Kredītlīnija ballītei: vai tā ir laba vai neprātīga ideja?

Labas ballītes patīk visiem, taču, lai organizētu lielisku vakaru, nepieciešams gan laiks, gan nauda. Ja Tev ir neierobežotas finanšu iespējas, apsveicam, taču mūsu jaunākais raksts ir speciāli sagatavots tiem lasītājiem, kuriem nepieciešama budžeta plānošana. Kā aprēķināt pasākuma izmaksas, kā ballītes plāno personīgo finanšu eksperti un kā pēc ballītes var būt noderīga kredītlīnija – turpini lasīt un uzzini atbildes uz šiem un citiem jautājumiem!

Gada ballīte vai mazi svētki draugu lokā?

Katrai ballītei ir savs laiks un noskaņojums, un ne vienmēr lieliskai atpūtai ir nepieciešams simts cilvēku, šiks restorāns un dārgi tērpi. Ja finanses ir ieplānotā pasākuma vājais posms, labāk ir samazināt ballītes mērogus. Tas nav sarežģīti, ja runa ir par parastu izklaidi ar draugiem, taču kā samazināt kāzas vai dzimšanas dienu? Esam atraduši vismaz trīs ieteikumus, kā sarīkot prieka pilnus svētkus, neiedzīvojoties parādos – lasi par to tālāk!

Ballītes budžeta noteikumi

Neatkarīgi no tā, vai vēlies organizēt lielu vai mazu ballīti, mūsu padomi būs Tev aktuāli.

Lūk, daži ballītes budžeta plānošanas ieteikumi:

  • sastādi savu prioritāšu sarakstu. Kas Tev ir svarīgāks – profesionāla fotogrāfa pakalpojumi, grezna pasākuma norises vieta, smalka ēdienkarte vai vēl kaut kas cits? Vispirms atvēli naudu tām lietām, bez kurām nevari iedomāties savus svētkus;
  • sāc lielas ballītes plānošanu savlaicīgi. Kāzas un jubilejas vislabāk sākt plānot 10 – 12 mēnešus pirms notikuma datuma, mazāk vērienīgus svētkus – vismaz pirms dažiem mēnešiem. Spontāna izklaide vienmēr izmaksā dārgāk, tāpēc apdomā, vai vari to atļauties;
  • velti laiku akciju un īpašo piedāvājumu izpētei. Ballīšu organizēšana ir milzīga industrija, kur strādā gan individuālie komersanti, gan lielas aģentūras. Jo agrāk Tu sāksi meklēt, jo vairāk izredžu atrast izdevīgu piedāvājumu, vienoties ar fotogrāfu par atlaidi u.tml.

Daži ieteikumi no finanšu speciālistiem

Budžeta plānošana ir viena lieta, bet tā ievērošana – pavisam cita. Lai spētu īstenot savus plānus un palikt budžeta rāmjos, ir nepieciešama nauda. Kur to ņemt? Atbild personīgo finanšu eksperti.

Pirmām kārtam, ikvienam cilvēkam no saviem ienākumiem ir jāveido iekrājumi. Jo lielāka ir alga, jo lielākiem jābūt iekrājumiem, taču arī no vidējiem un maziem ienākumiem jācenšas atlikt vismaz 10% – 20%. Ja iekrājumu nav vai tie ir minimāli, speciālisti iesaka netērēt naudu izklaidei un citiem nesvarīgiem tēriņiem, jo nākotnē tam var būt negatīvas sekas. Tas, protams, nenozīmē, ka no ballītēm ir jāatsākas, taču finanšu drošībai jābūt pirmajā vietā – izvēlies pasēdēšanu mājās ar tuvākajiem cilvēkiem, pašu gatavotos vienkāršos ēdienus un atpūtu pie dabas.

Otrkārt, plānojot ballītes budžetu, sākotnējiem tēriņu rāmjiem jābūt mazākiem, nekā principā vari atļauties. Gandrīz vienmēr pasākums izmaksā vairāk, nekā bija ieplānots. Tā notiek ar remontu, tā notiek arī ar ballītēm, jo parādās jauni interesanti piedāvājumi, gribas uzaicināt vairāk viesus un uzvilkt greznāku tērpu. Ja iekrājumu līmenis to atļauj, ballītes budžetu saprāta robežās iespējams palielināt.

Sekojot līdzi šiem padomiem, Tu varēsi organizēt un novadīt lielisku ballīti, taču tikai ar vienu nosacījumu – ja Tavā bankas kontā būs pietiekami daudz naudas. Un ja iekrājumu pietrūkst, bet ienākumi nav tik lieli, kā plāni? Nestandarta dzīves situācijās dažkārt var pieteikties aizdevumam, taču cik laba ideja ir kredīts vai kredītlīnija ballītei? Stāstām par to raksta turpinājumā!

Kredītlīnija papildu tēriņiem: kā izvēlēties aizdevumu gudri?

Visi kreditēšanas speciālisti ir vienisprāt par aizņemšanos izklaides nolūkiem – tas nav nedz apdomīgs, nedz atbildīgs solis. Ikviens aizdevums, gan ātrais kredīts, gan kredītlīnija, nozīmē papildu tēriņus jau tuvā nākotnē, un diez vai Tev gribas pārmaksāt par mirkļa iegribām.

Cita situācija ir pārdomāta aizņemšanās svarīgiem mērķiem, piemēram, medicīnas izdevumiem vai neatliekamam datora remontam. Ir tikai dabiski, ka pēc ballītes budžets ir drusku ierobežots, tāpēc negaidīti dzīves sarežģījumi var prasīt finanšu palīdzību no malas. Kredītlīnija ir viens no parocīgākajiem interneta kredītu veidiem, kas ir pieejams ar elastīgiem nosacījumiem un var būt noderīgs visdažādākajās situācijās.

Kredītlīnija un citi aizdevumu veidi nevar tikt uzskatīti par universālu papildu ienākumu avotu, ko var izmantot pēc iegribas. Drīzāk tā ir finanšu palīdzība, kas var noderēt gan steidzamā, gan ieplānotā situācijā, taču tikai tad, ja aizņēmējs ievēro pamatnosacījumus:

  • pietiekama maksātspēja;
  • regulāri ienākumi;
  • saplānots tēriņu budžets.

Ja Tava situācija atbilst šīm prasībām, vari apsvērt aizņemšanos. Latvijā kredītlīnijas internetā piedāvā nebanku kreditori – Vizia, Ladyloan un daži citi. Mūsu platformā ir apkopoti visi kredītlīniju varianti, tāpēc īsto aizdevumu visērtāk ir meklēt ar NetCredit palīdzību.

Mēs neiesakām aizņemties izklaidei, taču saprotam, ka dzīvē mēdz gadīties visdažādākie apstākļi. Ja Tev ir nepieciešama papildu naudas summa, un esi pārliecināts par savu maksātspēju un finanšu stabilitāti, kredītlīnija var būt parocīga. Iepazīsties ar Vizia, Ladyloan un pārējiem kredītlīnijas piedāvājumiem mūsu platformā un veic pārdomātu izvēli!

Scroll Up