidi procentiem 30 dienu periodā. Pateicoties šādiem nosacījumiem, kredītlīnija var būt īpaši noderīga, ja nauda ir vajadzīga ilgtermiņā un nav zināms precīzs aizdevuma apjoms.

Kredītlīnijas alternatīva ir patēriņa kredīts ar garu atmaksas termiņu, kas ļauj veikt pavisam nelielas ikmēneša iemaksas. Šādu pakalpojumu citu starpā piedāvā nebanku aizdevējs Latkredits, kas piešķir patēriņa aizdevumus uz termiņu līdz pat 72 mēnešiem. Protams, jo garāks ir aizdevuma atmaksas termiņš, jo lielāka ir procentu pārmaksa, taču Latvijas likumdošana nosaka, ka aizņēmējam ir tiesības atmaksāt kredītu pilnā apjomā pirms termiņa, nemaksājot par to ne soda naudu, ne papildu komisiju.

Nestandarta kredītlīnija: reta, bet pieejama

Daudzos gadījumos cilvēkiem nākas meklēt aizdevēju, kas piešķir kredītlīnijas ar īpašiem nosacījumiem. Izplatītākie nestandarta kredītlīnijas veidi ir:

  • kredītlīnija no 18 gadiem. Šādā vecumā lielākā Latvijas iedzīvotāju daļa vēl mācās vidusskolā un nestrādā pilna laika algotu darbu. Kreditori nelabprāt sadarbojas ar gados jauniem aizņēmējiem, kuri vēl nav pilnībā nostājušies uz savām kājām, un var aizņemties, neizvērtējot kredītriskus. Taču ir arī citas situācijas – ja 18, 19 vai 20 gados jaunais cilvēks strādā un pilnībā uztur sevi, kredītlīnija var būt viņam pieejama. Ja tas ir Tavs gadījums, meklē kreditoru, kas skaidri norāda, ka izvērtē kredītpieteikumus arī no jauniešiem;
  • kredītlīnija ar sliktu kredītvēsturi. Negatīvs kredītvēstures statuss rodas pagātnes parādu dēļ. Latvijā aizņēmēja vārdu iekļauj parādvēstures datubāzēs, ja maksājuma kavējuma laiks pārsniedz 60 dienas. Tikai šajā situācijā jau var runāt par negatīvu kredītvēsturi. Daudzi aizdevēji piešķir aizdevumus personām ar pozitīvu kredītvēsturi, taču arī kredītlīnija ar sliktu kredītvēsturi nav neiespējama. Vienīgais nosacījums – aktīvo parādu neesamība.

Vērts zināt, ka specifiskas kredītlīnijas var būt pieejamas ar mazāk elastīgiem nosacījumiem. Kreditors var piedāvāt mazāku kredītlimitu un augstāku procentu likmi, tāpēc nesteidzies piekrist pirmajam piedāvājumam – noteikti sazinies ar dažādiem aizdevējiem un salīdzini aizņemšanās nosacījumus. Mēs, kredītu salīdzināšanas platforma NetCredit, palīdzēsim atlasīt kredītlīniju piedāvājumus pēc Tev aktuāliem parametriem.

Kredītlīnija nav tikai turīgu cilvēku prerogatīva – tirgū ir daudz piedāvājumu, kas var noderēt arī personām ar vidējiem, bet stabiliem ienākumiem. Meklē vairāk informācijas par kredītlīnijām mūsu platformā un atrodi sev piemērotāko piedāvājumu ar NetCredit palīdzību!

Scroll Up